Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: bestlap   
Дата:   12-03-17 19:06

Здравейте :) преди време си купих първата светка YN 560iv и бях много доволен и до де днешен съм си доволен от нея, но ми липсват някой неща и са :
АФ асистънт
ТТЛ-в много редки случай, но ми е трябвал няколко пъти за мега динамичните неща
ХСС
И реших тази година да си купя и се спрях на Godox tt685 който се оказа абсолютен боклук, но както и да е взех решение да се бръкна малко повече и да си купя нещо никонско,но идея си нямам какво чудя се между SB700 и SB5000 като разликата в цената е двойна а не знам дали е оправдана ? Светкавицата ще се ползва в дискотеки /затова искам хубав аф асистант който да може да се вкл/изкл ръчно а и да може и автоматично да се пуска/ и в ресторанти и църкви :) [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: Argo   
Дата:   12-03-17 19:16

YN-568EX TTL High Speed [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: samurai2   
Дата:   12-03-17 19:19

ако си от София мога да ти услужа с СБ-700 и след тържеството ще си прецениш дали ти върши работа , ако можеш СБ - 900/910 е най добре според мен.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: bestlap   
Дата:   12-03-17 19:23

Argo както написах вече без китайски боклуци търся нещо хубаво никонско :) samurai2 мерси за предложението,но не съм от София :) та значи става сб 900/910 vs sb5000

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: lord_kik   
Дата:   12-03-17 19:24

Вземай Metz и свиркай 52,58 или 64 всичко ще ти свърши работа.На хартия също е много добре Godox Ving V860ii с един заряд на батерията двойно повече кадри от която и да е светкавица с батерии АА също и презареждането е драстично по-бързо, но на практика незнам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: bestlap   
Дата:   12-03-17 19:36

Имам чувството, че пиша с дете в 3-ти клас или с някой който е бавно развиващ? Неща никакви китайски боклуци метц,бец,годокси и прочие.... тоя форум стана боза голяма [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: lord_kik   
Дата:   12-03-17 19:43

А хапчето глътна ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: quazimodo   
Дата:   12-03-17 19:47

На бас, че не е[smilie18] [smilie18] [smilie18] Едно време всички сватбари снимаха с Никон, Канон и... Метц[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: Dragobat   
Дата:   12-03-17 19:55

За автора на темата:
Ей сельо виж се какъв си каун бе,хората ти отговарят а ти се биеш в гърдите неща това неща онова,че вземи прочети малко и сам можеш да стигнеш до отговора.

П.с. с бозата да вземеш и малко банички,че на сватба гладен не се ходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: bestlap   
Дата:   12-03-17 19:58

Dragobat я са пляскай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: Dragobat   
Дата:   12-03-17 20:03

С удоволствие,че и по няколко пъти дневно[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: zbonev   
Дата:   12-03-17 20:18

SB800 ако намериш запазена също е добър вариант. Имам такава, която съм купувал нова и никога не ме е предавала.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: bestlap   
Дата:   12-03-17 20:29

Благодаря за включването zbonev :) искаше ми се да я купя нова от магазина,но май няма да се получи ще се оглеждам из базара. Гледах ревю и май 910 е най доброто или поне е по-добро от най-новата сб5000 новата има само 2 лампи за аф асист и то светят само в груп фокус ако е на сингъл поинт свети само 1-та лампа докато при сб910 са 3-бр и светят едновременно, тост ще фокусира в каквито и да е условия, а аз това искам :) но не намирам сб910 нова никъде ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: compur   
Дата:   12-03-17 20:41

високия клас светки на никон са недостъпни в страната, защото... фирмата била пред фалит, както твърдят "злите езици" в една друга тема, но... можеш спокойно да се "хвърлиш" на най-добрия Метз.
иначе, втора ръка, в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: iavorianev   
Дата:   12-03-17 20:50

Сб 910 свети само една аф когато си на сингъл пойнт. Казвам ти го от опит. И няма статус на батериите,което е доста глупаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: bestlap   
Дата:   12-03-17 21:07

Хм а на груп фокус колко светкат 2 или 3? Иначе това за индикацията не ми е проблем защото винаги имам 2 комплекта резерва заредени реди то го :) [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: quazimodo   
Дата:   12-03-17 21:43

Бе и 5 комплекта да имаш, когато не знаеш в кой момент ще те изненадат в неподходящата поза...[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: bestlap   
Дата:   12-03-17 21:51

Да, но да кажем, че това не го считам като голям минус. А сб900 има ли тази индикация?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: samurai2   
Дата:   12-03-17 21:55

bestlap
и трите нямат но не е проблем ,винаги ще разбереш кога горе долу си отиват батериите [smilie3]
една сватба я снимаме само на светка / около 2000 снимки/ и изкарваме с комплект и половина батерии [beer]



Публикацията е редактирана (12-03-17 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: iavorianev   
Дата:   12-03-17 23:01

Разбираш кога си заминават като светката ти индикира че снимките са недоекспонирани. Не снимам в група и затова не зная колко АФ лъча светват

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: colorphoto   
Дата:   12-03-17 23:37

bestlap: Викаш Мец били китайски боклук ли?!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: JoeCocker   
Дата:   12-03-17 23:55

colorphoto - не се ядосвай... ето линк...
има си моделираща, Стобо - ( бързо святкане, против червени очи :):) ) и прочее...

http://magazin.photosynthesis.bg/oferta/svetkavitsa-metz-mecablitz-76-mz-5-digital.html


За 1-ва светкавица си е чук - дай-боже всеки му.. !! Тия ги има и за другите марки, даже за Сони.

П.С. Дал съм линк за канон - сори... има ги и за никон.



Публикацията е редактирана (13-03-17 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: pdimitrov   
Дата:   13-03-17 00:21

Само да добавя, че новата SB5000 също е китайски боклук на теория :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: bestlap   
Дата:   13-03-17 00:38

Сегашния Метц като чета на всякъде не е това което е бил по филмовите времена. И също така и сб5000 видяж че е зле по тези параграфи който ме интересуват. Спрях се на 910 ще видя как ще се сдобия с нова такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа Никонска светкавица?
Автор: JoeCocker   
Дата:   13-03-17 00:39

Хубавите светки имат повтаряемост на резултата... т.е светят по един и същи начин повече от 2 пъти... При "големи" фотосесии - мацки, макро и стакване, други подобни... - това улеснява Фотографа и му спестява време при последващата обработка на снимките. Затова и хубава светка струва повече от начален клас ДСЛР.

bestlap - китайските не ги пренебрегвай - много са си добри за парите..., е не знам какво снимаш...? Но излязоха нови - Годокс, Кактус ( с Кактуса един Руснак в Щатите прави чудеса... ).
Да не правя реклама...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »