Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
  • Фотопленер 'Виапонтика - Вечният път на птиците' Поморие 4-7 май 2017 г.

ТЕМА И ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ:

Фотопленера ще бъде проведен на територията на град Поморие и град Бургас и ще обхване едни от най-богатите на мигриращи и гнездящи птици в България региони - Поморийско и Атанасовско езеро. Там също се намира и природозащитен център "Пода" и посетителски център "Поморийско езеро", където ще се проведат беседи, фотография и наблюдения на мигриращите и гнездящи птици. Това приключение ще е незабравимо за всеки любител на фотографията на диви животни и по-конкретно птици. Местообитанията предлагат и добри възможности за пейзажна фотография. Решихме събитието да се проведе във време, което да гарантира голямо видово разнообразие и голяма концентрация на птици. Освен това събитието ще съвпадне и с ежегодно провеждащия се панаир на "Гергьов ден" в град Поморие.

Повече подробности и програма ТУК »

Теми - forum: Фотография

Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman 
Дата:   19-03-17 16:35

Темата съдържа продуктово позициониране !

При нужда ще добавим и червена точка(18+).

Отговори на това съобщение
 Re: Някаква тема за глупости...
Дата:   19-03-17 16:44

vkk1, викаш няма фокус. Ами как да има кат ми корава главата. Преди време, не мога се сетя, един любезен съфорумец в няква тема ми беше казал, че на това тяло D3200 с тва 1.4 няма да се получат нещата. Синти ли беше, Краси ли беше, наистина не помня. и както и да е. Отивам при един приятел и му викай, дай тая Сигма тука, да и спра тока от стрелби. Сигма 50/1.4. Дава ми я, отиваме четири човека на Бузлужа. Двамата пейзажисти, те си пуцат на стативите. Аз съм си взел едно моделче, ше пробвам Сигмата. Викам ся ще плющим едни бокета, едни чудесии. Обаче, файда, отварям на 1.4, фокус не найси феродо, на 2 па, на 2,2 па...ай сектир. Свалям буркана от мойто тяло, вземам на едното аверче камерата D7100, закачам Сигмата...воаляяя...цепим мрака. И ся викам, Сигмата ли иска центровка спрямо мойто тяло, или тялото е за взривяване ?

А?

Споделяйте къв опит имате, някъде в спора ще търсим истината. Само не искам да се хейтим, все големи момчета сме се сбрали...

Последни от секция Фотописи: Добави свой Фотопис » Вход
"Лагеруване на връх Амбарица" от Иван Георгиев - 16 коментара
"Как да кача снимка/изображение в тема и други подобни ...." от Венелин Светлинов - 2 коментара
Автор: lorddemonic 
Дата:   19-03-17 16:47

Кво виииииииииииииикаш???

Дата:   19-03-17 16:49

А ти кой беше ?

Дата:   19-03-17 16:54

А ти ? С какви драми ни занимаваш , мен и останалите читатели?

Дата:   19-03-17 16:57

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз съм се обърнал конкретно към някой, виж как ми почва поста май френдо...[smilie3]

Автор: slyn4ogled 
Дата:   19-03-17 16:58

Ми ако тялото няма опция за фина настройка - да беше пробвал с тялото на мУделката [smilie18]

Автор: samurai2 
Дата:   19-03-17 16:58

lorddemonic
колегата има проблем на 1,4 ако можеш помогни му ако ли не си замълчи.Аз лично не мога да помогна.[beer]

Автор: catandgoddess 
Дата:   19-03-17 17:01

Като задържа ляв бутон на мишката върху линийката на фотошоп и дръпна надолу се появява един гаден цикламен маркер - като тънка линийка- върху снимката. Не знам как да го изчистя? [smilie9] [smilie9] [smilie22]

Тъпото е, че като сейвна снимката и затворя не се появява на новата, която отворя/ Но като отворя тази, на която съм го предизвикал - пак е там. Дразнещо цикламено нещо. Някой идея ?

Хммм, сега е светло син [smilie8]

Публикацията е редактирана (19-03-17 17:02)

Дата:   19-03-17 17:01

slyn4ogled, моя няма. Нейния и се падна от някакво зрънчо, дори не съм гледал дали му се сваля обектива...

Дата:   19-03-17 17:03

catandgoddess
не пипай лявия клавиш [beer]

Дата:   19-03-17 17:04

Не мога , ползвам си го.

Как да махна това чудо [smilie8]

Дата:   19-03-17 17:07

Jk.freeman - аз нямах предвид фото-тялото на моделчето ... а нейното си баш - там може да е имало нужда от малко пипане... [smilie25]

Дата:   19-03-17 17:09

Ааааааа...ем тъй кажи де...там всичко си е центровано. Обаче Сигмата ми се огъна в ръцете...

Дата:   19-03-17 17:19

Начи сЪ й притеснила нещо ... Сигмата ... требе си по-твърд обектив начи.

Автор: camelasign 
Дата:   19-03-17 17:24

catandgoddess:) това е маркер. маха се по същия начин по който се слага. слагаш мишката на него, натискаш, задържаш и местиш към линийката:)

Публикацията е редактирана (19-03-17 18:16)

Дата:   19-03-17 17:25

Майтапа на страна, ама няма да е тая Сигма. Nikon af-s 50/1.8g ще да е. И той ли ще иска настройки, незнам...луда работа

Автор: asahi 
Дата:   19-03-17 17:29

И тук никонска драма [smilie10]

Дата:   19-03-17 17:33

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   19-03-17 18:13

Важното е модела да позволява настройване чрез пипане ... другото е само теория!

Дата:   19-03-17 18:27

Има поне 40 теми подобни. Реално тяло без Microadjusment ще има проблеми до бленда 2.8 даже на повечето обективи. Лъвче ти като не можеш да помогнеш що пишеш ?
Искате с фъшкии сомове да ловите ... НЕ СТАВА ОК? Хората избират и бройки обективи с най скъпите апарати и пак понякога не стига диапазона от - до + ... И за какво трябва да се помага на някъв човек, който пише в общ форум на някой конкретно? Има си лични съобщения ...

Дата:   19-03-17 18:29

lorddemonic
мое да пиша ама не давам съвет ,има разлика [smilie3]
и темата е за Някаква тема за глупости...[beer]

Автор: quazimodo 
Дата:   19-03-17 18:30

УжасТ е с тия тела без фино поправяне на фокуса. Щом реших да пробвам Никон и ми побелЕ плешивата кратуна[smilie18] [smilie18] [smilie18]. При купуване на обектив само мишена и лаптоп муй майката[beer].

Дата:   19-03-17 18:38

lorddemonic, помолих поне да не се хейтим. За тва е темата, нищо сериозно. Един ще сподели едно, друг друго, трети ще пусне някоя шега, някъде ще открием истината. Обърнах се към vkk1, да, но и към всички вас. Кое те издразни не разбрах, не виждам и Бобито да те е засегнал нещо...абе що сме такива хора...

Дата:   19-03-17 18:39

camelasign, samurai2 :

Мерси, хора, първо това, че е маркер, а после и Самурая ме насочи да съм на move tool :)))

РАЗКАРАХ ГО гадното нещо [smilie24] [beer]

Автор: swy 
Дата:   19-03-17 18:40

Пица със шкембе.
Прасета и не толкова невежи работодатели.
Всичко е въз основа на законите на Мърфи.
Направете си кокаин.

Дата:   19-03-17 18:40

quazimodo, ся точно вече реших да си купувам 50ка, ти па ме накара да се замисля...ебаси[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   19-03-17 19:16

Аз в една друга моя тема оплюх леко 50-ката, (G-to), и всички останаха потресени ... но явно има и друго слънце в нашата вселена - такова, дето не повтаря сляпо рекламните съобщения и дърдоренето на фото-светилата [smilie21]

(ма аз затуй не съм известен из форума де ... )

Публикацията е редактирана (19-03-17 19:18)

Дата:   19-03-17 19:30

Лаптоп, щракане и преглеждане. Няма друг вариант.[beer]

Автор: vkk1 
Дата:   19-03-17 19:32

Ето ме, тук съм. [smile]
Нека обсъдим на спокойствие как "още не съм срещнал такава цел с която Nikon-а ми да не се справи", като няма верно попадение на 1.4, 1.8 или ръчния Хелиос. Ако с това не може, с кое се справя, че да заслужи титлата. Давай да видим, като ще е тема за глупости, да ги дрънкаме. Но да е преди 8, че мисля като за неделя да сипя една водка и след това не отговарям [smile] Може да се наложи точката от първия пост ...

Дата:   19-03-17 19:48

Ей кат си прав си прав...ама то работата беше за микро аджъсмънта, ний туй го разконсперирахме вече. Иначе за "още не съм срещнал такава цел с която Nikon-а ми да не се справи" - имах предвид, че раницата е винаги в готовност. Няма студ, сняг, лед, дъжд, падат светкавици, жега, +40C, -17C, мъгли, в планини, по язовири, вадя и снимам. Признавам си само не съм се гмуркал с него. Обаче се опасявам, че ще влезне вода през дупчиците на микрофона[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Иначе като каза водка, ай наздраве to all[beer] [beer]

Дата:   19-03-17 19:52

Залепи им едно тиксо. Ще издържи половин час под вода[smilie18] [smilie18] [smilie18]. Наздраве[beer]!

Дата:   19-03-17 19:54

И светката пусни да бягат акулите [beer]

Дата:   19-03-17 20:00

Той ще издържи, ама аз няма да издържа половин час.

Боби, мене акули ме не гонят, аз ги гоня...

Публикацията е редактирана (19-03-17 20:01)

Дата:   19-03-17 20:01

Добре, понеже беше извадено от темата с безогледалките, мога да кажа, че същите неща ги може и безогледалката + още се мъча да сгреша фокуса и не ще да му се не види ... оня ден снимах при отвратителни условия .. мрак, няма цвят, няма контраст и пак не успя да строши фокуса ... как ли не го мъча и не ще и не ще пустата играчка ... за 1.8 говорим нали ... на 5.6 и никона се справяше [smilie5] Като турим и 100% покритие на кадъра, при никоня е малко ... в краищата гадеш ще го има ли ще го няма ли, та се чудя с какво считаш никона за по-добър от произволна безогледалка, че така категорично ги отричаш?
За здравина ... доколкото знам 3200 е пластмасов, безогл е магнезиева, не ми се ще да разберем кое е по-здраво, само гадая. За тегло и размер ... ще го оставя това засега. За качество на изображение, ще спорим ли?
Може и боби турбото да се включи и да обясни с какво неговия фулфрейм е по-добър от безогледалката според неговия начин на работа?
Да стане готина темата ... да отговаря на заглавието ...
Давайте, че ще отварям водката.

Дата:   19-03-17 20:04

Боби има си обработва снимки [smilie3] с глупости не се занимава.[beer]

Дата:   19-03-17 20:11

кАжи, кАжи, не се срамувай ...

Дата:   19-03-17 20:16

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отваряй, отваряй...аз още на първото виски, е ся кат шибна още едно и го вадя, Никоня, загасям лампи, пускам една нощна и ти показвам как цепим мрака...

Иначе че е пластмасова играчка, играчка е. Ама да ти кажа, от както в една друга тема Йонко Русев каза, че и D750 е детска играчка, вече ми е по-спокойно и не ме тормози това.

Дата:   19-03-17 21:12

Ми начи наздраве и от мене [beer]

Дата:   19-03-17 21:17

[beer]

Автор: victory13 
Дата:   19-03-17 22:05

Интересно ми стана [smilie5] ... Като си дадете камерата с обектив на сервиз за настройка на фокус, какво всъщност смятате че "настройват" [smilie7] /не само никон, а и другите марки дслр-и/

Просто трябва един шестограм, или подобен инструмент, и всичко заспива [cool]

Дата:   19-03-17 22:09

Май някой знае некви тънкости в занаята...и кво викаш за тоя шестограм, къде му е играта на него ?

Дата:   19-03-17 22:16

Има достатъчно информация, включително теми и в този форум... Положете леки усилия, а не само да се тропа с лъжица по масата [smilie5]

Естествено трябва да сте готови да се разделите с "поправяемото", т.е. трябват и топки [smilie18]

Дата:   19-03-17 22:20

Ясно...и ти не знаеш.[smilie3]

Дата:   19-03-17 22:32

еее, изпонапихте се ... никой нищо не обажда.
той шестограма на 3200 май не баца, така ще се цепи мрака без този туул.
преден мрак, заден мрак, преден, заден и така до края на света, или докато не отиде в кофата [smilie5]

Автор: steeens 
Дата:   20-03-17 10:11

Jk.freeman, те ти една стара тема дето се споменава шестограм, ама едва ли ще ти е полезна, щото линка дето е обяснението при мен не се отвори...
http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=942742&t=942223

Но ми стана едно такова тъжно смешно от някои коментари...

Дата:   20-03-17 10:31

Вуаля, пичове, както казват по филмите, само не знам дали ще ви е съедобно (аз нали съм си русофил та не ми прави впечатление[smilie18] [smilie18] [smilie18] )

http://sergey-kandyba.livejournal.com/723.html

Дата:   20-03-17 10:35

още една

и всичките резултати за "шестограм"

Дата:   20-03-17 10:43

quazimodo, дано и на D3200 да са на същото място.[beer] [beer] [beer] [smilie24]

Дата:   20-03-17 10:44

Айде нека да е "шестограН", че и на мене ми става смешно-тъжно[smilie5] [beer]!

Дата:   20-03-17 10:53

написа:

> quazimodo, дано и на D3200 да са на същото
> място.[beer] [beer] [beer] [smilie24]

Другия вариант е ексцентрик под огледалото[smilie5].

Автор: tziko 
Дата:   20-03-17 10:53

Само да отметна, шестогараМа всъщност се казва шестограН!

Ниския клас никони с високия клас никори (за сигми и тампони не знам), не пасват добре чисто статистически, въпрос на късмет. Както бе отбелязано по-горе, само трябва един шестогран и 'сичко е ОК.

Относно 50/1.8G, и аз не съм доволен от него. От 1.8 до 2.5 няма острота, което не е така при 35/1.8.

Дата:   20-03-17 11:09

quazimodo написа:

> Айде нека да е "шестограН", че и
> на мене ми става смешно-тъжно[smilie5]
> [beer]!
>

Автор: tziko
Дата: 20-03-17 10:53

Само да отметна, шестогараМа всъщност се казва шестограН!

Ниския клас никони с високия клас никори (за сигми и тампони не знам), не пасват добре чисто статистически, въпрос на късмет. Както бе отбелязано по-горе, само трябва един шестогран и 'сичко е ОК.

Относно 50/1.8G, и аз не съм доволен от него. От 1.8 до 2.5 няма острота, което не е така при 35/1.8.

Вероятно сте прави, ама резултатите за "шестогран" са значително по-малко:
текст

..явно е много популярна грешка това...[beer] [beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   20-03-17 11:12

Грешката е вярна...

steeens евала за линковете, ся ще видя кое се отваря и кое не...

Дата:   20-03-17 11:30

steeens не се отваря линка, стар е може би...

Обаче ся си мисля, кат нямам шестограм, ще го натегна с динамометричен ключ. Дал ше издържи на напъна...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Смеем се, обаче работата не е за смях.

Дата:   20-03-17 11:35

отваря се линка

http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=942742&t=942223

Дата:   20-03-17 11:37

не тоя, линка във линка

Дата:   20-03-17 18:25

tziko, ся ша та нападнат форумните "звезди", за да те убеждават колко велик и непогрешим е 50/1.8G - в една тема за сравнение на макро-обективи лекичко го оплюх, и бях заклеймен свеовременно! [smilie25]
Не че ми дреме де, но наистина това обективче не е това, за което го хвалят толкова много - макар че наистина не е лошо!

А по променената вече тема - моя 7200 също го ползвам с корекция от -3 до -5 със трите ми обектива (най-дългия не съм тествал все още) - май и аз ще трябва да връткам шестограмчета, а ?
Някой дали ще се навие да тества преди мен, за да сподели опит - най-вече при корекция в посока "-" накъде да връткаме и накъде при "+" ?

Баси, откъде тръгна тая тема, па до къде я докарахме... Някой ша сипе ли по едно??? [smilie18]

Дата:   20-03-17 18:37

Как да я докараме, като аз тъкмо се наканех да чакаля някоя 50ка у базара, ти почна да го плюеш...ся как да си го взема ?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Дата:   20-03-17 19:22

Вземи си 50ка. Разбира се първо го тествай. Аз от 2 бройки на приятели стигнах това заключение, обаче из нета, хората друго казват(и доста хубави примери има), така, че най-вероятно е до бройка. Аз накрая не си го купих, защото винаги мога да взема от приятел ако ми се доснима много с 50ка.

Дата:   20-03-17 19:30

Айдеее, пак доде ракиено време, да вдигнем добрата стара тема.
50-ката е супер, велика, космическа, цвят, контраст, боке, чудесии ... няма друга кат нея. Фокуса цели 50-60%, за multicam-a това е чутовен успех! [smilie5] Така че няма какво да и се чудиш.

Дата:   20-03-17 19:35

Jk.freeman написа:

> Как да я докараме, като аз тъкмо се
> наканех да чакаля някоя 50ка у
> базара, ти почна да го плюеш...ся
> как да си го взема ?
>
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
>
> [beer]
За коя сигма писа в началото? Щот сигмите нали има USB док за настройка към апарата.....така че вероятно няма да е проблем да ти я настроят в сервиз...но леко изтръпнах като видях цената на арт версията в магазина...[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [smilie24]

Дата:   20-03-17 19:54

steeens aми сигмата все още е 50mm f/1.4 EX DG HSM - е те тая. Мисля, че допреди 15на дена имаше даже такава тука у базара. Както и да е, тя е на един приятел, така или иначе нямаше да я купувам, той няма да я продаде в никакъв случай. Тази няма нали? И е един такъв обектив кода ти кажа, хем ме грабва, хем не. В контражур, майка и жална...

Ко стааа, ще си сипваме ли по едно кво да е...ай наздраве[beer] [beer]

Дата:   20-03-17 19:55

Няма, G-то ша е, ама слънчогледа само ме разкандардисва...

Дата:   20-03-17 19:57

- Барман, има ли джин?
- Има!
- Сипи ми един Джин Биим!

Дата:   20-03-17 20:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   20-03-17 20:52

той слънчогледа не ги чатка, щот не пие. Аз и на две водки пак мога да ти кажа - взимай [smilie5]

Дата:   20-03-17 21:19

написа:

> той слънчогледа не ги чатка, щот не
> пие. Аз и на две водки пак мога да
> ти кажа - взимай [smilie5]

Без да си убеден, че твоя хапарат и така желаната 50-ка са склонни да си играят в един и същи пясъчник може да останеш разочарован от покупката. Аз продадох Фуджи С5 Про на 7000 кадъра, защото ми писна да издирвам идеалния обектив за него. Докато си играех с канончета не знаех за съществуването на фронт/бекфокуси и други такива ужасТи[smilie18] [smilie18] [smilie18][beer]

Дата:   20-03-17 21:29

Това за кой клас на Канон говорим...не за друго, ами наистина ми стана интересно.

Дата:   20-03-17 21:36

написа:

> Това за кой клас на Канон
> говорим...не за друго, ами наистина
> ми стана интересно.

1Х350Д, 2Х40Д и 1Х5Д Класик, както му викат на първото [smilie5] Единствения проблем придобих след като услужих на "колеги" от форума с една 50-ка на 1.8. Върнаха ми я с див бекфокус, който така и не разбрах как се е появил[smilie18].

Дата:   20-03-17 21:40

Благодаря ! [smilie24]

Дата:   20-03-17 21:44

Най интересното е как изведнъж изчезнаха тия стъкла от базара. Цяла зима имаше редовно поне 2-3 бройки, ся кат реших вече и...

Дата:   20-03-17 22:06

майтапа настрана, наистина 50г е готин обектив, няма да съжаляваш. Това е един от най-добрите обективи, които изобщо съм имал за никон като острота, цветопредаване, контраст, точност на аф.
Верно трудно се намират в базара, аз моя като го пуснах, след 3 дни замина. Смених го за 85 1.8д, който обаче ме разочарова сериозно.

Дата:   20-03-17 22:12

написа:

> Най интересното е как изведнъж
> изчезнаха тия стъкла от базара.
> Цяла зима имаше редовно поне 2-3
> бройки, ся кат реших вече и...

Ми зимата хората снимаха вътре с 35-ците и продаваха 50-ките щото бяха дълги[smilie5] . Сега се стопли времето и почнаха да щъкат навън, където 50-ките пак им вършат работа[smilie18][beer]

Дата:   20-03-17 22:14

Смених го за 85 1.8д, който обаче ме разочарова сериозно.

Нали уж по-хвален обектив. Пак ше е било до бройка.

Дата:   20-03-17 22:15

написа:

> ... Смених го за 85 1.8д, който
> обаче ме разочарова сериозно.

Ако ще го подаряваш аз бих го пробвал на седемхилядника[smilie5].

Дата:   20-03-17 22:22

Кво става тая вечер, само quazimodo казва наздраве...[beer] [beer]

Баце може и да има нещо такова. Аз имах друга теория. Зимата наистина се превъртяха много 50ки. Вземат не пасва с тялото- менкат. И пак така. И пак така. Не знам наистина. Тва мойта щура глава я роди тая простотия.

Ай наздраве[beer] [beer]

Слънчоглед, ако не пиеш наистина, получаваш бан. Точка. [smilie18]

Дата:   20-03-17 22:23

Нали го продаде бре ? (седемхилядника)

Дата:   20-03-17 22:25

@ Jk.freeman: Що бе, има една обява сега за 50-ка G чисто нов - странно що го продава така човека ... Сигурно не може да го оцени правилно ?!?

Вижте, аз не искам да навивам или разкандардисвам никого за този обектив - просто споделих моя опит - а 50/1,8G съм имал два ... И точно щото тоя те същия форум ме нави да мисля, че първия път съм се объркАл нещо ... ама нейсе ... Замених втория за Sigma 50/2.8 Macro - е вервайте ми, нема такава разлика в острота, фокус и цветове!!! (в полза на Sigma_та де, и то още от f/2.8)

И кат заговорихте за сипване - ми ай наздраве пак начи [beer]

(кой казал бил, че не пия?!?!?)

Дата:   20-03-17 22:33

vkk1 виж, че пиел човека, ний са шашкаме тука...

Тва за разкандардисването е занасяне, предположих че ме хвана от първия път. Далеч съм от мисълта да обидя когото и да било тука.[smilie3]

Дай линк за тая 50ка, щото през моя филтър намирам една китайска...

Едит: Всъщност, като споменахме китайска, някой пуцал ли е с туй нещо, дет не знам как се произнася - Yongnuo 50mm f/1.8

Публикацията е редактирана (20-03-17 22:36)

Дата:   20-03-17 22:36

Airbag - Take Me

Поздравче за тука пишещите с едно много яко парче, дето става уникална компания за чашата уиски в ръката ви!

Радвам се, че така се заговорихме, и темата стана хубава и забавна, наздраве!

Дата:   20-03-17 22:39

А за JK - http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=89546

Дата:   20-03-17 22:39

[beer] [beer]

Дата:   20-03-17 22:47

Продадения седемхилядник беше на 43000 кадъра а тоя е на под 6000[cool]. Просто е най-евтиния по-нов Никон с настройка на фокуса[smilie18]

П.П. Слънчоглед, що си пуснал обява за прекрасната Сигма. Аз бях решил да ти срутвам цената, ама 2.8 ми се види тъмно[smilie5].

Публикацията е редактирана (20-03-17 22:51)

Дата:   20-03-17 22:52

Добре де,, къв съм такъв хакер, две години не се научих да работя с тоя филтър на базара, на мене тази обява не ми излиза, както и да е...тая цена малко...

quazimodo ся ме обърка още повече....ааа имаш и някакво никонче ли ?

едит: правопис

Публикацията е редактирана (20-03-17 22:54)

Дата:   20-03-17 22:58

Нали уж по-хвален обектив. Пак ше е било до бройка.

уф, не знам, може би имах твърде големи очаквания към него ...
Д-то определено не ме грабна, дори и сравнен с 50 1.8г.
Предполагам 85г ще е по-добре, не съм го имал него.
Някак твърде много сравнявах с култовия и абсолютно недостижим в моята колекция 80-200 2.8, с него съм направил най-бруталните си снимки и не вярвам да ги повторя някога изобщо. Обаче проблемите с фокуса ме влудяваха, и с него, и с 85-цата ... и накрая минах на канон заради това.
За йонгито ... аз чакам да се появи в Европа 100/2 за канон и го грабвам веднага. Има го в чайна, но с митница хич не ми се занимава вече.
От ревютата, които съм гледал за йонгитата като цяло - се справят доста добре, но who knows ... От йонги имам една светкавица и така като гледам ще ме надживее, дано и обективите са им толкова добри.

Дата:   20-03-17 23:01

quazimodo - Сигмата замина... за сметка на Nikon 40/2.8 Micro ...

Jk.freeman - ми знам ли, аз мож да съм по-хакер ...

vkk1 - ако говориш за никонския 50/1.8D, както подозирам - няма място за сравнение с G-версията наистина. На D90 D-то цепеше косъма, но на D7200 беше тих ужас просто ... G-то е една идея по-добре, но виж пак какво написах по-горе.

Айде ако позволите - за да не секват наздравиците все пак - още едно поздравче, пак с тия гадни норвежци :

AirBag - No Escape

P.S. Наречени са новите Pink Floyd ...

Публикацията е редактирана (20-03-17 23:21)

Дата:   20-03-17 23:22

Добре бе човек...давам на марка - Nikon, на модел цъкам - AF-S Nikkor 50mm 1.8G, то си ми излиза като модел в листата и после Търси...и ми излиза - Обектив Yongnuo 50mm f/1.8 за Nikon

И накрая, като го видя още няколко пъти и ще си го купя...баси...
Според мене си чийтър...вкарваш некви скрити кодове някъде си[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Дата:   20-03-17 23:26

Хих, няма скрити кодове, просто потребителя Х като си е пуснал обявата - не я озаглавил и тагнал както подобава - оттам и ненамирането при теб.
Yongnuo-то и аз го видях :)

А ако питаш дали съм чийтър - виж темата за Windows 10 [smilie18]

Дата:   20-03-17 23:34

Видях я темата, нали там ти казах браво, май ти не си видял[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...ама те за 10ка, дай некви за 7ца, тия дали ша проработят...

vkk1, и мойта светка е YN 560 III по препоръки на колеги тука у форумЪ, не ме подведоха...ти с коя си ?

Дата:   20-03-17 23:50

Да бе, верно си писал ... на мене тука ми е забавно и оная тема някак я отсвирих ...

Аз да ти препоръчам светка ако искаш - Shanny SN600N - има всекви екстри, които мож да поискаш - high-speed sync (1/8000), вграден предавател за управление на другио светки, лазерна мрежа за фокус на тъмно, водещо число 60, плюс добър зуум - 20-200мм. Един вид аналог е на Никонската SB-910. Моята я взех за некви 180лв от некъв гаден търгаш тука във форума, и то щото не ми се чакаше 2 месеца да дойде от Китай за 145лв ... Стабилна изработка, качествени материали, само добри думи мога да кажа за нея!

SHANNY – SN600SN Speedlite Preview

Иначе имам и YN-560II - върши същата работа кат III, ма е по-евтина [shtrak]

Публикацията е редактирана (20-03-17 23:53)

Дата:   21-03-17 00:05

Аааа вече не искам...да беше я похвалил по-рано[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...няма ги събирам един арсенал светки. Сега ще се харчат пари за обектив, туй то...

Дата:   21-03-17 00:07

Иначе имам и YN-560II - върши същата работа кат III, ма е по-евтина

Ти ся няма ми говориш тъй...аз трябва психически да съм настроен, че тройката е по-добра...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Май взе да ни хваща вискито[beer] [beer]

Дата:   21-03-17 00:09

що, какво и е на твоята?!?
аз съм с по-архаичната 560II - супер кораво желязо е. Само пищялката и замина, обаче свети та се къса.

Едит:
уффф, прочетох "но ме подведоха", а то било "не ме подведоха".
Как да е, радвам се, че си доволен.

Публикацията е редактирана (21-03-17 00:13)

Дата:   21-03-17 00:21

Ааааа, опрай ся JK - аз остайх малкУ виски и за утре [smilie21]

Сигурно има защо да има 560III, че и IV ... ма двойката, както каза и vkk1, си е жеУезна.
Дали не я правят в Перник???[smilie10]

Ама тва SN600 направо кърти ... много ме кефи и бих я препоръчал на всеки!

Дата:   21-03-17 00:27

Ето темата вече ще е полезна с нещо за някой, който тепърва мисли за светки...Йонгитата са супер дупер яки...

Нямам i-TTL, ама не ми било до ся неква драма, аз си нагласям нещата таи-так...и всичко е ОК...

Един път само ми потрябва на един детски рожден ден, ама то се оказа, че мнооо бързо ги превъртам работите с един бутон. Е, губиш някви там секунда-две. Особено при дечурлига, които се движат със скороста на светлината, могат да ти изиграят шега, но чак драма не виждам...

Дата:   21-03-17 10:30

Бе с деца на море не си е работа :)
Ае добър ден от мене...

Ако решиш да сменяш светката по нЕква причина - виж ревюто на Shanny-то. Имат и по-нов модел вече, още по-джиджан, ма там малко ме заболява джоба кат вида цената [smilie18]

Пък ако някой иска едно микро-никонче - да са обажда [shtrak]

Публикацията е редактирана (21-03-17 10:32)

Дата:   21-03-17 11:23

Хубав ден to all !

Кво е тва микро-никонче ?

Дата:   21-03-17 11:33

Nikon AF-S DX Micro Nikkor 40mm f/2.8 G

Загледах се в една Tokina 35mm f/2.8 Macro, ма тя много пари бе ... а и се оказва не толкова по-добра от никончето... Та съм в чуденка сега.
А 60mm f/2,8 Micro съвсем не ми е по джоба, пък какво остава за 105-цата [smilie2]

Публикацията е редактирана (21-03-17 11:41)

Дата:   21-03-17 11:53

Чакай, нали единия щеше да си го оставяш...или ше ги шъткаш и двата ? Тъй де, ти сигмата си я шътнал...[smilie7]

Дата:   21-03-17 12:04

Ами да - въпросът беше един от двата да остане. Никончето беше по-добрия избор да остане, защото е близо хем до 50мм, хем до 35.
Ако си замине и той, не знам дали ще си струва джобното усилие за 60 Микро... Той е доста по-подходящ за портрети, не само за макро - но пък в ограничени помещения 40-ката ще е по-удобна.

Аз па какво се чудя, сякаш снимам всеки ден вече [smilie18]

Дата:   21-03-17 12:34

Еми дерзай тогава...мене лично 60мм ме блазни повече от 40мм. Хем за портрети, хем и за макрото по-дългото ми се струва по- по- [smilie21]

Дата:   21-03-17 12:38

АААааааа чакай, то тая 60ка е на 2.8, ...не мерси, аз не зацепих преди малко.

Дата:   21-03-17 12:41

Повечето Макро-та са на 2.8 ... но за разлика от праймовете, те са брутално резки още от началото и не е нужно да се спират на f4 или 5.6 за да е яка картината :)

Та да се повторя - ако някой иска Микро 40/2.8 - аз съм човека [thankyou]

Дата:   21-03-17 13:47

Чистак нова 50ка за 350 лв.

И аз се замислих, дали да не взема една все пак.[smilie8]

Дата:   21-03-17 13:56

Тва предложение важи, яко го вземеш заедно с тяло ... написано е с по-малки букви, разбира се [smilie18]

Дата:   21-03-17 14:04

Офф верно.

Дата:   21-03-17 14:05

написа:

> Тва предложение важи, яко го
> вземеш заедно с тяло ... написано е
> с по-малки букви, разбира се [smilie18]

И съответно те кара да се замислиш колко ли е в крайна сметка печалбата, за да има такива отстъпки? Ся сигурно пък някой ще каже, че те от добро сърце правят отстъпките, та затова в края на годината са на загуба[smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18]

Дата:   21-03-17 16:06

Автор: tziko
Дата: 21-03-17 13:47

Чистак нова 50ка за 350 лв.

Аве Цико, бива ли да ме шашкаш тъй...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Дата:   21-03-17 16:07

Страх ме е да погледна в emag, там може и да е 700лв[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   21-03-17 16:24

написа:

> Страх ме е да погледна в emag, там
> може и да е 700лв[smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ми "крейзи дейс" за "крейзи клиентис"[smilie18][smilie18] [smilie18] [beer]

Дата:   21-03-17 17:02

Абе някой имал ли е куража да пробва сам хардуерна калибрация на тялото - с ония трите шестограмчета, дето са скрити под долния капак???
И на трите ми обектива (с четвъртия не съм се заигравал още) ми се наложи да лепна софтуерно калибрация в диапазона от -3 до -5 ... Бъркам ли, или явно тялото се ебава с мене?

Дата:   21-03-17 17:24

Ами нали от там почнахме оня ден, от шестограмите. Никой не каза нищо. А и всъщност що три, то не е ли само един за авто-фокуса...баси филма

Дата:   21-03-17 17:36

Дал съм ви работещ линк за трите шестограНННчета[smilie18] [beer]

Дата:   21-03-17 17:42

Да де, ма аз питам някой престрашавал ли се е да опита ... Щот според числата от по-горния ми пост тялото определено иска пипане.

Дата:   21-03-17 17:44

Мхм, за което благодарихме, обаче аз нищо не разбрах от него. Пък исках. Не хванах нищо от тоя руски, като го дам на превод, става пък още по ужасно...[smilie2]

Автор: colorphoto 
Дата:   21-03-17 17:58

Имам спомен че май Симбончо беше въртял шестограми на някакво свое бившо телце преди време - та питайте го Симеон.

Дата:   21-03-17 18:37

написа:

> Да де, ма аз питам някой
> престрашавал ли се е да опита ...
> Щот според числата от по-горния ми
> пост тялото определено иска
> пипане.

Ако е само толкова аз не бих си причинявал главоболия. Лошото е ако е както при мен - поправката е -20 и не стига[smilie18]. А имах 16-85, който на 16 беше с -2 а на 85 с +6[smilie10]. На Д50 и четирите ми обектива са бръснач[smitten].

Дата:   21-03-17 18:51

За vkk1

Дата:   21-03-17 18:54

Масово се говори за проблеми с фокуса от Д7000 насам, и то основно бек-фокус ... явно нещо претупват в завода.

Иначе на видео изглежда лесно, но според руската статия опасността основно е ако не завъртите и трите винта на еднакъв градус. Така се променя положението на фокусните сензори (явно не е само един доколкото разбрах от руски...) и става още по-страшно.

Аз някак нямам смелост още да го направя, а и фотката е все още гаранционна. Да не говорим че ако се омаже нещо, ще трябва да ходи до Гърция без гаранция след колко време ще се върне ...

Physically Calibrate Auto Focus - DSLR

Дата:   21-03-17 19:45

оооооо брат тва не е за нас[smilie10] [smilie10]

Дата:   21-03-17 20:09

A! Не може да бъде, дълго търсеното йонги в базара, това е чудо някакво!

Дата:   21-03-17 20:18

Marillion - Cover My Eyes

Ай да почнем вечерта подобаващо [beer]

Ако не ви харесва стила (щот и за Airbag нищо не казахте) - да сменям с по-тежко [smilie18]

Дата:   21-03-17 20:25

vkk1 - ко ша кайш тигре...радвам се и аз

слънчо - тия Airbag, след втория поздрав си мислех, че искаш да ме преспиш по-бързо[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   21-03-17 20:29

Е такива са, по-спокойно го дават :)

Дата:   21-03-17 23:01

Еййй ... спите вече май [smilie11]

Дата:   22-03-17 10:21

Слънчо, аз ходех на разходка с лодка...

Добро утро и успешен ден to all !

[shtrak]

Дата:   22-03-17 12:28

Аз пък тепърва отивам на работа - за сметка на това пък ще окъснея доста :)

Лек ден на всички! [smilie24]

Дата:   22-03-17 12:31

Ти не беше ли в армията ?

Дата:   22-03-17 23:06

Ахъм, затуй работя така "ненормирано" ...
Ай наздраве ви - че тъкмо се прибрах [beer]

Дата:   22-03-17 23:21

И за да не умира традицията - поредното поздравченце :

Anathema - Release

Ако познаете филма - печелите една бира ... ако се видим нявга [smilie18]

Дата:   23-03-17 09:36

Pan's Labyrinth ? Ще се видим, споко, писал съм ти на сметката една биричка вече...

Добро утро ! Хубав и успешен ден на всички.[shtrak]

Публикацията е редактирана (23-03-17 09:40)

Дата:   23-03-17 10:04

Бравос, имаме участник познал верните килограми!
Еййй, тва беше ба*и тъпоте предаване [smilie18]

Staropramen?

Дата:   23-03-17 10:42

Как позна, че ми е любимата ? [smilie3]

Всъщност, да, то не е мноо трудно, те другите не стават...

Дата:   23-03-17 11:16

Abso-fuckin-lutely [smilie24]

Дата:   23-03-17 11:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Слънчо, ти в майна-сити ли беше ? Нещо такова ми се е запечатало в съзнанието...

Публикацията е редактирана (23-03-17 11:34)

Дата:   23-03-17 11:58

Там, дагое*а ... ма не е майна сити, а Майнатаун - демек малко провинциално градче в крайните щати ... шото тука и мисленето и поведението на селяндурите е такова.
(нищо против нямам селяните, щот те са свестни и отрудени хора, ма селяндурите... ооо, ела да ги видиш!!!)

Но не съм майничка де - тука съм заради работата.
А не помня ти с какво се занимаваше основно - ти ме учуди малко, че така помниш разговор от преди доста време :)

Дата:   23-03-17 12:12

Търговия. Но не работя за себе си.

Ти си ми на една идея разстояние. Ей ся да се стопли още малко, нищо не мой да ме обърка да си направя една разходка, да поснимаме малко. Ти само измисли, некви тарикатски места дето да ме заведеш. В смисъл да заведем един -два модела да пощракаме. После си направим една сбирка в някоя квартална кръчма. Може и други съфорумници да извикаме. И съм съвсем сериозен.[shtrak]

Дата:   23-03-17 19:08

Ей, "фокусници"[smile], попаднах на една интересна препоръка за Никон 7000. Ако обективът примерно е "поискал" поправка от -10 да речем, тя да се ползва само за снимки до 4-5 метра. За всичко клонящо към безкрайност поправката да се нулира. При мен сработи за недоклатената 50-ка, която по мишена иска -20 и отгоре на отворена бленда f2.2. На f9 и поправка нула си изкара доста читав "квартален" пейзаж[cool].

Дата:   23-03-17 19:34

Ем бравос, тва е за Слънчо. Той е човека със седмата серия.[smilie5] Може и да тръгне добре вечерта, поне тръгна с добра новина. Ша шибнем ли по едно виски...[beer]

Дата:   23-03-17 19:37

ас го пия, ама ти ако искаш го шибни...

50-тка на f/9 след 14 метра е на хиперфокал... пейзажа не трябва да е читав, а идеален [beer]

Дата:   23-03-17 19:45

Първото го щибвам на екс, второто по-бързо...и от там вече почвам да пия.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз съм си сигурен, че точно quazimodo го е направил даже перфектен...пък ако се навий и да ни покаже, ше видиш, че съм бил прав...

[beer] ...наздраве to all !

Дата:   23-03-17 20:03

Ей! Ако ще се събирате в майнаселото за снимане и кръчма и не се обадите, не ви познавам, да знаете! [smilie21]

Дата:   23-03-17 20:06

[smilie24]
Тва пък никой път не може да се случи, даже как си си го помислил...аз съм мноо навит, искам само да си взема една 50ка.

Дата:   23-03-17 22:38

Малиии ... ся едва се довлачих до вкъщи ... дей*а и тъпите американци и всякакви останали лигльовци - едва изгонихме едните, и взеха да се влачат другите ... Без нервички останах заради началници-гъзолизци [smilie22]

Вижте само :

https://www.pan.bg/view_article-4-378772-Zavyrshi-uchenieto-Trakijska-prolet-2017.html

Т.нар. "зрелищно" учение беше всъщност най-обикновено перчене на недорасли американчета с много пари и невъобразимо оборудване за нашия стандарт...

А сега ни чака тоя ШИТ :

http://eatc-mil.com/user_uploads/CALENDAR%202017.jpg

(на третия ред съм аз...)

Изобщо който си поиска - все ни ползва, щот тука за великите братя от НАТО всичко е позволено и е БЕЗПЛАТНО ... Нямам думи просто [smilie9]
А пък с какви претенции са лайненцата, божееее - не знам толкова псувни, за да го опиша...

Иначе за сбирка съм навит - ще е хубаво да се видим и запознаем. Тарикатски места в Майнатаун ще измислим - я в стария град, я нейде край тепетата ... ма нека някой да помага за това.

А ... и накрая - ми айде наздраве де - аз съм още на първото Виски, и ще карам полека, щот макар че ся се прибирам от работа утре в 0630 пътувам пък за Софето. Бе изобщо - ба*о си е мамата [smilie25]

Дата:   23-03-17 22:53

Jk.freeman [smilie24]
и аз идвам да те возя ,така и така не пия [smilie3]

Дата:   23-03-17 22:58

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   23-03-17 23:05

Абе groopies - обичате ли класиката ???

Да вЪ поздравя с нещо, па белким ви хареса ...

Uriah Heep - Gypsy

Това го слушах наживо миналата година в майнатаун - и щях да умра от кеф ... Ей ви на - малко да завиждате (не ми се карайте, снимано е със сапунерче)

https://goo.gl/6JUSnc

https://goo.gl/GiBGXM

https://goo.gl/q6c12c

Дата:   23-03-17 23:08

slyn4ogled
дай нещо тракийско бре ,стига с таз ваща глупава музика [beer]

Дата:   23-03-17 23:09

И нещо по-новичко от тях - да разкършим вратовете малко :

Uriah Heep - One Minute

Ма всъщност ... аз все ви пускам по нещо, а виЙ даже не казвате дали ви е по вкус или не ...
Я да ме светнете накъде сте музикално!

Божеееее ... ша са умира - Whitesnake пуснали нов албум само с кавъри на Deep Purple !!!!!
Майкооооооо ....

Публикацията е редактирана (23-03-17 23:17)

Дата:   23-03-17 23:24

неее, само стария град не, освен да си набиете кокалчетата в пищялите друго няма да стане.
аааа, евентуално може да хванете атракцията на небет тепе - оня голия, който се развява зад храстите /или един друг, който пък изскача от храстите, но тва е друга история [smilie5] /.

Дата:   23-03-17 23:27

Ауееее ... vkk1 ... ти имаш сериозни intel-данни ...

Вижте, аз съм от скоро тука, и затова не мога да предложа по-интересни места, а и нямам много време да обикалям. Затова и помолих за помощ за местенца де...

Дата:   24-03-17 00:32

https://www.youtube.com/watch?v=D99LZg18OWg

Тва е за уиски-пиещите ... както и за желаещите да уиски-пият с нас [beer]

Дата:   24-03-17 00:32

Споко бе, vkk1 ще е с нас...ко мислиш. Накрая след фото пленера, ще ни предложи и някоя харабийска кръчмичка. Даже щом Бобито ще ме кара мене, аз съм силен вече.[beer]

Дата:   24-03-17 00:38

Ми то начи сме готови бре - само да се разберем за периода, че аз от тука до края на лятото си нямам идея как ще ми е работното време - имаме още 4 учения до есента ... чак започвам да се мразя ...

Ма айде наздраве за последно тая вечер, че след 6 часа съм на път [beer]

И пак си мълчите кой каква музика лайква ... ааааа

Публикацията е редактирана (24-03-17 00:39)

Дата:   24-03-17 07:36

14 август как ви се струва [beer]
Или може в Стара Загора да направим сбирка на 13.август - първата бутилка е от нас с жена ми [beer]

Публикацията е редактирана (24-03-17 07:38)

Дата:   24-03-17 09:52

Как август, аз мислех още другия месец, да ги юркам да се организираме. Пък до август вече може да е станало традиция, дай Боже.

Слънчо, имах гости снощи, и затова не съм те отразил. Слушам рага по принцип, и всичко което ме накефи. Но такива като Анелия и Васко педераса не са ми присърце.

Добро утро to all !

Дата:   24-03-17 10:28

Да кажа и аз за музиката:
Слушам денс от 90те: C-Block, Culture Beat, DJ Bobo, Masterboy, 2 brothers on the 4th floor, 2 unlimited и т.н.
Слушам Metallica, които са много повече от музика;
В колата сутринта слушах 100 кила - моето радио, както и криско и мария илиева - видимо доволни [smilie5]
Понеже втората ми родина е Гърция - слушам и ретро гръцко като съм там и съм в съответното настроение [smile]
Българска чалга не ме кефи особено, но харесвам Десислава да речем;
От народната музика мога да слушам само родопски, другите не ги понасям съвсем откровено.
Слушам черна музика, dr.dre, dmx, sean paul
Общо взето такива неща за мен ...

Дата:   24-03-17 11:42

sean paul се лута между рагата и поп-а, или експериментира, или просто отговаря на всякакви комерсиални предложения. Но радва, да. Има ги гласовите данни, и по-важното е че ги използва пълноценно.

Ай едно парченце за обедното кафенце. vkk1 тва ша ти е от любимите, усещам.

Дата:   24-03-17 22:16

Даа, тази е точно по моята част.
Между другото, докато се наканите за сбирка, май аз по-скоро ще ходя към загората, че дребосъка иска на зоологическа градина. А както е национално известно, наш Тотьо съсипа и окраде тукашната, и подсъдим беше, та вече си нямаме. Съответно ходим по съседите София и Ст.Загора, където си нямат крадливи кметове, а си имат зоопаркове.

Дата:   24-03-17 23:17

Епа кат иска ше дойдете. Верно софийския зоопарк е по-голям, ама нашия ти е по-близко. А и винаги е по-добре малкия да види истински лъв, от колкото да му покажеш лъвов мост. Ся някой веднага ще скочи и ще каже, че и те си имат, ама не ги слушай, техния е плюшен, нашия е истински.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Емисии   RSS | Atom
Абонамент   Google

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »