Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: aidend   
Дата:   19-02-17 11:53

Може ли някой да ми обясни разликата между full frame vc Crop.
Освен, разликата само в големината на сензора има ли друга разлика. Знам, че FF е пo-голям и пропуска повече светлина и затова снимката е по-добра.
Главно искам да попитам има ли някаква друга разлика, освен големината, материалите от които е направен единия и другия.
Все едно взимам едно огледало и едното отрязвам малко парче а другото по-голямо дали са с еднакви физически свойства. Интересува ме като съдържание и свойства има ли разлика. Не искам да отварям нова тема затова пиша тук.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: photostoykov   
Дата:   19-02-17 13:20

Ако сте на ТИ с английския език:

https://www.youtube.com/watch?v=WEGA6yrHcM0

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: aidend   
Дата:   19-02-17 13:54

Не разбирам много, но ще го изгледам аз главно питам разликата дали е само в размера. Т.е като физически свойства дали е еднакъв.


Като едно нещо което е направено от един и същи материал само, че в различни размери... Или са различни като своиства, едното съдържа други вещества и е по различен от другия. Оф чувствам, че звуча глупаво... Просто размера ли е само това което ги отличава...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: photostoykov   
Дата:   19-02-17 14:50

1. Разликата е чисто геометрична - фул фрейм е с приблизителни размери 24х36 mm и площ от 864 квадратни mm, а APS-C е с приблизителни размери 16х24 mm и площ от 370 квадратни mm.
2. При еднаква големина на пиксела, по-голямата площ улавя повече фотони (светлина) и има нужда от по-малко усилване на сигнала, което означава по-малко шум при по-високо ISO.
3. Матриците се изработват по една и съща технология CMOS от едни същи материали, с тази разлика, че от една силициева пластина могат да се добият заедно с брака приблизително два пъти по-малко 24х36 mm матрици, отколкото APS-C. Това директно рефлектира в цената!



Публикацията е редактирана (19-02-17 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: photostoykov   
Дата:   19-02-17 14:52

4. Обективите, които покриват образното поле на фул фрейм са много по-скъпи от тези, предназначени за кроп.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (19-02-17 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: realnoncho   
Дата:   19-02-17 15:12

4. Цената не е общовалидно правило.

Примерно цените на обективите на Никон и Канон 300/4, които покриват FF и Олимпус 300/4 за 4/3 сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: lamerko   
Дата:   19-02-17 16:54

Светлинния поток, падащ бърху единица площ, е един и същ при кроп и ФФ. Останалото е интерпретация и нагаждане :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: aidend   
Дата:   19-02-17 22:43

photostoykov Благодаря, че даде отговор на въпроса ми това е което ме интересуваше :)



Публикацията е редактирана (19-02-17 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: марвес   
Дата:   19-02-17 23:39

Автор: photostoykov
Дата: 19-02-17 14:50

При еднаква големина на пиксела, по-голямата площ улавя повече фотони (светлина) и има нужда от по-малко усилване на сигнала, което означава по-малко шум при по-високо ISO.


Моля за обяснение тогава защо Samsung NX500 (кроп, 28MP) има по-малко шум на високо ISO от Canon 5D (фул фрейм, 12MP)

не ми се смята в колко ПЪТИ е по-голям (и по-сочен ;) пиксела на 5D

е?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: roburt48   
Дата:   20-02-17 00:01

Призьорите снимат със скъпи и ПРЕДОСТАВЕНИ им от водещите фирми техники [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: photostoykov   
Дата:   20-02-17 09:20

Обяснението е просто - разлика в поколенията:
Samsung NX500 e представен 2015, а Canon EOS 5D през 2005.
Много вода е изтекла за тези 10 години!

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: марвес   
Дата:   20-02-17 09:28

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-02-17 09:53

Дадена редакция е инвестирала 10-15 год. в обективи и аксесоари на определена марка.Нормално е дълго време да купуват и ползват камерите на тази марка, дори да има вече по-добри камери от други марки. Това са договорни взаимоотношения за години наред-поддръжка, сервиз, огромни отстъпки, производствени възможности- това са основните неща стоящи за избора, какво да ползват служителите.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимат призьорите на World Press Photo 2017
Автор: localhost   
Дата:   20-02-17 13:16

Разговарял съм с шефа на фоторепортерите на едно от големите издания тук в Австралия по темата защо снимат с Canon и какви бонуси има.

Накратко:
- купува се по retail цени т.е. няма много много отстъпки, но всичката техника си е разход за фирмата и счетоводството си я отчита. Корпоративният данък е 30%.
- не добро, а изключително сервизно обслужване: звънят че имат проблеми с един обектив и от Canon им носят 3 бройки временни докато оправят проблемния


А крайните потребители т.е. фотографите работещи във фирмата им е през оная работа с какво снимат. Даже единият ми се оплакваше, че като ходят по партита и рожденни дни си носи само телефона, но въпреки това му дават кой каквото има като фото да ги снимал. Че неговите били по-хубави [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »