Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво дистанционно да си купя?
Автор: Twingo   
Дата:   12-01-17 20:44

Здравейте!

Доста време снимах на самоснимачка, обаче си е доста по-удобно да имам дистанционно, и реших да видя какви са вариантите. Не знам дали да е жично или безжично - разбира се, безжичното е доста по-удобно, но като цяло му нямам голямо доверие. Друг вариант е безжично с предавател на обувката на светкавицата, или обикновено, с кабел. Не ми се дават повече от 15 лв. Вие какво мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво дистанционно да си купя?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-01-17 20:47

Тия от 3лв. тъй пък един път не ме предаде...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво дистанционно да си купя?
Автор: quazimodo   
Дата:   12-01-17 22:00

Имам едно е такова за подаряване[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво дистанционно да си купя?
Автор: elixx   
Дата:   13-01-17 11:01

Може и такова:
текст

Отговори на това съобщение
 Re: Какво дистанционно да си купя?
Автор: lamerko   
Дата:   13-01-17 11:47

Лично аз съм свикнал с кабелно дистанционно, но не отричам удобствата на безжичните такива. Ще направя само коментар за тия, дето са по 3 лева - вероятно става въпрос за най-ментеливите IR дистанционни, налични за някои модели на Канон и Никон (не всички тела имат IR приемник). Самите дистанционни ако са от най-евтините боклуци, има голям шанс въобще да не проработят, което не е кой-знае каква драма... за мен проблема си остава в самата технология - за да работят коректно, трябва да има някакво насочено излъчване или да се намираш в сравнително малко помещение, което добре отразява лъчите. Затова бих избрал стандартно радиоуправление с приемник със синхринизиращ кабел. А ако офертата на quazimodo би свършила работа (не знам за какво тяло се търси) - май е най-доброто решение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво дистанционно да си купя?
Автор: sveto92   
Дата:   13-01-17 16:36

Най-надеждният вариант е кабелно дистанционно (пък и не всички апарати имат IR) . Най-добрият вариант откъм цена-възможности е програмируемо дистанционно. Иначе ще седиш да броиш секундите. Не са чак толкова скъпи (поне китайските варианти, оригиналните никонски и канонски са колкото нов обектив). Аз ползвам такива от 4 години сигурно и съм много доволен , с който и апарат да съм. Пускаш му 4.21 мин експозиция, серия 15 кадъра с интервал 2 секунди , и готово :D Вместо да седиш да дебнеш хронометъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво дистанционно да си купя?
Автор: jingov   
Дата:   13-01-17 17:01

Предимства на жичните дистанционни спусъци- дълъг живот на захр. батерия
Възможност за удължаване и/или подмяна на кабела.
Негативи- късо/ограничено работно растояние.
Предимства на безжичните - безжична работа с фотоапарата до 20-50м . Най сериозният негатив- честа смяна на батериите на приемо/предавателният блок намиращ се върху апарата.
Затова е добре да се има и от двата вида, в лоши метео условия поне едното ще оцелее.
Трети вид- дистанционният спусък в самите тела т.н. интервалометър , ако сте забелязали в инструкцията за употреба на средно и високите класове тела пише, че може да снимат самостоятелно до 99часа.
Лично ползвам и трите вида.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »