Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Нов член на форума
Автор: Steker   
Дата:   13-01-17 17:16

Здравейте,

Искам да закупя първата си DSLR фотокамера и моля за съвет от 1-2 седмици чета в интернет и се спрях на Канон 750/760 Д бюджетът ми е около 1000 лв. +-200/300 лв. (включително и обектива в тази цена). Обективите с който се продава са обикновено EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II. Фотокамерата ще се ползва за любителски снимки предимно по екскурзии и някоя друга снимка или клипче в домашна обстановка на евентуалния бъдещ наследник и т.н.
Другата марка, която гледам в същия ценови диапазон е Никон и съответно с Д3400 и Д5300 и обектив Обектив Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR даже за 1250 лв. може да се вземе с два обектива Обектив Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G и Обектив Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR.

Относно Канона от това което прочетох че по-добра работа ще ми върши обектив Обектив Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS , но цената му е колкото целия фотоапарат и може би по нататък ще се оборудвам с такъв, за да мога да снимам забележителности с добро качество и от далеч.

Като гледам фотокамерите, който сравнявам са горе долу еднакви х-ки, но Никон имат доста повече фокусни точки, но при Канон можело да се избират по групи тоест да се групират, където ти трябват, тази опция има ли е при Никоните. Другото, което ще се радвам да има е wi-fi, nfc, въртящ дисплей и тъч скрийн. Не фатално ако са без тези неща,но ми изглеждат полезни.
Какво ще ме посъветвате да купя, пак казвам че нищо неразбирам и нямам големи амбиции във фотографията, но искам да имам качествени снимки от интересните места, който посещаваме с моята съпруга.

Друг въпрос е от къде да го закупя. Казаха ми че в САЩ са доста по евтини, ако го поръчам от там, гаранцията ми ще важи ли в България, предполагам че имат световна гаранция. Там моделите имат други означения, но предполагам са същите като европейските. Къде в България град София ще ми препоръчате да разгледам какво предлагат на приемливи цени, като изключим Технополис, Техномаркет и др. подобни. Гледам е един сайт фотопавилион някакви мнения за този сайт/магазин (дано не се сметне за реклама)

Благодаря предварително!

 Re: Нов член на форума
Автор: itilien   
Дата:   13-01-17 19:02

За туристически цели е по-добре да си вземеш някоя безогледалка, защото са по-малки и леки, и ще ги носиш по-лесно с теб.
 Re: Нов член на форума
Автор: midtone   
Дата:   13-01-17 19:14

Днес е не само петък, но и 13-ти.
 Re: Нов член на форума
Автор: marlov   
Дата:   13-01-17 19:20

Днес е не само петък, но и 13-ти.

И?!
 Re: Нов член на форума
Автор: bleki1   
Дата:   13-01-17 19:27

Здравей и добре дошъл във форума в който всеки разбира от всичко (на теория) и малко са хората, които биха ти помогнали.
Фотоапаратите които си избрал ще ти свършат работа...все пак не снима фотоапарата а фотографа. Най-добре е да отидеш в един от двата специализирани магазина (Фотопавилион или Фотосинтезис), на място да видиш, да пипнеш, да снимаш. Наистина фотоапаратът е скъпа инвестиция, но за нуждите които ти трябва, не прекалявай с четене, технически данни и т.н.
Колкото до покупка от Щатите...не съм сигурен как стои въпроса с гаранциите. Ако мога с нещо да ти помогна-пиши ми на лично съобщение, защото тук теоретиците ще те изядат. [smile]
 Re: Нов член на форума
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-01-17 19:31

А може безогледалка с фиксиран обектив.
Щото ще спестиш много пари от глупости : )
 Re: Нов член на форума
Автор: h_bio   
Дата:   13-01-17 19:37

Panasonic FZ1000
 Re: Нов член на форума
Автор: asahi   
Дата:   13-01-17 20:49

Каквото и да вземеш снимките ти ще са еднакви. Добрият старт започва с един курс по фотография. Така ще спестиш пари от неразумни покупки и ще се научиш да изживяваш удоволствието от снимането.
 Re: Нов член на форума
Автор: radomarinov   
Дата:   13-01-17 20:55

h_bio написа:

> Panasonic FZ1000

Panasonic Lumix LX100[smilie24]

 Re: Нов член на форума
Автор: samurai2   
Дата:   13-01-17 20:59

Здравей и добре дошъл.
Прочети пак какво е написал
Автор: bleki1 [smilie3]
 Re: Нов член на форума
Автор: the_fraction   
Дата:   13-01-17 21:25


Panasonic Lumix LX100[smilie24]
 Re: Нов член на форума
Автор: h_bio   
Дата:   13-01-17 22:01

И за моите цели LX100 e по-добрата камера, но ми се струва, че за питащия по-големия зуум при FZ1000 ще е по-голямо предимство пред по-големия сензор и светосилата при LX100. Така си мисля, но да не забравяме, че човека има чуденка между 5300д/3400д и 750-760д. Чuвал съм. че в този клас Nikon имат преимущество.
 Re: Нов член на форума
Автор: BXMarkov   
Дата:   13-01-17 22:27

Ето една чудесна оферта за 1369 лв.
 Re: Нов член на форума
Автор: photostoykov   
Дата:   13-01-17 22:35

http://magazin.photosynthesis.bg/fotoaparati/dslr.html?sort=s3&
 Re: Нов член на форума
Автор: photostoykov   
Дата:   13-01-17 22:44

Като за начало Canon 100D с 18-135 mm или Nikon D3300 с 18-105(140)mm.
 Re: Нов член на форума
Автор: Steker   
Дата:   13-01-17 23:43

Мерси на всички за мненията. Видях офертата за 700 d със големия обектив 18-135, но определено предпочитам 750 само че при него цената с този обектив ми идва малко множко.
Ще ми разясните ли каква точно ще е разликата ако взема малкия вместо големия обектив, какво губя всъщност, за да преценя дали си струва парите. Иначе мисля да мина и един курс по нататък, но първо искам да си взема апарата.

Като цяла Canon ме привлича повече, пък и е Японски докато Nicon май повечето са Тайланд.
Какво ще кажете между тези две оферти, който са на една цена горе долу:


Фотоапарат Canon EOS750D + EF-S-18-55mm-f35-56-IS-STM
И

Nikon-D3400 + Nikon-AF-S-DX-Nikkor-18-105mm-f35-56G-ED-VR-
 Re: Нов член на форума
Автор: Twingo   
Дата:   13-01-17 23:59

Въобще не трябва да сравняваш това къде са произведени канон и никон. Не гледай на тях като две марки, а като две системи, които можеш да направиш. Разликите са, че канона има тъч и въртящ дисплей - удобни екстри са, ти си прецени дали ти трябват :) Никона има 105 мм в дългия край, което си е по-удобно за травъл фотография. Никона е от тези без вграден мотор, и някои от обективите му са по-скъпи. Например, никонския 50/1.8 е 3 пъти по-скъп от този за канон. Също на канона може да сложиш ръчнофокусни обективи. Единствения плюс на d3400 е във високото исо.
Според мен, решението е или нещо с несменяем обектив, или примерно canon 100d с 18-135 - възможно най-компактният и дългофокусен вариант.



Публикацията е редактирана (13-01-17 23:59)
 Re: Нов член на форума
Автор: GNikolov   
Дата:   14-01-17 10:17

Препоръчвам Canon g7x mark2 или Panasonic Lumix LX100. Не се хвърляй на големи тела нисък/среден клас с китови обективи.
 Re: Нов член на форума
Автор: bg2014   
Дата:   14-01-17 10:51

Колега, гледам при какъв въпрос, какви препоръки ти отправят. Интересно. Сега попитай дали някой колега с голям черен апарат ДСЛР би се върнал към малък красив и ергономичен апарат. Просто заради закачката.
Фотографията е усещане към околния свят. Няма никакви технически характеристики, които да дадат предимство. Всичко зависи от теб, от твоитв възможности и твоите идеи. Фотографията е "рисуване със светлина". Все едно да попиташ каква четка за рисуване да си вземеш и да очакваш след препоръки да станеш Ван Гог. Е - няма да стане.
Аз имам една препоръка. Вземи каквото си харесал, каквото ти е на сърце и ти допада. Започни да снимаш и да се развиваш в тази посока. И всичко ще си дойде на място. Този първи апарат (какъвто и да е той) НЯМА да ти е последен. Това е сигурното и въпреки, че няма да повярваш .... така ще стане. По-смело и творчески го взимай решението. Успех!
 Re: Нов член на форума
Автор: Jk.freeman   
Дата:   14-01-17 11:51

Steker до сега трябваше да си взел Canon-а, и през уикенда да снимаш яко...

А и няколко човека ти споменаха за по-евтините им стъкла. По-бързо ще си събереш канонска система. Тъй си мисля де.

Успех!!![beer]
 Re: Нов член на форума
Автор: vkk1   
Дата:   14-01-17 12:32

да, аз се "върнах" от голям и черен апарат към малък и красив и не съжалявам нито за миг. Като гледам доста от хората, които познавам тук и снимаха с никон, сега в екзифите им пише "фуджи". [smile]
 Re: Нов член на форума
Автор: mogila   
Дата:   14-01-17 12:46

Отиваш в магазина, хващаш тези, на които си се спрял, поиграваш си и отговорът сам ще дойде.
 Re: Нов член на форума
Автор: GNikolov   
Дата:   14-01-17 14:02

bg2014, да бих се върнал и го правя постоянно! ФФ-а го използвам само за работа, но не го мъкна с мен по почивки , ескурзии т.н. За човек , който не разбира и иска да си снима семейството, ще му бъде много по удобно един малък апарат отколкото ДСЛР , и го казвам от личен опит! И най-добрият апарат няма да направи хубави снимки ако не е в теб.А точно на третото разнасяне ще му писне. В повечето случаи ,една година след такива теми има обява: продавам Канон/Никон на около 1000 кадъра без забележки ;) А апаратите , който предложих ще дадат и не по-лоша картина от гореспоменатите големи апарати.
Ако авторът на темата иска да се развива в фотографията, да купува и сменя обективи, тогава да! Да вземе ДСЛР. Но в 90% от случаите се остава на китов обектив и се снима на АУТО.
Всеки сам си преценя , аз си казах личното мнение.
 Re: Нов член на форума
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-17 15:56

Steker,
Помисли дали искаш да започнеш да изграждаш фотографска система. Това означава да поемеш дългосрочен ангажимент и да инвестираш много пари. Ако все още не си сигурен, грабвай един Panasonic FZ1000 ( НАПРИМЕР ТУК ) - ще ти върши прекрасна работа в 99% от ситуациите, което не може да се каже за предложенията по-горе.
Като/ако се научиш да снимаш, сам ще избереш как да продължиш - "нагоре" или "надолу". [beer]
 Re: Нов член на форума
Автор: mogila   
Дата:   14-01-17 17:09

Купуваш си малък, пробваш го 3-4 месеца, после взимаш голям, опитваш се с голям зор и големи загуби да продадеш малкия, вайкаш се защо не си взел направо големия. Така започнах аз.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.