Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: enchofoto   
Дата:   22-01-17 12:21

Здравейте, бих искал да споделите опит как се справяте с тази услуга във Вашето студио. Имах устройство което се справяше с голяма част от телефоните но при преминаването към WIN 7 64 е голяма мъка.Купих 4-5 различни адаптери версия 4 ,но с всички е
трудно.Някой ако е уцелил подходяшия модел не да каже.
Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: samurai2   
Дата:   22-01-17 12:30

В студиото дето си вадя снимките съм гледал че ги прехвърлят от телефона на техен телефон с блу тут.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: enchofoto   
Дата:   22-01-17 12:39

Това беше преди повече от 10 години,идеята е като има двама или трима наведнъж да става бързо. За 1-2 снимки няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: samurai2   
Дата:   22-01-17 12:42

[smile] Бързата работа ...

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: asahi   
Дата:   22-01-17 12:58

Ако е за бърза и сигурна работа - по кабел.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   22-01-17 16:14

Тегава работа е с тия телефони. Неблагодарна...влизат деца и бабички и ти затрият половин час за три снимки.Но какво да правиш, няма начин, ще се адаптираме. Блутут, вайбър, кабел! Аз лично напоследък съм най-доволен от вайбър. Инсталирал съм на компютъра вайбър, имам уаи-фай. Който няма интернет му казвам да се включи към моя и ми праща.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: guciguci   
Дата:   22-01-17 16:26

С кабел е най-лесно,но като има 1500 снимки в телефона,докато се заредят на компютъра,за да почне да избира,може да мине и половин час. Затова,за да се научат хората малко да мислят и да работят,вземаш им 10 лева ,за да има свалиш ти снимките или ако искат те,да си ги донесат на флашка,предварително свалени у тях. Много мързелив и некадърен народа,еййй! Идва с телефона и иска снимки . И как да стане ?



Публикацията е редактирана (22-01-17 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: mmjm   
Дата:   22-01-17 16:36

guciguci, [smilie23] [smilie23] [smilie23]. Не те карам или виня, че не разбираш и вършиш моята работа, защо ме съдиш, че не разбирам и не върша твоята работа? Аз съм клиент, търся услуга, ти я предлагаш и определяш цената, да не се бъркаме в работата един другиму и да си вършим работата качествено и с удоволствие, ако не можеш, сменяй я.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: guciguci   
Дата:   22-01-17 16:37

Долу guciguci [smilie18] Добре,айде 5 лева. Едно време като дойдеш с непроявено филмче и искаш снимки,нали си плащаш и за проявяването. Това е подобно,че и по-трудоемко



Публикацията е редактирана (22-01-17 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: Божидар58   
Дата:   22-01-17 16:41

Аз разпечатвам снимки, които са на флашка или диск. От телефон не свалям защото е голяма затра и понякога можеш да загубиш 30 минути за няколко снимки....Обикновено тези снимки са с толкова лошо качество, че трудно можеш да различиш човека на снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: guciguci   
Дата:   22-01-17 16:44

Еми ето и аз това казвам,ама веднага [smilie23] [smilie23] [smilie23] . Еми така е,трябва да се научи всеки да работи с новите технологии.

mmjm ,защо не опиташ у вас да свържеш телефона с компютъра и да оотвориш всички снимки в телефона и да започнеш да чакаш да се заредят първо на тъмбнейл (малки снимки). След това да започнеш да отваряш някои снимки ,за да ги видиш големи. Е тогава ще видиш за какво става дума. Самата снимка първо се прехвърля на компютъра и тогава се отваря. Само обяснявам самия процес. Реално не ги отваряш от телефона,а трябва да мине на компютъра ти. и така като дойде някой с 500-600 снимки и иска да избира от телефона,просто няма как!

enchofoto ,ако има карта памет,може да го помилиш да я извади и от нея да избирате. Малко по-лесно би било. Но ако е с някой Айфон или galaxy S6 няма и този вариант



Публикацията е редактирана (22-01-17 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: nyamago   
Дата:   22-01-17 17:02

Самостоятелна услуга - 'прехвърляне' (отделна от печат), с отделна цена. Цената да оправдава времето и труда. Крайният продукт на услугата е файлове върху флашка на клиента. Ако не си носи носител - допълнителна цена за носител от студиото.

Услугата 'печат на снимки от файл' - независимо от устройството, на което са снимани - си е отделна и започва с готов работещ файл. Когато някой идва с телефон и иска направо принтирани снимки - плаща за двете услуги.

Ако му се вижда скъпо - има опция да спести първата услуга (прехвърляне) като си го направи сам в къщи или на друго, по-евтино място.

Разбираемо ли е за средностатистическия клиент? Икономически меродавно ли е?

[shtrak]

(Иначе технически за самото прехвърляне е добре студиото да е подготвено за всички методи и интерфейси: безжична връзка, кабел, четец на карти. Най-универсално и бързо може би ще е с кабел, но ще има изключения.)

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: mmjm   
Дата:   22-01-17 18:30

Добре е, че в хирургията още не искат да влизаме с предварително направен разрез. Когато предлагаш услуга, е редно да си в състояние да я направиш, майстора е прав не пречи да изискаш цена за всяко действие, според това как оценяваш труда си и този на асистентите ти(ако има такива), можеш да дадеш и усреднена цена, можеш да поставиш и условия според способностите ти и техниката с която разполагаш. Но да изискваш от клиента да свърши част от работата ти, разбираш че при някои професии е доста опасно(жичкаджии, газаджии, лекари, автомонтьори). С една дума, ако не си способен да свършиш нещо, не го предлагаш, а като ти дойда с 1000 кадъра и ме накараш да платя обработката на всеки от тях, ще се замисля следващия път как да постъпя. Така предполагам че е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: enchofoto   
Дата:   22-01-17 18:36

За айфон реших проблема с един imac за около 350лв./стар модел/ , на него нямам никакви грижи.
Закачаш кабела и кой колкото иска си сваля или разглежда без участие на човек от студиото.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: georgioiv   
Дата:   22-01-17 20:34

какво пречи другите телефони да се свързват с мака.... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: enchofoto   
Дата:   22-01-17 21:10

Софтуера не действа по същия начин,и пак трябва човек до човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: dekov   
Дата:   22-01-17 22:07

Ами като дойде една клиентка и каза :
"Помогнете моля, искам да си извадя една снимка от телефона, но не мога да я намеря....."


Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: nyamago   
Дата:   23-01-17 00:17

^ Тогава зъболекарят казва: "Ами Вие сте за очен лекар, не за тук!"

(Разбира се, нищо не пречи стоматологичната клиника да си отвори и офталмологичен кабинет (фото студиото да предлага и телефонно/компютърни услуги), но за такива услуги би си имало отделен ценоразпис.)

Очакването такива 'лесни' услуги да се получават безплатно не трябва да се поощрява у цялото население. Виж, ако клиентката е атрактивна и също може да предложи някои безплатни 'лесни' услуги... [smilie3]



Публикацията е редактирана (23-01-17 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: camelasign   
Дата:   23-01-17 08:38

двойна цена на снимка от телефон...някои си плащат безропотно, някои се научават да си ги качват на флашка в къщи:)

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: e-mil   
Дата:   23-01-17 08:51

Автор: mmjm
Дата: 22-01-17 18:30
"Добре е, че в хирургията още не искат да влизаме с предварително направен разрез."


Не, обаче искат да си подготвен за операция преди да влезеш:
- да си диагностициран (демек файловете да са избрани);
- да си изкъпан и преоблечен в подходящи болнични дрехи;
- мястото да е избръснато, ако примерно е операция на главата;
- да не си ял определено време, ако е операция на стомаха;
- в някои случаи искат предварително да си гълтал съответните медикаменти;
- анестезиологът да те е приспал и да е готов да те наблюдава по време на операцията;
- и т.н.
Чак тогава хирургът започва работа. И най-важното - не работи сам, ами освен анестезиолога има един куп сестри край себе си.

Nyamago е прав. Прехвърлянето на файлове от телефона е вид компютърджийска работа, а не част от фотографската услуга. Нормално е малко студио да откаже да я върши, поради липса на ресурси.
Ако пък я върши е напълно логично да е с отделна цена, а не да е включена в цената на фотографската услуга. Откъде-накъде всички ще плащат за нещо, ако не се ползва от всички?

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: патаран   
Дата:   23-01-17 09:31

Голям кеф е когато баба иска да и извадиш 30-тина снимки на внучето пратени от мама по фейсбук месинджър.
Снимките се виждат на екрана на телефона но не са в паметта , не помага кабел, блутуд и вайбър

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: asahi   
Дата:   23-01-17 10:03

Защо си зареждате тъмбнейли при бъркане в телефона през кабел? Аз виждам файловете в Details View и се ориентирам по датите и часа. И без това файловите имена са шибани. Ако търся една от много дърпам всички файлове от датата и спокойно си ги селектирам в компютъра.

Във фотото обаче ходя с флашка и готови за печат файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: Synthy   
Дата:   23-01-17 10:06

Прехвърляме, да. Сортирам си снимките, които искам да ми копират на хартия, слагам ги в отделна папка и в студиото с кабел казвам "ето тази папка - цялата!". Копират ги на тяхна машина, и после ми казват кога да отида да си ги взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: mmjm   
Дата:   23-01-17 20:42

„И най-важното - не работи сам, ами освен анестезиолога има един куп сестри край себе си.“
Така де, наемете асистенти или не предлагайте нещо, за което нямате ресурс.

„Прехвърлянето на файлове от телефона е вид компютърджийска работа“ А прехвърлянето на файлове от флашка, какво е?
Навремето, защо не искахте да идваме с проявени филми, никой не отказваше да извади филма от камерата без да се възмущава, че не сме свършили толкова „елементарно“ нещо. Защо не приемете, че има хора, които не разбират това, което смятате за нещо елементарно? Възможно е нещо, което за мен е елементарно, да е непосилно за вас. В това няма нищо лошо и срамно.
Предлагайте услуги, които сте в състояние да извършите, съответно създайте и ценоразписи за тях, не очаквайте клиентът да свърши това, което вие сте предложили като услуга, не е редно.

По темата: при това огромно разнообразие от телефони и др подобни устройства, част от които не се и произвеждат вече, винаги има вероятност от проблем с драйверите. Мисля, че няма универсално решение на този проблем, ако изискате клиентите да подготвят файловете си на флашка, вече услугата няма да е разпечатване от телефон. Не знам, какъв съвет да ви дам, но не упреквайте клиента, той не е виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на снимки от телефони във фото студио
Автор: iliyanb   
Дата:   23-01-17 21:04





Публикацията е редактирана (23-01-17 21:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »