Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic Lumix DMC-GX80 или ....
Автор: niko_panov   
Дата:   19-03-17 21:24

Izvinete, che pisha na latinica no na tozi komb - tolkova.
Molia Vi za mnenie za tazi kamera. Ako spored vas ima po-dobro v tozi cenovi diapazon predlojete. Shte se polzva za semeina kamera i moite predpochitania sa za bezogledalka. Max cena s obektiv 2000 lv. Niamam nikakav opit s podoben rod kameri. Pomognete.
Blagodaria Vi predvaritelno.
Uspeh.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-17 03:04

За какво ти е семейна камера със сменяеми обективи? По-добре погледни ТОВА , ТОВА или (ако може и да не е чак толкова компактна за сметка на по-дългата оптика) ТОВА . Ако не разбираш разликите между трите модела - питай, ще ти обясня. Не забравяй да си купиш и допълнителна батерия!

П.С.
Апропо, на всеки компютър може да се инсталира кирилица.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80
Автор: niko_panov   
Дата:   20-03-17 08:57

Искам да е със сменяема оптика, визьор и т.н.
Вероятността да се заиграя и да надграждам не е никак малка. Мислих и за Сони а6000 ама е по-стар.
П.С. комба е служебен

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80
Автор: 798099   
Дата:   20-03-17 11:45

Какво е "комб"?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-17 13:02

niko_panov,

Това "заиграване" означава съществени дългосрочни инвестиции. Готов ли си да ги направиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80
Автор: niko_panov   
Дата:   20-03-17 15:58

[smilie25] комб - комп - компютър [smilie5]
chrisnoch - това ми е напълно ясно. Вече 7г. не съм снимал и ръцете ме сърбят здравата. Но се опитвам да съчетая семейна и лична камера, макар и за удоволствие не за работа. Избрах безогледалките щото .... ами незнам ново е за мен и интересно, а от инфото в интернет виждам и качествено. Та идеята ми е някой който снима или работи с такава техника да ми предложи дадена система - като за начало ще си бъде с китака [smilie22]. Ще се ползва и за малки семейни клипчета - имам 4к телевизор - това с 4к ме блазни много. Ако Ви е възможно и не Ви е досадно да ми разкажете и за предимствата на камерата/системата/ която ми предлагате, и недостатъците разбира се.
Благодаря и УСПЕХ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80
Автор: niko_panov   
Дата:   20-03-17 16:06

Между другото chrisnoch - какво ще кажеш и за Сони а68 или подобните нему откъм цена - Пентакс к70, никон д5600, канон 750д и т.н.
Объркан съм. Не не по добре за малките и компактните със сменяема оптика.[smilie11] И да са АПС Ц матрица или 4/3 по- малка не ща и ФФ не ми е нужна.
Помогнете. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80
Автор: vth41   
Дата:   20-03-17 16:27

niko_panov, това ревю, предполагам, ще те ориентира за възможностите на камерата и ще ти помогне в избора.

Относно обективите, освен 12-32, който е китовия, може да добавиш Lumix 25/1.7 и Zuiko 45/1.8 и се вместваш в бюджета.

Ако имаш конкретни въпроси, мога да бъда по-полезен.



Публикацията е редактирана (20-03-17 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80
Автор: niko_panov   
Дата:   20-03-17 17:03

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор, аз ревютата съм ги разгледал, трябва ми мнение от първа ръка - разгледах ревютата на повечето модели на сони, панасоник, фуджи, оли и т.н. и започнах да се обърквам. Та за това ми трябва вашата помощ.
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80 или ....
Автор: 798099   
Дата:   20-03-17 20:59

Не случайно зададох въпроса "какво е това "комб".

Човек, който смята, че "комб" = на "комп" = "компютър" няма нужда от съвет. Още повече, когато го "сърбят ръцете" за снимане...

Ами... да си снима с "комба", най-добре!

Гледал бил ревютата, значи... Ами като сте ги гледал уважаеми, споделете какво Ви хареса, какво не, към какво се стремите, какво търсите и какво очаквате от техниката, ей такива неща, значи...? С какво тази или онази система не удовлетворява творческите Ви стремежи...?


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80 или ....
Автор: niko_panov   
Дата:   20-03-17 21:22

Ей сега се сетих що не съм посещавал тоя форум от толкова години.Като не можеш да помогнеш не пречи. Благодаря.


П.С. Аз и с "комба" ще направя това за което на Вас драги/драга ще е нужно ФФ и оптика от 5к на горе. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80 или ....
Автор: venciwideo   
Дата:   20-03-17 22:45

Да кажа че за това 4к дето искаш да го гледаш си иска комп за обработка, ако немислиш да гледаш направо от камерата

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80 или ....
Автор: niko_panov   
Дата:   20-03-17 23:11

Благодаря, аз от обработка на видео понятие си нямам, но бързо уча и наваксвам. Ще бъде забавно [smilie10] . Ще питам. Тук.
venciwideo от името разбирам, че можеш много да помогнеш в тази насока.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80 или ....
Автор: niko_panov   
Дата:   20-03-17 23:14

Посочената камера от темата - може и друга марка, модел стига да е от личен опит - вашето мнение. На това се доверявам повече отколкото на дез.. опс информацията от нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic Lumix DMC-GX80 или ....
Автор: SEURET   
Дата:   21-03-17 13:56

GX80 е чудесен избор, не само за семейна камера. Има много хубави и интересни функции, фото 4к режима е голям плюс, автофокусната му система също много ми допада. Честно казано, не мисля, че има нещо по-добро в този сценови сегмент. Отделно, в момента е в промоция GX80

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »