Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: asahi   
Дата:   09-03-17 10:46

Истинският професионален монитор е с подбрана матрица с delta E с много ниски стойности. Подборът означава измерване на цялата площ на много матрици о отсяване на най-добрите по съответен показател. Това прави процесът скъп, а отделените матрици редки и оттам скъпи. Когато този монитор ти дойде за 3000+ долара да знаеш откъде идва горницата.

В по-ниските ценови класове се пускат матриците с не толкова прекрасни показатели. Това означава, че все пак са мерени. Останалият хардуер може да е същия.

В още по-ниския клас няма мерени матрици. Най-много няколко от партидата. Там ще ти продадат по-лъскав дизайн, по-иновативни опции, но не и по-добра матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: roumen6   
Дата:   09-03-17 13:28

и освен монитора... има и компютър със съответната видео карта, операционна система, драйвери и т.н.



Публикацията е редактирана (09-03-17 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: Daniel_P   
Дата:   14-03-17 08:32

Здравейте колеги,
Работя на 2 места и в момента имаме много работа и направо не ми остава време да пиша :( България на всички за съветите и помоща! Монитора го ползвам основно за обработка на кадри от фотосесии и събития който после предавам на клиентите в готови принтове или файлове в зависимост какво искат! За това от дълго време обмислях закупуването на по добър монитор и заделях пари! В крайна сметка не искам аз да завършвам кадрите в един вид, а после клиентие да виждат корено различен кадър(макар че то си зависи от устройството на което ще го гледат но все пак да има някакъв баланс). Фотографията ми е 3тата работа и в момента зимата рядко снимам но лятото изкача по някой ангажимент и гледам да се развивам с времето!
l-s относно калибратора, купих го преди около 1г и половина от Ebay на цена от 172£

Така сега да ви се похваля за монитора вчера писах на Амазон, че искам да го върна защото е дефектен и ако е възможно направо да ми върнат парите. Въпреки че са минали почти 3м от както съм го взел, Амазон за пореден път ми доказа че са дъ бест, тази сутрин ми пратиха емайл с лейбъл за връщане и ще ми върнат парите!
Сега остава да избера нов, дайте предложения? Готов съм да инвестирам още средства но да съм доволен! Дайте предложения? Нещо от Eizo може би ?

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: uzsree   
Дата:   14-03-17 17:49

HP Z24x/Z27x DreamColor
Asus PA249Q / PA279Q
DELL U2413 / U2413
Мисля, че са с една матрица, поне 24" моделите. производител по вкус. Цените им са на едно ниво долу горе. HP 27" има много екстри като настройване по LAN например, и е с по-висока цена.
За НР ще ти трябва калибратор на НР, другите май стват с твоя.

предполагам, че и други монитори ще ти препоръчат.

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: Daniel_P   
Дата:   15-03-17 20:36

Uzseree благодаря за предложенията!
По разгледах доста днес, бях си харесал едно Eizo но Амазон и Ебау не го продават, ппсле един Nec но и него не предлагат. А държа да е от Амазон или поне от Ebay. Та проучих и твойте предложения и да ти кажа Асуса pa279q доста ми допадна и добри отзиви прочетох! За съжаление не може да му се прави хардуерна калибрация! Но в този клас и за тези пари освен дела който имам и може да се калибрира така май-няма други 27 инч. За съжаление делаа едно че се оказа дефектен, второ тази хардуерна калибрация е сложна, четах че иска и определена видео карта за да се направи добре заради unformati calibration! Та реших и поръчах този Асус, утре трябва да дойде ще ги сравня с дела и ако не ми допадне ще ги върна и двата :D ако ми харрса и се калибрира добре ще оставя асуса и така :)
Някой ако го има тозо Асус и сподели лични впечатления ще се радвам да ме информира![shtrak] [beer]
Между другото видео картата която ползвам е вградената в процесора Intel HD Graphics 530 която не съм обеден че може да подържа 10 bit Deep colour. Някакви предложения за видео карта?



Публикацията е редактирана (15-03-17 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: uzsree   
Дата:   16-03-17 13:18

Нямам опит с видео карти, ползвам лаптопи с каквото е сложено в тях, но според Nvidia всички quadro карти след FX 580 GPU поддържат 10 битов цвят. Тази карта е без пари вече, по-добри карти според бюджета ти, очевидно всяко quadro би било подходящо.


линк към информацията от Nvidia


Няколко думи за монитора, или по скоро за технологията на панела AH-IPS. Почти всички монитори имат неравномерна подсветка, т.нар. clouding. Съветвам те да огледаш монитора при получаване, най-добре се вижда на тъмен фон или дори в секундите докато се включи картината в началото. Моя монитор има леко светло петно долу вдясно. Не е критична област за обработка (там са работните панели на повечето прграми) или за гледане. Не се вижда истински по време на работа, но си е там. Не ми е проблем за мен лично, затова го задържах. Освен това беше последна бройка и нямах много избор. Но това е в БГ. Амазон няма да ти откажат да го смениш 1,2,3 пъти, ако ти се занимава.

Да се похвалиш, като го доставят.

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-03-17 20:33

Здравей useree,

Монитора пристигна и до сега ги сравнявах с дела.
И двата дават доста добра картина, дела обаче е по остър и една идея с по балансирана картина, говря и двата на фабрични настройки.
Ти същия асус ли имаш ? Относно ппдсветката и при мен има леко светло петно но доло в ляво, при дела е по леко забелижимо и при него е в ляво.
Така започнах с проба да калибрирам асуса но не намирам никакво инфо по въпроса определено за него с i1 Display pro, не съм сигурен при задаване на какъв точно е панела какво да задам?
-Generic
-CCFL
-WIDE GAMUT CCFL
-WHITE LED
-RGB LED
-OLED
-PLASMA
-GB LED
????

Аз мисля че може би е GB LED като дела но преди година и нещо като купих калибратора GB led го нямаше като опция, след updeit на скоро се появи а асуса е модел 2013 и не съм сигурен????

White point ми е 65
Luminance 120
Gama по дефолт на 2.2

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-03-17 20:53

Между другото на асуса червеното не е чак толкова остро при апликациите и като гледам снимката в faststone. Това не знам на какво се далжи можеби защото дела подържа 100 adobre i sRGB не знам дали е по добре но по не ме дразни :D

Искам да помоля всички който имат калибрирани монитори и имат желание да ми влезнат в уеб сайта и да отворят албум Natali& Alan или Emi i Dani и да цъкнат на някоя от снимките и да споделят виждат ли голяма разлика в цветовете при отворена снимка и когато снимките са в тъмбнейл???
сайт



Публикацията е редактирана (16-03-17 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: Pavlov   
Дата:   16-03-17 21:14

Аз не виждам никаква разлика. Но не съм с калибриран монитор.
Но като цяло снимките ти доста ми червенеят, и са прекалено прешарпени, като за сватбени.

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-03-17 22:02

За шарпенето прекалявам си в интерес на истината стария ми делл ги даваше ок но после като ги видех на телефона найстина малко шарп идваха, но на кое да вярвам последно ? Ся се надявам с новия монитор да не прекалявам! За червеното, сватбата на Дани и Еми да има повечко червено, но исках малко да ги разчупя защото помещението където подписваха е едно малко и зелено помещения и предварително бях задал баланса на бялото по червено. Иначе на Алан и Натали мисля че са ок! Благодаря за съветите:)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: asahi   
Дата:   16-03-17 23:06

Инфо от моя телевизор:

Прикачвам sRGB ... 2.1 към файла (за да съм сигурен какво е прикачено) и го записвам. Във ФШ с proof color към monitor profile и FastStone в включен CMS изглежда еднакво. В Chrome - различно. В Windows Photo Viewer - както в Chrome.

Същият файл във ФШ без proof color изглежда еднакво в Windows Photo Viewer и Chrome и различно във FastStone.

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: samurai2   
Дата:   17-03-17 10:42

Daniel_P[smilie24]
само да попитам таз снимка ти ли си я заснел.

http://danielsartphoto.co.uk/album/natalie-alan/



Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-03-17 22:54

Asahi благодаря за инфото, аз все още не мога да докарам нещата до там, че да съм сигурен, че са както трябва и със новия монитор! В Photoshop при запазване с safe for web с отметнато Embed Colour profile и preview Monitor color кадъра в прозореца има червен оттенък! Въпреки че пробвах нещата който си посъветвал в темата от 2010г, като от менюто view съм включил proof colours, а в proof Setup съм задал да ползва профила от калибрацията. Пробвах и с други от Divice to simulate: но пак остава така! И реално после и в Fastone си чарвенее повече с вкл CMS. А от там на всякъде различно :D
Color settings са ми:
Working space:
RGB: Adobe RGB (1998)
CMYK: U.S Web Coated (Sop) v2
Gray: Gray gama 2.2
Spot: Dot Gain 20%

Color Management Policies
RGB: Preserve Embedded Profiles
CMYK: Preserve Embedded Profiles
GRay: Preserve Embedded Profiles

Conversion options
Engine: Adobe (ACE)
Intent: Relative Colorimetric

Use black Point Compensation/ YES
Use Diter (8-bit/channel images/ YES
Compensation for Scne-refered Profiles/Yes

Та така много съм зает но скоро ще имам повече време и ще разуча още нещата и се надявам да успея да настроя всичко възможно правилно за да използвам максимума, а и да съм сигурен че нещатата са както трябва.



Публикацията е редактирана (23-03-17 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-03-17 23:04

Относно снимката ЛъВче разбира се, че съм я заснел аз, не бих качил в личния си сайт и портфолио чужда снимка! Но пък си наблюдателен и знам от къде ти е позната сцената, от снимките на PhotoBo. Да той има почети същата понеже снимахме двамата тази сватба ;) че и трети човек беше с нас който за нещастие си изтърва обектива и го счупи, ма си взехме поука всички колко солено излиза да си изтървеш обектива![smilie5]



Публикацията е редактирана (23-03-17 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: След ехпорт от Lightroom проблем
Автор: samurai2   
Дата:   23-03-17 23:07

само попитах понеже му обработих снимката както ти си я обработил и той се разсърди не дава и дума да му се каже [smilie3] както и да е.
това за обектива ми е позната история, забранил съ апарата да се оставя на стол [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »