Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Чуденка относно тяло
Автор: nalexiev   
Дата:   20-02-17 21:14

Здравейте,

Имам една чуденка относно тяло и система като цяло.
Знам, че техниката не е най-важното, но въпреки това се колебая между следните тела:
- Nikon D800E или D810
- Nikon D750

Има вероятност и за Canon 6D и съм готов да си продам обективите за Никон за това, понеже имам голяма слабост към лъчите на 16-35 2.8, но пък не знам как се справя за звезди (мисля, че за втората версия иде реч).

Снимал съм с D600, D610, D750, D810 обаче не съм правил тестове в реална обстановка за снимки (особено на високо исо при някои от телата) и не вярвам много на ревютата по сайтовете.

Това, което ми харесва по отношение на тези тела е:
- D810, D800E - предлагат чудесна резолюция за принт, както и нямат low pass
- D750 - много ми е удобен грипа, има чупещ се дисплей, добра автофокусна система и се държи чудесно на високо исо

Това, което не ми харесва:
- D810, D800E - Не се справя толкова добре на високо исо, както при D750. По-скоро доколкото съм виждал raw файлове, се справя еднакво като шум с D600 - приравнено на 24МП.
- D750 - Добрият performance на високо исо е на цената на загуба на детайл (заради процесора), доколкото знам сензорите на D600 и D750 са еднакви.

Дойде и време за въпроса, как се справя D800E, D810 като шум спрямо D750 и D600 (приравнено на 24MP?). Дали си заслужава цената спрямо D750? Дали реално липсата на Low Pass ще си личи осезаемо или е все тая? Споделете вашите впечатления. Дали при D750 има lossless 14bit raw. Динамиката на 810, 800e спрямо другите модели как е?

Ще се радвам на каквито и да било лични мнения и впечатления по темата.
Как се справя Canon 6D спрямо Nikon-ите, които съм посочил по отношение на шум, динамика, детайл? Има ли low pass?

Благодаря предварително и хубава вечер,
Николай

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: dekov   
Дата:   20-02-17 21:21

Най ми харесва D810 затова, че има 9 МР.Raw,многото МР.много рядко са най-важното.


Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   20-02-17 21:33

Ники, колкото и тъпо да звучи тук не е мястото в коeто ще намериш не субективен отговор на въпроса си. Такива отговори, за добро или лошо, излизат най-точно чрез синтетични тестове.

Може да сравниш D810 и D750 в DxOMark. Погледни Measurements, SNR 18% и Dynamic Range - двата са тотално еднакви, това значи че практически еднакво добре се справят при приравнен размер на кадъра (освен ако аз не съм наясно какво точно показват тези графики.
Dynamic Range D750 бие с пренебрежимо малко, Color Sensitivity - D810 бие с пренебрежимо малко.

D810 може да изкара повече детайл, но както и сам знаеш този фактор зависи предимно от разделителната на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: nalexiev   
Дата:   20-02-17 21:39

Здрасти Митко,
Не вярвам на DXO. Там Пише, че SNR-а и ISO-то на D600 и D750 са еднакви почти, но изобщо не е така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: samurai2   
Дата:   20-02-17 21:42

Сега погледнах тук в ФФ доста теми има подобни на твойта [beer]

Иначе давам 1 глас за Д750 - много балансиран апарат е.[smilie3]
/ не че го имаме [smile] /

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: nalexiev   
Дата:   20-02-17 21:43

Аз го знам колко е добър. Снимал съм с него.
Интересувам се по-скоро съпоставка между него и D810/D800E :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: samurai2   
Дата:   20-02-17 21:45

Колегите ше ти помогнат има много разбирачи по темата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: marrio31   
Дата:   20-02-17 22:01

Зависи за какво ти трябва,тези тела са различни,д800 и д 810 са по-висок клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: Pavlov   
Дата:   20-02-17 22:17

nalexiev, само съм тествал двете тела. Впечатлението ми - ако имаш парите (и ти се дават), взимай D810. С добра оптика прави чудеса направо. Ако не - примиряваш се с D750.
Ей това е от ръка с D810, ISO 4500.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: samurai2   
Дата:   20-02-17 22:21

Pavlov
Не разбрах таз снимка с телефон ли е правена или с Д810.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: Pavlov   
Дата:   20-02-17 22:23

samurai2 - снимката не съм я пуснал за теб :) , не си блъскай главата да разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: samurai2   
Дата:   20-02-17 22:24

Не си я блъскам ,амаа....

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   20-02-17 22:30

Не си я блъскал, ама последствията си ги има...

Ники, не знам какво да ти кажа. Вярно че са доста близки, дори D600 на места бие D810 и D750. Ще трябва да разуча какво по-точно им представлява измерването, но ще е по-нататък.

Кадъра с D810 изглежда страхотно.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: aldygreen   
Дата:   20-02-17 22:30

Снимката си има EXIF и там не пише нищо за телефони и телеграфи.
Би било чудесно, ако имаше сравнение на двата апарата в една и съща ситуация. Тогава най-добре се вижда разликата.


Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: samurai2   
Дата:   20-02-17 22:33

Dimitar.Tzankov
къде пък 600 ше бие 750 [beer]
направо ме разсмя преди лягане [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-02-17 23:10

Ники, питаш за тяло за астро фотография, а сред моделите не е споменат специално проектирания за такъв тип фотография Nikon D810A [smilie11]
Е бива ли?

Със сигурност знам, че не бих сменил системата! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: nalexiev   
Дата:   20-02-17 23:11

Трябва ми нещо универсално. 810A не е точно универсално, а и не ми е само за астро - а пък и 810 е по-скъпо от другите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-02-17 23:25

Ами за какво ти е? Какви са ти обективите?

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: nalexiev   
Дата:   20-02-17 23:29

Irix 15mm f/2.4, Samyang 35mm f/1.4 и Helios 58/M2
За пейзажи и астро най-вече

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: alext   
Дата:   20-02-17 23:31

Така, както си задал въпроса, се интересуваш само от сензора, а телата имат по- съществена разлика в АФ, на d750 е една идея по- добър и на тъмно. Сонешкото 7r2 42мпс ги бие откъм сензор всички, тъй че виж и него. Може и канона, който си харесал да му сложиш и сумати други обективи. Наследникът на d810 се говореше, че ще е с този 42мпс.. А пък за астро много по-важен е обективът и всяка слабост на сензора може да се компенсира със стакване, тъй че не е фактор в избора, то и за пейзаж така се получава



Публикацията е редактирана (20-02-17 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: nalexiev   
Дата:   20-02-17 23:32

АФ не ме интересува. Снимам винаги на manual, а и обективите са ми МФ :) Сензора ме интересува, удобството и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: alext   
Дата:   20-02-17 23:35

В такъв случай Alpha 7r2 най- много ти отива, само на удобство да го нагласиш. На мен не са ми удобни сонитата все още, малко дребни са и сгъчкани бутоните, но това си е до човек. Иначе има много благинки за пейзаж електронния затвор, превюто, стабилизацията на сензора.. изобщо най- доброто, ако не трябва аф. Не знам дали има функция за астро трак като пентакс, но технически е възможно.



Публикацията е редактирана (20-02-17 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-02-17 23:47

Ами за някой по-големия файл е предимство, за други не е. Аз имам D750 и пак бих избрал него за портрет и събития, но ако пейзажа ми беше приоритет сигурно щях да взема D810. Според мен на високо исо D750 ще е по-добре, но D810 ще изкара повече детайл според мен заради пиксела, макар, че тук бая често някои казват обратното. Не знам как е с тоя Irix, ама сигурно със Samyang 14/2.8 ще е много добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 01:28

За ръчнофокусни обективи само да купуваш повече от Д-610 за мен е безумие!

В РОУ между Д 610,750 и 810 разликите трудно се откриват,а пък обикновени наблюдатели въобще няма да ги намерят.

Това че в по форумите е пълно с люде,които виждат ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ разлики между качеството на снимките във всеки следващ модел и подмодел е вече отделна тема - нека си хранят душата с това.

Даже и да купиш Д-750,или Д-810 а да нямаш за него нищо автофокусно и нищо дългофокусно също не мога да го разбера що за ексцентризъм е!

Хелиоса го харесвам,ама на Д-810 хич не бих го слагал...



Публикацията е редактирана (21-02-17 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   21-02-17 07:07

За тези Сонита съм чувал легенди, че след 2-3 нощни кадъра много вдигат термалния шум, или поне при стари техни е така.

Малко да вкарам разбъркване - Pentax K1 - има елемент на Пелтие точно за охлаждане на сензора. Отделно има star tracing със стабилизацията на сензора, отделно същата стабилизация позволява да се направят 4 кадъра, събрани в 1, като дефекта на байер филтъра се унищожава.
В момента ми бягат имената на екстрите, но за пейзажи и астро се предполага, че е бомба.



Публикацията е редактирана (21-02-17 07:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: nalexiev   
Дата:   21-02-17 19:05

Безумие е да ми казваш, че е безумно да взема 810 за ръчнофокусни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: steeens   
Дата:   21-02-17 22:51

nalexiev, щом не ти трябва автофокус и смяташ да снимаш звезди, погледни наистина по сериозно Пентакс К-1. Матриците според мен са еднакви с Д810, но пентакса има някои екстри дето ще са ти доста полезни а и е по-евтин май:

Pixel Shift High Resolution Mode
Anti Alias Filter Simulator
Astrotracer Mode
Smartphone_remote control
GPS
Articulating Screen

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: nalexiev   
Дата:   22-02-17 14:58

Благодаря за предложението :)
Наистина честно казано съм се замислял сериозно относно това телце, предвид предимствата, които предлага. Притеснява ме единствено факта, че относно обективи не са от тези, които предлагат много и гъвкави възможности за избор, но ще се разровя.

Благодаря :) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка относно тяло
Автор: Duffer   
Дата:   22-02-17 15:05

Мдам - Големия проблем (ТМ) с К-1: страхотен сензор/тяло - необяснима оскъдица от обективи..

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »