Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: g_kalliergis   
Дата:   20-01-17 22:43

Моля помогнете. Не ми работи пълноценно джойстикът на Nikon D300.Не дава команди вдясно и надолу! Не мога да премествам фокусната точка. Не работи ръчният фокус, а само атоматичният с 51 фокусни точки. Не мога да използвам пълноценно менюто.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: asahi   
Дата:   21-01-17 01:36

Айде бе, няма ли кой да му помогне на момчето да го занесат този Никон до сервиза? Един-двама човека са достатъчни, мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   22-01-17 10:30

Като asahi - разберете, че това е много сложна техника и не може току-така да се бърника и отваря от всеки - рисковете са огромни. Разбирам за научна цел да отвориш някаква стара оптика за 20 лева, ама DSLR, фрашкан с всякаква електроника, си е направо безумие. Ако някой те посъветва какво да "отвориш" и направиш - поне си опичай акъла (съжалявам, ако звучи прекалено силно в заповедна форма) и прецени рисковете, преди да го послушаш.

Официален сервиз и протокол за извършените ремонти ще ти даде някаква сигурност, всичко останало е прекалено необмислено, поне според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: bg2014   
Дата:   22-01-17 10:36

ЕТО.
Някаква комбинация не може ли да измислите? Естествено през сервиз.
Мокрен ли е апарата?
Възможно ли е някаква прашинка, боклуче да е влезнало под джойстика и да е заседнал там?
С някакво елементарно внимателно почистване не става ли?
В сервиз на GSM-и не могат ли да го почистят без отваряне, а само под джойстика (като клавиатурата на компютрите)?



Публикацията е редактирана (22-01-17 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: crownmaker   
Дата:   22-01-17 13:17

Имах абсолютно същия проблем с едно малко никонче P7800.Занесох го в профаилд,смениха го безплатно,защото беше в гаранция.Сега всичко е точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   22-01-17 14:00

Най-вероятно се е захабила гумичката под джойстика.
Имах подобен проблем преди време.
Самата гумичка струва 10-15$ от ибей. Подмяната е сравнително елементарна, но са необходими поне базови умения + подходящ комплект отвертки.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: g_kalliergis   
Дата:   23-01-17 03:35

Понеже живея в Солун носих апарата на сервиз там. Местни фотографи ми препоръчаха един сервиз на улица ''Ермоу'' срещу пазара в центъра. Оставих го за няклоко дена и ми казаха, че проблемът е в ''ел.мрежата''. Само частта(ем.мрежа) струвала нова 270евро!!! [smilie4] Доста солено.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: shilo   
Дата:   23-01-17 07:55

В youtube.com има най-различни филмчета за остраняването на откази по техниката. Със сигурност ще се появи нещо по проблема. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: asahi   
Дата:   23-01-17 10:07

Потърси евтина ел. мрежа за Nikon D300, пък после ще мислим кой да я монтира.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: g_kalliergis   
Дата:   23-01-17 12:15

Някакви насоки за евтина мрежа? bg2014 постна една обява на едно тяло за резервни части. Ще се обадя да питам собстеника дали ел.мрежата е в ред.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: bg2014   
Дата:   23-01-17 20:29

Според мен затова сте/сме колеги. Трябва тази техника да се вземе (тя е на смешни пари) и да се ползва по предназначение - за части. Който има такова тяло да се свърже с други колеги с такова тяло и да си направят партийка за тези резервни части. Така ще спасят собствената си техника. Не знам защо трябва някой да го казва. Разбира се това си е мое мнение по въпроса.
Ние спасяваме лентови апарати от изхвърляне, та за един стожер на цифровата фотография ли няма да се съюзите? Аз купувам доста стари апарати. Не за пари, а за кефа.
Това тяло от обявата не е мое. Някой да не сбърка и да помисли, че си рекламирам някоя обява. НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете: Джойстик на Nikon D300
Автор: ilcoin   
Дата:   23-01-17 23:19

Ако някой се напъне да ремонтира, да знае че японските винтове НЕ СА филипс стандарт и "часовникарските" отверки, дето ги продават по нашите магазини в голямото си болшинство не стават за тая работа. Вкл и доста скъпи комплекти за електроника не са съвместими.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »