Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Добра камера за снимане на концерти
Автор: _ell_   
Дата:   08-03-17 14:29

Привет!

Искам да попитам кой е най-подходящия фотоапарат за снимане по време на концерти, като се има предвид следното:

- трябва да е компактен, защото не допускат със сменяема оптика или големи по размер
- трябва да има приличен зуум за да се снима в по-едър план
- трябва да е достатъчно светлочувствителен, защото осветлението на сцените обикновено е слабо
Кои са моделите, без значение на марката, които отговарят на тези условия?

Мерси предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: h_bio   
Дата:   08-03-17 14:37

Aко потребителят realnoncho се включи, можеш напълно да му се довериш по това питане. Това е ноговата територия и резултатите му са чудесни!

Аз нямам опит и затова ще си замълча.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: марвес   
Дата:   08-03-17 14:40

Безогледалката с капачка за байонета за показ, а преди това си пускаш дълга коса или взимаш приятелка с теб - скривалище за светъл обектив:


http://i.imgur.com/jWrKT35l.jpg



Ако е по-малък може и на кок.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: iasen2   
Дата:   08-03-17 14:40

на пазара не се предлага такова нещо......
иначе ако заставаш на първия ред имаш много варианти

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: ivjordan   
Дата:   08-03-17 14:42

Правилният начин за снимане на концерти е със съответната акредитация. Тогава няма проблем с внасяне на техника.
От публиката, всеки турбосапунер ще свърши някаква работа, но резултатите ще са си точно такива - от сапунер. Което всъщност не пречи, защото личните снимки на концерт се правят заради настроението, а не заради безупречното качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: _ell_   
Дата:   08-03-17 15:43

Абсолютно си прав.
На мен ми трябва за любителски снимки за лична употреба :) Ясно е, че няма да са супер. Въпросът е кой сапунер се представя по-добре в такива условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: Pavlov   
Дата:   08-03-17 16:17

Canon G1x MarkII .

Компактен апарат, 1.5" матрица, 5x зуум, f/2.0 в широкия край.



Публикацията е редактирана (08-03-17 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: ivjordan   
Дата:   08-03-17 16:22

Мисля, всеки с ръчни настройки. Аз ползвам едно много старо Fuji S5700. Общо взето, цаката е да дебнеш подходящата светлина. Е, и да си възможно най-близо.
5х зуум ми се струва много малък, трябва си поне 10х, освен ако не си съвсем на първи ред.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: Pavlov   
Дата:   08-03-17 16:55

Понякога и 1.5х зуум стига, ако успееш да застанеш на хубаво място:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1488984868_141019_011721.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: asahi   
Дата:   08-03-17 21:04

Предпочитам да си гледам/слушам концерта.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: victory13   
Дата:   09-03-17 00:08

Мисля че се пита за други концерти. За клуб никой не ме е спирал да снимам...
Светли обективи и апарат с добро исо държане.
Обикновено съм си с 2 тела безогледални и 4 твърди обектива... Става ден [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: ivjordan   
Дата:   09-03-17 00:23

На сериозен концерт е много вероятно да не те пуснат с безогледалка. Аз съм успявал да вляза два пъти, но и два пъти са ме връщали с Fuji XM-1.
Според мен, сапунер с поне 10х зуум и RAW би вършил чудесна работа, но изобщо не знам дали има такова нещо на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: GenaDP   
Дата:   09-03-17 00:34

сапунер с поне 10х зуум и RAW би вършил чудесна работа, но изобщо не знам дали има такова нещо на пазара

Има, но по-голямата матрица друго казва...

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: ivjordan   
Дата:   09-03-17 00:59

Безспорна е тази работа за по-голямата матрица, но опираме до ограничението, че в общия случай, на концерти не пускат с камери със сменяема оптика. Значи, трябва ни нещо с несменяема оптика, трябва ни и приближение (зуум), защото на голям концерт, дори да си на "първи ред", пак има едно 10-15 метра до изпълнителите. Това са задължителните неща. После идва по-голяма матрица, по-светла оптика, по-ефективна стабилизация (защото по дефиниция снимаш на малка скорост), серийна снимка, raw и т.н.

Аз още не съм открил перфектния апарат, който и да не струва няколко хиляди лева, а ходя на много концерти и ми се ще да си имам по някой спомен. Все пак, с гореспоменатото дърто Фуджи си имам попадения. Вече е доста старо и трябва да го сменям, та и аз се интересувам от въпроса, затова и пиша толкова в тая тема, без да съм специалист.

Гледам в единия от магазините Панасониците от серията TZ, модел според кинтите, ми се струват подходящи, без да съм ги пробвал. А900 на Никон също ми изглежда добре... Има и разни еквивалентни Сони и Канон. Но, както казах, не съм ги пробвал, просто ги чета на книга.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: caspin   
Дата:   09-03-17 01:26

Ма хайде да пуснете некоя снимка.Не да говорите как се снима на концерти без да сте снимали на концерти.Искате ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: ivjordan   
Дата:   09-03-17 09:02

В профила ми има две.
Иначе, така и не ес научих, как се качват снимки от друго място.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: asahi   
Дата:   09-03-17 11:01

"Някоя снимка" показва моментното състояние на нещата, което зависи от много случайни фактори - дали си на подходящото място, дали светлината в онази 1/30s е достатъчна и с подходящ цвят, дали изпълнителят е спрял да рипа по сцената, дали някой пазител не те е извел от залата.

Ето една, в която само моментът е силен:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2008-10/a_1224606286_SMV.jpg


Този кадър не би зависил от техниката, с която се снима.

Тази пък е направена с много подготовка, дебнене и помощ от две девойки, които танцуваха пред мен за да не ме види охраната. В нея техниката е важна, а осветителят хич не помага.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2007-07/s_1184197539_Chambao_1.jpg



С горните два примера твърдя, че на един концерт има няколко късметлийски момента. Трябва да можеш да ги предвидиш и да си готов да ги оползотвориш. Иначе ще имаш скучни концертни снимки, каквито и аз имам не една.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: _ell_   
Дата:   13-03-17 15:47

Миналата седмица пробвах едно Sony hx50v
20.4 MP Exmor CMOS sensor
Sony G lens with 30x optical zoom

Справи се доста добре Сонито, като се има предвид че бях доста далеч от сцената.


https://c1.staticflickr.com/4/3938/33034797080_d8294fc08b_z.jpg




https://c1.staticflickr.com/4/3887/33262119222_ce877dd547_z.jpg




https://c1.staticflickr.com/1/589/33262119332_cd21005e4e_z.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Добра камера за снимане на концерти
Автор: s.nikolov   
Дата:   15-03-17 18:02

Въпросът е интересен. И аз преди време се чудих какво да взема. Освен турбосапунерка или безогледалка с голям зуум - нищо друго не ми хрумна.
Това е правено с един никон с 15итна кратен зуум , тъмен и почти за нищо не ставащ, но го влача по концерти, че дори дсрл с китак не пускат...
https://www.werock.bg/ezine/photo/404/dscn3268.jpg


преди време мислих да взема canon g15 или canon m с някой дребно обективче.. ама до там останах. Да видим какво ще пердложите, че лятото наближава :D

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »