Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сканиране на 35мм филми
Автор: DigitriX   
Дата:   08-02-17 14:47

[smile]
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: DigitriX   
Дата:   08-02-17 14:47

Привет,

Имам възможност да сканирам 35мм филми на Nikon Coolscan 9000 в София.
За съжаление не мога да сканирам среден формат филми или рамкирани диапозитиви, понеже тези държачи не бяха включени в комплекта при покупката му.
Септември месец мина през сервиза на Никон в Германия за CLA и други проверки, но не понеже имаше проблем, а защото тази година му изтича официалната поддръжка и исках да се застраховам, че всичко ще е наред.
Цената е 10 лева на кадър (4000 dpi, 16 bit, TIFF). За 5+ кадъра - 8 лева.

Ако някой прояви някакъв интерес - на лично.

[beer]



Публикацията е редактирана (01-04-20 09:38)
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: osis359   
Дата:   08-02-17 18:20

Айде дай сега да избиваме скенера. Кажи на кви' наркотици ги писа тия цени?
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: the_fraction   
Дата:   08-02-17 18:27

osis359 [smilie24]

15-а лева на филм е максимума, който може да вземеш за тази резолюция.

Да не говорим за фиск и т.н. ;)
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: kvakioh   
Дата:   08-02-17 18:34

Няма за рол...[smilie2]
Мисля в София са по 1-2 до 3лв/кадър максимума...
За сравнение- цените в UK, по лични сметки- 35мм- проявяване и скан-9 паунда за 36-те кадъра, ако са по-малко- пак толкова, рол 120-12.50, независимо колко кадъра са. Ч/Б и цветни се третират еднакво като сума.
Барабан скенер- 35мм- 3.65/кадър, рол-11/кадър ако са от 5 нагоре...
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: colorphoto   
Дата:   08-02-17 18:41

Еее,10лв на кадър![smilie10]

Едва ли...
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: DigitriX   
Дата:   08-02-17 19:14

Изядохте ме. [smile]

Не съм тръгнал да сканирам цели филми. Естествено, че тогава ако се смята по 8 лева на кадър, цената става мега неадекватна.
Става дума за единични кадри, които някой би искал евентуално да ги подготвя за печат примерно...
Цената съм си я сметнал съобразено с цените за скан на кадър, които се предлагат в София, качеството на скановете от тези места, както и отделеното лично време.
Не мисля, че съм на каквито и да е наркотици, но всеки сам преценява за себе си. [smile] [beer]
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: sibirska   
Дата:   08-02-17 19:27

3 лева на кадър става, ама за 10 лева малко повече ми идва. Ако си съгласен за 3 лева пиши имам към 10тина за сканиране седят вече 6 месеца.[smilie25]
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: colorphoto   
Дата:   08-02-17 21:40

Ми нали трябва да бъдат зарибени хората в началото - демек е логично нов конкурент за тази услуга да е с по-ниски цени от вече работещите.
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: hose   
Дата:   08-02-17 22:45

няколко неща…

първо - DigitriX е супер готин и коректен тип [smilie24]
второ - няма, повтарям НЯМА в БГ по-качествен скан в момента, ако погледнете цените ще видите че дори е ОК, сравнено с Трейман, които искаха 20 лв на кадър за макс. резолюция на Imacon, не знам да са намалили цените, лабовете взимат около 2-3 на кадър за далеч по-ниско качество
трето - това не е скан за спомен да пуснеш целия филм на ауто - както и той е написал идеята е да се сканират отделни кадри, които смяташ че има смисъл да ги имаш в подобно качество
четвърто - дори при тази цена не би могъл да си върне инвестицията която е направил
пето - жалко наистина че е осакатен откъм приставки, но аз лично мисля че могат да се направят с 3D принтерите в момента, дори бях говорил с познат, не е скъпо, но трябва да се намерят физически самите приставки за да се сканират
и накрая - много се радвам че само аз ще сканирам на него, да не го Абите напразно [smilie18]

 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: Lycan   
Дата:   09-02-17 01:35

Да му купим приставка за рол? Ще се съберат мераклии предполагам. Пък той ще връща със сканове пропорцонално на участник
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: quazimodo   
Дата:   09-02-17 08:26


Има-няма 400 зелени рубли[smilie18]


http://i.ebayimg.com/images/g/kYMAAOSwG-1WzeRG/s-l1600.jpg



 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: the_fraction   
Дата:   09-02-17 08:35

Може да се направи 3д модел на тая приставка.
(аз мога да го направя, ако има мостра или чертеж)
После може да се даде за 3Д принт.
Аз ще го направя без пари, за принта - колкото поиска фирмата до 50лв максимум предполагам.
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: Dora93   
Дата:   09-02-17 08:48

Тези холдери се чупят доста. Ключалките им се изхабяват. Имам предишния модел скенер. Ако някой може да ги направи на цена 50-100лв, би имал добър пазар. Даже може да се подобри модела. Сегашният холдер не изпъва добре рол филма.
 Re: Сканиране на 35мм филми
Автор: Lycan   
Дата:   10-02-17 01:47

10 човека x40 usd какво толкова? Стотина лева инвестиция срещу 10 добри скана.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.