Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Battery grip за D750
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-17 02:59

Разбираемо, заради цената на оригиналния грип от Никон няма да се спра на такъв, гледам други производители. Няма да се ползва на минусови температури (за което четох, че е силата на марковите грипове), просто искам да пасва добре с тялото и да няма някакви засечки при нормално натоварване. Спрял съм се за сега на Meike MK-D750, заради добрите ревюта в амазон. Вие какво ще препоръчате?
А и още нещо, грип за D750, съвместим ли е с D7200, след като са с еднакви батерий? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: radikyokushin   
Дата:   15-01-17 03:46

Какъв е тоз "батерий"?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: pumabg   
Дата:   15-01-17 09:40

http://dynaphos.com/product/28/204/2599_pixel_vertax_d16for_nikon_d750_-_battery_grip

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: samurai2   
Дата:   15-01-17 10:01

Аз бих си взел тоз но за сега не виждам къде ще се използва пък и ръцете ни не са толкова голями [smilie3]

http://magazin.photosynthesis.bg/oferta/grip-za-baterii-nikon-mb-d16-battery-grip.html




Публикацията е редактирана (15-01-17 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: fisheye   
Дата:   15-01-17 11:05

Колега,

опитах всичките налични преди 2 години, то не беше "дрейнване" на батерията, то не беше липса на ергономия, и накрая си взех оригиналния, който залепна...:) ако можеш сравни, сам ще се убедиш.

Успех[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: StraightEse   
Дата:   15-01-17 11:19

PhotoBo написа:

> А и още нещо, грип за D750, съвместим
> ли е с D7200, след като са с еднакви
> батерий? [smilie11]

На d750 и на d7200 гриповете са различни. Батериите са еднакви, но се връзват на различни места.



Публикацията е редактирана (15-01-17 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-17 03:03

Благодаря за включванията, благодаря и на пимата за препоръката. За него знам че го ползва тялото и може да се доверя.
Това за дрейна на батерията съм хо срещал за някои марки, както и се води вид дефект, подобни бройки били заменяни. И аз искам оригинално, ама двойната му цена ме отблъсква. Ще взимам или Meike-то или това Picel че са на почти еднаква цена в амазона, 42 и 46 паунда. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-17 03:19

Аз какво да кажа, като грипа за Фуджито е 650 лева... ама като трябва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-17 03:35

Е аз за теб четох, че вече Никкорите ти се струват като евтини стъкла, пред фуджиноните [smilie3]
Споко, и аз съм така! Имам фуджи знаеш, ама се спрях до китака и прецених, че тая система ще ми е слъпа за градене...Веднъж го споменах в някаква тема за фиджисти и щяха да ме линчуват за думите ми, от тогава си трая... и си гледам сметката де [smilie6]

StraightEse, благодаря и за отговора на въпроса на въпроса ми за гриповете на д750 и д7200, мислех че ще мина тънко с един грип [smilie3] Всъщност ще мина с един де, ще взема само за фулфрейма [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-17 11:39

PhotoBo: не бях аз с тоя лаф, ама съм на същото мнение, само че с Канонските версии [smilie5]

И да, скъпо е - поне да бяха сложили комплект батерии при грипа, ама не...

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-17 14:18

lamerko, извинявай! Объркал съм те с Pac, щото и деамата сте ми любими с изказа си и без да искам съм започнил грешно! Ето го оригиналния пост:

Автор: Pac
Дата: 09-01-17 23:26

Откакто съм с Фуджи, всички тия никонски стъкла ми се виждат евтиния :D


[beer] [smilie24] [smilie24]

А иначе за гриповете има и с батерии в комплекта ама струват двойно [smilie8]
Намерих един грип използван 2 пъти за 25 паунда, май той ще е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: zbonev   
Дата:   16-01-17 14:22

Те паундовете почти без пари станаха вече май [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-01-17 03:15

Така е! Преди с две бригади апартамент се купуваше в столицата, а сега за един грип не може да се изкарат пари [smilie5]

В крайна сметка поръчах от тоя ебайер за който споменах, ползвал Meike-то 2 пъти, продава две - едното с дистанционно, другото без. Съгласи се да ми даде това с дистанционното за 20 паунда, демек няма и 50лв [smilie8]
Ако е много зле ще го разкарам, но поне ще споделя опит и тук. Мерси за включилите се! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip за D750
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-01-17 22:25

Така, на кратко грипа дойде (Meike), както казах по-рано спазарих го за 20 паунда, има и дистанционно. Фитна много добре към камерата, всички казват, че балансира с тегло и по-голям и тежък обектив, ама при мен за сега ми е странно усещането [smilie8]
Иначе работи добре, копчелъците си работят като тези на тялото, просто усещането е по-различно, хем снимаш верикално, хем държиш тялото все едно хоризонтално, ако мога така да се изразя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »