Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Външен хард - капут
Автор: cTpaHHo   
Дата:   11-01-17 09:32


Та...
Външният ми хард, на който бе поверено съхранението на 7 години фотография, си отиде. Почти без мъки, с леки писукания и задирания. След 24 часови неистови усилия, катетри, обдишване, различни софтуери и хардуери (разбирай органи), накрая бе просто на командно дишане което да го поддържа във вегетативно състояние, без признаци на съзнателен живот.
Единствено, единственото му око, червено, светеше в безкрая, без тъй желаното премигване, което би индикирало мозъчна дейност (демек правилна работа на четеца и самото дискче)

Ефекта върху мен и моето съзнание не бе покъртителен ама никак. Дълго си задавах въпроса защо не страдам. Що не се тюхкам. Защо барем една сълза не пророних. Или пък да стана мрачен, агресивен, хората да са ми виновни. Ама нищо от това. Единствено за едни 4-5 хиляди кадъра, които си заслужаваха някой ден да ги пипна, обработя и покажа, леко съжалявам.

Та отговора си дойде.

Ново начало!

Уменията ми не са се изтрили. Тук са си (почуквам слепоочието). Идеите и те не са изчезнали. Дори се променят с всеки ден.
Направо възликнах с глас - Ехееее, колкото е хубаво човек да не носи товар от миналото в някаква черна кутийка! Колко е хубаво сега отначало да твори. Със сегашния акъл, сегашния мироглед, сегашната нравственост! Миналото буквално изчезна.

Остана настоящето. И е в пъъъъти по-хубаво.

Иначе като съвет за Вас - правете бекъп. Разхвърляйте нещата, които искате да запазите, на няколко места. Едно не е достатъчно.

Па ако се случи непоправимото - голяма работа. [smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: the_fraction   
Дата:   11-01-17 09:34

Важно е човек, дори и да не живее в облаците, да ходи от време на време по тях.
Съжелявам за загубата ти [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: nemchev   
Дата:   11-01-17 09:52

тоя мач го играх миналата година....едиствено страдам за един албум, че си е разправия да се прави наново...ма не е болка за умиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: JXT   
Дата:   11-01-17 14:07

Има 2-3 фирми в София, които са страшно добри във възстановяване на данни от повредени дискове. Дори за теб да изглежда непоправимо - има си начини да се извлече информацията. Носиш диска, плащаш 20 лв. за диагностика и ти казват може или не може да се възстанови и колко пари ще струва самото възстановяване. Ако ти е ценна информацията - занеси го и има голям шанс да се спаси.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: camelasign   
Дата:   11-01-17 14:25

подкрепям мнението на JXT,не бързай да го погребваш, потърси професионална помощ

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: yochcovpn   
Дата:   11-01-17 14:25

На външен хард най-често се скапва платката която няма нищо общо с харда. Кутия с тази платка се продава за 10-15 лева. Вадиш харда и го слагаш в новата кутия и го ползваш като нов. Но това не важи за някой модели като WD
защото там всичко е на една платка. Но повечето марки са хард и управление на отделни платки така, че може да го замениш при проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: crownmaker   
Дата:   11-01-17 16:21

Браво авторе!За този ти позитивен начин на мислене май е допринесла Индия,ако не греша:))))

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: s_l   
Дата:   11-01-17 17:38

..неприятно е да се губи архив ,но ако вече е факт - новото начало е страхотно (за определено време)..

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: Twingo   
Дата:   11-01-17 18:04

За малко да попитам тоя капут какво прави тука, ама се сетих - все пак съм учил малко немски [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: imitev   
Дата:   11-01-17 19:08

На външните хардове най-често "платката" е част от харда и като изгори - гориш и ти с данни или пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: asahi   
Дата:   11-01-17 20:43

На колко години беше болникът?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: cTpaHHo   
Дата:   11-01-17 21:46

Много одухотворени коментари, хубаво ме усмихнахте :)

asahi на 2.5 години ;)
crownmaker Абсолютно. И йогата. Най-вече [thankyou]
JXT, camelasign Благодаря за информацията и съвета. Може би ще се възползвам идния месец като имам път към София [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: Krassy   
Дата:   11-01-17 21:49

Иронично самоуспокоение...
Спомените са безценни... освен ако не са нещо особено де...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   11-01-17 21:55

Съжалявам за загубата ти. Адмирации, че толкова смело си приел безвъзвратно положения труд, но това означава само едно - помъдряване. Желая ти по-добри постижения от преди и още по-прекрасни спомени.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: test1011   
Дата:   11-01-17 23:52

Съжалявам наистина за загубава, пожелавам на никой да не се случва... не искам и на мен да ми се случва но имам някаква малка тръпка дълбоко в мен която иска това да ми се случи, някак си да започна всичко на ново и на чисто едно ново начало, ще се чувствам по-необременен но нямам смелостта да си изтрия всичко и да започна на ново... съдбата си знае работата , всяко зло за добро, горе главата и смело напред

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: asahi   
Дата:   12-01-17 19:57

Две години и половина е много малко. Отдавна не съм купувал външни дискове, но нямам добро мнение за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: tvk75   
Дата:   12-01-17 21:38

а марката и модела?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: elixx   
Дата:   13-01-17 11:07

Освен външен хард,[smilie25] какво бихте препоръчали за втори бекъп?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: the_fraction   
Дата:   13-01-17 11:08

облак

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: sigmadelta   
Дата:   13-01-17 11:17

Спасението е RAID 5.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: realnoncho   
Дата:   13-01-17 11:30

Отдалечено копие на информацията като защита от инциденти и бедствия - може в облак, може друг отдалечен тип сървър.
RAID емнайсе не върши работа при пожар примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: JXT   
Дата:   13-01-17 12:19

RAID 5 е остаряла концепция! Ползва се RAID 6 или RAID 10
Както казаха обаче, това те подсигурява единствено от дефектиране на диск. Не те защитава от вируси, случайно изтриване на инфото, пожари, кражби и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: e-mil   
Дата:   13-01-17 12:31

Срещу пожар помага само firewall.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: colorphoto   
Дата:   13-01-17 18:15

Загиват геройски външните хардове,лошото че и вътрешните не са безсмъртни!

На мен също външен хард ми фиряса и то без да е изтърваван.

На стария компютър харда го утепа една бивша ритайки от ревност компютъра...

А от снимките остават само спомените,ако няма подсигуряване с дублиращо запаметяващо устройство.

Скоро и на новия ми компютър сдаде багажа харда - ми смениха го в сервиза след доста време мотаене,а аз трябваше да пия една студена вода.

Е,не пих вода а водка и не беше една ,но пък студена...

Ролките с филмчета също изчезват с годините,уви.

Най-много се съхраняват снимките на хартия в кутиите от патъци![smilie3]

От 25 години болшинството ми снимки на хартия са запазени,както и тези на родителите ми от преди 40 - 50,че и много повече години - и те са налични!

Има читави кадри на дядовци от балканската война даже у нас.

Правете си изводите...

Печатане му е майката а нулите и единиците са мимолетни.



Публикацията е редактирана (13-01-17 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: midtone   
Дата:   13-01-17 19:01

А, снимки, добре че не е диска с пр0н.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »