Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Бббалонът се надува..
Автор: тьма   
Дата:   15-03-17 19:05

Е, не мога "това да правя" - тоест след днешното разглеждане на рейтинг Б - не мога да си мълча.

Съвземете се, дружки и подружки, стига се надували некадърни кадри

който е съгласен, да покаже, аз ще го направя


Админите, не смятам, че подобна тема би обидила някого, макар да съм сигурна, че ще я изтриете[smilie23]

 Re: Бббалонът се надува..
Автор: тьма   
Дата:   15-03-17 19:07

ако остане темата, давам още примери


макар това да е лично мнение, имам право да го кажа





https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1489471721_DSC05195.jpg



избрах произволна снимка, дори не помня кой е авторът

 Re: Бббалонът се надува..
Автор: Kalimas   
Дата:   15-03-17 19:15

Я по-добре дай и малко снимки, които мислиш, че трябва да са там. Така за сравнение.[smile]
Иначе и аз мисля, че има снимки които не си заслужават първа страница и многото гласове. Ама затова сме хора, да си имаме собствено виждане и мнение за нещата.[beer]
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: iasen2   
Дата:   15-03-17 19:30

ей, тъма, умора немаш да си избиваш комплексите
спри се малко
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: mogila   
Дата:   15-03-17 19:45

Снимките нямат значение. Те си гласуват един на друг и си коментират, за да им връщат гласовете. Дори някои коментират на смнимки без да са гласували и онея им връщат :)

Лошото е, че админите толерират това. Просто трябва да махнат коментарите... толкова е лесно.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   15-03-17 19:56

iasen2 написа:

> ей, тъма, умора немаш да си избиваш
> комплексите
> спри се малко

Не мисля,че си избива комплексите,защото мнението за 'рейтинга и скапаните снимки в този сайт' го поддържаме доста хора.Те хората си споделят снимките във фейсбук профилите,а тук вече гласуването е ясно.[smilie24]



Публикацията е редактирана (15-03-17 19:58)
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: rimohit   
Дата:   15-03-17 19:59

Чудя се дали да пиша в темата, че напоследък след мен се трие!
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: upi   
Дата:   15-03-17 20:27

Снимката си е супер.
Какво не и харесвате?
Моля като пускате тема с критика - давайте я подробно, за да можем да се съгласим или пък не.



https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1489471721_DSC05195.jpg



 Re: Бббалонът се надува..
Автор: bg2014   
Дата:   15-03-17 21:24

Всички го виждаме. И аз съм тръгвал да пускам подобна тема. Но какво се оказа?
Реших да съм подробен и да покажа снимки, които ме дразнят.
Започнах да разглеждам снимките и .... та те са прекрасни. От хубави по хубави. Няма снимка, която да не си заслужава гласуването.
И се оказа, че ТЕЗИ дето мислим, че има лоши снимки всъщност ГРЕШИМ.
Снимките са прекрасни!!!
Изборът им също е на високо ниво. Но ... това си е моето мнение.



Публикацията е редактирана (15-03-17 21:24)
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: тьма   
Дата:   15-03-17 21:24

Аз мнението си за снимката съм дала, теми за снимки, заслужаващи повече, съм пускала, разбира се - изтриват се веднага, както ще стане и с тази


ясене2, няма какво да избивам тук, защото няма какво да доказвам, когато е било нужно, съм показвала и получавала, сега ако някой се интересува от мои снимки, дала съм линк, тук не показвам, но продължавам да гласувам за истинската фотография, която все повече намалява

и не мога да се примиря с унизяващия останалите потребители начин на гласуване

 Re: Бббалонът се надува..
Автор: iasen2   
Дата:   15-03-17 21:27

ква си ти, че може да определяш коя е истинска и коя не?

я се приземете малко
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: bg2014   
Дата:   15-03-17 21:28

тьма написа:....

...тук не показвам,...


Тогава защо е това вълнение и разлайване на кучетата? Споко!
Не го взимай толкова навътре. Вероятно и другите като теб не показват хубавите си снимки.
Та затова така ти се струва.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: iliyanb   
Дата:   15-03-17 21:42





Публикацията е редактирана (15-03-17 23:10)
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: тьма   
Дата:   15-03-17 21:44

истинска - според мен, ясене2, не ми се редактира сега



бг2014, темата не е за моята личност, достатъчно време съм била в този форум - 15 години, за да ми остане близък и да гласувам с удоволствие за това, което лично на мен ми харесва

не смятам повече да обсъждам собствената си персона, ако някой има смелост да покаже "балонеста" снимка - да показва, или пак ще си останете с лаенето

 Re: Бббалонът се надува..
Автор: fotograf123   
Дата:   15-03-17 22:10

Следя основно базар голо тяло и нищо друго , форума рядко напоследък . Изостанала работа ......

 Re: Бббалонът се надува..
Автор: bg2014   
Дата:   15-03-17 22:12

Добре. Аз осъзнах очевидното благодарение на колегата Павлов.
Вече благодарих за това. И ако нещо съм те засегнал... не е нарочно. Извинявай!
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: luboar   
Дата:   15-03-17 22:28

аз имам право да оценям с "Б" рейтинг, и мисля, че показаната снимка заслужава оценката си.

П.П
нищо, че не съм гласувал за нея, и няма да гласувам за спонтанни снимки.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: тьма   
Дата:   15-03-17 22:34

личното Ви мнение се зачита[smile]

аз пък не гласувам за размазани във фотошоп снимки

и много, много рядко - за режисирани[smilie3]



Публикацията е редактирана (15-03-17 22:35)
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: crownmaker   
Дата:   15-03-17 22:44

Ако има рейтинг В за най-активен интригант,манипулатор,войнстващ блокировач на юзъри,гласуващ полуанонимно,т.е.,отбелязвайки гласуването си,но без коментар,бих искал да помоля Админите да въведат рейтинг C,за да оценя тъмчето подобаващо.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: luboar   
Дата:   15-03-17 22:44

Тьма,

Кажете, на хората тук, за какво гласувате, ако знаете :)
При все, че присъствието ви във фотографски сайт е неоправдано от гледна точка на фотографски умения.



Публикацията е редактирана (15-03-17 22:46)
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: pachok   
Дата:   15-03-17 22:48

Абе тьма, ти снимала ли си някога макро? И то не със сапунерката си, ами с професионален апарат, очевидно не си. Да забележиж така лекично, че ДОФ-ът е от порядъка на няколко сантиметра, че и по-малко, ако си с фулфрейм и обекта е на близо. То не ти е като сапунерката, дето всичко е на фокус 2-3 метра след цветенцето. Изобщо не му е размазана на фотошоп снимката, така си излиза от апарата!!! И междудругото е много по-приятно, отколкото ако се виждат клони, треви храсталаци и други обекти назад зад цветето. Хвани някой път и си направи проба, та дано разбереш за какво иде реч. Ако не по-добре върви в групата ФотоСвят, там не са размазани работите :-)



Публикацията е редактирана (15-03-17 22:50)
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 22:53

Тук стана интересно от еспертна гледна точка.

Дали е мазано софтуерно при обработката,или е естествен макро дефокус?!

[smilie11]
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 22:55

Нека пробваме да разберем с какво стъкло е направена снимката...

Тъма може да има възможност да даде жокер.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: pachok   
Дата:   15-03-17 22:56

И определено ще те разочаровам, но половината, че и повече от снимките за които гласуваш са режисирани и пипани на фотошоп. Ама то като не е хващал човек професионален апарат, не обработвал снимки и не следи тенденциите, върви, че му обяснявай.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: luboar   
Дата:   15-03-17 23:00

естествен боке дефокус, от хубав обектив.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: pachok   
Дата:   15-03-17 23:01

Colorphoto, няма никакво значение как е направена снимката, дразнещото е, че тъма дава оценка за снимката и я обижда, без изобщо да е запозната с материята. На 100% ти гарантирам, че мога да ти постигна ефекта и дори още по-голямо дефокусиране, само с апарата си и макро обектива, без грам фотошоп.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 23:08

Аз макро не снимам и не мога да дам мнение,но ме заинересува с какво е заснето.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: luboar   
Дата:   15-03-17 23:17

Хората които снимат подобни неща не са професионалисти. Снимат макро, за да имат снимките им дълбоко боке, като снимите на истинските фотографи: )
Използват макро лещи към 50мм-те си обективи, или при повече познания обръщат обективите (не ми се обяснява какво значи)
Но резултатите са чудесни, заради хъса който влагат.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: roburt48   
Дата:   15-03-17 23:22

Аз съм лаик и новобранец. Кое как става - също не знам (технически). Винаги Тьма ми е била на сърце (по някакви си мои причини), но....има нещо, което не мога да го възприема и не го вярвам - че кадъра е избран произволно и автора дори не е запомнен !!! Извини ме Тьма, но не ти вярвам :(
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: zeromx   
Дата:   15-03-17 23:28

luboar това не го разбрах :
"Хората които снимат подобни неща не са професионалисти. Снимат макро, за да имат снимките им дълбоко боке, като снимите на истинските фотографи: )  "
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: luboar   
Дата:   15-03-17 23:41

зеомикс, от вашите умения разбрах разбрах, че се лутате във Фотография. имате усет, но не можете да се намерите.
повече не ме питайте.
(не съм врачка)
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: zeromx   
Дата:   15-03-17 23:47

лубоа,разбирате ги нещата...



Публикацията е редактирана (16-03-17 00:00)
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: slyn4ogled   
Дата:   15-03-17 23:48

Хм ... присърце ми е темата, но няма да развивам теории, защото най-вероятно профила ми ще бъде изтрит...

Това стойностна снимка ли е (като за фото-=форум, а не за жълт вестник), и забележете коментарите отдолу.
Кому е нужно това ???

https://photo-forum.net/i/2051402


 Re: Бббалонът се надува..
Автор: lamerko   
Дата:   15-03-17 23:58

Вижте с'я... гол женски задник винаги ще се котира повече от космясали мъжки гърди... не търсете логика при пчеличките - просто преглътнете по презумция по-високия рейтинг на тези кадри, както въобще на целия раздел "голо тяло", колкото и абсурдни неща да се постват там. Подобно е положението и с други категории - деца и малки животни винаги водят до симпатия и съответно до по-висок рейтинг, но дали е заслужен - това е друг въпрос.
 Re: Бббалонът се надува..
Автор: Admin   
Дата:   16-03-17 00:14

За щастие на всички участващи във Фото Форум право на Б глас тук имат над 350 човека.
Доста от тях гласуват активно.

Многообразието е ценност и тъй като това е форума за всички с хоби фотография има публикувани най-разнообразни снимки. Екипа на Фото Форум, а надяваме се и повечето потребители тук, не очакваме всички да имаме еднакво мнение. И това е най-хубавото, защото иначе щяхме да гледаме само еднотипна фотография. Многообразието е ценност.

Подобни теми не биха донесли полза за никой от участващите тук и поради тази причина тази тема ще бъде затворена.

Може би тук е мястото да обясним още веднъж, че рейтингът и точките не служат за размяна срещу пари, пенсионни осигуровки или мерене за по по най. Фотографията е субективно изкуство и няма обективен параметър, по който една снимка на природа да бъде сравнена и класирана с портретна снимка. Не е и това целта. Целта е по-добрите снимки да бъдат селектирани, да предизвикат интерес, и съответно да доведат до популяризиране на автора и повече възможности за общуване.
 

 Тази тема е затворена