Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Без камери на борда
Автор: FMJ   
Дата:   22-03-17 12:10

798099 Тука не е прието да се задават глупави въпроси и да се посочва корена на проблема.Смятат те за ниско образован и политически неориентиран. В най добрия случай ти трият постовете или те блокират. [smilie24]
 Re: Без камери на борда
Автор: agop4o   
Дата:   22-03-17 12:15

И какво значение има дали бомбата ще се взриви в салона или в багажното отделение? Е има разбира се.Едната ще те гръмне под г.за а другата над главата ти.[smilie5]Сега колко е голяма вероятноста да оживееш заради местоположението на бомбата това вече е друга работа.
 Re: Без камери на борда
Автор: 798099   
Дата:   22-03-17 12:21

Ами... дърт съм и вероятно вече оглупял. Обещавам: няма вече да правя така![beer]

 Re: Без камери на борда
Автор: itilien   
Дата:   22-03-17 13:35

Вероятността да влезе бомба в лаптоп е далеч по-голяма в чекирания багаж, отколкото в ръчния, където на някои летища те карат да подредиш всичките електроники в легена.
 Re: Без камери на борда
Автор: nyamago   
Дата:   23-03-17 01:57

Абе май има нещо дето не го казват, защото - наистина: в чекирания багаж опсаността не е с нищо по-малка. Нито техниките за проверка са различни, нито необходимото време и проверяваща работна ръка - по-малки, отколкото при ръчния багаж. Допълнително ще се налага принудително отваряне на (поне някои) чекирани багажи в отсъствие на пътника (не че сега не се прави на места, на някои - доста брутално)...

Лошото е, че понякога се налага да се ходи до тези места, на отиване едва ли ще има проблеми, а на връщане ще трябва да се чекират компютри и други устройства - при повишен риск не толкова от кражба, колкото от отваряне, барникане и увреждане [smilie2]
 Re: Без камери на борда
Автор: victory13   
Дата:   23-03-17 03:48

На последното излизане преди последния вътрешен полет в азиатска държавица ме накараха да стартирам лаптопа... На ДХ киндъла, дето е малко по-малък от лаптопа, и безогледалната фото техника, изобщо не обърнаха внимание...
 Re: Без камери на борда
Автор: r_rusev   
Дата:   23-03-17 10:37

И сега последно какво? Електроника и батерии в ръчен или в чекиран багаж?
 Re: Без камери на борда
Автор: hose   
Дата:   23-03-17 10:55

нещо не се връзва наистина…
но бъдете сигурни че това ще стане масова практика навсякъде, ако го въведат големите компании и летища
как ще се пренсая техника никак не ми е ясно
 Re: Без камери на борда
Автор: kvakioh   
Дата:   23-03-17 11:06

Има експлозив вече, който не се засича от химическата проверка, изглежда като пластелин и е достатъчно силен, за да пробие през самолета и да направи големи поразии. Може дори като телефон да го маскират, нали от доста време карат хората да са със заредени лаптопи, таблети и камери дори. ЗА да ги пускат пред контрола.
Гадно е, ако забранят доста от нещата, значи в Англия част от техниката, другата в Бг ще стои.
Така ще се увеличат продажбите на техника../[smilie18]
 Re: Без камери на борда
Автор: kvakioh   
Дата:   23-03-17 11:15

Батерии задължително в ръчния. От миналата година е така.
Точно вчера сутринта се върнах от Лондон и станала някаква мизерия...А градът беше неочаквано празен през изминалите няколко дни.
 Re: Без камери на борда
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-03-17 17:13

Миналия месец пътувах (това по повод коментара за батериите, че е от миналата година...) от Бирмингам до София и обратно и нито съм вадил лит-йонните си батерии от двата апарата с които бях, нито от лапропа, нито таблета съм им пускал да го проверяват! Не знам какво се кахърите, като ние не сме от баннатите мюсюлмански държави [smilie11]
 Re: Без камери на борда
Автор: kvakioh   
Дата:   23-03-17 17:18

От април миналата година има забрана за литиево-йонни в основния багаж, не в ръчния. Преди 2 пътувания ми отклониха багажа и всеки един обектив и камера бяха проверени в Манчестър, питах няколко въпроса, минават всичко втори и трети път през скенера. За лаптопи и таблети ако се усъмнят 100% искат да бъде пуснато устройството.
Миналата година пак в Германия от пробита батерия имаше доста проблеми, двама с леки картечници бяха до мен докато провериха и намерихме, че батерията е пробила. Даваше реакция.
След като в Лондон в доста музеи, обществени сгради с някакъв достъп се минава през скенер, значи си има контрол.
Минавам минимум с 2-3 камери всеки път и поне 4-5 обектива. С 1 камера и обектив закачени и 2-3 батерии естествено, че няма толкова да гледат и искат.



Публикацията е редактирана (23-03-17 17:19)
 Re: Без камери на борда
Автор: Nikel   
Дата:   24-03-17 15:27

Пак забрани... Не могат ли хамериканците, англичаните и други там умници да вземат един урок по сигурност от Израел. Проверките там са жестоки, всичко електронно дори с размерите на зарядно за телефон (макар и да е чисто ново, затворено във фабричната си упаковка) се проверява за експлозиви, лаптопите се пускат, камерите също... Нищо от тези устройства не е забранено в ръчния багаж.
 Re: Без камери на борда
Автор: asahi   
Дата:   28-03-17 10:30

Завесата леко се повдига - план за бомба в iPad е довел до забраната за лаптопи в ръчния багаж.

 Re: Без камери на борда
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-03-17 12:31

Никел, причината, че евреите са толкова печени в тия неща, е защото имат най-голям опит с ислямския тероризъм и перфектна разузнавателна система, така се предотвраряват подобни инциденти, а не с проверки на камери, лаптопи и вибратори по летищата.Те повече имат за цел да внесат сигурност и успокоение на пътниците.
 Re: Без камери на борда
Автор: fmj   
Дата:   28-03-17 12:47

Браво на ЦРУ,много са добри инструктори.
 Re: Без камери на борда
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-03-17 13:10

Бе друго си е КГБ!Да се опиташ да внедриш гладни мужици в щатите и да мислиш,че след като си уредят добре живота там,ще искаш от тях да шантажират гнилия капитализъм, разчитайки на смешната идеология за светлия комунизъм! [smilie18] Пълни смешници !!
 Re: Без камери на борда
Автор: fmj   
Дата:   28-03-17 13:22

fast_eyebrow Ти явно още си 70г назад.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Ето защо повечето тук не разбират какво всъщност става сега и в момента.
 Re: Без камери на борда
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-03-17 13:29

Пффф, вече е ясно,че за манталитета и интелекта на тия не 70, а 700 год.не стигат, така че съвсем спокойно можеш да приемеш мнението ми за релевантно и за настоящето [smile]
 Re: Без камери на борда
Автор: batsali   
Дата:   28-03-17 13:29

Ами какво да става... Рептилите копат алуминий и влакна на луната и ги разпръскват със самолети над населението, за да купува повече имамбаялдъ. Събудете се!
 Re: Без камери на борда
Автор: fmj   
Дата:   28-03-17 13:34

Тъй,те от КГБ ги снабдяват с оръжие и ги кипрят с нови белички Тойоти пикапи.
 Re: Без камери на борда
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-03-17 13:40

Хич в Близкия изток,Азия,Африка и на Балканите няма кьорав калашник! :)
И понеже, са толкова умни, капацитетът им стига да наберат малко непотребни идиоти, които срещу малко копейки да осерат цялото интернет пространство с тролските си простотии.Че и тук налазиха.Но съм склонен да вярвам, че някои тролове са толкова прости,че го правят и без пари.[smilie21]
 Re: Без камери на борда
Автор: fmj   
Дата:   28-03-17 13:41

fast_eyebrow Ти за долари ли сереш ? В такъв случай си по богат от мен.
 Re: Без камери на борда
Автор: fmj   
Дата:   28-03-17 13:48

http://bultimes.com/stratfor-chastnoto-tsru-video/
 Re: Без камери на борда
Автор: asahi   
Дата:   28-03-17 14:15

Не желая темата ми да става тренажор за червени тролове и затова я затварям.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.