Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Go Pro
Автор: EvaJor   
Дата:   13-01-17 06:23

Какво Go Pro и най-вече какви аксесоари за него да купя на един 16 годишен младеж? Ще се използва за:
основно: клипове при планинско колоездене и гмуркане в морето-3-5 метра;
допълнително: клипове при каране на уейв борд, лек паркур (това не знам дали така се пише) и не много екстремно планинско бягане.

Клиповете са за лично ползване или споделяне във ФБ, мисля, че поне първите шест месеца няма да се обработват, после не знам.
Младежът е сравнително съвестен и се надявам да го пази това нещо, ето защо предпочитам камерка, която ще му служи по-дълго време.

Ще се купува ново, нямам точно определен бюджет, но ако излезе 800-1000 лв с аксесоарите ще е супер. Не е много желателно за повече, но ако се наложи...

През живота си нямам и една секунда снимана видео и нищо не разбирам от този тип техника. Пролетта на 2016 бяха ми препоръчали Go Pro Silver нещо си, но сега сякаш не го виждам в онлайн магазина.

Моля за помощ при избора на техника и аксесоари [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: EvaJor   
Дата:   13-01-17 06:25

GoPro се пишело заедно, много съм невежа [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: filipovv   
Дата:   13-01-17 07:09

Знам, че питаш за GoPro, но аз ще предложа да погледнеш и Гармин. Аз имам Garmin XE, а като преимущество за мен е, че получаваш повече данни в клипа: надморска височина, скорост, ускорение,сърдечен ритъм, карта (има вграден GPS), не му купуваш допълнителен кейс и записва звук и под вода. Цената му е същата като на GoPro и ползва същите адаптори/аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: EvaJor   
Дата:   13-01-17 07:17

Изобщо не знаех, че Гармин имат екшън камери. Ползвам две техни навигации и съм много доволна. А къде се продават камерите на Гармин?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: filipovv   
Дата:   13-01-17 07:33

Гледам, че имат сайт за БГ www.garmin.bg (аз моята я взех от Малайзия понеже съм тук сега).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: ivo70   
Дата:   13-01-17 10:46

Ей това е нещо готино: WenPod GP1
Нищо че не става за гореизброените снимки.
Има го DealeXtrime и е на промоция, не ми позволява да кача линка но с търсачката става.



Публикацията е редактирана (13-01-17 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: lamerko   
Дата:   13-01-17 11:50

Не се подлъгвай по китайските боклуци, колкото и да ти ги хвалят. Има един-два модела, дето стават - например на Xiaomi, но дори те имат доста проблеми с качествения контрол и е малко като лотария.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: onbond   
Дата:   13-01-17 15:21

Gopro session 4. Няма заден екран, но не е недостатък и може да се топи във вода до 10 м. без кейс...лично проверено многократно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: alext   
Дата:   13-01-17 18:04

@ filipovv

И GoPro 5 има вече телеметрия, така че това предимство на garmin отпада.[smilie24]

Аз мисля, че GoPRO 5ца най- вече заради екрана ще му хареса най- много. А и останалите модели са старички вече и не мисля, че си струват разглеждането. Сравнено с конкуренцията според мен GOPro имат най- хубавия рендър на цветовете и доста добре се справя с rolling shutter- почти няма. Освен това има вградена електронна стабилизация, която за нещата коити си изброила си трябва- особено планинско бягане и колоездене. Там без стабилизация не става записа за нищо, а щом казваш няма да обработва всчки версии преди GoPro 5 отпадат.

Ако наистина се занимава активно с тези неща даже погледни и Sony X3000. Там има вградена ОПТИЧНА стабилизация, която повиша качеството на клипа в пъти. Но само ако си сигурна, че ще го използва за по- екстремни неща, защото няма екран вграден и като цяло малко по- неудобно.

Относно гармин не е лоша камерата, но по- добре купи продукт на фотографска фирма (sony, gopro) която се знае, че ще продължи да ги поддържа с ъпдейти и аксесоари. Остави на garmin с gps да се занимават, не се знае кога ще им скимне да зарежат екшън камерите.

И в този ред на мисли още един силен плюс за GoPRo софтуерните ъпдейти им отключват много допълнителни функции и реално са актуални камери поне 2 години, а с непретенциозно ползване 4, 5. [shtrak]

Цена нов GP5 е към 800, за аксесоари с времето може да се добавят.


Ето колко много подобрява картината оптичната стабилизация и то на кола по равен път, представи си в планина с колело. При тичане не е толкова фрапатно защото, ако е закачено на превилното място тялото обира част от вибрациите.
https://www.youtube.com/watch?v=lirWNorHJU4




Публикацията е редактирана (13-01-17 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: EvaJor   
Дата:   13-01-17 19:21

Благодаря.

От тези двете, кое:

тази

или

тази

Разликата в цената е към 200 лв, което си е един аксесоар, може би [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: alext   
Дата:   13-01-17 19:29

Първата, втората е орязана версия без екран

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: EvaJor   
Дата:   13-01-17 19:32

Ясно, GoPro Hero 5 Black

Благодаря на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: venciwideo   
Дата:   13-01-17 20:21

В продавалника ги имаше и на 600лв

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: alext   
Дата:   13-01-17 20:40

Да, виж в olx има чисто нови със 100лв под пазарната цена

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: lamerko   
Дата:   13-01-17 20:44

И 400лв. над нормалната за съответното менте :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: sme6ko83   
Дата:   13-01-17 21:41

А за аксесоари това трябва да е достатъчно за старт!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: hemilio   
Дата:   15-01-17 22:59

Няма смисъл от новото 5, с нищо не се е променило от 4-ката освен,че са му вгарадили подводния кейс.
4-ката силвър едишън имам от 2 години-чудесна е,има си и дисплей отзад за преглед.
Цената и е много добра вече.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: yarek   
Дата:   19-01-17 07:32

Имам горе споменато ти Gopro 4 silver. Прекрасно покрива нужди за които младежа ще ги ползва. Предимството че има вграден дисплей. Съвет от личен опит- крепежни елементи които се лепят към борд, калник или някаква друга гладка повърхност,купи оригинални на Гопро, китайците са куци и има заплаха от загубване на камерката. Иначе в прадавалника има чанти и всякакви на сносни цени. Стойка за кормило на колело ми е китайче и върши работа.
Хубаво е да вземеш оригинално зарядно за 2 батерии +2 батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: EvaJor   
Дата:   19-01-17 11:18

Благодаря. Проблемът е, че не виждам нито в синтезиса, нито в павилиона Gopro 4 silver, само Hero 5... Бих искала да го купя с гаранция и да не е от emag :(. Къде на друго място мога да видя за 4-рката?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Go Pro
Автор: kymmerian   
Дата:   19-01-17 11:39

GoPro 5 има RAW формат, а GoPro 4 няма :) мисля че е голям плюс това :)

Поздрави :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »