Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: piknik   
Дата:   17-01-17 23:57

Кое е по-практично, кое Ви пасва..? и т.н.
Ако споменете конкретни модели - ще е добре. Товароносимост, тегло, други преимущества - ще са от полза, ако решите да драснете някой ред :)

П.С Прочел съм материала на Иван Миладинов за стативи ( сравнение на 2 марки ), както и някои други - чужбински и български.

Предварително Благодаря [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-01-17 08:32

Стативът ми е евтин китайски, купуван отдавна за една сапунерка, но сега му се налага да носи и ДСЛР-и разни[smilie5]. Не съм имал проблеми заради това, че е на щипки. Моноподът ми е средно евтин[smilie5] [smilie5], на Манфрото и е също с щипки. И при него не съм имал проблеми породени от щипките. Аз съм за щипките[cool].

П.П. Единствената цанга е на статива (около централната колона) и точно тя ме вбесява, когато искам примерно краката да са по-събрани.

П.П.2 Обаче съм виждал и много скъпи стативи с цанги.



Публикацията е редактирана (18-01-17 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: Антивик   
Дата:   18-01-17 08:43

Мен най ми се връзва като удобство и аресване един мини статив/мисля производство на ГДР/. Краците му мязаха на антени кат на Веф, директно се разстягаха телескопично и си имаха едни контрички де си излизаха автоматично. После натискаш обратни и се събират. Обаче става само за сапунера. За големите черни съм с Бенро де е на щипки и също си ми пасва на ръцете. Врътки/цанги/ май съм ползвал само на рибарски стойки и не съм с много добри впечатления/кат си забравя малко силата и после върви ги развий....

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: JXT   
Дата:   18-01-17 12:29

Отиди в магазина и пробвай различните варианти. Аз като си купувах статив първо бях убеден, че искам със щипки. Като отидох в магазина и пробвах двата варианта и консултанта ми каза, че обикновено при щипките има по-голяма вероятност да влиза пясък и боклуци, отколкото при цангите, реших да взема с цанги. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: uzsree   
Дата:   18-01-17 13:06

Аз имах един Бенро с врътки, беше голям, масивен и тежък. Така и не ми хареса да работя с тези врътки. Като го разпъвам и ми е в ръцете, посоката на въртене е една. Като е разкрачен и се опитам да променя височината, се чудя накъде да го въртя. В допълнение, постоянно се чудех дали съм го завил достъчно. Сега имам един евтин Велбон, и един карбонов китайски и двата са със щипки и гореописаните проблеми ги няма. Китайския е ОК, ама много пари им искат...

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: icikonti   
Дата:   18-01-17 13:10

Щипки, че по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: lamerko   
Дата:   18-01-17 13:11

Има една стара статия из нета относно стативите и там се изказва мнение, как влизало пясък и други подобни глупости. Ясно продавачите са я чели [smilie18]

Та моето лично мнение (не го налагам на никого) - щипките ми са много по-удобни и никога пясъка не ми е бил повод да оправдая пропуснат момент или омазана фотосесия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: samurai2   
Дата:   18-01-17 13:14

С тоз статив за 15 лв си снимаме от 10 г ...не е мръднал [beer]
Жена ми няма оплакване че не е марков


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ajvk2253.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-01/cfni7037.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1484737963_16_87.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: virosh   
Дата:   18-01-17 14:53

Моят е Бенро с врътки. Обаче напоследък го ползвам само в "студио"-то тъй като ми идва тежичък за мъкнене. Ще трябва да го сменя с карбонов някой ден.

Страхотен статив. Не виждам никакъв проблем с врътките - има си нарисувано накъде се стягат и накъде се отварят а и с това се свиква. Също така е трудно да ги пренатегнеш - трябва наистина да се постараеш.
А и моят е тип туристически и мога да развия единия крак и да си направя монопод.

Предният ми статив беше със щипки - като изключим че беше доста нисък клас също си беше доста добър.

Боби, вземи и един монопод на жената, много по-лесно ще и е. Да не говорим че има и колани в които можеш да сложиш долния край на монопода така че тежестта да падне там а не да ти омекват ръцете след 10 минути. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: samurai2   
Дата:   18-01-17 14:58

virosh
много сме мислили за монопод но така с статив е по удобно,слагаме го на земята и само си блееш [smile] а когато съм сам на мероприятие го забивам по средата на хорото и бързо отивам да си наглася следващата песен [smile] / ама през това време едното ми око е все към апарата да не го бутне някой /

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: io_bs   
Дата:   18-01-17 15:45

Преди време си бях купил Velbon Sherpa 750R - с щипки, отличен за парите си, но е голям и тежък. Преди година и половина си купих Gorillapod SLR Zoom (който държи 3 кг) и го ползвам много повече - особено като нося безогледалката - тялото + 3 обектива, калъфче с филтри, батерии, дистанционно и горилапода се събират в неголяма раница и няма и 2 кг. Естествено, че когато отивам на дадено място след като съм го проучил за снимки, ще си взема големия статив, но горилаподът е много по-практичен, лесен за носене и недостатъците му се преглътват в повечето случаи (освен ако не искаш гледна точка с височина метър и половина по средата на празно поле).



Публикацията е редактирана (18-01-17 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: FMJ   
Дата:   18-01-17 16:18

https://www.youtube.com/watch?v=CNhUqouAxkk&list=PL8868DF8F32C8979A&index=181
Универсални неща няма ,освен българина дето разбира от всичко. Това видео показва нагледно как се работи с цанги. "Бавно било неудобно било..."



Публикацията е редактирана (18-01-17 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-17 17:16

Два статива с различно заключване на краката, така действам аз. Тия с цанги за вода, с врътки за всичко останало.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: itilien   
Дата:   18-01-17 17:54

Аз до скоро бях на щипки. Понякога се поразхлабват, но като ги затегнеш нямат проблеми. Работят при всякакви условия - кал, сняг, лед, прах.

Сега взех един сируи с врътки и го разходих из Алтиплано. Влезе пясък във врътките и при затягане се усеща леко хрускане. Като се върнах реших да разглобя краката и да ги почистя. Почнах с единия и видях как е направено - ами капризна работа. Едни пластмасови втулки, едни пластмасови пластинки дето пречат на краката да не се въртят. Една от тях се беше счупила даже, че я лепих с каноколит. Още не съм го пробвал в студ и сняг как се държи.

Според мен щипките са доста по-надеждно решение, защото са много по-прости. Лошото е, че пвоечето стативи по нашите магазини са все с врътки.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-17 22:35

Изясниха се няколко неща, както и предполагах...

Щипките са за предпочитане - като погледнеш и знаеш, че е заключено. При цангите - все се питаш ( стехнах ли ги достатъчно, а дали не съм забравил някоя )
Точно при цангите влиза пясък и боклук.

П.С. Бях си харесал 1-2 модела с щипки и чупеща се централна колона ( не Манфрото ), обаче "уродите" са спрели да ги произвеждат с щипки...
Явно цангите са по-евтини...

Надявах се Колеги - някой от Вас да каже - "да и цангите стават", но не би...

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: abrazio   
Дата:   18-01-17 23:42

Цангите са супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: FMJ   
Дата:   19-01-17 01:06

Кое съединение е по здраво от гледна точка на товароносимост? Естествено цангите. Затова се използват при по високия клас. Това ,че ни мързи да натегнем и проверим цангите не говори ,че е лош избор,а за немърливост.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: quazimodo   
Дата:   19-01-17 07:26

abrazio написа:

> Цангите са супер!

Да, но само за в студиото[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-17 09:20

Щипките са в пъти по удобни. Велбон или манфрото взимай и не се мъчи.

Китайските уж са хубави ама един тон детайли не са домислени.

Имам един китаец 666с демек карбон и едно велбонче. Велбона просто е измислен отвсякъде и макар да е прост алуминии с щипки е по-практичен за носене, по стабилна централна колона, по-ниско слиза, на повече места се мушка, по-лесно се управляват краката......просто ама измислено. Китаеца е като коледна елха, но в реалността се оказва греда доста често

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: BXMarkov   
Дата:   19-01-17 09:31

Избора ми на статив никога не е зависел от начина на стягане на краката. Има доста по-важни неща от това. Ползвам два статива с цанги, карбонов Манфрото и алуминиев Сируи. При цангите проблема идва от неправилно боравене с тях, уплътняването при тях е много по-добро по отоношение влизане на прах и вода. Както се спомена, това е вероятната причина да се ползват масово във високия клас. Ползвал съм преди време и с щипки и това,което не ми хареса е, че след известна употреба започват да не затягат достатъчно и секциите имат луфт, което нарушава стабилността. Разликата във времето за отваряне при двата вида е няколко секунди в полза на щипките, но за мен това не е съществено предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: itilien   
Дата:   19-01-17 10:55

BXMarkov - каква е защитата от прах в стативите с врътки? Защото аз като го разглобих сируито не виждам никаква защита. Пясъкът директно отива в резбата, а това, което затяга краката е една нежна пластмасова втулка.За още по-нежните пластмасови пластинки, които държат краката да не се вадят и въртят пък да не говорим.

Стативите с щипки може да се разхлабят, ама ако не е някой боклук, има начин да му затегнеш щипките и всичко да е наред още доста дълго време. Аз сума години карах с едно китайско подобие на манфрото и винаги ми е вършило доста добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: FMJ   
Дата:   19-01-17 10:56

Велбона със сигурност не е китайски[smilie18] Лютеницата ни вече е китайска.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: realnoncho   
Дата:   19-01-17 11:05

Аз не мисля, че врътките сами по себе си защитават от прах, поне не и на евтините модели. Моите за 3 години не кой знае каква употреба най-долните секции не се движат толкова гладко и поскръцват от песъчинките. По-удобни са само при -10 ако си с дебели ръкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: piknik   
Дата:   19-01-17 23:50

BENRO A2970F + ТРИПОЗИЦИОННА ГЛАВА BENRO HD2.
Ако някой има нещо да сподели - ще бъда благодарен... Та тази комбинация мисля да си купя през лятото.

http://www.benro.com/Products.aspx?cid=208&pid=213&nid=253


Глава - http://www.benro.com/Products.aspx?cid=208&pid=214&nid=256


И руски клип в комбинация с 2-те:
https://www.youtube.com/watch?v=leqQR8cLFqM


Т.Е. Ако някой от Вас ползва нещо подобно, или може да сподели мнение от други производители - моля... ще съм благодарен !!![smile] [beer]
Тази комбинация струва ли си, според Вас ( говоря само за 3-позиционни глави ).
Има ли нещо по-читаво, дори и с 100-150 лв. по-скъпо. За карбон - не говоря.

Благодаря. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: FMJ   
Дата:   21-01-17 00:09

https://www.youtube.com/watch?v=CNhUqouAxkk&list=PL8868DF8F32C8979A&index=181
Ползвам Бенро с тая концепция от клипа. Избора на статив: Височина съобразена с твоя ръст.Товароносимост съобразена с това което ще закачаш на него. Тегло съобразено със психофизическите ти възможности. Статива трябва да е стабилен с апарата и обектива който си закачил на него.Всичко друго ще е плява. Изборът на глави зависи от това какво ще снимаш.Видео ,панорама , фотография и тн.Тук всеки ще се изкаже за вида модела и цвета на обувките ти, но само ти ще знаеш колко са ти удобни. Няма как да добиеш опит и представа за нещо без да си го опитал и пробвал. Затова е това разнообразие във всичко що се потребява и произвежда.Мислиш ли ,че ще имаш голям избор когато заложиш бюджет,височина,товароносимост,тегло и глава?


Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: Daniel_P   
Дата:   21-01-17 00:29

Аз имам с щипки, много е удобно и бързо. Не съм пробвал с врътки но по важното е статива да е здрав, качествен и реално да отговаря на твойте изисквани според зависимост за какво и къде ще го ползваш ;) Аз ползвам Manfroto и за сега съм много доволен!Има доста модели така, че според зависимост от нуждите.[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-01-17 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-17 11:03

По-сложен е избора на статив от това да е стабилен. Да е стабилен е най-малкото изискване. Без него не може. Ама има куп други неща, които може да са важни и се оказват важни при употреба.

Прост пример 666c има две секции на централната колона с "цанги" и хватките на тия неща са около 6-7 сантиметра, които се добавят към елемента дето държи централната колона и към височината на главата т.е. имате бонус 15-тина сантиметра от краката до апарата спрямо добре измислен статив. Тия 15 Санта са много неприятни ако искате да сложите статива в кола, дори да сте с дребна безогледалка.

Та тия подлъгвания с руските ревюта. Не благодаря. Нагледах се на руско американски ревюта възхваляващи 666c но никой не погледна такива прости практически недомислици....


Това Giotto Vitruvian дето пусна FMJ има почти всички недомислици на 666c, разбира се китайците са добавили и собствената си тъпота и има допълнителни екстри и греди, които в ревютата се възхваляват естествено....Тая концепция статив е крайно неудобна, непрактична и нестабилна! 5 секции са прекалено много, най-долната е 10мм горе долу и се държи по-скоро като пружина, клатеща целия статив. Централната колона от клипа изглежда не се разглобява и минималната височина е вероятно около 50-60 сантиметра, което обезсмисля възможността да дигаш краката мног настрани. Виждаме че централната колона е от два сегмента, което единствено добавя нестабилност и още към минималната височина. Виждаме една изкуствено направена висока глава. Въобще тотално недоклатено изделие



Публикацията е редактирана (21-01-17 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: FMJ   
Дата:   21-01-17 12:33

Концепцията се казва ТРАВЪЛ СТАТИВ,, модела е съобразен с моите изисквания,а не със твоите. Защо си мислите, че има универсални решения?Защо не идете с такъм за Шаран да ловите Зарган.пп Главата се сменя.

"Тук всеки ще се изкаже за вида модела и цвета на обувките ти, но само ти ще знаеш колко са ти удобни. Няма как да добиеш опит и представа за нещо без да си го опитал и пробвал. Затова е това разнообразие във всичко що се потребява и произвежда."



Публикацията е редактирана (21-01-17 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-17 23:30

Има универсално решение, и се казва Gitzo, но струва поне 1500-2000лв. Има и едни американско производство, които са доста повече. с врътки са, уникален дизайн, непозволяващ да влизат прах и мръсотия, удобни, леки, силни, но цената спира масовия потребител.
Аз съм за глава трипозиционна, Manfrotto 460 например. За основата са важни наистина къде, как и колко ще се ползва, какво е натоварването, какви са реалните условия на ползване, дали се иска нещо повече като макро, като разни екстри и т.н.
Винаги отделно основа и глава, даже понякога 2 глави според случая. Сега с 4 различни статива според нуждите и счупени 2-3 мога да кажа кое-как става и не става. Но реално човек би било добре тотално, пълно и ясно да изкаже всичко, което иска от статива. РЕално, и за 2000лв, пак имат кусури...не съм притежавал и не притежавам, но наех за 3 дни един такъв и видях за себе си какво му е липсата.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-17 00:19

Квако добре казано. Аз също съм на мнение, че трипозиционните глави са една идея по-лесни за ползване от топчестите.

FMJ не го приемай лично. Сравнявам си два евтини статива Q666c и Velbon 435. Втория ми се вижда доста по-обмислен от тия "травъл" базикни. Велбона тежи кило и 500 и не е много по-голям и е по-удобен и по-стабилен от това дето показваш. С двата съм ходил на екскурзии. 666c го взех с идея да махна глупавия Велбон. Оказа се, че травъл стативчетата, дето им се обръщат крачката с 5 сегмента, не са особено смислени. Не са смислени точно за пътуване. Например като им дигнеш крачката няма как да ги прикачиш към раницата. Та на края супер компактното чудо си седи като нормален статив реално със стърчаща глава, за да го окича на раницата и вместо 50 санта е 65 санта.....

ПП Огледах сегашните модели на Велбон и о изненада, нямат нищо близко като практичност. Имат подобни стативи и глави, но са осезаемо по-тежки и по-хубави сигурно ама моя гръб .....


ППП Прегледха в динафоса и ето това чудо ми направи добро впечатление

http://dynaphos.com/product/14/186/3123_manfrotto_290_light_kit_alu_3_sec_tripod_with_foldable_3w_he...




Публикацията е редактирана (22-01-17 01:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: FMJ   
Дата:   22-01-17 08:35

Значи имаш проблем с раницата, а не със статива.Моята раница статива си влиза в джоб. Компактен здрав и стабилен.Недомислени сме ние Българите.Тоя Велбон сигурно пак Китайски ръчички са го правели.А нашите ръчички кълват по китайски клавиатури в безмислени обяснения.



Публикацията е редактирана (22-01-17 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: FMJ   
Дата:   22-01-17 08:53

http://dynaphos.com/product/14/198/3647_gitzo_traveler_kit_ser1_4_sec_tripod_gt1555t__head_gh1382tqd
Тия от Gitzo не знаят ли ,че правят една недомислица за 1500лв?


Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: stzz   
Дата:   22-01-17 10:01

............бреййй, никога не съм си мислил, че избора на статив е нещо толкова съдбоносно!
Няма да пускам тема за избор на ремък, защото не ми се мисли там колко "мозък" ще се излее!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ползвал съм с врътки - усещането е за по-голяма стабилност(за стабилност, по-скоро бих заложил на 3 секционни крака, вместо на 5), но си е малко досадно.
Сега съм с Manfrotto и щипки - нямам оплаквания.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: fmj   
Дата:   22-01-17 15:51

Избора на каквото и да е личен.Затова си имаме "рамена на главата" да обмисляме постъпките си и избора. Всеки сам достига до правилното решение за себе си с проба и грешка. Тия теми кой е за и кой е против са ми безмислени след като се изтърва най важното. Все едно да пусна тема ШКЕМБЕ или БОБ ЧОРБА? Намесих се в темата просто да уточня с видеото колко лесно може да се борави с напръв поглед досадните цанги. Всичко си има ЧАЛЪМ. Нито съм агитирал някой за травъл концепцията, да я възхвалявам и превъзнасям. Четете внимателно какво съм написал.



Публикацията е редактирана (22-01-17 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-17 16:31

абе като някои девойките сте. Не ви обиждам лично. Споделих си опита с два статива и защо мисля, че Бенро, шменро и други травъл подобия имат някои доста големи недостатъци. Казвам и защо мисля, че един нормален алуминиев статив с хубава 3 позиционна глава е по-удобен и полезен от модерните травъли с глава с 28мм топка и 15 врътки. .....погледни го Велбона 435 какво представлява.

stzz давай и модели или връзка да видим статива дето ти върши работа. Ако си го ползвал и е удобен, може пък утре да пробвам подобен, като сегашните предадат богу дух.

ПП Не знаех че има Gitzo в динафос! Благодаря. Но гледайки клипчетата (1) виждам, че са много по-обмислени спрямо китайските имитатори т.е. бенро шменро забрави - толко са далеко, че гитзовците на едно место да седят ония още 20 години нема да ги стигнат....(2) не ми харесва тая система с цангите и закрепването на краката и управлението на краката - много е бавно и неудобно.



Публикацията е редактирана (22-01-17 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-17 17:00

Gitzo са си специализирани и скъпи. Имат версия за вода и сериозна работа, не са представени в Бг. Те и Nobvoflex правят може би най-добрите ябълковидни глави.
Най-добре се решава, като се отиде на място, където може да се види и тества всичко. Или ако не може, на риск се взима каквото се доближава до изискванията.
Решението и закупуването на статив е понякога доста по-сериозно и от закупуването на камерата и др. Защото доста често се налага след това да се купи още един, два, три, десет пъти различно и е загуба на средства най-малкото.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: fmj   
Дата:   22-01-17 17:21

hotsnail аз разгледах велбона който споменаваш. Нито го плюя нито одобрявам. Просто не ми върши работа. Що се отнася до Бенро, Гитцо Манфруто, Кулман и каквито се сетите Велбони Вангарди и тн. Все тая Брат,все тая. МАДЕ ИН ЧАЙНА МАЙНА. Дори не се знае кой на кога и под какъв бранд произвежда. В тоя ред на мисли е безмислено да се спори и обсъжда. Най важното е височина,товароносимост,тегло,цена.Всяка глезотийка е цифра,а избора се свежда до компромис с недостатък или липса на такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-17 17:52

И скъпите стативи имат проблеми...
Преди година и малко купих 3Legged thing основа, която беше над 300 паунда само тя, без глава за ултраниска цена, беше голям удар. И после с времето, примерно 1-2 месеца и няколко излизания на сухо време, но студено и т.н. и врътката едната отказа. Отоворих го на проблемното място и установих, че има същите евтини, пластмасови и калпави вложки като статив с врътки за 50-100лв.[smilie22] Писах им , въпреки че нямам гаранция, само документ за втората употреба (може и десета употреба да е), но пратиха нови планчици, пак от същите. Все пак, беше безплатно, и с писъмце, че ще вземат напредвид проблема. Е, в следващите за над 350 паунда стативи е подобрено леко, като планчиците са приятно по-добри на допир[smilie11] и са една идея по-здрава пластмаса.
ПРи някои достатъчно добри стативи има също проблем при цангите, когато са с винтове за натягане на усилието понякога или отказват и запецват и/или ако имат защитна капачка лесно се губят.
Бенро правят добри стативи, но са тежки яките варианти.
Има разлика между метал и карбон, като ако карбонът е достатъчно вложен като количество и добра оплетка и свързаност дава по-добри резултати при вятър, по-ниски вибрации също така. Не е само за едната лекота или да оскъпява нещата. Има и много недомислени карбонови стативи, например BEFree Мanfrotto, където между двата варианта има твърде малка разлика в теглото, а цените им са тотално различни.
Доста производители също правят накрайниците за гумите и/или шиповете на стативите краката им да са от нискокачествен метал и да ръждясват и/или да се загубват лесно. Това също да се има впредвид. Добре, че поне в Бг някои от официалните вносители имат добра поддръжка и на най-малките резервни части и са с доста добро отношение към клиентите.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: fmj   
Дата:   22-01-17 18:18

[smilie21] На това казвам следното: Така и так сме от страната на булката и ни клатят поне да ни целуват и ухажват от време на време.[smilie18]



Публикацията е редактирана (23-01-17 05:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив с щипки, или врътки (цанги).. ?
Автор: fmj   
Дата:   22-01-17 19:18

https://www.youtube.com/watch?v=Jc0uB1vEdKA
Флат статив за специфично закрепване на статива към раницата на колегата hotsnail

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »