Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: abc   
Дата:   21-01-17 11:42

Здравейте!

Напълно начинаещ съм във фотографията и искам да си купя фотоапарат втора употреба, който да прави снимки с качество, по-добро от това на снимките, направени със средностатистическа "сапунерка". Бюджетът ми е 500-700 лв. Ще снимам предимно снимки за спомен от пътувания и събирания и евентуално пейзажи. Мога да си купя скъпа сапунерка, но ме привлича вариантът да си взема фотоапарат със сменяеми обективи, тъй като, доколкото разбирам, би ми предоставил възможност да подобрявам техническите му аспекти, както и собствените си способности за работа с фотоапарат.

В "базара" тук си харесах ето този апарат: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=86247
и бих искал да чуя мнения за него и за това дали е подходящ в описаната ситуация. Разбира се, добре дошли са и предложения за други апарати.

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: steeens   
Дата:   21-01-17 13:08

Да. Подходящ е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   21-01-17 14:22

После купуваш и едно такова и всичко заспива на 6 без коз[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: obscureman   
Дата:   21-01-17 22:12

Аз лично имам слабост към Никон D90, с който практически се научих да снимам, с него имам много хубави кадри и е прекрасна машина за целта с някакъв универсален обектив. Стара, но невероятна машина в много отношения - здрав, надежден, вече доста евтин и с достатъчни възможности дори и за някои професионални проекти. Има вероятност да се побереш в бюджета и да научиш много неща с него. Ако го съчетаеш не с универсално варио, а с някакъв твърд обектив (35/1.8 или 50/1.8), ще се смаеш какви неща може :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: steeens   
Дата:   21-01-17 23:23

obscureman, изчисли колко ще струва система с д90, покриваща 28-300 мм еквивалентни с подобно на олито качество...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   21-01-17 23:26

Аз също от всички Никони най-много обичах д90-то. С него започнах, през доста минах и пак с него приключих никонската си одисея.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-17 23:32

Става този олимпус, а има мисля 2-3 други електронни визьори, по-стари като година на излизане, които също ще вършат работа на доста ниска цена и ще допълнят системата.
Иначе Д90 с 18-105 може да стане за 600-700лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   22-01-17 10:11

Аз повече апарат без визьор няма да си купя, освен ако не се събира в джоб на тесни дънки. Затова и продадох моето А5100.

D90 + 35мм 1.8 DX + 50мм 1.8D може да се побере в 750лв, но авторът трябва да е готов да мъкне малко повече килца.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   22-01-17 13:52

За 600 лв Фуджи Х100?
Ще ти се плаче, че си се набутал, но пък ще проснимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ecobo   
Дата:   22-01-17 14:25

Олито е огън! Вземай смело!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: abc   
Дата:   23-01-17 08:41

Благодаря на всички за отговорите!

В крайна сметка обаче прецених, че в близко бъдеще няма да имам достатъчно време и желание да се занимавам сериозно, така че реших да си взема Сони РХ100. Сега търся изгодна оферта за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   23-01-17 09:49

Първата умна приказка в темата [smilie18][beer]!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »