Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   21-03-17 18:54

Още през 2011-та бях решил да си правя сайт. 3 пъти го почвах, 3 пъти се запъвах на оформлението. Сега обаче го подхванах на обратно - първо нагласих съдържанието, после оправих визуализацията. Стана бързо - за има няма 3 седмици :)

Който ме следи във фейсбука сигурно е виждал повечето снимки, но който не - има кадри, които не съм показвал тук във фотофорум. Има и някои по-стари неща, които са обработени наново.

ivanilarionov.com

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   21-03-17 18:55

не нацелих добре линка :)

http://ivanilarionov.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: landstar   
Дата:   21-03-17 18:58

Бравос, добре се е получило. Пожелавам ти другия път да имаш повече време за Норвегия! Много харесвам тамошните пейзажи, а на мене ми е студено да ходя.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-03-17 19:41

БРАВОООО !

Много се радвам, когато някой успее да направи нещо подобно. Пак браво.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: Argo   
Дата:   21-03-17 20:05

[smilie24]
Защо от отворена снимка в галерия не може да се върнеш пак на тъмбовете в нея а те праща в началото?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: vkk1   
Дата:   21-03-17 20:06

Супер, много добре е станало. Обичам такива изчистени и лесни за навигиране сайтове. Пожелавам много посетители!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   21-03-17 20:22

Мерси много :)

Argo - имаше един линк в страницата с големите снимки, който връщаше към галерията, обаче го махнах. А го махнах по 2 причини. Едната е, че се стремих да спестя вертикално място, защото имам много вертикални снимки и всеки милиметър пространство ми е ценен. Затова и оставих само заглавие на снимката и фейсбук шеринга. А да го намърдвам на друго място ми изглежда грозно. Втората причина е, че по наблюдения върху себе си съм установил, че никога не се връщам към галерията. Вляза ли веднъж и гледам всичките снимки, след което отивам на друга. Затова и го прежалих тоя линк.

Мисля да пусна и блог, в който от време на време да пиша статийки за фотография, ама понеже все още нямам нищо написано, го няма в менюто :)



Публикацията е редактирана (21-03-17 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: obscureman   
Дата:   21-03-17 20:48

Супер, честито!

Като ще рекламираме сайтовете си, аз наскоро също си направих за 2-3 седмици, учейки се в движение и точно го завърших:

www.creativeintervention.top

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: PAZZOgeo   
Дата:   21-03-17 21:06

Поздравления. Много изчистено и стилно![smilie24]Отнася се за ИТИЛИЕН. Другия ще го разгледам.



Публикацията е редактирана (21-03-17 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: didesignbg   
Дата:   21-03-17 21:51

Снимките ти са много хубави, но това го знаеш.
За уебсайта, ако искаш мнение, снимките ти заслужават по-добър. Ако се абстрахирам от чисто дизайнерски аспекти, които да кажем са субективни:
Логотипа ти се скалира от 1200 на 1190 пиксела и изглежда зле особено долният ред.
На всички ни се иска хората които влизат на сайта да гледат от до, но истината е че имаш няколко секунди за първо впечатление, използвай ги оптимално - покажи в слайдер/галерия няколко от най-добрите си снимки. В момента снимка на голям екран е отдалечена на два клика върху тъмбнейли. Потребителя е мързелив, трябва да го убедиш че си заслужава да разгледа.
Тези флагчета с избор на езика са огромно не, просто вече не се прави така.
Навигацията в галериите има нужда от подобряване едни breadcrumbs ще са съвсем ок.
Все дребни неща, които ще направят немалка разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   21-03-17 22:01

Това със слайда го мислих, обаче нещо не можах да се оправя със слайда в зенфотото, не искаше да работи, или аз не знам как. Но слайда май има и негативи - единия е големия размер на снимките, които се зареждат в него. Това бави доста началното зареждане на сайта, а доколкото знам от това страда и рейтинга в гугъл. Втория негатив е това, че снимките ми са с най-различни формати, и повечето от тези, които смятам за най-хубави не са правоъгълни и подходящи за слайд. Аз лично изобщо не се впечатлявам от слайдове и си разглеждам галерии без да ме мързи да кликам.

А как се прави избора на езика и какво му пречат флагчетата?



Публикацията е редактирана (21-03-17 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: fotograf123   
Дата:   21-03-17 22:35

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: didesignbg   
Дата:   21-03-17 23:02

Избора на език - дума или дори две букви за език са достатъчни. Също така не са ти нужни и двата езика да са видими, само този към който можеш да превключиш е реално нужен.
Големината на снимките като кб не е такъв проблем, пък и слайдерите вече ползват мързеливо зареждане, т.е. зареждаш само една снимка. Ако не искаш слайдер направи нещо като галерия избрано.
Много ми харесва това че си добавил описания на снимките, освен чисто като потребител смятам че ще имаш и доста полза при индексиране. За това много ще ти помогнат и пътеписите, не знам защо си ги пропуснал.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   22-03-17 00:02

Пътеписите са в другия сайт, мисля да ги оставя там, не искам да смесвам нещата. Те хората там ги знаят и там си ги търсят. Оня сайт има пейдж ранг 3. Мислех да пиша по-дълги описания на снимките, не само заглавия, но ще отнемат вертикално място, а и за много снимки не мога да измисля нищо, защото са в серия с други и не мога да повтарям едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: mihalo   
Дата:   22-03-17 03:40

itilien!
Няма грам начин да не те подкрепя!


Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: xela1bg   
Дата:   22-03-17 10:59

Първо, успех със сайта[smilie24]

Ето моите няколко коментара, който са чисто добронамерени!
1. Логото не изглежда добре.
2. Бих линкнал блога ти, още на ниво Меню, ще покаже на потребителите, че си активен. Ако не го актуализираш редовно, по-добре не го прави, защото ще има обратен ефект.
3. Квадратните иконки в галерията ти тип Instagram не е добър вариант. Въпреки, че имаш квадратни снимки, не всички са ти такива.
4. Отделих твърде много време за да видя, че имаш слайдери в галериите (не този при снимките). Нито са на видимо място, нито са удобни за работа.
5. Ако сайт ти, не ме грабне в първите няколко секунди, ще го затвора. В тази връзка бих искал да видя меню "Портфолио", където да видя твоите топ 10-15 снимки. Без значение от темата или кога са снимани. Ако ми харесат, бих разгледал галериите ти.
6. Ако сайта не е блог, въобще не ти трябва да имаш два езика, разбирай български.
7. Ако искаш да има два езика, може да ползваш Geolocation Database
8. Текста в About не се чете много лесно. Увеличих го на 140% за да го прочета. По скоро, бих пропуснал страницата отколкото да зумвам.
9. Това със снимката на e-mail ти не е най-удачния вариант. Има и други, потърси.

10. Имаш страхотни снимки!
11. Харесва ми че говориш от твое име, a не в трето лице както други.
12. Имаш твоя снимка в действие, което е чудесно.
13. Харесва ми, че нямаш лого по снимките си.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   22-03-17 11:17

xela1bg - мерси за коментарите.
1. Ще го погледна това лого...
2. Блогът от другия сайт не е активен, тъй че няма да го линквам. Към този мисля да пускам разни статийки от време на време.
3.Квадратните тъмбнейли ще си останат квадратни, няма друг вариант. Имам снимки в 3:2, 4:3, 16:9, хоризонтални, вертикални. Ако не са кропнати до квадрат става твърде шарено и разнородно. На галериите тъмбнейлите съм ги нагласил да изглеждат добре в квадрат, а другите тъмбнейли не вярвам някой да ги гледа. Влезеш ли в галерията цъкаш следваща снимка и не гледаш тъмбнейли (поне аз така правя).
4. Не знам за какви слайдери става дума.
5. Това ще опитам да го направя
6. Искам да има два езика, защото имам описания на галериите и заглавия на снимките, отделно, че това е полезно за гугъла до някава степен
8. На 22 и 24 инчови монитори се чете нормално, не по-дребно от текста в тоя форум. Но ще видя да му увелича шрифта.
9. Ще видя какво друго може, това беше най-лесното и бързо, за което се сетих.



Публикацията е редактирана (22-03-17 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: vkk1   
Дата:   22-03-17 11:46

уф, стига бе хора, от сто кладенеца вода ...
квадратните икони са едно от най-готините неща в сайта и създават усещане за подреденост и леснота на навигиране.
На логото нищо му няма, по-скоро не си "уйдисва" много с шрифтовете на сайта, където също има разминавания и малко дразни.
Единственото, което аз бих променил, е да разкарам страниците в самите галерии, при 3-4 страници няма да затормозиш кой-знае колко браузъра.
Горе с флаговете наистина е малко олд фешън така, или ги намали, или сложи EN и BG, не си отиват стилово така.
Линк към блог е добра идея, портфолио - не.
Но като цяло - сайта е супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: CDman   
Дата:   22-03-17 11:55

Викам си - ще кликна само да го видя. [smile] Висях половин час [cool]

Браво [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-03-17 12:01

Ама как си знаех, че ще се появят един куп тесни специалисти...акънлии.

Може ли да не намерите 200 хиляди кусура на сайта...кво само акъл се ръси, дайте да видим вашите сайтове, освен акъл, показвайте и на гледно...оффф, вий пък нямате, кво ша показваме ся...баси.

Смешно е бе хора. Логото не харесвали, ами кво лого да си сложи...искам тия дето не му харесвате логото, направете и качете, искам да видя вашите възможности. Аз например не харесвам на Google логото, ко да прая ся...

itilien, сайта си е супер баце...в крайна сметка, няма как да угодиш на всички ученички в тая държава...

Едит: Офффф...извинявам, се че развалих темата, ама...



Публикацията е редактирана (22-03-17 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: xela1bg   
Дата:   22-03-17 12:01

8. Големината на шрифта не е единственото условие да се чете лесно даден текст. Имаш разстояние м/у буквите, думите, редовете. Отделно имаш цвят на текста и на фона и не на последно място контраст.

Бях попадал на една много хубава статия по темата, но за съжаление сега не мога да намеря.

п.с. ползвам монитор 15.6, с резолюция 1920 х 1080 и имам лек астигматизма на едното око, ако има значение за теб [smilie25]. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: xela1bg   
Дата:   22-03-17 12:11

Jk.freeman, съжалявам хора като теб, на които егото им не им позволява да развиват.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-03-17 12:22

[smilie24] ...жив да си !

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: cubanos   
Дата:   22-03-17 12:43

Честито и тук от мен, скоро ще се обърна към теб за информация, че и аз искам да направя нещо в тази насока. Успех за напред, вярвам, че всеки тук е писал добронамерено за разлика в други теми в този форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: lamerko   
Дата:   22-03-17 12:52

Изчистено - много добре. Като препоръки:
- шрифта за българския език в заглавните надписи не изглежда много добре;
- добре е да има бутонче за връщане в галерията след разглеждане на дадена снимка. Самото бутонче или връзка може да бъде поставено на съществуващите лейаути.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   22-03-17 13:16

xela1bg - мисля, че проблема с големината на шрифта е основно в малкия ти монитор. При мен шрифта има същата големина като тук във форума. Но наистина са малко сбити буквите сякаш. Все пак ще се постарая да го увелича малко.

vkk1 - защо да няма албум избрано?

По въпроса с флаговете - селектора на зенфотото е такъв, не знам как мога да го променя.



Публикацията е редактирана (22-03-17 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: Alsand   
Дата:   22-03-17 13:21

Честито и от мен и успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   22-03-17 13:33

lamerko - сега обърнах внимание, че буквите не са равномерно разположени в българския шрифт. Задал съм font-family:Helvetica,Arial,sans-serif;
Някакви предложения как да го оправя или с какъв да го сменя?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: vkk1   
Дата:   22-03-17 14:12

vkk1 - защо да няма албум избрано?

Ами защото и сега хората виждат на какво си способен, при това систематизирано. Няма нужда да им слагаш избрани снимки ... т.е. - вижте тези, другите не стават ... Който вижда и иска да види, ще го види и така.
Ако става дума за портфолио от рода - работил съм по този и този проект, имам препоръки от този и такива - да, по-скоро би било добре, но избрани снимки ... не мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   22-03-17 15:12

Ами доста фотографи съм виждал да си слагат favorites

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: itilien   
Дата:   05-04-17 16:27

Пуснах и блоговата част на сайта си с една статийка:

http://ivanilarionov.com/news/Paja-grass-tussocks-story-and-analysis/

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: samurai2   
Дата:   05-04-17 16:29

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-накрая си направих сайт
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-04-17 16:51

Чудсесно се е получил! Браво!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »