Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно макро обектив.
Автор: sssaaa   
Дата:   04-02-17 17:39

Искам да опитам да снимам макро,но обективите им са скъпи или по точно не са по джоба ми поне на този етап.
Бях се насочил към сигма 105мм,но ми трябва да събера още някой лев.
Четох,че за макро фотографията има за по евтини варианти като обръщане на обектив и рингове.
Купих рингове 12мм.,20мм. и 36мм.
С ринговете ми направи впечатление,че трябва да се снима от доста близо (по малко от 20см). В такъв случай искам да попитам,как може да се фотографира от такава близост насекоми,пепруди и т.н.?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно макро обектив.
Автор: steeens   
Дата:   04-02-17 17:57

Сигмата фокусира от 30 см, така че не е космическа разликата. А за буболечките се въоръжаваш с търпение или ги снимаш охладени, както правят доста хора.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно макро обектив.
Автор: guciguci   
Дата:   04-02-17 17:59

Ами да ,става и с макро екстендери. Аз съм правил страхотни макро кадри с такива за по 20-30 лева,вместо обектоив за 600. Но си е зор. Трябва да се приближаваш до обекта и да го уцелиш,когато е възможно да се фокусира. 12 мм-я екстендер е най-приятен за ползване,защото можеш малко по-отдалече да снимаш с него

Отговори на това съобщение
 Re: Относно макро обектив.
Автор: sssaaa   
Дата:   04-02-17 19:54

steeens написа:

> Сигмата фокусира от 30 см, така че
> не е космическа разликата. А за
> буболечките се въоръжаваш с
> търпение или ги снимаш охладени,
> както правят доста хора.[beer] [beer]
> [beer]
А пеперудите? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно макро обектив.
Автор: kvakioh   
Дата:   04-02-17 20:03

Ринговете 20 и 36мм са почти неизползваеми с китов 18-55.
ЗА движещи се обекти има десетки начини как да станат нещата.
Аз бих се насочил към истински макро, дори 50мм да е Сигмата, пак е по-добре отколкото с екстендери. И често ръчно се ползват тия обективи, като е много наблизо.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно макро обектив.
Автор: Duffer   
Дата:   05-02-17 10:44

Мдам колегите общо взето са ги изброили основните неща: техника (на снимане), комбинираща стабилност (статив, монопод), търпение и известна доза късмет плюс дедикейтед макро. Не, че не става и със заместители (аз лично съм виждал наистина брутални неща с екстендери и обърнати обективи), но тогава относителния дял на късмета нараства значително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно макро обектив.
Автор: fotorafi   
Дата:   05-02-17 10:56

С какъв цифров фотоапарат смяташ да снимаш ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »