Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Imaginarium   
Дата:   21-02-17 13:23

Новина от днес:
Никон с огромни загуби за 2016

Казват си го директно хората.Ще има съкращения на хора и най-лошото - бюджет.Единствено можем да се надяваме да се опомнят и да подобрят маркетинг стратегията си.
Хейтърите да си хетват, но истината е, че Никон правят превъзходни камери, но явно нещо им куца в привличането на клиенти.
Естествено загубите идват не само от фотографския сегмент, все пак хората произвеждат още 1000 неща и технологии, за които дори не подозират повечето хора.
Никога не е добра новина когато подобна компания подгъне коляно под финансовата тежест, но и нищо не става без причина.
Времето ще покаже.Може пък преструктуриране и в крайна сметка смяна на собствеността да доведат до нещо добро. :)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 13:25

За да не върви една работа/компания, главният виновник е управителя. Да сменят някои управленски кадри, и може и да потръгне. Дано да си подобрят финансовото положение. Стискам палци.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: victory13   
Дата:   21-02-17 13:29

Първо, новината е на 10-на дни, не баш от днес... и второ, колкото и да я чета, не виждам нищо общо с обобщението от първия пост [smilie8]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: h_bio   
Дата:   21-02-17 13:30

Тия да не са дръпнали преди 2-3 години CEO-то на Samsung [smilie11]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: abcdef123456   
Дата:   21-02-17 13:30

Отговор донякъде може да даде горната на тази в момента тема :
"Кой от двата Nikon 1 S1 vs Samsung NX1000?"

Не може да къртиш кинти на гърба на ф.ф. тела и мега-хипер-супер-дупер кропки. Пазара си иска и макарони.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: alext   
Дата:   21-02-17 13:33

Не бяха ли част от mitsubishi group. Наистина много им куца маркетинга и хвърлят пари за глупости като key mission..Дано сега се вслушат повече в клиентите си
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: TPECHAT   
Дата:   21-02-17 13:51

https://www.youtube.com/watch?v=0OhD6AM0_90


no no no [smilie21]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 13:54

Ами видяхте в темата за това с какво са снимани топ фотографиите от World Press Photo 2017. 56% Канон спрямо 31% Никон. Това няма как да отразява възможностите и качествата на продуктите на двете марки - все пак там фотографите са достатъчно напред с материала, за да може да си разменят марките техника и в конкретния момент дори с техниката на другия производител да направят страхотния кадър.
Поради някаква причина Никон така и не успяха да отхапят достатъчно парче про-фотографи в последните няколко години, което ми е доста странно при наличието на прекрасни камери и обективи в списъка им с продукти. Явно на друго ниво се дънят нещата.
Срамота е с D5/D500/D810/D7200 и един чувал хубави обективи (не толквоа много за кроп, обаче) тая марка да не може да държи фронта спрямо Canon.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: victory13   
Дата:   21-02-17 14:15

Dobromir_Kalenikov, според победилите кадри в прес фотото марката Сони даже не съществува [smilie18] ... нека опяването започне сега [cool]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Duffer   
Дата:   21-02-17 14:16

Много се разбързаха разни хора да ги отпишат Никон :D Хубаво е обаче преди да се правят крайни заключения да се почете повечко. Загубите, които реализира компанията през последния отчетен период макар по-стряскащи от обичайното имат малко или почти нищо общо с фотографският сегмент от бизнеса им. Основно са свързани с дивижъна занимаващ се с литографски технологии, където и основно ще бъдат съсредоточени съкращенията на персонал.
Друг е въпроса, че ако искат да продължат да са фактор във фотографията и през следващите 100 години е хубаво да си помислят добре за бъдещето.
Ето едно отлично видео по темата, към края на което има някой наистина прекрасни препоръки - дано някой в Никон го види и да се вслуша поне в част от тях.

 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 14:17

Dobromir_Kalenikov написа:


> Срамота е с D5/D500/D810/D7200 и един чувал
> хубави обективи (не толквоа много
> за кроп, обаче) тая марка да не може
> да държи фронта спрямо Canon.

Еми ти кога за последно видя реклама на Никон? По спортните събития редовно се вижда канон, ама никон - йок. Нормално е "да не ги купуват хората"...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 14:19

Synthy [smilie18] [smilie18] [smilie18]
реклама на мерцедес видял ли си ,ама са номер 1 [beer]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 14:19

Видял съм, да :)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 14:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18] дообреее [beer]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 14:27

samurai2, имиджа трябва да се поддържа. Ако не го правиш, рано или късно започваш да страдаш от тази немърливост. освен това Канон имат сигурно 4 пъти повече фото "артикули" от Никон, като голям процент от тях са боклучави сапунерки и купиша еднакви нисък клас DSLR, изкарвани на конвейр всяка година. Като добавим и агресивната реклама, то резултата си е съвсем на място. Е хвани примерно познатите ти, които не се занимават с фотография, и ги попитай каква камера биха си купили. Моите всички до един казват "Канон, защото са супер". Реклама, човеко, реклама!
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 14:27

За мен огромният проблем са изключително високите цени на новите им обективи. Не вярвам някой тук да отрече качествата на канонските 70-200 2.8 Mark II и 24-70 2.8 Mark II, с цени съответно 4020 лв. и 3600 лв. Еквивалентите при Никон са:
- новия 70-200 2.8 - 5999 лв. - близо 2000 лева разлика.
- новия 24-70 2.8 ED FL VR2 - 4500 лв. - близо 1000 лв. разлика. Да със стабилизация, но все пак... Флуоридни елементи имаше в обективи на Канон преди 20 години, без същите да струват два бъбрека.
Може и аз да не съм в час, но тия цени ме стресираха сериозно.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Imaginarium   
Дата:   21-02-17 14:27

Duffer, прав си.Отписват ги леваците.Прав си и за другото, основните им загуби са от основното им производство, което не е камери.
Но е факт, че нямам как това да не се отрази отрицателно имено на фотографския им сегмент.А имаха спешна нужда от нови обективи Никон.Виж Сигма ква бомба хвърлиха вчера. :)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 14:29

Synthy [smilie24]
Сигурно си прав . аз ти думах за мерцедес хич не ме интересуват ни канон ни никон [beer] да се оправят
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 14:30

За протокола: Мерцедес не е най-доброто ;) Ама това не всеки го разбира :)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 14:32

Откак бай Келби обърна баьонета трябваше да се замислят сериозно в Никон...

Майтап.

Не съм корифей по икономика и мениджмънт,но тук има достатъчно такива и те ще ни открехнат що така се получава.

Сигур щото не извадиха толкоз десетилетия 100/1.8 Г и 135/2 Г са на тоя хал...


Както и да е,аз съм се ориентирал към Тамронски и Токински стъкла и от Никон само за тела бих гледал,или стъкла втора ръка.



Публикацията е редактирана (21-02-17 15:05)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 14:32

Synthy
гледаи формула 1 ше разбереш истината - фен съм [cool]

Dobromir_Kalenikov [smilie24] [smilie24] [smilie24]
само малко да свалят цените на тоз 70-200 / 2.8 и някой друг за ФФ.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 14:35

Тук би следвало да попитаме знаещите,до колко процента доходите им са от професионалните репортери и доколко от нашего брата ентусиастите?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: victory13   
Дата:   21-02-17 14:37

Ми извадиха 105/1.4... обаче не вярвям някоя от оплаквачките тук да си го купи [smilie18]

И кои са тези обективи, дето имало спешна нужда... [smilie8]

Вадят ново поколение... ма били скъпи... верно със стабилизация... ама пак [smilie18]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 14:42

Еее,колко народ си купува 1.4 и на колко е нужен всъщност?!

За пълните профита не говорим.

Но даже и полу-професионалистите,каквито има доста у нас могат спокойно да минат и с 1.8



Публикацията е редактирана (21-02-17 14:46)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Duffer   
Дата:   21-02-17 14:43

Цените на обективите са им пък последната грижа на Никон. Да, търд парти компании като Тамрон, Сигма, Токина имат и добри попадения, но си остават само с това - отделни попадения. Причината е повече от ясна - няма такова нещо като убер качество на "народна" цена.
Отделно силно ме съмнява, че само снижаване цените на отделни продукти или яко пръскане на пари за реклама ще помогне най-после Никон да влязат в 21 век.
Проблемите с които се сблъскват Никон в момента са почти идентични за всички мастодонти във фотографията - Канон, Сони, Пентакс не са в кой знае колко по-различна ситуация.
Ситуацията на пазара се промени изключително рязко и не престава да се променя с невероятна динамика буквално всеки ден. Много стари компании срещат сериозни трудности в адаптацията към тези нови реалности и тук изобщо не говорим само за фотография. Вижте какво се случва с Интел, Нокиа, Блякбери, а дори и с вездесъщите Епъл напоследък.
Решението е комплексно и трудно може да бъде сведено до нещо елементарно като "Ми ако даваха повече пари за реклама като Канон или ако си намалят цените на обективите..."
Изгледайте видеото от предния ми пост човека наистина дава страхотни идеи...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: ararat   
Дата:   21-02-17 14:58

За протокола:

През 2016-та земетресението в Кумамото удари фабриката, от която са идвали вероятно 90% от сензорите на Никон. След земетресението имаше силен недостиг на фотоапарати Никон (и Сони), и това отказа и двете компании от много от промоционалните активности за лятото, защото нямаха стока.

През това време Канон продаваха на пълни обороти, и даже свалиха цените на entry level моделите си.

Сони също писаха за големи загуби заради земетресението.

Това са фактите.

 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 15:02

Те си рискуват пресметнато - там заметресения винаги ще има.

Проблемите са от преди '16-та година още.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 15:55

victory13 написа:

> Ми извадиха 105/1.4... обаче не вярвям
> някоя от оплаквачките тук да си го
> купи [smilie18]
>
> И кои са тези обективи, дето имало
> спешна нужда... [smilie8]
>
> Вадят ново поколение... ма били
> скъпи... верно със стабилизация...
> ама пак [smilie18]

За теб 6к лева е нормална цена за 70-200 2.8? Много ми се иска да знам какво снимаш и как смяташ да оправдаеш 50% по-висока цена от 70-200 2.8 мк2 на канон? 50% по-добър? Или мк2 е някакъв морално остарял боец?
Винаги лесно се "дават" хилядите, хеле пък във форум, хеле пък от хора, които нямат и намерение да го правят, хеле пък като става въпрос за чужди пари. :)
Познавам хора, които бяха сред чакащите 24-70 ed fl vr. Излезе на 4600 лева и се поотказаха набързо.
От поколение на поколение вдигаш цената с 50%. Следващото поколение как ше е - 7 бона за 24-70 и 9 бона за 70-200? [smilie10]

Duffer - надали са им последна грижа - за кроп сензор артовете избиват с 18-35, 50-100, скоро и за ФФ с 24-70, 135 1.8 и 100-400. Тамрон и те показаха мускули с 15-30. Не забравяйте, че това са инструменти - и цената, и качеството са важни. Ако някой произвежда арматурни клещи със здравината на Knipex, на 1/2 цена, дали про-строителите ще купуват Knipex? Където се вадят пари няма място за секти, фенщина и прочие.
А това, че самокачеството оправдава цената е нелепо. Ценообразуването днес е много по-сложен процес от "това е 2лв., другото 4 лв. Значи по-скъпото е 2 пъти по-добро."



Публикацията е редактирана (21-02-17 16:01)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Duffer   
Дата:   21-02-17 16:06

Dobromir_Kalenikov написа:

> Duffer - надали са им последна
> грижа - за кроп сензор артовете
> избиват с 18-35, 50-100, скоро и за ФФ с
> 24-70, 135 1.8 и 100-400. Тамрон и те
> показаха мускули с 15-30. Не
> забравяйте, че това са инструменти
> - и цената, и качеството са важни.
> Ако някой произвежда арматурни
> клещи със здравината на Knipex, на 1/2
> цена, дали про-строителите ще
> купуват Knipex? Където се вадят пари
> няма място за секти, фенщина и
> прочие.
> А това, че самокачеството
> оправдава цената е нелепо.
> Ценообразуването днес е много
> по-сложен процес от "това е 2лв.,
> другото 4 лв. Значи по-скъпото е 2
> пъти по-добро."

Да речем... Но също така добре е да се отбележи, че без "големите" във фотографията, нямаше да има пазар и за търд парти компаниите - Тамрон, Сигма, Токина. Взаимоотношенията на този пазар са по-скоро симбиоза отколкото директна конкуренция. Излишно е да казвам, че голямата тройка Никон, Канон, Сони много лесно могат да подрежат крилцата на търд парти компаниите, като просто елиминират възможностите за съвместимост на своите продукти (тела) с техните (обективи).
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: FMJ   
Дата:   21-02-17 16:10

Да правим панахида за да оцелеят Никон! Ще се намери Японска корпорация дето ще ги вземе под крилото си,спокойно. Най много да си разменят второто място със Пентакс или Сони.Голям праз.Обичаме да циврим над чужд гроб)))) Гледайте като потребители.По ведро.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 16:13

Опасна плоскост - не мога да направя нещо достатъчно добро и евтино, затова ще подрежа крилцата на тоя, който може? Не мисля, че това е реална опция в главите на КаНикон.
Някои от търд парти производителите правят и камери. В момента на подрязване на крилцата излизат на матраци с подрязвача и тогава не е много сигурно кой какво ще спечели [smile] Не подценявайте компании като Сигма и Тамрон.
Живеем в свят на ребрандирани сонита, продаващи се като Хаселблади. Защо ви учудва толкова това, че някои хора се оливат с товаренето на цената и това може да им изяде главата?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 16:20

[smilie24]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: peter_m   
Дата:   21-02-17 16:29

Не мисля, че е проблем канон/никон да пуснат зуумове на 1.8, или широк на 1.8 като сигмите .... явно въпрос на политика, не ги притеснява, че конкуренцията се развива.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Imaginarium   
Дата:   21-02-17 16:36

Е точно тва им изяде главата, че не ги притеснява/интересува, че конкуренцията се развива и то в истинския смисъл на думата.Динозаври това са старите компании и това им пречи в днешните динамични пазари.
В днешно време революционни и истински добри идеи идват отвсяккъде.Няма го информационйното затъмнение от предуи.Фирмената тайна все по трудно се опазва.Минаха времената на баварските лещи и строгопазената им технология.Ако отказваш да се развиваш и да прегърнеш новото, мног оскоро осъзнаваш, че всички са те задминали.И точно в това е красотата на днешното време.Не са само големите тези , които диктуват правилата на пазара.Или поне все повече намалява силата им.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: SEURET   
Дата:   21-02-17 17:13

Може и някой да го е споделил вече, но това което гледах преди седмица, обобщава по най-добър начин ситуацията - https://www.youtube.com/watch?v=1uyJVCHDlzU

Аз лично, не бих препоръчал Никон на никого в момента(говорим за начален и нисък среден клас D3XXX, D5XXX, D7XXX), а имам дори и резерви за по-горните класове, може би без D5.
Canon, Pentax са ми по-добри алтернативи, но предвид, че DSLR-ит вече не ме привличат, все повече гледам Fujifilm, Olympus и Panasonic и просто се чудя, пред един G8 или G80, как да предпочета D7200...Няма начин..Post focus, Focus stacking, 4K photo режима, самото видео...Никон изостанаха потресаващо и направиха куп глупости...DL камерите, тези недомислени екшън камери...Миналата година на Фотокина, обявиха тези камери с подобаваща надменност и безразличие към очакваната от тях...безогледалка, особено след патента за обектив за безогледалка.
Nikon [smilie23]

 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-02-17 17:19

Стига сте всявали паника-маника, щото съм сигурен, че има такива хора от аудиторията на фото-форум, които безрезервно ще ви се вържат на думите. Хора които точно сега вземат решения към коя система да се насочат и четейки тази тема, ще се откажат от Никон.

А истината е, че:

NIKON НИКОГА НЯМА ДА УМРЕЕЕ !!!

 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 17:20

Пентакс не умря,че Никон ли?!
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: asahi   
Дата:   21-02-17 17:24

И Лайка няма да умре, но и няма да я има.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: victory13   
Дата:   21-02-17 19:01

"Автор: Dobromir_Kalenikov
Дата: 21-02-17 15:55

victory13 написа:.....

За теб 6к лева е нормална цена за 70-200 2.8?..."


Това става ужасен проблем тук... тотално безхаберие и общи приказки [smilie23]

Господине, за вас два обектива, щом са 70-200/2.8, значи са еднакви???
А случайно да сте наясно, че с вр2, ако снимате на 200мм и 3 метра разстояние, всъщност снимате на 140мм? А да знаете, че най-близкото фокусно разстояние е намалено с 20%? Или това обектив, и онова обектив... хубаво че сте разбрали поне за покритията.
И не, никога няма да си го купя този обектив, не защото не мога, а понеже не ми е необходим. И на вас не ви е необходим. А ако ви стане необходим, обадете се, ще ви светна как да си покриете диапазона на половин цена [smilie18]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 19:11

victory13 - Като скача на амбразурата, човек поне е хубаво да има идея защо го прави :)

Тая тирада какво идва да докаже - че при частично осран предишен модел, сега трябва новия, като е с оправени проблеми (дай Боже) да е 50% нагоре в цената? Да взема през проект-два да пускам някое осиране, та на следващия да си вдигам цената с 50%, като го изпълня качествено. "Еми видяхте предишния за 5к лева с какви проблеми беше, ако не искате да се повтарят - 8к за тоя." [beer]

Баси, господине, не мога повярвам с какви доводи ми излизате [smilie5] Айде малко по-висока топка, моля!

П.С. - А това самочувствие откъде извира, ако смея да попитам? [smile]



Публикацията е редактирана (21-02-17 19:15)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   21-02-17 19:21

Аз съм голям фен на Thom Hogan, който от доста време ги критикува за доста неща.

Голяма грешка е че нямат адекватна DX система, при Канон и Сони е що-годе същото - липсва пълен набор от хубави обективи за този сензор, а реално телата са на доста добро ниво. За това и Fuji с тяхната система е изкушаваща, за това и доста хора скачат от APS-C на FF или пък на m43, къдео пак има пълен комплект обективи.

Голяма грешка е че няма адекватна връзка с интернет, за това доста хора предпочитат мобилни телефони, въпреки, че имат хубави апарати. Опитаха се да направят нещо, но беше тотално счупено.
Отделно в щатите им е ужасно зле подръжката и така.

Никон няма да фалират, но може би ще се специализират само във високия клас, където имат печалба.

Колкото до Third Party обективите - Никон и Канон отдавна ги спъват, за това че не са си отворили байонета и реално на Sigma, Tokina, Tamron им се налага да правят reverse engineering и за това някои нови тела не поддържат по-стари обективи.

Иначе поне в DX проблема са хубавите обективи и ако трябва да съм честен Sigma 18-35/1.8 ART е по-добър от доста актуалния твърд обектив Nikkor 20/1.8G... Обектива на Сигма е по-добър е и от 35/1.8G DX. Разбира се отива против логиката на DX да е лек и компактен, но както и да е.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: victory13   
Дата:   21-02-17 19:25

5k,8к, 16к... пишете си за здраве май. Днес вр2 струва 1800 лири, а новия 2059 лири... Дали си струва разликата? да, струва си...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: steeens   
Дата:   21-02-17 19:27

asahi написа:

> И Лайка няма да умре, но и няма да я
> има.

Асахи, от къде я извади таз бомба? Как ще изчезне според теб тая легенда?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: peter_m   
Дата:   21-02-17 19:31

не забравяйте, че цените не се определят по българските заплати !
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 19:56

До г-на с алтернативните факти:
Nikon 70-200 2.8E във Фотопавилион

5999 лв. Сега не ми обяснявайте колко съм глъмав, че не купувам от амазон или някъде другаде. Последната цена на 70-200 2.8 VR2, която аз помня, беше 4100 лв. Тия разлики от 200$ при администрацията на Тръмп, моля.
Зашото на запад са богати, а тук сме бедни, та затова като обявиха цените на новите 24-70 и 70-200 нямаше хора, които правят ревюта в нет, които да не реагираха остро.
Дадох ви пример с обективи на Canon. Казах, че Nikon-ските еквиваленти са необосновавно по-скъпи, и то доста. Опровергайте ме, че има защо да са с 50% по-скъпи и толкова. Празните приказки не са особено ползотворни, предложенията на тоя и оня да ме учат да снимам - тоже.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: victory13   
Дата:   21-02-17 20:03

Човек, ти наистина ли си толкова прост, или само се правиш...
Ще ти напиша днешните цени на ПАЗАР, от който можеш и ти да пазаруваш, стига да не си спънат в мозъка... а те са:
Канон 70-200, втора версия 1997 лири;
Никон 70-200 вр2 - 1800 лири;
Никон 70-200 е - 2059 лири...
Коя от тези цифри не проумяваш, какви 50 процента, и други щуротии???
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: bg2014   
Дата:   21-02-17 20:26

Майко мила ... каква тема. Мила родна картинка.
Алеко Константинов ряпа да яде. Тва нашенци не стига, че сме бедни. Не тига, че сме мързеливи. Отгоре на това и не обичаме да се образоваме. Но на всичко отгоре правим анализи и даваме съвети на световни гиганти.
Айде запрете се малко с омразата.
Който не иска Никон - марки бол. Свят широк. Но глупостите дето пишете са направо смешни. Успокойте се! Нали няма вие да фалирате. Кво ви пука?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 20:37

Два пъти ти дадох шанс да запазиш добрия тон, надмогвайки характера си, и да спреш да се излагаш. Явно ти е невъзможно, затова систематично ще ти изнеса следните ФАКТИ:

Новия Никон 70-200 2.8- 5999 лв.
Стария Никон 70-200 2.8 ~ 4000 лв.
Canon 70-200 2.8 MK2 - 4019 лв.
Кратък урок по базова математика - стария 4000 лв. + 50% = новия 6000 лв.

Да видим сега и 24-70 2.8:
Новия 24-70 на Никон -4599 лв.
Стария 24-70 на Никон - 3299 лв.
Canon 24-70 2.8 Mk2 - 3509 лв.

Да преговорим - стар 3299 лв. +40% = нов 4618 лв. Ето, печелиш, "само" 40% е цената.

Едно последно клипче по темата:
Priced not to sell - new Nikon 70-200 2.8

От пазарите си купувам тиквички и домати. Имаш официално обявена цена в двата най-големи магазини за фототехника в България и това е посочената от мен. От грей маркет или където и да е другаде си пазарувай, ако искаш от заложни къщи - няма да падам на нивото ти и да ти обяснявам през къде ми е.


Както ми е и все едно кое на каква цена е в гамата на Никон. Ако могат да си доят феновете със 70-200 2.8 за 8 бона - be my guest. Не ми е все едно обаче, че на черното казваш бяло, за да си защитиш теорията. Имаш елементарни факти - не можеш толкова грубо да ги изопачаваш и да обиждаш хората, които ти дават доказателства. Признак на изключително ниска интелигентност и култура е.
А алтернативните факти трябва да се оборват на момента.

П.С. Извинявам се на останалите за нивото на комуникацията тук, но е лесно да се проследи в темата кой по какъв начин се обръща към другия.



Публикацията е редактирана (21-02-17 20:48)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: obscureman   
Дата:   21-02-17 20:53

Мале, мале, мале... Не знаех, че в този форум има толкова много експерти по корпоративен маркетинг, икономически стратегии, подбор на кадри с ръководни функции и висш корпоративен мениджмънт...

Я вземете да отидете всички до Япония да им покажете на онези некадърници в най-технологичната нация в света, с хилядолетна култура, история, дисциплина и традиции как се рекламира и продава! [cool]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: fmj   
Дата:   21-02-17 20:57

Сега четейки статията виждам просто обявена загуба и спиране на DL камерите.Въпрос на рентабилност. С две думи минимизират загубите.Какво по хубаво от това,че предлагат на хората си ранно пенсиониране? Колко български работодатели ще направят така дори по време на печалба и възход? Снимам с Пентакс,но Никон са ми повече на сърце от Канон,признавам си. В крайна сметка какво значение има всичко това? Капитала иска просто да се множи,не търпи загуби. Капитала обича сливането и картелите. Капитала търси ефективност. Защо си мислите,че капитала трябва да мисли като някой заклет фен. Вичко на всяка цена.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: steeens   
Дата:   21-02-17 21:02


http://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2014/09/Brikk-Lux-Nikon-Df-camera-14-24mm-f2.8-lens-in-24k
[smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [cool]
Златен гологан се не губи, споко!
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: vladis   
Дата:   21-02-17 21:12

Някой може ли да каже името на голяма японска фирма, която е фалирала?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dora93   
Дата:   21-02-17 21:15

Какво значение има някаква цифрова фотография! Десетилетие вече маркетингови трикове за продаване на едни и същи ненужни неща. И ако фалира, какво? Старите филмови тела и обективи са в обръщение. Отново тук там започват да произвеждат филми. Светът се връща към истински ценното. На мен ми е тъжно за моментния филм на Фуджи и Полароид. Другото все ще го има някак си.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 21:17

Фалирането е извън въпроса - ще се преструктурират, ще оптимизират производството си, няма да се налага да се заделя скоро за втори път сериозен ресурс за изплащане на възнаграждения при пенсиониране, може да бастисат някои модели, които така или иначе са излишни - ще изплуват от трудното положение. Въпросът е, че ако не променят нещо, няма да могат да догонят пазарния дял на Canon, което е тъпо, при положение, че не предлагат по-лоша гама продукти. Аз споделих къде виждам част от проблема, но от сектата веднага рипнаха. Здраве да е, явно цивилизованата дискусия е сложно нещо. [beer]

Едит: това, което не взех предвид, е курсът на йената сега и при обявяването на предишната версия - старата излиза на 2399 $, но поскъпването на йената от края на 2009 до октомври 2016 (пускането на новия 70-200) е 1.12 пъти. 2400$ * 1.12 = 2688$ сега. Разликата е в рамките на ~110$ до 2,799$, което си е аслЪ нормално. Tough luck за хората, купуващи по-скъпо йената в днешно време. Някой можеше да ми обърне внимание на това, вместо да ми обяснява за focus breathing-а на старата версия и за това колко съм проЗД, че не пазарувам от плодзеленчука. [smile]



Публикацията е редактирана (21-02-17 21:51)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: piknik   
Дата:   21-02-17 22:03

Няма нищо страшно. От време оно Фирми се създават и Фирми фалират.

Има една максима - " И най-умният си е малко проз - съз З ".
Канон преди години са използвали оптиката на Никон, но нещо са прозряли, че така не бива и са спечелили.

Съществува и мнение, че Про-тата, тата, тата - снимат с Никон.

Никон правят Микроскопи, Канон пък са Номер 1 в патентите при Лазерните принтери ( не Хюлет Пакард и Ксерокс ).

Ако Никон си зареже фотографията, то Канон ще дръпне с 5-10%.
Аз мисля, че не биха се радвали, че това се случва..., макар и с повече Кеш в джоба.

Японците много добре разбират, че Китайските и Корейските фирми им дишат във врата. Човек трябва да се променя, а огромна Фирма като Никон е трудно да я преструкторираш...

Пресен пример от преди няколко години - Нисан с 10 милиарда дългове и е пред фалит. Идва един Арабин Пакистанец май - дава им акъл.

И сега е национален Герой - Божество.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: BXMarkov   
Дата:   21-02-17 22:25

Интересна тема, нефинансисти си говорят за финанси [smilie5]

На народен език загубите на Никон са серизни и се увеличават, в края на финансовата година 31.03.2017 г. се очаква да достигнат 600 мил.$, при пазарна капитализация на компанията 5.5 милиарда $. Само преди една седмица на 14.02.17, след обявяването на лошите новини акциите падат за ден с 15% и компанията губи 1 милиард $ от капитализацията си (от 6.5 на 5.5 млрд) за един ден. Проблема, според обясненията им идва от преоценката на огромните стоково-материални запаси (презапасяване) в полупроводниковия литографски бизнес(става въпрос за LCD екраните) Друга причина според тях е свиващият се пазар на фотографска техника и нарастването на дела на извънредните разходи при производството - проблема със земетресенията и сензорите от Сони и т.н. Отчита се изоставането в областта на иновациите спрямо конкуренцията. Предвидено е освен преждевременно пенсиониране срещу обезщетение и съкращение на 1000 човека в производството за следващата година. Т.е положението не е розово, но не може и да става дума за фалит. Само добри анализи и управленски решения могат да помогнат, дано ги намерят, защото си заслужава. Само за сравнение Пазарната капитализация на Канон е 63 млрд. долара, тоест 11 пъти по-голяма.
Дано да се разбира,че малко набързо го написах.

 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: piknik   
Дата:   21-02-17 22:39

"BXMarkov" много добре си го написал, обаче как ще обясниш потъването на Никон, като имат такава хубава "динамика" и "разработка в тъмните области"... просто са им прекрасни апаратите - само за Про-та, не за невежи. [smilie7]
Чудя се, а и те вероятно - "как може да правим най-хубавите неща на пазара, а хората да не ни разбират...??? "

Виждам аналогия с нашата политическа обстановка- "бехме на власт колкото си поискаме, а сега защо не сме, като им дадохме ВСИЧКО..???"

И най-умният си е малко Проз, може би не малко...



Публикацията е редактирана (21-02-17 22:45)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Ivodam   
Дата:   21-02-17 22:57

След като фирма като Кодак фалира и изчезна в небитието, що да не може и Никон да фалира. Може и още как.

[smilie7]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: BXMarkov   
Дата:   21-02-17 23:09

piknik, потъването винаги има една основна причина наречена ръководство или на български - мениджмънт. Естествено не единствена, но основна. Иначе оправдания много си измислят, включително и Никон, примерно за силната йена, да наистина това ги мачка японците в момента защото експорта им боксува, НО...когато мениджърите освен другото са и далновидни(на български - визионери) предприемат изпреварващи ходове. Пример същите полупроводникови системи заради които Никон гълтат вода, Канон забуксуват някъде 2009 г. и навреме спират да се мъчат и да наливат пари и купуват две компании една азиатска през 2011 не си спомням името и щатската Molecular Imprints Inc. Austin,Texas през 2014 г. и в момента си свиркат и нямат проблеми. Това е само един пример за удачно решение, но достатъчен като илюстрация.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: piknik   
Дата:   21-02-17 23:29

Чудно ми е какво ще правят Никондаджии, ако Никон се откаже от Фотографията ( хипотетично )..???
Всички те са минали през доста марки ( много са снимали с Канон и ги плюват ) и к'во става... " най-добрата Техника потъна - с дълбоко прискърбие - пак ще снимаме с Канон ( егати простаците... - ни динамика, ни нищо... ).
Па ги няма моторите в Тялото, ни отвертки ни нищо - па обектива G-ли е, па мери ли..? егати Железарията...

Хубава фирма са Никон - Канон да го д%хат..., дето се казваше в една приказка. Хасито също беше нещо; Мамия тоже - тука във Форума нещо не снимат с нея...

То естествено Никон няма да фалират, но всеки Никонаджия го гложди нещо в сърцето - " Що си продадох Канона - за да се правя на интересен пред другите, че съм нещо "по-така" и ги разбирам нещата, а другите са Простаци...
Динамика и шум: "По Шекспир - много шум за нищо"...



Публикацията е редактирана (21-02-17 23:39)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: fmj   
Дата:   22-02-17 00:04

[smilie18] Сигурен съм ,че в личен план всеки ще се вълнува повече от това да не фалира самия той. [smilie18]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   22-02-17 00:40

[smilie24]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-02-17 00:40

[smilie24]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: e-mil   
Дата:   22-02-17 00:44

Автор: vladis
Дата: 21-02-17 21:12
"Някой може ли да каже името на голяма японска фирма, която е фалирала?"


Ми японските авиолинии фалираха след финансовата криза. После ги сляха с една друга авиокомпания. (Впрочем тия работи се случват и без криза - Суис Еър също бяха национален превозвач, ама фалираха през 2001. Само името им остана. К'во като са швейцарци?)

Пак тогава по време на кризата фалира един от техните големи застрахователи - Ямато. Основана още през 19 век. Бяха отчели загуби от няколко милиарда долара.

А преди 15 години пък фалира финансовият брокер на Олимпус. Не помня името, но бяха над 100 годишна фирма - една от най-големите брокерски къщи в Япония. И те бяха изгубили милиарди долари.

Сигурно има и други, но тук не сме ги чували. А тия пък дето са фалирали и са продадени на друг сигурно са още повече. И не само японци - навсякъде може да си голям, но пак да фалираш: Енрон и Уърлдком бяха фирми за десетки милиарди.

Само дето всичко това все още няма отношение към случая. Както вече няколко души казаха - Никон има и други приходи, затова големите загуби не означават непременно фалит. Били изгубили 500 млн... ще го преглътнат. Преди няколко години, когато стана скандалът с Олимпус, стана ясно, че са прикривали загуби от над 1,5 млрд долара. Разпродадоха се леко, ама оцеляха.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: uri64   
Дата:   22-02-17 01:06

piknik написа:

> Чудно ми е какво ще правят
> Никондаджии, ако Никон се откаже
> от Фотографията ( хипотетично )..???
> Всички те са минали през доста
> марки ( много са снимали с Канон и
> ги плюват ) и к'во става... "
> най-добрата Техника потъна - с
> дълбоко прискърбие - пак ще
> снимаме с Канон ( егати
> простаците... - ни динамика, ни
> нищо... ).
> Па ги няма моторите в Тялото, ни
> отвертки ни нищо - па обектива G-ли
> е, па мери ли..? егати Железарията...
>
> Хубава фирма са Никон - Канон да го
> д%хат..., дето се казваше в една
> приказка. Хасито също беше нещо;
> Мамия тоже - тука във Форума нещо
> не снимат с нея...
>
> То естествено Никон няма да
> фалират, но всеки Никонаджия го
> гложди нещо в сърцето - " Що си
> продадох Канона - за да се правя на
> интересен пред другите, че съм
> нещо "по-така" и ги разбирам нещата,
> а другите са Простаци...
> Динамика и шум: "По Шекспир - много
> шум за нищо"...
>

>
> Публикацията е редактирана (21-02-17
> 23:39)


ех че примитивно.....какво щели да правят Никонаджии....ми ще минем на Лайки [smilie18]

 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-02-17 01:09

И аз тва щях да казвам[smilie24]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: ivjordan   
Дата:   22-02-17 01:11

Според мен, драмата не е дали Никон ще фалира (едва ли), а какво би се случило с F-байонета при евентуален фалит. Това е голямата драма, защото тела могат да правят много фирми, но наличните над 500 обектива с F-байонет трябва да се слагат на нещо.
Едва ли фото индустрията ще има полза от закриване на най-богатия като обективи байонет.
Със сигурност, ако Никон фалират (което едва ли ще се случи), някой ще купи байонета и ще прави тела за него.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: roburt48   
Дата:   22-02-17 01:38

Споко бе, хора [smilie5]... Аз бих запитал колко собственика е сменила марката Rolls-Royce, или Nini, или Jaguar, или ... споменавам автомобили, тъй като ми е по-лесно . Дори и да се случи най-лошото (да фалират) марката няма да се затрие, а само ще смени собствеността си ... Така че - СПОКО [smile] . Дори и да решат да сменят името вероятно ще го направят бавно и деликатно като IBM - Lenovo (да речем) , така че да не се губят пазари [smile]... Огромни корпорации не се затриват току така ! Рано е за копане на гробове...

П.П. Аз съм с Pentax и темата не ме касае персонално [smilie5]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: uri64   
Дата:   22-02-17 02:29

Абе не така с колите, че ей на със Сааб какво стана...чудни коли и тъпите Дфенерал Мотърс нарочно ги съсипаха...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: abcdef123456   
Дата:   22-02-17 07:53

Сааб бяха добри коли, но грозни.
Никога не са били "чудни", по скоро чудати ...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: uri64   
Дата:   22-02-17 08:09

Последните модели въобще не са грозни....а пък като функционалност и безопастнос са си чудни, ма трябва да се покара за да се усети...нещо като снимането с Лайка [smilie5]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: abcdef123456   
Дата:   22-02-17 08:12

Не споменавай напразно Името И :)
Последните не са грозни, но беше твърде късно ...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-02-17 08:24

Няма компания, която не може да фалира. Да си в сферата на технологиите и да нямаш иновации си чао.Пазарът на фото се свива всяка година и рискът от фалит стои пред всички фотографски компании.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-02-17 10:03

roburt48
П.П. Аз съм с Pentax и темата не ме касае персонално

[smilie24] Предполагам, че никой не го касае чак толкова. Аз лично мога да сменя системата до края на работния ден. И утре в екзифа ше пише Pentax.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: io_bs   
Дата:   22-02-17 11:12

Няма да фалират (поне не в близко бъдеще), спете спокойно [smilie5]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: abcdef123456   
Дата:   22-02-17 11:15

Сички ше фалираме някой ден [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   22-02-17 11:18

Малко по така [smilie3]

тоз обектив добър ли е - за тържества да се ползва [smilie3] http://magazin.photosynthesis.bg/oferta/obektiv-nikon-20mm-f-18g.html


 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: abcdef123456   
Дата:   22-02-17 11:24

За твойта работа, по-добре Nikon AF-S 18-35mm f/3.5-4.5G ED
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   22-02-17 11:28

abcdef123456 [smilie24]
само да не криви като Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR

 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Duffer   
Дата:   22-02-17 13:17

написа:

> abcdef123456 [smilie24]
> само да не криви като Nikon AF-S Nikkor
> 16-35mm f/4G ED VR

>

Айде пак с туй кривене [smilie5]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   22-02-17 13:24

Duffer
ми не ми харесва бре човек / за тържества говорим / особено пък на видео как криви все едно си с фишеи [smilie3]
една седмица снимах с тоз 16-35 ... измъчих се.но свърши работа де [beer]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: vkk1   
Дата:   22-02-17 13:26

абе що не си вземеш един канон, нито ще ти криви, нито ще фалира [smilie5]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   22-02-17 13:27

vkk1
аааа недей така с лошо , ти си ми приятел [smilie3]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-02-17 13:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...недей вика с лошото


Е що да е с лошото бе Боби, предлага ти Канон, не е споменавал нищо за Сони...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-02-17 13:33)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   22-02-17 13:36

Jk.freeman [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Atman   
Дата:   22-02-17 13:41

Чакайте на коча да паднат камбанките............
На есен, някои пак ще цъкат с език, като излязат новите тела....[smilie7]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-02-17 13:41

Кои тела ?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   22-02-17 13:42

на никон ли
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-02-17 13:45

Никон фалираха бе бричет, Сони разработват нов Trinitron-bombastic-Foton. На пролет ше го представят [smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: roumen6   
Дата:   22-02-17 13:48

heavenly bodies
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: uri64   
Дата:   22-02-17 14:11

> heavenly
> bodies

Леле, това пред 100 години съм го гледал в киносалон [smilie18]

 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: vkk1   
Дата:   22-02-17 14:58

е как, време е да разнообразят ниския клас, малко са моделите, трябва d3400а, d3400b, d5601, с отвертки, без отвертки, и естествено - нови революционни разработки в сенките [smile]
Любителите в ентри левъла си умират за нов туч, с който да запълнят куфара на почивка [smile]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: SEURET   
Дата:   22-02-17 15:37

Да всяваме паника? Чакай сега, да не сме в борда на директорите :)
Говорим си за нещата(от живота) :)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: mitpis   
Дата:   22-02-17 17:06

Дреме ми, че някой ще фалира, важното е да има бира![beer]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   22-02-17 21:01

...и водка![smilie21]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: piknik   
Дата:   23-02-17 00:29

От БАН ( Българска Академия на Науките ) - не баннване ( за по-новите читатели ).

Са установили как се пие Ракия:

1: с вода
2: без вода
3: като вода
4: вместо вода

Прасчо пита Мечо Пух - абе, как се пие ракия, бе Мечо..??
Мечо Пух отговаря - тя не се пие, бе Прасчо - тя се жули...

Наздраве за Никон.

[smilie5] [cool]



Публикацията е редактирана (23-02-17 00:31)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: piknik   
Дата:   23-02-17 00:42

В рамките на шегата - ФОРУМЪТ е препълнен с теми като:
"Какво да си взема - да премина ли от 5100 към 5200, 5300, 5400, или безкрайност...??"
Другата безкрайна тема е - 7000 към 7100, 72000000000 или Пълнокадров...

Канонци също не отстъпват - от 1100Д към 1300Д - максимум до към 750Д, ма ги стяга Шапката... и то задължително с 17-40 с Червената лентичка... Ше пасне ли това, ше пасне ли онова... д**ба...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: ZENON   
Дата:   23-02-17 02:12

Е, са като фалне Никон, ще останат само Канонските дертове [smilie25]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: piknik   
Дата:   23-02-17 04:05

Опитвам се да се шегувам... и както е тази шега - Мамия и Хаселблат си заминават..., дали не са си отишли вече - като Нокия и Ериксон...???

Темата ( заглавието какво е ???? ) Канонските дертове ?
Не мисля...

Темата е за Никон - с подигравки, или не. То тя е такава.
Никон няма да "фалне", щото е стъпил "здраво" на пазара с други неща ( главно медицинско оборудване ), но нищо не се знае - може и Никон да се "строши"...., а дано...

Тогава Сигма ще си поуспокои цените, Канон ще се замисли и полза за нас потребителите...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: pumabg   
Дата:   23-02-17 08:17

Колко мъдри глави на едно място... Четенето на ФФ силно напомня вестник "Стършел" [smilie5]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Duffer   
Дата:   23-02-17 08:25

Аз пък смятам, че този шут в задника ще е много полезен за Никон. Това не ви е Левски под управлението на Спас Русев - в белите държави начело на такива компании не слагат най-големия рапон в държавата избиран с конкурс за селски идиот.

Всички тези неща които се казаха в темата до момента са безспорен факт - последните няколко години пазара буквално се наводни с тела - кое от кое по безсмислени, понеже предлагат минорни подобрения (ако изобщо има някакви подобрения, а не са просто някакъв сорт освежена, стара техника). Лошо няма в това да не поправяш това което е счупено, но ако съвсем спреш да иновираш... Ами идва някой по-агресивен и креативен и те отвява. Примери бол - от Нокиа та до Интел, които май АМД много ще ги изненада тази година.

Та Никон или ще си извлекат поуките от удара или ще се простят с още едно голямо парче от пазарния си дял. Нещо трябва да се промени в тази индустрия, която напоследък е някакъв мухлясал бастион на консерватизма в един супер динамичен свят на високи технологии.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: piknik   
Дата:   23-02-17 09:54

"pumabg" евала - минавам покрай един РЕП вчера и видях в-к Стършел - много мило ми стана...

Ето в тоя дух една епитафия от Радой Ралин:

"Горят си сиромасите свещите:
броят на богаташите парите."

Лек и успешен ден на всички Съфорумци !!!

"Пънкот нема умре - Никон тоже !"

https://www.youtube.com/watch?v=x2h_BokrEQQ


 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: stzz   
Дата:   23-02-17 11:59

...........защо не се каже директно и защо не се приема че няма иновативни разработки, които да осигурят качествен скок при представянето на сензорите!

Защото, съвсем неприемливо е да се каже - Ами продавахме ви скъпо и прескъпо и кой купил купил, сега имаме нови, по-ниски цени(как 9-10 стъкълца, веднъж струват 400 при 85/1.8 и втори път, 1400$ при 85/1.4)!

Бизнеса се крепи на финансово-счетоводни алабалистики и зомбирани консуматори!!!

[shtrak]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: ZENON   
Дата:   23-02-17 13:33

piknik,
на моменти се чудя дали не страдаш от биполярно разстройство.
През кура ми е дали Никон ще фейлва или не. Аз си гледам моя бизнес. И да фейлне ще се появи някой друг на тяхно място. Това се отнася и до мен.
Айде малко по весело гледай на нещата.

Между другото това им се случва понеже прекалено дълго време цицат от една технология. Тва не е социализмът при бай тошо.
Дори и при плановата японска макроикономика не можеш да кесиш дълго време на едно място.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: FMJ   
Дата:   23-02-17 14:07

Я се чуйте! ИНОВАЦИИ,ИНОВАТИВНИ,ИНОВИРАШ,търд парти компаниите ![smilie18] [smilie18] [smilie18] Ай колко сме куул! Какъв пърформанс ![smilie18] [smilie18] [smilie18] Фирмите се създават,развиват,сливат,поглъщат,биват поглъщани ,фалират. Какво е корпорация? Динамични пазари? Устойчиво развитие?[smilie18] [smilie18] [smilie18]Илюзия за глупаци. До оня ден собствениците и феновете бяха горди със 100годишната традиция.Традицията върви ръка за ръка с консерватизма.Сега ревете,че нямало нови неща.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Къде се произвежда AMD и Intel? Къде се произвеждат стъклата на всички производители на обективи и оптика? Къде се произвеждат матриците на всички производители на камери? А призводителите на LCD? Къде се произвеждат GSM? Чия собственост са? Ние сме скотове достигнали нивото на зомбирани консуматори.А вниманието ни е привлечено от лъскав имидж и илюзията.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Duffer   
Дата:   23-02-17 14:14

написа:

> Я се чуйте!
> ИНОВАЦИИ,ИНОВАТИВНИ,ИНОВИРАШ,търд
> парти компаниите ![smilie18] [smilie18]
> [smilie18] Ай колко сме куул! Какъв
> пърформанс ![smilie18] [smilie18] [smilie18]
> Фирмите се
> създават,развиват,сливат,поглъщат,биват
> поглъщани ,фалират. Какво е
> корпорация? Динамични пазари?
> Устойчиво развитие?[smilie18] [smilie18]
> [smilie18]Илюзия за глупаци. До оня ден
> собствениците и феновете бяха
> горди със 100годишната
> традиция.Традицията върви ръка за
> ръка с консерватизма.Сега
> ревете,че нямало нови неща.[smilie18]
> [smilie18] [smilie18] Къде се произвежда AMD и
> Intel? Къде се произвеждат стъклата
> на всички производители на
> обективи и оптика? Къде се
> произвеждат матриците на всички
> производители на камери? А
> призводителите на LCD? Къде се
> произвеждат GSM? Чия собственост са?
> Ние сме скотове достигнали нивото
> на зомбирани консуматори.А
> вниманието ни е привлечено от
> лъскав имидж и илюзията.

Ся туй кво общо имаше с темата?

П.П. Петък е утре...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: FMJ   
Дата:   23-02-17 14:19

Има ако си чел цялата тема. С толкова финансисти маркетинг специалисти и анализатори тук, се чудя защо още не сме прокопсали?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: ZENON   
Дата:   23-02-17 14:28

FMJ,
щот сме българи.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: FMJ   
Дата:   23-02-17 14:47

ZENON Не защото сме Българи,а защото сме заблудени. Силно любим и силно мразим. Това е на всяко равнище в живота ни. Интересно ми е дали в някой чужд форум протича същата дискусия? Някой има ли поглед над това?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: FMJ   
Дата:   23-02-17 15:00

https://www.youtube.com/watch?v=RWBKRE6kx3w
Това е голямата илюзия[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   23-02-17 15:38

Мдааа,от това вече измъкване няма ни за българи ни за никой![smilie2]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: fmj   
Дата:   23-02-17 15:44

colorphoto Китайците са го казали:"Не бъркай Луната със сочещия пръст" Има още един лаф"Когато голямото колело се завърти на малкото колело му се е*ава майката от въртене. Щом както обичаме да казваме за белите страни е такова положението какво остава за нас? Ама нали все на чужди гробове обичаме да "плачем", чак не се усещаме не затова колко сме смешни, а колко сме жалки.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   23-02-17 15:53

Не виждам връзката нещо...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: fmj   
Дата:   23-02-17 16:22

Не виждаш връзката !? Връзката е глобална. За да има хора които се къпят в злато трябва да има хора които да се валят в калта. Световната икономика е в противорече. От една страна Капитала иска ръст в печалбите,обикновения човек иска устойчиво развитие,а идиалистите искат опазване на околната среда.Е как да стане това?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   23-02-17 17:47

Това е друго - пословиците бяха твърде иносказателни.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: fmj   
Дата:   23-02-17 18:16

[smile] Пословиците са мъдростта на поколенията която е непреходна. Никой няма да ви каже в прав текст,че го интересува само печалбата от вас. Ще ви омае какъв ценен клиент сте за него и как всичко дава от себе си за да ви задоволи потребностите. Фотапарата е просто един инструмент. Тук много често чета колко скъпи били върховите модели и тн. Вие какво очаквате? Да е достъпно за сульо и пульо. Камерите за професионалисти се купуват от свободнопрактикуващи фотографи от медии отразяваща новини и събития,кино студия и фотостудия които правят пари със тия инструменти. За фотолюбителя колкото му е дълбок джоба. Колко от вас си сменят електрическата бормашинка с която прави дребни ремонти или дупки у дома със следващия модел излязал след година две от покупката на модел му? Динозаврите както някои се изразяват умират защото са се специализирали тясно в даден бранш или пазарна ниша и няма нищо общо с фенщината и уличната митология.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: FishR_eYe   
Дата:   23-02-17 18:42

Положението на Никон...


/с извинение към автора anonto, чиято снимка показвам в контекст, без да се допитам за позволение/



Публикацията е редактирана (23-02-17 18:44)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Duffer   
Дата:   24-02-17 09:07

Неее, по-скоро положението е:

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-02/1487919979_Nikon-do-something.jpg



[smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Admin   
Дата:   24-02-17 09:52

Колеги, тази тема отдавна се изчерпа.
Затваряме темата.

Приятен и ползотворен ден!
 

 Тази тема е затворена