Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: Exoras   
Дата:   02-02-17 12:03

Здравейте,

Имам нужда от знания за бебешката фотография, погледнах тук:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=256


Имате ли представа къде да потърся за някой, който е готов да сподели знания?...

Имам нужда и от практика.

Разполагам с Canon EOS70D, 50mm 1.8STM
От София съм... Начинаещ

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: мара   
Дата:   02-02-17 12:21

бошкеееей....прочетох БАБЕШКА фотография и рекох да са включа...а то - бебешка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: the_fraction   
Дата:   02-02-17 13:12

мара [cool] [smilie5] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: Exoras   
Дата:   02-02-17 14:00

:D

хахахах

и все пак.. :) примерно мислех си да помагам на някое про... и тн :) фор фрий.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   02-02-17 15:24

Бебета се работят лесно, няма какво да му мислиш толкова.

тук в една тема имаше мнения, че не трябвало да се ползва гръмотевица или да ги препичаш на слънце .. и това е.

и все пак ако изпаднеш в бебешка безизходица, винаги можеш да звъннеш в Плевен.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: realnoncho   
Дата:   02-02-17 15:28

Въпросът е какво гониш като крайна цел.

Примерно голяма част от хората харесват претрупаните бебешки коледни фотосесии. Ако е това - студио и 200лв за аксесоари в Джъмбо.

Вече ако ще снимаш с идеята да е хубаво има много варианти, но пак трябва да си избереш какъв тип краен резултат се гони.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: roumen6   
Дата:   02-02-17 15:52

Джъмбо не е ли съфорумец? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: koleto.spasov   
Дата:   02-02-17 15:54

roumen6 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: ggreg   
Дата:   02-02-17 16:41

За в хола или спалнята ще ти трябва и 35 мм. На бленда 2- вариант икономик, но с прилични резултати. Малко по-скъпо, но по-добре: 35/f2 IS. Най-добре на 1.4 :). За навън петдесятката си ти е ОК. Задължителна светкавица (с някакви модификатори евентуално на вкус или насочена в стената)за да имаш скорост 1/250, когато бебо почне много да шава. Контакт с очи и много настроение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-02-17 17:07

Баш в спалнята с 85мм и бленда ф/1.8, естествена светлина.


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1460914556_DSC_3024-crop-fin.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1459291294_DSC_2997_Fin-BW-vinet.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: Synthy   
Дата:   02-02-17 17:27

Светкавица не, от чисто физиологична гледна точка. Прецаква очите на бебока.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: samurai2   
Дата:   02-02-17 17:44

и как ги прецаква

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: Han_Solo   
Дата:   02-02-17 23:22

ами доста от големите актьори и известни фотомодели носят очила, знам ли
Аз си имам теория относно светкавиците и прекалено голямото количество светлина попаднала в окото преди ириса да реагира, както и от прекаленото количество светлина в очите на актьорите и големите контрасти....от прожектори киловат и нагоре и тъмницата наоколо.... не съм се ровил обстойно, но все пак предпочитам да си имам едно наум, а и един колега се оплакваше как са бастисали един сокол с блиц по време на снимки.... не издържало пилето

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: exoras   
Дата:   02-02-17 23:22

четох за светкавиците, че не ги прецаква, ако е с дифузер или насочена към стената.

иначе и аз се позамислих днес за 35мм, понеже ще искам да си ги снимам в хола.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: e-mil   
Дата:   03-02-17 09:17

Автор: Han_Solo
Дата: 02-02-17 23:22
"Аз си имам теория относно светкавиците и прекалено голямото количество светлина попаднала в окото преди ириса да реагира, както и от прекаленото количество светлина в очите на актьорите... един колега се оплакваше как са бастисали един сокол с блиц по време на снимки..."


Очите на хищните птици са много различни от нашите и може би при святкане отблизо да се увреждат.
Falcon Eye vs Human Eye

Чел съм различни мнения на доктори, които твърдят, че светкавиците не са толкова мощни, че да увредят човешките очи. За разлика от силната и продължителна светлина. Ето един офталмолог.
https://www.healthtap.com/user_questions/125560-can-a-camera-flash-really-damage-a-baby-s-eyes

Така че, при актьорите все пак е различно от бебетата, защото редовно работят пред силно, често постоянно осветление. Ако актьорът сутринта е бил на интервю в ТВ студио, после е почти цял ден на снимки и за капак отиде на дълга фотосесия, нищо чудно да са му застрашени очите.

Ето подробни обяснения за различните видове увреждания при силна светлина: химично, термично и механично.
Light-induced damage to the retina.
http://photobiology.info/Rozanowska.html

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: Han_Solo   
Дата:   03-02-17 22:51

[beer]
както казах не съм проверявал, но предпочитам да не рискувам, това със сокола ми го разказа един колега от бившата "Екран" работил и работещ на доста места като "завеждащ далаверите" /директор на продукция, организатор, изпълнителен продуцент/ .... мърмореше че после се е наложило да плащат скъпо и прескъпо на собственика....

за децата и бебетата, знаеш ме /ако не бъркам/ и понеже нося и очила и ми се случва да работя на снимачни площадки от доста време си патя от осветлението и гледам да си пазя очите....

сега се сетих и че специалните части в полицията и армията използват специални гранати със силен звук и блясък - флашбанг

Отговори на това съобщение
 Re: Лекции на тема Бебешка фотография
Автор: MariaPetrova99   
Дата:   08-12-19 12:59

Има ли нещо ново по темата ?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »