Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бюджетно решение? Fujifilm S5 pro vs. Nikon D90
Автор: Shakope   
Дата:   19-01-17 20:47

Здравейте!
Проблема ми е такъв:
Имам тяло Фуджифилм на 116к кадъра, Никон д90 на 35к, 50мм 1.8Д Никор.Да запазя ли д90 или да го продам в името на по-добри обективи? Вие кое тяло бихте избрали.
Снимам основно пейзажи и хора чат пат.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да остане Fujifilm S5 pro vs. Nikon D90
Автор: ilcoin   
Дата:   19-01-17 20:58

От моя гледна точно аз бих си оставил Фуджито - по екзотично е, тялото е по-висок клас, цветовете са по-готини.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да остане Fujifilm S5 pro vs. Nikon D90
Автор: zbonev   
Дата:   19-01-17 21:29

За Фуджито с този пробег няма да вземеш достатъчно пари за свестен обектив. Ако нямаш бюджет - дръж ги и двата. Иначе и аз си държа фуджито, но имам и Д700. С5 е по-добър за хора, а Д90 за пейзаж.



Публикацията е редактирана (19-01-17 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да остане Fujifilm S5 pro vs. Nikon D90
Автор: Shakope   
Дата:   19-01-17 21:41

Найстина ли d90 е по-добър за пейзаж. Знам че е най-добър в това, но в сравнение с Фуджито май няма същия Динамичен обхват.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой да остане Fujifilm S5 pro vs. Nikon D90
Автор: zbonev   
Дата:   19-01-17 21:47

Фуджито има дебел филтър над сензора и оттам резолюцията пада и ти трябват само остри и дори твърди обективи за приличен резултат. Реалната му резолюция е около 8 мегапиксела, а не 12, както е според производителя. Не е много голям бързак - общо взето специфична машина, най-добра за портрети и за спокойно снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно решение? Fujifilm S5 pro vs. Nikon D90
Автор: quazimodo   
Дата:   19-01-17 23:14

Фуджито е много взискателно към обективите точно заради дебелия филтър, но още по-лошото е, че хронически страда най-вече от бекфокус. Скъсах си нервите с това търсене на "работещия" обектив и накрая го продадох без грам съжаление. Беше на под 8к кадъра. Освен това, вече на никой не му пука за истинските цветове. Галериите в този форум са ярко доказателство за това. Продавай всичко и си вземи едно тяло Д7100 + 16-85 на старо и си свиркай. Това ако искаш непременно да е Никон. Иначе има и други марки, например Пентакс.[beer]

П.П. Ако искаш Никон за портрети - Д200 е твоята машина.



Публикацията е редактирана (19-01-17 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно решение? Fujifilm S5 pro vs. Nikon D90
Автор: SaS   
Дата:   20-01-17 00:30

Фуджито е с ниска резолюция. Има добър динамичен обхват, но картината не е рязка, което за пейзажи дразни. Имал съм и все ме дразнеше, че на приятели с Nikon D90 картинката им е по-рязка.
Снимах с една токина 11-16 и не ми фокусираше добре, но се оказа, че е от токината. Много й беше малък хода и затова леко като мръдне с 1 мм ринга и губи рязкост. Но й бях хванал цаката.
Фуджито е за портрети, дава мекота, и липсата на рязкост е предимство.

Никон Д90 ако не се лъжа имаше някакъв динамичен режим и също изкарваше много добра динамика, която за пейзажи върши добра работа. А ако се мине през RAW нещата са още по-добре. Резкостта на Никона е за предпочитане за пейзажи пред Фуджито.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно решение? Fujifilm S5 pro vs. Nikon D90
Автор: dimidumi   
Дата:   20-01-17 02:25

Божееееееееее, хора, още ли ги търкаляте тези стари камери [smile] , всичко старо съм разкарал, остана ми само един Пентакс К5 с 3 обектива и ще го подаря на едно дете пролетта, да се учи да снима! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно решение? Fujifilm S5 pro vs. Nikon D90
Автор: didesignbg   
Дата:   20-01-17 23:32

Избери си дали ще правиш клин, или панорама [smilie5]
С добра техника на снимане от с5 ще имаш перфектни 60/40 см.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »