Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимане на интериор - цена???
Автор: tonyboy79   
Дата:   21-02-17 12:46

Здравейте,
Въпроса ми е каква е цената за снимане на интериор? Става въпрос за комплекс в Созопол. Само интериорни снимки на 5-6 къщи.
Предполагам, че като брой ще са 15-20 снимки на къща.
На кадър ли се плаща? На брой къща или?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: roumen6   
Дата:   21-02-17 12:56

ако ти си фотограф - на кадър.
ако си поръчител - на къща.
важното е да има "сделка" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: марвес   
Дата:   21-02-17 13:06

Някои интериорни фотографи снимат безплатно, докато се учат и ориентират, а пък други гледат да си изплатят не горивото, ами цялата кола с едно снимане. Крайния резултат е сравним (има добри и калпави фотографи и от двата типажа).



Публикацията е редактирана (21-02-17 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: hardcpz   
Дата:   21-02-17 13:18


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: tonyboy79   
Дата:   21-02-17 14:42

roumen6 [smilie18] [beer]
марвес дай боже всеки му такива клиенти (цяла кола)
hardcpz значи стартова цена 600лв. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: hardcpz   
Дата:   21-02-17 14:49


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: HP   
Дата:   21-02-17 16:35

Винаги ми е бил интересен този въпрос 'Колко пари ...?"
Ако се занимаваш професионално с фотография, това е последното нещо, което да питаш. Все едно да влезеш в магазин и да питаш колко струва 1 бутилка безалкохолно.
Това, че не знаеш цената означава, че никога не си вършил подобна работа за пари.Щом не знаеш цената, каквато и цена да кажеш, при въпроса 'Защо толкова?" ти няма да можеш да се обосновеш,което моментално ще светне лампата на поръчителя, че не си разбираш от работата и каквато и цена да му кажеш после, ще си мисли, че искаш да го прецакаш.
Не искам да звучи като заяждане, а като съвет- ако искаш да те взимат на сериозно, трябва да знаеш изключително добре 3 неща:
-Какво правиш
-Колко струва
-За колко можеш да го продадеш

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 16:51

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 16:53

HP
И като се занимава колегата професионално с нещо си , от къде да ги научи цените.Не може ли тук да попита,все пак е фотографски форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: uri64   
Дата:   21-02-17 16:54

Да разбира се...те истинските профита се раждат с уменията и знанията, включително и за цени, пазар и т.н....в момента в който им заменят памперсите с гащи и вече са готови да поемат истински про ангажименти....за протата (ама истинските такива) просто никога няма такова нещо като първи ангажимент...дори и най-първата задача вече всъщност е десета...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: uri64   
Дата:   21-02-17 16:56

нещо като дето не че Чък норис плува, просто водата се отдръпва от страх...те така е и с първия ангажимент на истонското про според ФФ-ната корифейщина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 17:13

Там е работата че от български форум за цените начинаещ не би могъл да научи почти нищо за съжаление.

Народопсихология ли,комплекси ли,що ли?!

Има малка надежда да научи нещо по въпроса евентуално на лични,а по-сигурно да разчита на познат да го представи на някое от "светилата" с опит и да се надява на снизхождение.

Нали има наш лаф че занаят не се давал,а се крадял...

Затой сме на тоз хал.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 17:19

Но несигурността каква цена да поискаш също не би била от помощ за човека - трябва да има позиция при договарянето на заплащането,а за да я има трябва да е разузнал нещата по един или друг начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: bg2014   
Дата:   21-02-17 17:49

Можеш ли да снимаш?
Можеш ли да изпълниш заданието?
Можеш ли да обработиш снимките до положение "чудесни са" за възложителя?
Имаш ли техниката за това?
Колко време ще ти отнеме всичко - пътуване, нощувки, заснемане и обработка?
Колко струва твоето време извън снимачната дейност?
Помисли, отговори си на тези въпроси и смятай винаги един ден непредвидени затруднения. Винаги задачата е малко по-трудна от желаното.
И винаги възложителят има допълнителни желания за изпълняване.
Има безработни които си въобразяват, че за 20 лв/ден може да свършат подобна работа. Заради такива като тях клиентите си мислят, че с телефон също стават снимките. Възможно е, де да знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: iasen2   
Дата:   21-02-17 18:00

7-10лв на обработена снимка
плюс транспорта и спането, ако се наложи

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: HP   
Дата:   21-02-17 18:01

Автор: samurai2
Дата: 21-02-17 16:53

HP
И като се занимава колегата професионално с нещо си , от къде да ги научи цените.Не може ли тук да попита,все пак е фотографски форум.



Що ли въобще си правя труда да пиша тук? Не е възможно чак толкова да се сринало нивото в тая държава, наистина си мисля, че не е възможно.
ето ти цени- снимане на къща 500 лв., на апартамент-1000 лв., на ресторант -3000 лв., на хотел-23 000 лж. Всички цени са с ДДС.
Това устройва ли те като отговор или ще ме питаш как ги измислих тези цени, или ще ме питаш за кой отел става въпрос, или ще ме питаш колко дена се снима, или ще ме питаш какво осветление се използва, или ще ме питаш управителката на хотела каква роднина ми се пада, или ще ме питаш с фотоапарат ли съм снимал, или ще ме питаш с какъв фотоапарат?
Кое ще е следващото?
Риторичен въпрос

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: asahi   
Дата:   21-02-17 18:03

Хипотетично:
За заснимане на Помещение 1 е необходимо през прозореца да влиза светлина с определен интензитет. Това се случва за 2х20 минути в денонощието. Ако имаме 3 такива помещения колко време ще ни е необходимо за цялата поръчка?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 18:07

HP
мен цени не ми трябват , ние не снимаме такива неща а дори и да снимаме цените ще са символични като за приятели [smilie3]
Вие по старите и можещи кучета не давате да се попита нищо.Колегата си е пуснал нормална тема Вие му се карате,не можеше ли просто да му ги метнеш тез цени пък да се оправя както знае [beer]
/ сега като ни стане готов хотела ще те извикаме да го снимаш [smilie3] /

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: horrible   
Дата:   21-02-17 19:39

Вие не сте добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: bg2014   
Дата:   21-02-17 20:37

Има и друга истина. Тя не се говори, но е факт.
Цената си я определяш лично. Може и безплатно да снимаш.
Истината е, че ако не ти е приятел/познат го преценяваш по платежоспособност и често се казват малко надути цени. Особено по-опитните фотографи дори си избират такива клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: t.marev   
Дата:   21-02-17 22:02

Има цени и цени....Въпросът не е толкова фотографски, а търговски. Все едно някой да попита - колко струва една вечеря? От там нататък почват въпросите - кой ще вечеря, какво ще вечеря, къде ще вечеря, как ще вечеря, с десерт, с музика, с консумация.....Готов отговор няма, на какъвто се надява авторът на темата и както си го представя Боби. Някои колеги са дали великолепни ориентири, проверени и най-вероятно изстрадани. Който може да чете - добре, който не може да - си снима само и да си наеме менажер, импресарио, агент, счетоводител или нещо друго. Всеки занаят си има тънкости, пазарлъка - също!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 22:07

t.marev
не ме забърквай в темата [smilie3] чети кво са писали и аз кво съм писъл.[beer]
и гледаи сега мача как монако ше бие сити [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: comorex   
Дата:   22-02-17 00:34

Цената зависи от това дали на всяка цена искаш да вземеш поръчката или на точно определена! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: roburt48   
Дата:   22-02-17 01:10

Понеже тук въпроса е по-скоро за търговски пазарлъци, а не фотографски ще се опитам да дам и аз един скромен съвет ... Имаш два начина да си формираш цената:

1. Да я формираш сам, опирайки се на предвидените разходи + минимум 10-15% непредвидени, както подробно ти го е описал колегата bg2014. Върху всички разходи прибавяш и оценката на собствения си труд (и талант). И върху общо получената сума добавяш % печалба... Простичко е !

2. Написваш в Google "Фотографски услуги Бургас" (понеже иде реч за Созопол). Ще ти изскочат Х на брой студия, които предлагат подобни услуги. Пускаш до произволен брой от тях запитване с искане за оферта, за почти същата задача... (естествено не споменаваш конкретния възложител и място [smilie5] ) Гарантирам, че до 24 часа поне половината ще ти пратят оферти и дори ще ти зададат допълнителни въпроси, които ще те ориентират още по-добре [smile] .

За мен вторият вариант е безотказен [smilie5]...

Има и един трети, но той е несериозен - Стреляш на сляпо.

Успех в начинанието.

П.П. Разгледах ти профила и си мисля, че технически задачата едва ли ще те затрудни [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на интериор - цена???
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-17 08:00

Колеги винаги ми е било интересно как снимате с цена на кадър. Примерно обявявате 10 лева на кадър. Какво правите ако клиента си избере 3 снимки само. Или колкото направите е задължен да ги купи.

Иначе по темата - всичко е въпрос на договорка и бюджет. Няма как да се отговори на въпроса ти. По принцип всеки си има цена под която не се захваща, която расте с времето, опита и увереността на фотографа.

Аз лично ме виждам нищо лошо в това да се снима за без пари или за малко пари за да се натрупва опит и портфолио. Важното е да се стараеш и имаш желание да се научиш. Не просто да нащракаш за да вземеш едно бързи 100 лева.

Според мен ако имаш що годе някакви умения можеш да спазариш цена между 300 - 500 лева.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »