Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 35 години от"Оркестър без име"
Автор: doktora   
Дата:   03-02-17 19:47

През 2017-та се навършват 35 години от пускането на екран на „Оркестър без име“.Култов филм!Вече няколко поколения се смеят и веселят на чудесно предадените премеждия на група музиканти.Режисьора Людмил Кирков, по сценарий на Станислав Стратиев са си свършили работата.Мир на праха им!
Счетох,че е време и подходящо да се направи нещо като римейк(извинявам се за чуждицата,но по-подходяща наша не намерих!),на този велик филм.В памет на вече споменатите двама,както и на тези актьори,които вече ги няма.

Синопсис за „И нещо за оркестър с име“

Някъде през 2002г. група музиканти от София и околностите има възможност за участие в голям международен фестивал,който ще се проведе в Бургас.Ръководителя на групата Пламен има човек в организаторите.Но,след среща с него се оказва,че новите правила изискват той да бъде заменен с професионалист.Това е племенника му Филип.Групата се възпротивява,но е убедена и започват подготовка.
След серия от дрязги,се оказва,че той си разбира от нещата и ги подготвя добре.Междувременно,Пламен си чупи лошо крака и трябва да заминат без него.
Когато отиват на прослушването,шефката на журито им предлага подкрепата си,но ако свирят в нейното заведение в Поморие.Те нямат избор и приемат.Там се случват различни премеждия и случки на всеки поотделно.
Налага се да свирят на сватбата на сина на шефката.Тя е хвърлила око на единият,но така се случва,че отнася друг от групата.Който е гадже с певицата.Тя разбира и си тръгва.Вечерта става сбиване между тях и част от сватбарите.Тръгват си,но колата е повредена от някой.Аварират през нощта.Спасяват ги семейство,което са срещнали на плажа.
Накрая се събират всички от групата и се оказва,че има шанс за участие в конкурса.

Материалът е около 60 стр. и е готов.Нарочно са търсени асоциации с реплики и някои моменти от „Оркестър без име“.Нека приобщим и младото поколение с една весела история,в която почти няма омраза,секс и насилие.Само човешки и нормални постъпки.Стига от сиви и човъркащи в разранената ни същност филми!

Автор:Димитър Костов-doktora



Та,пускам темата,защото никой не се заинтересува сериозно.А материала е добър-не защото аз съм го писал,а от челите го.Все пак го пиша и сглобявам пет месеца!Мога да го пратя на заинтересованите-чете се приятно и весело за около 3 часа.Търся сериозни режисьори или продуценти,които да се захванат.Нито бюджета му е голям,нито времето за заснемане-едно лято!Помогнете да го реализираме-за удоволствие на всички!
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: damiaven   
Дата:   03-02-17 20:40

Автор: doktora
Дата: 03-02-17 19:47

През 2017-та се навършват 35 години от пускането на екран на „Оркестър без име“.Култов филм!
...

Прекалено силни думи.
В онези "времена" всяка кинаджийска боза, примесена с няколко "култови реплики" минаваше за хит...Но Авторите на филма имат къде-къде по-силни творби.

 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: e-mil   
Дата:   03-02-17 21:07

Автор: doktora
Дата: 03-02-17 19:47
"Счетох,че е време и подходящо да се направи нещо като римейк..."


То сценарий за втора част има от 20 години - пак е на Стратиев. Преди няколко години започнаха да подготвят нов филм "Оркестър с име", но не можаха да съберат пари ли... не помня защо се провали.
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: e-mil   
Дата:   03-02-17 21:09

М-да! Даже нещо като трейлър заснеха тогава.

https://www.youtube.com/watch?v=8oN5vV25mD4
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: sherbit   
Дата:   03-02-17 21:28

Елементарен филм.
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: samurai2   
Дата:   03-02-17 21:34

Супер филм - класика.
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: camelasign   
Дата:   03-02-17 22:29

Велик филм, но трелъра е жалък като изпълнение. Актьорите са на ниво, но камерата е плоска...а и Велко го няма
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: nislon   
Дата:   03-02-17 23:02

Култови фрази има в този филм, като "цакането с топла бира"! [smile]
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: Han_Solo   
Дата:   03-02-17 23:06

За да стане един филм трябва да бъде интересен на публиката сега, не да разчита на това какво е било, че ако отидат да го гледат смо тия дето си спомняме за оригинала.... зле
И едно лично мнение - за да се получи трябва да се потърси начин хем да е специфично местен хем всеки по света да му е интересно да го гледа и да го чуства близък

послепис
шербете стига си подскачал като ощипан всеки път като видиш написано "Бургас" [smilie3] и филма не е елементарен, мога да ти обясня ако ти кажеш защо го мислиш за плосък
[beer]
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: тьма   
Дата:   04-02-17 07:42

Невероятен филм, имам си го на компа и когато имам нужда от смехотерапия, си го пускам, но, честно казано - не харесвам копия на оригинала, като беше и с "Козият рог"

 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: shamelessEyes   
Дата:   04-02-17 08:20

[smilie5]
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: doktora   
Дата:   04-02-17 08:52

Не оценявам творчеството на Л.Кирков и С.Стратиев.А оценката за филма е на хората-един от най-харесваните!Според мен добре заснет(има пропуски на моменти!),добра история и най-вече,свободна игра с интерпретации.
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: doktora   
Дата:   04-02-17 08:54

Не става дума за втори филм,а за римейк!Продължението беше обречено,особено със същите актьори.Идеята е по-скоро както направиха"От глупав,по-глупав".
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: doktora   
Дата:   04-02-17 09:06

Както във всички неща и тук има разделение-на едни им харесва,на други-точно наопаки!Това е ясно!Идеятат не е да се повтори филма.Историята е сходна,но през 2002-ра,случките са повечето други и действието е различно.Търсена е прилика в подобни реплики,характери и действие на морето.
Определено е добра идеята и при добра реализация,би се получил филм,пълен с позитивизъм,настроение и хумор.На мен ми е писнало от сиви и тягостни български филми!Да не говорим,колко бози има-Раци;Лора от сутрин до вечер;Летете с Росинант;Вяра, любов и уиски и други.Направи не ми е ясно,как се дават пари и отделя време за такива?!
Който иска му пращам файла и да прецени!
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: the_fraction   
Дата:   04-02-17 09:17

А материала е добър-не защото аз съм го писал,а от челите го.Все пак го пиша и сглобявам пет месеца!
[smilie18]

[smilie18] [smilie18]
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: Антивик   
Дата:   04-02-17 09:22

Има някаква идея, но какъв ще е резултата...Може да се подходи както при други филми. Примерно "Ирония на съдбата", направиха му продължение с наследниците, децата на оригиналните герои, като в общи лини се повтаря старата история в ново време и нови условия. И тук може да се подходи по подобен начин, като се намеше съвремие, чалга, рап, хи-хох, хоп-троп или каквото измисли там сценариста. Въпросът е като какъв ще е резултата? Почти сигурно, по-възрастните, де сме гледали още на времето Оркестъра, едва ли ще харесаме продължението. Все ще се търсят прилики със старото, с тогавашните артисти и лафове.
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: doktora   
Дата:   04-02-17 11:13

the_fraction-Не ми е ясно,кое му е смешното?!Ако си мислиш,че е фасулска работа написването,седни и пробвай.[thankyou]

Антивик-Аз го написах-нещо забавно и с положителни преживявания.Освен всичко,ще отбележим и някакъв период от все пак един харесван филм-без излишен секс,псувни,чалгария(във всякакъв смисъл!),политика...
Абе,я забравете!!![smilie8]
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: doktora   
Дата:   04-02-17 11:17

И за НЕ разбралите-НЕ става дума за продължение!А за РИМЕЙК(извинете за чуждицата,но по подходяща наша не намирам) на Оркестъра!
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: тьма   
Дата:   04-02-17 11:25

На мен ще ми е интересно

 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: Антивик   
Дата:   04-02-17 11:27

Ми Докторе, като замисъл добре обаче може да се коментира, когато има готов резултат. Па и ми е много мътен тоз термин римейк...някак си не мога схвана, като какво точно е. Няма да е продължение ясно, но па нов филм по старата схема...или па нова схема и изпълнители извадени от стария Оркестър....или мешавица и от едното, и от другото....[smilie11]
Инак поздрави за труда, то е ясно, че писането не е лесна работа и не е за всеки.
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: doktora   
Дата:   04-02-17 11:39

Антивик-и аз не харесвам римейк,ама очен сори[smilie5].Спираме темата!Явно,няма смисъл!Както винаги,мнения много и повечето укорителни и поучителни.А най-интересното е,че никой не си направи труд да хвърли поглед на идеята и тогава да "ръси" мисли.Нормално,в една ненормална страна!Имате си Брадър,Пепеляшки и други подобни блъвочи за гледане.
Благодаря за вниманието,все пак![smilie10]
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-02-17 11:43

За чий е съвременен римейк на тоя филм? Времената са други. Кой ще разбере от сегашното поколение, примерно закачките за цигарите Кент, или за бонбоните Тик-Так, които тогава бяха символ на "луксозното чужбинско".

Само Шведа на Дружба си е същият соцмухъл.
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: e-mil   
Дата:   04-02-17 12:10

Автор: doktora
Дата: 04-02-17 11:39
"А най-интересното е,че никой не си направи труд да хвърли поглед на идеята и тогава да "ръси" мисли."


Напротив, аз хвърлих. Бележката ми за продължението беше формална.
Не коментирам синопсиса, защото няма да ти хареса, това което бих казал. Пък нямам време да влизам в излишни спорове.
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: vkk1   
Дата:   04-02-17 12:23

Докторе, не знам защо хвърляш тука брадъри, след като самия ти успя да сложиш в една тема От глупав, по-глупав с Оркестър без име [smile]
Щом изобщо си успял да изгледаш онази олигофрения, че и продължение явно имало, мисля е достатъчно условие изобщо да не проявя интерес към сценария ти за "римейк" на най-великия български филм.
 Re: 35 години от"Оркестър без име"
Автор: georgioiv   
Дата:   04-02-17 16:12

С две думи - търсиш си продуцент. Който да хареса идеята, да намери пари, да събере екип, да снима, да рекламира резултата и да чака някой ден после печалби. Така и напиши - търся продуцент за хитово продължение на филм по мой сценарий. [smile]
Че инак не е ясно какво търсиш - режисьор ли, оператор ли, артисти ли .. [smilie5]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.