Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем при таймлапс с Канон 80D
Автор: obscureman   
Дата:   15-02-17 10:11

И отново здравейте! Отправям въпрос от името на приятел, който снима с Канон 80D по мързеливия начин - с готовата функция за сглобяване и рендване на видеото още в тялото. Има добри идеи и локации, разполага със стабилен статив. Обективът е 24-105/4 L. В готовия таймлапс има лек "воден" ефект - картината на моменти буквално се разлива леко. Аз имам идея какво може да е, но за да съм сигурен в разговора ми с него, споделете от какво може да се появява това, аз също впоследствие ще споделя какво мисля по въпроса. Идеята е да преснима локациите наново, но да не се повтори същия гаф.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при таймлапс с Канон 80D
Автор: bogdanov   
Дата:   15-02-17 15:45

Зависимостите са доста. Използва ли автофокус? На каква резолюция прави кадрите? Какво е времето между тях? В коя част от денонощието снима? На каква бленда?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при таймлапс с Канон 80D
Автор: Gecata   
Дата:   15-02-17 17:32

Кажи му да изключи стабилизацията на 24-105/4л когато снима от статив и "лекия воден ефект" ще изчезне :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при таймлапс с Канон 80D
Автор: obscureman   
Дата:   15-02-17 21:21

Gecata [smilie24]
Точно това и аз на първо четене му казах и мислех, но исках да си сверя часовника и ти потвърждаваш мнението ми. Стабилизацията е работела, останалото е спазил, но има да учи още момчето... Иначе като локации и композиция добре си е подбрал местата, но си е взел тяло преди месец и учи още.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при таймлапс с Канон 80D
Автор: bogdanov   
Дата:   15-02-17 23:48

...и това е причина да. Но повярвай не е единствената.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при таймлапс с Канон 80D
Автор: obscureman   
Дата:   15-02-17 23:54

bogdanov, сподели каква може да е другата евентуална причина, за да му предам на момчето [beer]. По разказа стигам до извода, че освен стабилизацията всичко друго е ок - дневна светлина, блендата, скоростта и кадрирането му е ок, единствено за това аз лично успях да се закача.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »