Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Места за снимане в София?
Автор: MrWrong   
Дата:   06-02-17 20:27

Привет, драги фотографи.

Дайте някоя идея за добро местенце за снимане на хора/портретна фотография/, а й не само, в София.

Падам си по места с интересна и ексцентрична архитектура (най-вече, но съм снимал из почти целия център), графити, интересни и малки улички, гледки, някакви мистични, символични, културни места или такива, където мога да обхвана някоя страшна софийска гледка отдалеч и отвисоко.

Споделяйте за да знам къде да пощракам утре. [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимки в София?
Автор: roburt48   
Дата:   06-02-17 20:29

Виетнамските общежития в Красна поляна !!! Но... трябва и да оцелееш [smilie5] !



Публикацията е редактирана (06-02-17 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: mihalo   
Дата:   07-02-17 04:26

:))
Мистър Грешен.. щом си се кръстил така, `начи мога да ти имам известно доверие ;))

Пробвай на първо време пътя към "Копитото" и зарязаната лифтова станция! Популярна е много, но винаги може да е изненадваща. Не си споменал, че го знаеш.. :)
После отиди и намери параклиса св. Киприян в с.Плана, там и портрети стават!

Да видим, па после пак да говорим :))


Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: MrWrong   
Дата:   07-02-17 11:46

Хаха супер :))
Снимал съм на Копитото, занапред пак ще се пусна.

Искам нещо в градска среда, предимно, някакви забележителности като къщата с ягодите или местенца като Графа, например. :))

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: Synthy   
Дата:   07-02-17 11:52

Западналата част покрай женският пазар, тъй нареченият "цигански център".

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: roburt48   
Дата:   07-02-17 11:58

Аз съвсем сериозно ти препоръчвам да опиташ в някоя от "махалите" :).. Хр. Ботев, Факултета ... Пазарите също са колоритно място. По Пиротска също можеш да срещнеш интересни типажи [smilie5] ... Ангел Кънчев също е улица пълна с живот :)) Солунска... много са местата. Района около Лъвов мост към Симеон също, градинката пред бившата централна баня [smile] .. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: MrWrong   
Дата:   07-02-17 12:05

Благодаря. [smile]

За Пиротска си мислех, Солунска и Лъвов също са колоритни варианти, не съм снимал там, днес ще открия. Иначе целта ми не е стрийт фотография, искам да си снимам мои хора, портретчета, а за тях харесвам най-вече урбанизираната среда със сгради и забележителности. [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: roburt48   
Дата:   07-02-17 12:17

В такъв случай - Алабин, градската градина пред народния театър, Леге, Батенберг...с колоните към площад Гарибалди. Малките 5 кьошета ... и т.н. :) Успех още веднъж [shtrak]



Публикацията е редактирана (07-02-17 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: amza   
Дата:   07-02-17 15:32

Ако искаш ела във Филиповци. Аз съм от квартала и мога да ти съдействам. Не е толкова страшно в махалите. По страшно е в парковете нощем при скиновете и наркоманите.

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: deadlirics   
Дата:   07-02-17 15:41

Пробваи се в захарна фабрика. Малките стари блокчета под моста. Ако не те хванат влез в старата фабрика. Като ти омръзне там мини на алпинеума в западен парк (200-300 метра).

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: Synthy   
Дата:   07-02-17 15:42

От старата фабрика не е останало почти нищо. А в квартал Илинден по-добре да не ходи, точно под моста... Има едни неприятни мургави субекти, които създават големи проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: JXT   
Дата:   07-02-17 16:46

Абе тия дни гледах по Черковна от Румънското в посока мол Сердика, отляво след военно историческия музей, има разни стари сгради. Някой ходил ли е там, може ли да се влезе да се снима?

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: Synthy   
Дата:   07-02-17 16:52

А защо се търсят само стари сгради? Новите са не по-малко красиви. Примерно в Младост 4, бизнес парка. или новите кварталчета, има чудесни сгради.

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: io_bs   
Дата:   07-02-17 21:18

В Бизнес парка охранителите правят проблем, ако те видят с голям черен фотоапарат. Било частна собственост и не можело да се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: MrWrong   
Дата:   08-02-17 11:27

Благодаря ви, хора :)))

Вчера щракнах в района на Боянското езеро, направо си ме заведоха там, красиво е, не бях ходил.
Идните дни ще изляза малко централно, супер е идеята за района на мол Сердика и канала, и на мен ми прави впечетление - ще се ходи.

Благодаря ви още веднъж и ако имате още идеи - споделяйте. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: roburt48   
Дата:   08-02-17 12:22

Езерото в Дружба съм е много приятно място [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: spotter84   
Дата:   08-02-17 15:14

В светлата част на деня (а защо не и тъмната, но с едно на ум :D :D :D) препоръчвам 2 улици - "Клокотница" и "Козлодуй". За мен лично много фотогенични и без каквито и да е съвременни разсейващи обекти. Там и с трамваи биха ставали готини заигравки! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: spotter84   
Дата:   08-02-17 15:17

Също така на прима виста се сещам и за целия "обръч" от улички около ВИАС (УАСГ). [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (08-02-17 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: Synthy   
Дата:   08-02-17 15:34

Около колелото на 204 в Борово, новите строежи. Доста са... подтискащи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: spotter84   
Дата:   08-02-17 15:45

Ммм, Synthy ми прочете мисълта. Малко оффтопик, но по дяволите какво става в София с тези градоустройствени и архитектурни планове и заедно с тях ландшафтните идеи. Именно и аз се сетих за Борово, а после и за...Манастирски ливади, където аз последно имах чувството, че отивам в шарен район с бизнес сгради, а не жилищни блокове :( :( :( :( [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: Synthy   
Дата:   08-02-17 15:51

Това е модерното строителство сега. Циливилизация, урбанизация... аз за т'ва нема да им стъпим у миризливата София, че си седим на село, оти е убаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: stotinka   
Дата:   08-02-17 16:51

Къщата "охлюв" в Симеоново [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: sibirska   
Дата:   08-02-17 20:45

В Младост 3 сега и топла вода няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: colorphoto   
Дата:   08-02-17 21:28

Архитектурното пространство между ЦУМ и министерски съвет - там портрети бол са снимани около осветителните стълбове.

Под колонадата на ЦУМ-а също има масовост на портретосването.

Около грамадните блистери на ларгото.



Публикацията е редактирана (08-02-17 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Места за снимане в София?
Автор: roburt48   
Дата:   09-02-17 02:11

Останаха само Младост, Люлин, Надежда и Обеля [smilie18] ...аааа, има и още [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »