Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D80 ERR
Автор: Nicky96   
Дата:   06-02-17 20:21

Здравейте!
От вчера фотоапарата ми изписва ERR на дисплея и не снима. Гледах в интернет някакви теми, където пише, че е от конекторите на тялото и обектива. Почистих ги и греда. Някой срещал ли е същия проблем и има ли си решение?
Благодаря Ви много! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: BEYA   
Дата:   06-02-17 21:03

Размърдай пръстена за блендата на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: Nicky96   
Дата:   06-02-17 21:12

Не става. Какво ли не пробрах. Батерия вадих, карта памет вадих, конектори чистих, рестартирах го, с друг обекив пробвах... Обаче като махна обектива движението на пентапризмата ми е странно. Тоест, когато трябва матрицата да поема светлина, тя е покрита с някакви ламели подобни като на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: BEYA   
Дата:   06-02-17 21:20

Както казват докторите-"пригответе се за най лошото...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: Nicky96   
Дата:   06-02-17 21:21

Еми, май така ще е. Защото гледах клипове в интернет, където го разглобяват и му правят нещо по матрицата. Не знам точно какво. Май ще се ходи до Профайлд.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: Божидар58   
Дата:   07-02-17 13:20

Ако е за смяна на затвора, ремонта е безсмислен. Ще ти вземат доста пари, а тук, в базара това тяло може да се намери на доста ниска цена....



Публикацията е редактирана (07-02-17 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: ce_christov   
Дата:   07-02-17 15:51

При какъв обектив изписва грешка. Ако си с "Д" обектив, виж дали е заключен на минималната му бленда


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: criminal-smile   
Дата:   07-02-17 17:19

От време на време ми се бъгва Nikon D50, Error7.

Форматирам картата, свалям и слагам обектива, вадя и пак слагам батерията.
Прочетох го в интернет, и като си знам процедурата... не се притеснявам.
Пробвай, дано се получи!
Успех! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: Nicky96   
Дата:   08-02-17 15:05

criminal-smile - Ще пробрам и така.
А иначе обектива си е китовия 18-55 без стабилизация. Имах и наличен стар ръчнофокусен 50мм/2,8ф, но и с него същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: Nicky96   
Дата:   01-03-17 16:12

Фотоапарата беше в сервиз. Оказа се, че някакъв сензор се е развалил и го няма като резервна част. Мисля, че АПСЦ сензор казаха.



Публикацията е редактирана (01-03-17 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 19:53

Ми то тоз АПСЦ сензор е баш най-важния бре!

Това е матрицата,която ти поема светлината наместо филм /лентата/.

При стари модели апарати да се сервизира с нов сензор няма как като отдавна е извън производство и складовете са опразнени.

И имай предвид че пентапризмата не се мести,а огледалото отдолу ,което е пред ламелите на затвора,който е пък пред самия сензор.

Намери Д-80 за части и вземи от него матрицата,или купи нов Д-80,като второто едва ли има много смисъл де.



Публикацията е редактирана (01-03-17 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: ilcoin   
Дата:   01-03-17 20:32

Не може просто да "вземе" матрицата, защото няма как после да я юстира точно без необходимостта от специален софтуер и хардуер --> сервиз --> цена, съизмерима с цената на работещ апарат.

Евентуално биха станали нещата, ако си смени сам матриците, а от сервиза се съгласят да му извършат едиствено услугата, свързана с точното позициониране. Матрица - от ебай или да чака в базара да се появи някой с проблем за донор.

Така ги виждам аз нещата от моя опит с подобни ремонти

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 20:46

Стенд и фирмен инженер имат Никон в сервиза в западна Европа където ги пращат от Профайлд,но ще му излезе по-скъпо от запазен Д-90 даже,за Д-80 да не говорим...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: ilcoin   
Дата:   01-03-17 21:03

Това за Профайлд не го знаех. Учудва ме леко честно казано, но не мога да коментирам. Преди се ходеше до Солун за такива ремонти, то не е далече ама за тоя апарат надали си струва ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 21:27

Не си струва в този случай.

В Солун вече не се ходи - пращат в Холандия май,където има японски инженер командирован и стендове.

Един приятел си беше изпуснал Д-750-то и чак на втория път му го настроиха читаво там.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: ilcoin   
Дата:   01-03-17 22:13

А първия път къде му го настройваха? Или япончето я е карало през пръсти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D80 ERR
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 22:17

Пак при японеца и първия път беше.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »