Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: Ghost4o   
Дата:   01-03-17 14:07

Здравейте, за една видео заснета реклама, която ще се гледа във ФБ и youtube, ще се ползва авторска песен :)Интересува ме проблем ли е? Ако е проблем евнтуално как и от къде да купим правата на песента за да се ползва без проблем? :) Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: samurai2   
Дата:   01-03-17 14:08

коя е песента ако не е тайна [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: novakat   
Дата:   01-03-17 14:12

Разбира се, че е проблем. Трябва да се свържете с хората които държат авторските права на въпросната песен. А от там ще Ви кажат дали може и колко ще струват правата върху песента.



Публикацията е редактирана (01-03-17 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: Ghost4o   
Дата:   01-03-17 14:25

Някой знае ли евентуално ориентировъчна цена :) Песента е на Вангелис :)

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: m.djorov   
Дата:   01-03-17 14:30

Цената ще ти я каже само притежателя на правата. Може и да забрани ползването, но малко вероятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: samurai2   
Дата:   01-03-17 14:30

Най добре попитай тук

http://www.musicautor.org/



Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: asahi   
Дата:   01-03-17 16:05

Дали ще е проблем Вангелис да ползва твоя снимка за следващото си издание?

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: Ghost4o   
Дата:   01-03-17 18:25

Няма да е проблем от моя страна, някой известен да ме рекламира :)

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: asahi   
Дата:   01-03-17 19:05

Няма да те рекламира, а ще печели от труда ти. Твоята неизвестност няма да пострада.

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: krist   
Дата:   02-03-17 11:02

Казусът е ясен, според мен, но по-интересно ми е в същия случай, ако направиш кавър на музиката, и я ползваш, как стоят нещата?


Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: jingov   
Дата:   02-03-17 11:28

Онзи ден си качих в тубата едно клипче на щерката , как се върти 20тина пъти в мола, с телефона и тубата ми изписва, че бил съм бил ползвал авторска песен/ едва се чува нещо/ , но нямала да ми го спре [smilie21]
Ако песента трябва да се вгради в клипа се използва на публично място,ФБ и Ю Тубе то трябва да се закупи лиценза за използване.
Много е вероятно въобще да не можеш да го пуснеш с неплатени права и да те докладват и да те проверяват и други проблеми.


Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: itilien   
Дата:   02-03-17 11:31

И на мен ми е интересно как се уреждат нещата, когато разни хора/групи правят кавъри и ги публикуват или изпълняват на живо.



Публикацията е редактирана (02-03-17 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: asahi   
Дата:   02-03-17 11:43

Когато правиш кавър ползваш музиката и текста, съответно уреждаш правата върху музиката и текста. Ако ще ползваш аранжимента - и него. Най-често управляването на авторското право е предоставено на посредник. В България това е Мюузикаутор, Профон, може да има и други. В редки случаи правата си се държат от изпълнителя или неговия лейбъл, който може също да е едноличен. Пример - Van Galen Band.

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: bg2014   
Дата:   02-03-17 22:44


Свободно може да се ползват ЕДИНСТВЕНО произведения, които са по-стари от 70 г. Толкова е давността. Т.е само, ако са от преди 1947 г. Само произведенията преди 1947 г са без искане на разрешение.


Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: e-mil   
Дата:   02-03-17 23:32

Автор: bg2014
Дата: 02-03-17 22:44
"Свободно може да се ползват ЕДИНСТВЕНО произведения, които са по-стари от 70 г. Толкова е давността."


Абе, четете го тоя закон преди да дрънкате глупости! Всеки път като стане дума за авторски права се ръсят измишльотини и то във форум, в който всички са автори.

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: bg2014   
Дата:   02-03-17 23:46

Тук всеки ще си прочете за какво става въпрос. Споровете са излишни. Тълкуването е за всеки конкретен случай и е възможно да минете само със споменаването на автора на използваното произведение. Кажете как се е получило ? Ще е поучително за нас.
В дясно има бутони. Използвайте ги за да си решите казуса! Успех!



Публикацията е редактирана (02-03-17 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: Krassy   
Дата:   02-03-17 23:47

Щерката като пее нещо оперно и после тубата скимти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-17 23:53

bg2014: пише го и на твоя линк за давността. Изключвам думичката "единствено" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: bg2014   
Дата:   02-03-17 23:56

Един цитат:
4) В случай че произведение, защитено с авторско право, бъде по законен начин предоставено на разположение на дадена уебстраница без ограничения за достъп, това произведение следва да се счита за предоставено на разположение на всички членове на обществеността, която има достъп до интернет.


В посочения в предишния ми пост линк най-долу има пресни решения.
Който се интересува да ги прочете. Доста важи за нас и за подобни спорове. Дори за обща култура да ги прочете човек е хубаво. Поздрави!

Защо Е_мил -Е_лош),не може да разговаряте нормално? Без комплекси и обиди. Какво не ви е наред в живота, та имате нужда да обиждате колеги? Защо? Аз знам отговора.



Публикацията е редактирана (03-03-17 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: lamerko   
Дата:   03-03-17 00:02

Мда. На първо място - изтичане по давност става 70 години след СМЪРТТА на автора/авторите. Тоест ти приемаш, че всеки автор умира в момента, в който излъчи за първи път творбата си. Също така изключваш творбите с неизяснен автор, както и освободените от автрорите им и т.н. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: bg2014   
Дата:   03-03-17 00:18

Който има нужда - чете за обща култура и основа за да може да формулира въпроса си.
Който има нужда след това - посочих сайт. Там задава конкретен въпрос и получава точен професионален отговор. Лесно е. Все очаквате някой да сдъвчи информацията вместо вас и да ви я поднесе на готово.
За това ....хората взимат големи заплати.
Аз - единствено усмивки очаквам. И колеги.
Айде стига толкова!



Публикацията е редактирана (03-03-17 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 07:40

Автор: bg2014
Дата: 03-03-17 00:18
"Айде стига толкова!"


Е, нали и аз това казвам? Стига толкова! Прочети закона вместо да тълкуваш непозната материя!

На всичкото отгоре човекът пита за Вангелис, а не за български автор. Законът изрично казва, че за чужди автори се прилага съответния чуждестранен закон. Така че тия непълни тълкувателни статии, дето ги цитираш изобщо нямат място в темата.

* * *
Автор: bg2014
Дата: 02-03-17 23:46

" Тук всеки ще си прочете за какво става въпрос. Споровете са излишни. Тълкуването е за всеки конкретен случай и е възможно да минете само със споменаването на автора на използваното произведение."


Човекът пита за РЕКЛАМА. Което е комерсиална употреба. Невъзможно е да минеш само със споменаване на автора. Ползването без разрешение е за съвсем други случаи, които нямат нищо общо с този.

* * *
Автор: bg2014
Дата: 02-03-17 23:56
"Намирам страницата на Вангелис. Там вероятно има негови песни и произведения. Те са предоставени за интернет ползване законно. Ако търсената песен е там - значи ми е позволено да я ползвам законно. Нещо неясно?"


А това пък е абсолютна измишльотина. Предоставено за слушане и гледане, не означава предоставено за използване в друго произведение. А за влагане в комерсиална творба пък е съвсем изключено. Ако даден автор е писал нещо под някой от CC лицензите, то ще си е указано. Не се прилагат тия свободни формулировки, дето си ги недоразбрал.

Че и питаш дали нещо е неясно? Всичко ти е неясно.

* * *
Автор: bg2014
Дата: 03-03-17 00:18
"Все очаквате някой да сдъвчи информацията вместо вас и да ви я поднесе на готово."


Напротив. Очакваме да не се обаждаш в теми, от които нямаш никакво понятие.
И най-вече да не цитираш статии, които претендират, че са сдъвкали информацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-17 11:04

Но Андрешко пак ще търси начин да мине метър.

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: Ghost4o   
Дата:   04-03-17 18:43

Клипа е почти готов. Ами като гледам как го направихме, не се получи точно реклама, а производствен път на един продукт. По точно леко документален филм с авторска музика, който качих аз в youtube за тест. От сайта ме уведомиха, че ползвам авторски права, но ето какво получих от youtube

"Възможно е във видеоклипа ви да се показват реклами.
Във видеоклипа ви бе намерено защитено с авторски права съдържание.
Ищецът позволява съдържанието му да се използва във видеоклипа ви в YouTube. Въпреки това е възможно в него да се показват реклами.

ОСИГУРЯВАНЕ НА ПРИХОДИ
Не можете да си осигурявате приходи от видеоклипа
Осигуряване на приходи от ищеца
Ако сте съгласни с тези условия, не е нужно да правите каквото и да било."

Значи да разбирам, че няма да трябва да купувам авторски права?

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на авторска песен за видео реклама?
Автор: asahi   
Дата:   04-03-17 19:13

Пише нещо по-важно - Не можете да си осигурявате приходи от видеоклипа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »