Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Графичен таблет - избор
Автор: test1011   
Дата:   09-01-17 20:46

Здравейте, наумил съм си да си взема един графичен, ще се ползва за графичен дизайн и за ретуш , първоначално искам да взема един по-евтин нещо около 400 лева за да видя дали ще свикна и дали си струва реално инвестицията вече в висок клас.

http://grafichen-tablet.pazaruvaj.com/wacom/intuos-pro-small-pth-451-p196237899/
http://grafichen-tablet.pazaruvaj.com/wacom/intuos-art-medium-pen-touch-cth690a-p303352627/

Колебая се между тия двата като единия е малък но по-качествен като характеристики а другия е по-голям.

Моля, само хора които използват графични таблети да изказват мнения и коментари. Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: didesignbg   
Дата:   09-01-17 20:57

малък и евтин Уаком, ако потърсиш из старите теми ще разбереш защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: kalynsky   
Дата:   09-01-17 21:02

Аз съм с Интус Про М.
Доволен съм много.
Преди това имах Уаком Бамбу S размер. Не ми беше удобен, дори като му намалих площта за работа, ръката ми изпадаше в края на таблета и се дразнех много. За това взех по големият Интус.
Като размер Бамбу-то ми беше може би като Интус Про S

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: tuizzl   
Дата:   09-01-17 21:08

Във вашия случай бих взел Intuos Pro small аз преди бях с такъв, супер таблет бях много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: petrov88   
Дата:   09-01-17 21:20

Една колежка си взе intous M, помолих я да го донесе за да го видя ка се работи с него, че и аз се чудя за покупка.
Като изключим факта, че след няколко минути работа ми идваше да счупя писалката на две (не, че е лош, трябва си период на адаптация), другото, което ми направи впечатление беше, че големината на M-ката някак спомага за по- бързото изморяване на ръката

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: kalynsky   
Дата:   09-01-17 21:32

petrov88.........Не съм съгласен за уморяването на ръката.Особенно при положение че не работиш редовно на такова нещо. Както споменах има значение и работаната ареа която се ползва!

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: GenaDP   
Дата:   09-01-17 21:49

За ретуш - S, за дизайн - по-голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: denev   
Дата:   10-01-17 10:35

Да споделя и Аз малко опит, понеже работя на таблет по цял ден. За един таблет най важния параметър е "нивата на натиск" защото те дават удобство и лекота на работа. Колкото до големината, това наистина е лично предпочитание понеже начина на работа за всеки е различен. Според моя опит размер"S" е напълно достатъчен за професионална работа, понеже няма нужда да движиш цялата ръка а само китката. Има моменти, когато е топло например и допира на ръката в повърхността на таблета създава лека влага, която пречи (това при използване на по-големи таблети и дисплеи някои слагат ръкавица да решат проблема)

може също да отидеш на място в http://www.adcom.bg/ и да пробваш моделите
Това е мое впечатление, дано съм бил полезен

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: Тед   
Дата:   10-01-17 13:34

Wacom Intuos L - ползвам - най-големият. Личен опит - за фотографи е прекалено голям, за художници е предназначен със сигурност.
Затова в момента използвам малка площ от него, като софтуерно съм задал вертикала и хоризонтала в драйвъра, в която писалката да се движи. Извън нея няма движение.
За по-близък план ретуш обаче махам това оганичение, за да е по-точна корекцията.
Ако трябваше да взимам в момента - М размер. С-ата е прекалено малка и е за чанта с лаптоп да го пренасяш. Зависи от монитора и работната ти площ...аз съм на 5К монитор, например.

Иначе Wacom и WIndows - си е мъка заради драйвърите. Под Уиндос е мъка, колеги...
Под Мак е превъзходен и няма проблеми.
В момента на Мака имам и bootcamp на Уиндоса - тествах ... не работи както трябва / писал бях и на съпорта преди време, признаха си треските, малко трудно, но са наясно...да знаете/.
Прекрасна работа за ретуш, а и при воля хвърляш мишката в шкафа.



Публикацията е редактирана (10-01-17 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: compur   
Дата:   10-01-17 19:16

много зависи за коя версия на Уаком става дума. Мисля, че имаше подобна тема. Потърсете! Тогава се наложи мнението, че не е необходимо да е последния Уаком на пазара... а може и с версии 3 и 4. Мисля, че Френчев беше с 4 и беше много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: didesignbg   
Дата:   10-01-17 21:18

Няма проблем с драйверите на Уаком за Уин.


P.S. Бях го казал по друг начин ама май не е подходящ за аудиторията [smilie18]



Публикацията е редактирана (10-01-17 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: e-mil   
Дата:   11-01-17 11:59

Автор: Тед
Дата: 10-01-17 13:34
"Иначе Wacom и WIndows - си е мъка заради драйвърите. Под Уиндос е мъка, колеги...
Под Мак е превъзходен и няма проблеми."


Само преди два месеца показвах маковски форуми с оплаквания за големи проблеми... даже по-големи от тези при Windows. Няма нищо лошо да си заслепен, но поне не лъжи хората! [smile]
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1810463&i=1810463&offset=25



Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: lamerko   
Дата:   11-01-17 12:04

Стига глупости - с три различни Уакома съм бачкал под различни версии на Windows - никакви проблеми с драйвери, таблет, програма и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: e-mil   
Дата:   11-01-17 12:32

Автор: lamerko
Дата: 11-01-17 12:04
"Стига глупости - с три различни Уакома съм бачкал под различни версии на Windows - никакви проблеми с драйвери, таблет, програма и т.н."


Е, имал си късмет. Допреди няколко години имаше проблем с драйверите и не бяха единични случаи. Но при Уиндоус не бяха сериозни - само спираха и трябваще да се преинсталират за няколко минути. А и обикновено по времето на крашване вече бяха излезли нови, така че не е кой знае какво оплакване. За разлика от Маковете, където се случваше да забие целия компютър. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: Тед   
Дата:   11-01-17 12:43

Аз не лъжа, а e-mil или си онлайн експерт, след като нямаш таблет и цитираш форуми.
Авторът на темата пита за лични впечатления.
От цитираната тема от теб "Wacom-ските драйвеи и под Мак са далеч от перфектни. Крашват си по същия начин както при Уиндоус, даже в някои случаи и по-често.
Но не бих казал, че винаги са голям проблем под Уиндоус. При мен на работа с Intuos 3 крашваха 1-2 пъти годишно (това някъде през 2006-2010). После с Intuos 4 за общо 6 години са крашвали 2 пъти. Вкъщи от една година съм с Intuos 5 - още не са крашвали."

По Уиндос са ми крашвали различни верси на драйвъра.
Крашването изисква рестарт и загуба на персонални настройки без рестарт - това бе масово. Не знам защо ми изхвърляше персоналните настройки!
Под Мак никога! Не твърдя, че някой под Мак не му е крашвал драйвър - ОС, потребител и т.н. са винаги от значение.
Лично съм имал кореспонденция със съпорта на Уакком - ако успея да ги намеря - ще ти ги пейстна в челото, да видиш как самите те накрая си признаха проблемите.
Говоря за Intuos 5 L - PTH-850 модела.

1/ Движение на писалката по повърхността - при Мак изкл. гладко, под Уин / и в момента на Уин10, тогава бях 8.1/ при движение има едно неплавно движение - не е smooth както го казват и изисква повече сила в/у писалката.
2/ Бутоните отстрани като се движи пръста йъде зацепе, къде се появи или трябва няколко пъти да мърдаш пръста.
3/ Най-дразнещото - на кръга като намаляш или уголемяваш браша сецва. яко сецва при движение на пръста.
На практика не можеш да използваш пълноценно бутоните и кръга, а движението на писеца няма нищо общо и в момента спрямо това под Мак и при корекцията чувтвително е по-лека работата и фина.
Съпорта отричаше, докато не им направих видео клип, след което казаха, че има проблем с драйвърите и да се чакало нова версия.

Версии на драйвърите излизат и под Мак и под Уин, така че абсолютни неща няма.
Но да се говори, че съм заслепен и лъжа хората - изказвания от семейство Кривошапкови не търпя.

тест1011 урот: Моля, само хора които използват графични таблети да изказват мнения и коментари. Благодаря !

Ти не си от тях, а аз споделям личния си опит.

Пс. Не съм бил само аз - :
"Mike Millar
always having hard time restart my computer everytime my wacom stopped working unexpectedly. However, There are no “TabletServiceWacom” in my services.exe, either of my wacom driver is different version or my wacom type. Instead."

Трябва да рестартва някакъв сървис в Уиндоса, за да не рестартва уиндоса.

Под Мак - някой от Йосемит на Ел Капитан проблем с драйвъра, след Сиера му се оправило...хардуер, юзер..софтуер и т.н. минаване от една ОС към друга без преинсталация чиста и прочие.



Публикацията е редактирана (11-01-17 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: e-mil   
Дата:   11-01-17 12:54

Автор: Тед
Дата: 11-01-17 12:43
"Аз не лъжа, а e-mil или си онлайн експерт, след като нямаш таблет и цитираш форуми.
Авторът на темата пита за лични впечатления."


Форумите ги цитирах заради твоите мак-фантазии. От 18 години съм с таблет, а от 11 години с два - личен и служебен. И двата са Wacom, като съм почнал от Graphire 3 до сегашния ми Intuos 5. Плюс това 3-4 пъти във форума съм споделял личен опит.
Още в предния ни спор стана ясно, че твоите лични впечатления са сериозно омесени с дребнави заяждания.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: Тед   
Дата:   11-01-17 13:01

Прочети какво съм написал, като отчетеш че не те наричам лъжец и заблуждаващ хората.

С твоите цитати " лъжец" и "заблуждаващ" не се ли заяждаш или казваш общо мнение?

Констатирам очевадно по-добра работа на таблета под мак и в момента спрямо Уин, без фантазии и екзалтирани салюти ....

Друг може да има обратната ситуация. Модел, версия, щайга, софтуер, версии на Фотошопа и прочие.



Публикацията е редактирана (11-01-17 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: e-mil   
Дата:   11-01-17 13:17

Автор: Тед
Дата: 11-01-17 13:01
"Прочети какво съм написал, като отчетеш че не те наричам лъжец и заблуждаващ хората.


След като изопачаваш случая с цитираните форуми и намекваш, че нямам таблет то е ясно как ме наричаш и без да е буквално.


Автор: Тед
Дата: 11-01-17 13:01
"С твоите цитати " лъжец" и "заблуждаващ" не се ли заяждаш или казваш общо мнение?"


При положение, че отричаш множеството оплаквания в публични маковски форуми... какво друго мнение да имам за теб?

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: samurai2   
Дата:   11-01-17 13:22

[smile] и двамата ме кефите [beer] нищо не разбирам от таблети затова ще си трайкам по темата . лек ден [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: test1011   
Дата:   11-01-17 13:49

Ще се работи на Мак спокойно , windows е отдавна в коша.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: barikn   
Дата:   11-01-17 16:40

Вкъщи съм с S-ката, в офиса съм с М-ката ( става въпрос за Intuos Pro серията ). И двата стават, няма кой знае какво значение, за мен поне. Ще свинкеш ако работиш 1 2 дни с него и след това мишката няма да ти трябва :).

PS: С драйвъри не съм имал проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет - избор
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-01-17 18:24

С Wacom Intuos Art S съм от година, за ретуш. Нямам забележки, освен че без мишка и клавиатура не мога да се оправя за много неща в шопа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »