Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Speedlite YN685EX
Автор: d_ginev   
Дата:   21-01-17 15:48

Здравейте! Днес, вече втори ден чета книжки и ровя из гугъл, но не се справям с моята техника.
Имам Canon 600D, a от вчера и Speedlite YN685EX. Искам да я задействам с вградената светкавица на фотоапарата, но не се получава. Да не би да няма такава опция самата светкавица? [smilie11]
Поръчал съм си контролер, но докато пристигне ми се искаше да я паля, изнесена от фотоапарата.
Ако е възможно да се случи това упражнение, то моля за помощ. Обичам сам да си решавам проблемите, но сега се оплетох тотално. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Speedlite YN685EX
Автор: AsenRangelov   
Дата:   21-01-17 17:25

При Nikon трябва да нагласиш от менюто на фото апарата вградената светкавица да е в режим "командваща" MASTER , а YN685EX да я поставиш в режим S1 или S2.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Speedlite YN685EX
Автор: perchinkov   
Дата:   21-01-17 21:35

Имам Canon 500D и светкавицата не YN685EX, но принципа трябва да е един и същ.
На светкавицата трябва да има бутон Мode. Превключваш на S.... Ако на апарата си на режим различен от M слагаш на S2. Ако си на ръчен и имаш възможност да превключиш вградената светкавица на ръчен слагаш на S1, ако не може на S2. На Canon 500D например вградената винаги светва два пъти без значение на режима на фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Speedlite YN685EX
Автор: obscureman   
Дата:   21-01-17 22:02

Със сигурност имаш такава опция, но аз снимам с Никон и не мога да помогна с менютата на Канон. Някъде трябва да можеш да зададеш контролна функция на вградената светкавица и на външната светкавица да зададеш дистанционно палене. Виж може би някакви клипове в тубата, редовно пускат подобни неща.



Публикацията е редактирана (22-01-17 09:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »