Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: karan4o   
Дата:   18-02-17 12:15

Пускам тема, с която искам да споделя едно много хубаво начинание на мои приятели.
От доста време работят върху филм за чудотворна икона, която се намира в Зографския манастир на Света гора.
Чудото е станало в нашето съвремие, а филмът е изцяло документален.
Ще се сблъскате с атмосферата в манастира и ще преживеете безвремието на истинския монашески живот.

По проекта се работи без бюджет, без спонсори, а от ентусиазъм и за слава Божия.

Ето линк към страницата на филма във Фейсбук

The Garden of Theotokos / Градината на Пресвета Богородица

Надникнете и пожелайте успех в мислите си...

Хубавият помисъл прави чудеса!

[thankyou] [shtrak] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: e-design   
Дата:   18-02-17 21:36

Нека ОНЯ е с теб !

Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-02-17 23:46

Браво, достойни са за уважение [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: GenaDP   
Дата:   19-02-17 00:06

И кво е чудото? Че слънцето изгрява и залязва? Ашколсун!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: asahi   
Дата:   19-02-17 12:02

За някои не изгрява.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: ghostbuster   
Дата:   20-02-17 09:47

Предполагам става въпрос за това чудо:
http://martin.mitov.org/biblioteka/kyparska.html

Имат хубава визия кадрите от трейлъра и екипът ми се струва симпатичен.

Бил съм в Зографския манастир и по принцип прехласването по Света гора ми се струва доста мелодраматично и превзето. Особено що се отнася до монасите в Зографския манастир.

Когато ходих там, първият монах, който заговори групата ни, беше обзет от някаква анти-котешка мания. Похвали ни се как убил майката на малки котенца защото просто котките го дразнили. Там наистина има доста котки. Винаги като го засичах говореше за котките. Друг един монах, който работеше в книжарницата, излъга пред мен как дядо Максим не бил ченге от ДС. Трети беше толкова изкуфял, че подхвъряше някакви реплики, ни в клин ни в ръкав, за едни ученици че сигурно не са никакви вярващи и сигурно не знаят какво е причастие. А тези ученици бяха дякони.

Може и да има свестни монаси, сигурно има и такива, дано да има и такива... Та най-голямото чудо е, че при цялото това осакатено монашество и свещенство, Църквата ни е все още жива.

Такива филми би трябвало да се правят от въцърковени хора с голям житейски опит. Иначе се получава просто една приятна импресия от хубави кадри и релаксираща музика.


Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: kymmerian   
Дата:   20-02-17 15:25

Изглежда се е получило нещо интересно, ще се постарая да го изгледам като излезе.

ghostbuster, губил си си времето да ходиш до Света Гора, ако това наистина са ти единствените спомени и впечатления от манастир на 1000 години и огнище на българщината и православието :)

Да беше помолил да ти покажат поне Историята на Паисий :)

Поздрави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: ghostbuster   
Дата:   20-02-17 16:04

kymmerian,
на мен сърцето ми не е в "българщината", а в Христос.
И затова ме боли за състоянието на монашеството там. Има светини, които е хубаво да се видят и докоснат. Но няма нужда да се държим като припадалки или патрЕоти когато говорим за Зографския манастир. Защото много хора експлоатират користно запазената марка "Света гора".


Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: kymmerian   
Дата:   20-02-17 16:08

ghostbuster, след като сърцето ти е в Христос опитай се да не съдиш братята си, монашеството, Света Гора, и целокупната Българска Православна Църква :)

С най-сърдечни поздрави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: karan4o   
Дата:   20-02-17 17:19

Здравейте,

да споделя някои неща за хората, които са обърнали внимание на темата...

Първо благодаря за мненията ви!

Та по първите постове...

Благодаря, дано Той наистина е с мен (с нас)!

Какво е чудото в залеза или изгрева?

Ами отец Климент го е казал много добре в трейлъра... "Един го вижда по един начин, друг го вижда по друг начин, трети изобщо не го вижда..."

По отношение на монасите...

Те са хора, като всички нас.
При тях има по-стойностни и по-малко, има такива, които се борят с много страсти и такива, които са преборили някои от тях. Намират се изключително интелигентни и братя с по-нисък интелект, но пък същите имат други ценности, които са им дадени.
Не трябва да ги съдим, а да се радваме, че ги има, защото в днешни времена, особено при така водената политика на осакатяване и отрязване на връзката ни с Бога, е изключително радостно, че в нашия, българския манастир на Света гора има братство от над 40 монаха.

За филма...
... в него ще видите кадри, които са снимани години наред. От техническа гледна точка се преплитат съвременната техника с нейните прадеди и точно това е едно от достойнствата на продукцията.

Тук мога да уточня нещо важно.
За да можеш да снимаш толкова години живота в манастира, то първо трябва да имаш благословия или казано за хората, които са далече от Православието, това значи да имаш разрешение от ръководството на манастира.
Щом режисьорът има такава благословия, то той е дългогодишен приятел на манастира, православен и въцърковен човек.

Надявам се, че успях да изясня някои от въпросите, които ви изникват. Ще се радвам да водим дискусия, която да бъде градивна и без нападки по Православието.


Поздрави!



https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/%D0%97%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%81%D0%BA%D0%B8%2



[shtrak] [thankyou] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: ghostbuster   
Дата:   20-02-17 17:35

kymmerian,
Истината ще ни направи свободни.

Ако теб те радва състоянието на БПЦ или смяташ, че трябва да се мълчи за нередностите там - това си е твой избор. Аз също съм част от тази църква и затова имам право да говоря за нея каквото мисля. Тези тоталитарни рефлекси, че всяка критика е осъждане и затова е недопустима, са обичайна практика на издевателство в нашата църква.

Първия ми пост беше едно предупреждение към младите хора, които съм сигурен, че с най-добри чувства са подходили към правенето на този филм. Нека да претеглят през собствените си глави всичко казано от монасите и да не го взимат за чиста монета.

Защото е казано "Възлюбени, не вярвайте на всеки дух, а изпитвайте духовете дали са от Бога; защото много лъжепророци излязоха по света."

Приятна вечер на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: kymmerian   
Дата:   20-02-17 17:51

Приятна вечер и лека седмица и на теб ghostbuster.

Поздрави :)

karan4o, много добре казано... ще се радвам да видя филма :)

Поздрави :)



Публикацията е редактирана (20-02-17 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм, описващ съвременно чудо в Зографския манастир на Света гора
Автор: GenaDP   
Дата:   20-02-17 17:57

А всъщност отдавна вече се знае, че религията е опиум за народа... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »