Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Моля за мнение
Автор: zori0106   
Дата:   14-03-17 23:43

Здравейте,нова съм във фотографията и искам да си взема апарат който да ми върши работа т.е. да си снимам пейзажи,животни и т.н.....Не разполагам с голям бюджет! Canon EOS DIGITAL REBEL XT какво ви е мнението за този,мога ли да се уча с него? Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: guciguci   
Дата:   15-03-17 00:01

Разбира се. Сигурен съм,че всички тук,които снимаме с Канон,сме започнали с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: Twingo   
Дата:   15-03-17 00:19

Можеш да се учиш, но въпросът е дали въобще си струва да взимаш толкова старо тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: JoeCocker   
Дата:   15-03-17 00:30

С всеки Апарат можеш да се учиш - твоят е 8 Мегапиксела... - стар е, но става.
Аз си ползвам още сапунерка и събирам пари. Има ме в друга тема, но теб едва ли те вълнува...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: asahi   
Дата:   15-03-17 01:46

Това 350D ли беше? Можеш да се учиш на него, разбира се. Ако може за някой лев вповече да намериш 450D ще е още по-добре и не заради мегапикселите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: PAZZOgeo   
Дата:   15-03-17 07:02

Апарата е класика.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: quazimodo   
Дата:   15-03-17 07:37

PAZZOgeo написа:

> Апарата е класика.

И точно по тази причина е добре да се прескочи. Както е казал Асахи - не само заради МР-те. Липсва точково мерене, междинно ИСО и други благинки. Та ако ще се гледат дърти тела, наистина е по-доре от 450Д нагоре или да речем 30Д, щото и 20Д няма точково мерене. И не е като да не съм имал 350Д[smilie5]. Единствения плюс е страхотната картинка от тлъстия пиксел и дЪртия процесор.

П.П. Сега си кътам един Никон Д50 по същата причина - готина картинка. Пък е и последния истински малък Никон от преди кастрацията на началния сегмент[smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (15-03-17 07:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: zori0106   
Дата:   15-03-17 09:02

350Д или 450Д ? Идеята ми е да не стават снимки все едно ги правя с тела!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-03-17 09:06

zorio, ако ще правиш снимки с тела, даже и камера не ти трябва.

Ти нали казваш, че си нова във фотографията. Откъде знаеш разликата между тяло и без тяло?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: zori0106   
Дата:   15-03-17 09:21

Да,нова съм и от известно време чета из форума,разпитвам познати и се опитвам да влезна в час с нещата,но все още ми е тъмна Индия. Гледам обяви за 350Д и 450Д и не знам на кое да се спра.За това търся помощ тука....

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 09:26

Толкова 40д-та се продадоха по за 300 лева... със един китак- 400... на малко кадри. Имаш и спот и всичко. Само видео нямаш... и не можеш да вдигаш исото над 800.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: guciguci   
Дата:   15-03-17 09:38

Кажи само какъв ти е телефона,защото ако е висок клас,може снимките от него да ти се сторят по-добри. Просто съвсем начинаещите се залъгват много по преправените от новите софтуери снимки на телефоните. По-контрастни,по прершарпени(остри)...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-03-17 09:58

без да се праа на тесен специалист [smilie5], пауршота е марка, която се е доказала в развитието си и времето, аналогично на него сони направиха чудеса. Мисля, че Канон бяха първи обаче. Всъщност няма значение.., аз бих избрал отново Олимпус. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: zori0106   
Дата:   15-03-17 10:07

Iphone 5 ми е тела....

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 10:13

Сега ще ти кажат, че трудно ще се научиш да правиш кат неговите снимки... Ма той сий научен по дефолт.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: zori0106   
Дата:   15-03-17 10:20

Честно казано не съм впечатлена от неговите снимки....Прави ли са ми снимки с професионален апрат и нямат нищо общо с ябълката...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 10:23

Ама профи апарат не значи ребел... Нали се сещаш, че тези 15 години светът не е спрял да се върти.... Освен апарата, сензора, софтуера... има и фактор постпродукция... да не говорим за опита, знанията, кадрирането, изразните средства... Не става само с ядене.



Публикацията е редактирана (15-03-17 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-03-17 10:34

Лошо ще е темата да е лишена от ЗАУ фактора, заради развитието на технологиите.

Ако технологията имаше чувства, щеше да се обиди че я ползват само с няй-дългия пръст [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: Kalimas   
Дата:   15-03-17 10:59

Още един + за 40D, като може да разгледаш и някой малко по-стари безогледалки в ценовия диапазон на 40D -то.

Като цяло, намери познати с DSLR или безогледалка и снимайте поне 1-2 дни заедно. Да видиш кое как е и какво може да направиш ти с един такъв апарат и какво е да сменяш обективи и кой обектив какво може да прави. Най-добре ще е ако намериш някой с техниката, близка до тази, която мислиш да купуваш. После ще прецениш по-лесно какво точно ти трябва.
Замисли се и върху това - колкото по-старо е тялото, толкова по-непродаваемо е после и по-лесно може да се развали. Обективите са друга бира. Има такива на по 10-15г. и си вървят още (има и такива дето трудно се продават). [smile]
И накрая - курсовете по фотография никога не са излишни.[smilie5] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: IDA   
Дата:   15-03-17 11:15

Молиш за мнение. Ето ти моето.

350Д е апаратът, с който проходих в цифровата фотография и с който направих най-добрите снимки в живота си. Въпреки това, на този етап горещо препоръчвам, събраните на този етап пари да ги инвестираш в един курс по фотография. Без необходимите знания, дори и с техника за 20000 лева, ще правиш същите бози, както с мобилния телефон. Снимката се прави от фотографа. Апаратът е само средство за запис на изображение.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: Pavlov   
Дата:   15-03-17 11:15

Автор: Kalimas
Дата: 15-03-17 10:59
Още един + за 40D

От мен "-" за 40D! Старо, неактуално тяло, излишно голямо и грубо за начинаещ. Няма да му даде нищо повече от едно 450D например. Освен това затворът на този модел е слабото му място, разваля се дори само от стоене, независимо от броя кадри. И вече почти е невъзможно да се ремонтира. Така че покупката на този модел не е оправдана.

zori0106, да те предупредя: Покупката и поддръжката на DSLR система е скъпо начинание. Имаш в момента някакъв скромен бюджет, с който може да си купиш старо тяло нисък клас с китов обектив. Е да, но с него няма да можеш да правиш снимки, по-различни от тези с телефона. Само дето на слаба светлина може да има по-малко шум. А като понаучиш малко нещата, ще се окаже, че за да снимаш така, както ти се иска, ще трябва да дадеш много повече пари за обективи, евентуално светкавици и други аксесоари, даже и да смениш тялото с много по-скъпо. Така стоят нещата. Евтините DSLR-и за начинаещи са измислени, за да те зарибят, и след това да дадеш още сума ти пари. Казвам го от опит, всички тук сме минали през това. Не че искам да те откажа, но - имай го предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-03-17 11:19

Kalimas
И накрая - курсовете по фотография никога не са излишни.

Еми хубаво, ама зависи къде е. Щото например в Стара Загора, курсове- йок [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 11:38

Не е вярно, че затворът на 40D дава дефекти. Аз съм видял много бройки с превъртяни километражи над 100 000 снимачни цикъла... Все още се намират и запазени тела с по 20-30000 шота на гърба си. исе продават без пари... а като се снима на роу... тялото е пушка.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: nsirakov   
Дата:   15-03-17 11:44

350D, 450D, според мен ще правят снимки... но ти няма да ги харесаш, ако сравняваш снимките ти правени от телефона.

Тези апарати имат едно предимство и един недостатък...

Предимството - снимат в Raw формат, един вид суров кадър, от който можеш да направиш после хубавата снимка, като аналогия - все едно имаш замесено тесто, което чака да му прибавиш подправките и да го оформиш, за да стане годно за консумация...

Недостатъка - снимат в Raw формат... да... така е... и за да извадиш после хубавият кадър от това сурово тесто... ти трябват знания и умения, които идват с времето...

Дерзай... според мен ако ще снимаш пейзажи не ти трябва спот мерене, а за животните... освен ако не снимаш врабчета и кокошки, ти трябва една торба пари за обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: Kalimas   
Дата:   15-03-17 12:41

@Jk.freeman е потърси в нета де, все ще изскочат няколко курса, сега въпроса е за кое ниво и на кои дати. А ако е за някой майсторски клас, е за тях си се пътува. [smilie5]

@Pavlov - За мен 40Д е по-бърз е (1/8000), с по-голям буфер (6 с/у 3 кадъра в секунда),допълнителен екран от горе и по-добра изработка. За исото и картинката, разликата е незабележима и за мен се дължи на по-малкото пиксели. Иначе е по-тежък. Но и двата са стари апарати, затова и казах, ако иска да разгледа някоя безогледалка. Да речем, един NEX5 с китов може и да му влезе в бюджета.

Но да, зарибиш ли се, все се търси по-добро тяло и по-добър обектив. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: vkk1   
Дата:   15-03-17 13:07

Може ли да конкретизираш кое и при какви условия в снимките от айфона не ти харесва? Смея да твърдя, че неведнъж съм изкарвал от айфона по-добри джипегове от дслр-а [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: obscureman   
Дата:   15-03-17 13:10

Pavlov [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 13:30

zori0106: Толкова стар ДСЛР,като този за когото питаш /350Д/ е грешно да купуваш.

Това че преди много години доста хора са се учили на него е техен личен сантимент но на теб няма да ти помогне сега.

Повечето бройки са изхабени а сервизирането преустановено.

При покупката на ДСЛР ти събираш цяла система,като тялото /апарата/ е само един компонент от нея.

Демек трпбва да се мисли и за сменяемите обективи според каквото обича да снима човек.

За животни и особено за птици обективите започват от 1000лв на старо трябва да се има предвид.


Премисли си бюджета колко максимално можеш да дадеш и пиши да ти предложим решения.

Нереално е да си готова да дадеш за ДСЛР + обектив много по-малко пари,отколкото си дала за Айфона и да очакваш много по-добри резултати.

Отделно че с ДСЛР снимките зависят повече от знанията по фотография на снимащия.

Та и за книги по фотография е резонно да попиташ да ти препоръчаме за да имаш понятие от тази наука и изкуство - фотографията.



Публикацията е редактирана (15-03-17 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: Pavlov   
Дата:   15-03-17 14:07

"Автор: cameraman
Дата: 15-03-17 11:38
Не е вярно, че затворът на 40D дава дефекти."

Значи техникът в Зентекс, който смени затвора на моя 40D на около 15000 кадъра, ме е излъгал.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 14:44

"Значи техникът в Зентекс, който смени затвора на моя 40D на около 15000 кадъра, ме е излъгал."

Какво очакваш да ти каже техника? "те по принцип не се развалят, ама на твоя кво му стана???"

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 14:47

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: zori0106   
Дата:   15-03-17 14:48

Благодаря за мненията!До 500-600лв мога да дам...Какво мога да взема за тези пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 15:23

За 600 кинта, квото и да земеш- все едно и също- ентри левел кропка с китак на 5 години и една свежа батерия.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: kvakioh   
Дата:   15-03-17 15:27

Canon 100D+ първия китак 18-55 без стабилизация и т.н. Добра комбинация.600лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 15:30

По принцип, първото стъпало трябва да прескочите с каквато и да е техника.. Това е теста за задълбочаване или изгубване на интереса към фотографията... каквото и да вземеш- все тая... Най-добре да ти подарят някое старо тяло и китак или да ти услужат временно... да можеш да си купиш и един евтин твърд- 50мм.. после ще решиш дали искаш... защото в този момент започва инвестицията... и тя не е 300-500-1000 лева, а "колкото повече- толкова повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: rody   
Дата:   15-03-17 15:37

За тези пари Ви препоръчвам CANON 550D или NIKON D5100 с китиви стабилизирани обективи. В базара се прадват в момента - канона за около 430лв без обектив, никона за около 600лв с обектив. По-късно може да сложите на избрания апарат обектив TAMRON 17-50/2,8 и ще имате разкошен комплект.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 15:39

Този разкош е много тесен. Все едно да си купиш 10 годишна Дачия и да черпиш за нова кола.



Публикацията е редактирана (15-03-17 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: ivjordan   
Дата:   15-03-17 15:44

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=88972

Това горе с един 50/1,8D ще се върже на 600 кинта и е достатъчно добро за старт. Че и не само за старт.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 15:52

[smilie23] Не съм съгласен. Д300 и като сензор и като години и като скорост на работа и като резолюция отстъпва на 40Д... а са един клас кропки.. Види се, че и цената му е доста над 40д, щото боди на 40д можеш да намериш за 300-350. нормалният обектив на канон също така е по-евтин от никора.
...впрочем... по-новия сензор на Д5100 ме респектира в по-голяма степен.



Публикацията е редактирана (15-03-17 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: bg2014   
Дата:   15-03-17 16:14

За 600 лв Никон Д3200, Д3300, Д5100 и същите от този клас на другите марки. Аз не ги знам за да ги изброя.
Тези изброените освен, че са добри за начинаещ, са доста съвременни и си имат full HD видео.
Въпреки, че мисля тази тема за развлекателна...
Поздрави на автора и на всички задълбали в темата....


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 16:31

Извинете ...Допуснах грешка. И Д300 и 40Д са пуснати през август 2007. Д300 е тялото с по-висока резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: Pavlov   
Дата:   15-03-17 16:34

"Автор: cameraman
Дата: 15-03-17 15:52
Д300 и като сензор и като години и като скорост на работа и като резолюция отстъпва на 40Д"

Стига глупости, а? D300 е обявен 3 дена след 40D. Сензорът му е 12MP срещу 10, и е с малко по-висока оценка в DxO Mark.
Друг е въпросът, че и двата не ги виждам подходящи за новак, особено жена.

ПП. Писал съм едновременно с извинението ти.



Публикацията е редактирана (15-03-17 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-17 16:36

Вече се извиних за грешката.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: bg2014   
Дата:   15-03-17 17:11

Темата е забавна. Ето една възможност:
Nikon D3300 с китов обектив 18-55 е 600 лв, с чисто нов светъл обектив 50/1.8 е 700 лв.
Интересно ми е в този диапазон (24 МП с full HD видео) кой е аналогът на Канон?
И съответно в безогледалките кой е аналогът?
За да е полезна темата все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: roburt48   
Дата:   15-03-17 17:37

Миналата година точно по това време бях започнал да се уча да снимам. Купих си Nikon D3100 + 18-55 за 360 лева (втора ръка). Малко по-късно си взех и твърд 35/1.8 за 200 лв. Мой кадър, правен точно с тази камера беше избран за първа страница на ФФ на 07.06 м.г.

http://photo-.net//i/1975025


Не казвам това за да се хваля, а за да Ви уверя, че ако си вземете един D3200 или, ако намерите за този бюджет D3300 + един китов обектив 18-55 ще Ви е напълно достатъчно като начало и ще си правите прекрасни снимки [shtrak] Успех в начинанието ... :)

P.P. Умишлено удебелих шрифта на D3100 ! Камерите, които Ви предлагат са по-нови и по-добри [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: nd48qwert   
Дата:   15-03-17 17:43

М4/3

Тела:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=87586
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=89007
Обективи:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=87413
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=87153

Fuji

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=89655
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=80970

Готини играчки за малко пари.

bg2014 добре е споменал.


Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 21:54

Тук някои не се усещат че за начало,за универсално снимане твърд обектив не му трябва на момичето.

Някой Никон Д-3ХХХ + китов обектив е верния отговор.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »