Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-17 18:22

Дайте да направим един систематизиран списък на DX обективи, които *стават за FX тела!
Под 'стават' имам предвид да са съвместими, с малко винетиране или без такова, ако са варио обективи например да се посочи от кои фокусни разстояния са използваеми и други подобни особености. Аз например знам за два които са използваеми с дребни особености/условности и това са Nikkor 35/1.8G DX, както и Tokina 11-16/2.8.
Други които сте пробвали или знаете, че са ОК? Може и със снимки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: iavorianev   
Дата:   24-02-17 18:32

Nikkor 10-24, след 16мм

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-17 18:35

Явка, ако си склонен опиши *специалните особености, при които снимаш с 35/1.8 DX тук в темата. За мен стана ясно, че за пейзаж не става [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: iavorianev   
Дата:   24-02-17 18:53

Боби, ето материал от чуждата преса:



"Първо, винетира повече когато снимаш отдалечен обект, над 7-8 метра да речем. Тогава трябва да минеш на бленда 4- определено намаля винетирането. Трето- на близки разстояния си пуцаш спокойно на бленда 1,8-2,8, там винетиране почти не се забелязва. От много близко (под 1 метър)), си снимаш на 1,8 спокойно. Там си е направо като ФХ обектив :). Кой е другия проблем с обектива? Ако снимаш група от хора , да кажем 4 човека, не трябва да разполагаш лицата откъм края на кадъра, защото ще ти изглеждат недоекспонирани. Проблема се наблюдава дори и със светкавица. И там винетирането си казва думата. Лайтрума или фотошопа ще ти оправят винетирането, да, но все пак с това обективче след 4 метра да кажем трябва да разполагаш обекта в центъра за да си сигурен че е правилно експониран"


Аз само следвам указазанията [smilie3] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: papi   
Дата:   24-02-17 19:18





Публикацията е редактирана (24-02-17 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: bg2014   
Дата:   24-02-17 20:08

Хубава тема.



Публикацията е редактирана (24-02-17 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: demiman   
Дата:   24-02-17 20:18

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-17 20:36

demi, сподели и ти мнение, знам че имаш такова по въпроса [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: demiman   
Дата:   24-02-17 20:37

Показах кадър ... цък в/у горната усмивка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: danyyel   
Дата:   24-02-17 20:49

+ още един глас за Nikkor 35mm 1.8 DX ползвам го непрекъснато на фулл фрейм и само му се кефя [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: samurai2   
Дата:   24-02-17 20:56

danyyel [smilie24]
ше качиш ли една снимка с него [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: smithee   
Дата:   24-02-17 21:06

Да, хубава тема ! Опита ми с обективи за Никон :
Ползвах половин година 17-55 на ФФ (след 32mm) и си беше много добре дори на 2.8.Интересното е, че съм пробвал с 17-50 на Тамрон - по спомен въобще не можеше да се снима с него - силно винетираше дори след 35
Закачал съм 35mm също, но не ми харесваше винетирането, а и се сдобих с 28mm и 35цата си замина в базара.
Снимал съм и с Tokina 11-16 (след 14mm) и беше идеален за пейзажи, но и там се появи Samyang 14mm
Имах и една никонска фишка, 10.5mm - тъкмо бях решил да я препраявям за ФФ ( шях да режа сенника) и се появи купувач за нея - късмет. Иначе съм виждал канонска така правена - снимаше си без грижи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: sowell   
Дата:   24-02-17 21:16

Да се запиша и аз :) Бях пробвал преди с китовия 18-55 - след 22мм вече няма черни ъгли, само малко винетиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: lamerko   
Дата:   24-02-17 21:26

Имам няколко запазени кадъра с Canon 6d и Tokina 11-16. Макар и за Канон, вероятно няма да има разлика с Никона. На 15-16мм е изпозваяема, макар и да има видимо винетиране, което не е особен проблем дори на 2.8. Естествено ако се сложи филтър - ъглите направо се изрязват. По големия проблем беше омазването в екстемните ъгли, както и прекомерно голямата аберация, особено по краищата. Изненадващо, резолюцията в центъра е сравнително добра, по периферията спада до катастрофа (нормално). За близки обекти на по-затворени бленди не изглежда никак зле, като се има предвид, че е екстремно широко светло варио за кропка :)

16@5.6

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   25-02-17 08:57

"хубавата" новина е, че Никон няма кой знае колко добри кропски обективи. Почти всичко което си заслужава е за FX.

Иначе се сещам за няколко човека ползвали Tokina 11-16 на 16mm на ФФ тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: colorphoto   
Дата:   25-02-17 09:12

Излиза че само 35/1.8 е знаменит с фулфреймството си...

Ще си купя един такъв хонг-конгс-ски и само да сте ме изъгали!

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: ishootraw   
Дата:   25-02-17 09:14

Добре, че послушах demiman, преди време и не си продадох 35мм 1.8 DX. [beer]
Сега си го ползвам при нужда на D750. Винетиране има, но за мен е ок, пък и LR се справя добре с него. А и на 1.8 не е силно.
Освен това като гледам тук естетиката със силно винетирене (добавено) върви доста във форума, така че... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: demiman   
Дата:   25-02-17 09:22

Голяма


Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: colorphoto   
Дата:   25-02-17 09:23

Хората се чудят как да увеличат винетирането,пък то си било вградено в обектива!

Той даже и бачо Ансел нарочно винетирал...

Моля един подобен китайски и за мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-02-17 10:22

Ще взимам и аз една 35-ца ДХ, видяло се е... макар да се гласях повече за артЪ на ф/1.4, защото тоя обектив ме е впечатлил адски! Иначе за мен тая дължина е най-скучната евър и никога не успях да я харесам тази никонска 35-ца на кроп, сменил съм две [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп обективи за Nikon фул фрейм?
Автор: colorphoto   
Дата:   25-02-17 10:50

И за мен е скучна,ама като дават хонгкогците що да не поръчам...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »