Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За батериите и студа
Автор: exobexo   
Дата:   09-01-17 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: samurai2   
Дата:   09-01-17 12:05

Че на вън е много студено е студено.На колко години ти е батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: h_bio   
Дата:   09-01-17 12:06

Нормално е! Аз онзи ден не можаш да си спра алармата на колата след едночасова разходка при -9. Проблема изчезна след темпериране на дистанционното и батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: exobexo   
Дата:   09-01-17 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: Тед   
Дата:   09-01-17 12:16

Сигурно е дразнещо, но в такива студени и ветровити дни препоръчително е да се ползва батериен грип.
И тука започва дилемата - оригинален или реплика грип. Освен дребни детайли и материал, от който са изработени - гумата, шейната, контактите, бутоните и др., най-важния параметър е, че оригиналните грипове държат +7С вътре при батериите при -15С отвън.
Всяка друга реплика не издържа този тест.

Ако температурата на батерията на Сони е под 0С и "слабите" батерии, които имат ...т.е. 200-300 кадъра...тези 50 кадъра са ти нормални.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: horrible   
Дата:   09-01-17 12:31

Да споделя личен опит от вчера, техника 7Д Канон и неоригинален грип с 2 батерии (едната оригинална другата някаква китайка). Температурата беше -20, събитието бе 3 часа, да по-бързо падат, но по-бързо... с 10% да е...

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: hhumpff   
Дата:   09-01-17 12:35

Това за поддържането на +7С в грипа къде го прочете? Повечето грипове са с работен температурен диапазон посочен от производителя в границите на 0-40С.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: Тед   
Дата:   09-01-17 13:26

То не се чете - тества се с темп.сонда. Слага се грипа във фризер, термосондата вътре и след 15 минн. ориентировъчно се засича.
Нещо такова Freezing test

Гледах преди 2 година едно по-добро видео откъм постановка. Репликите умират на студ. Материалът явно е важен, от който са направени.
Работната температура, която посочваш е притеснителна - 0-40С ?! Под -5С ..ко става...:)
В магазина вътре е важно температурата - при батериите.
Има неща, които не се пишат от производителя и е добре да се знаят.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: sigmadelta   
Дата:   09-01-17 13:55

За да поддържа +7С в грипа трябва да има нагревател .

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   09-01-17 16:38

Снимал съм близо 200-300 кадъра на дълга експозиция с батерия на 4 години , на -20 и не падна,а беше заредена от седмица поне и чакаше своят миг [smilie10]



Публикацията е редактирана (09-01-17 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: bestlap   
Дата:   09-01-17 17:10

Вчера с телефон за над 1000лв излязох в нас имаше 44% след 15 мин 12 и след още 2 изгасна като се прибрах в къщи и го включих да се зарежда покажа 35% [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: guciguci   
Дата:   09-01-17 17:21

А аз пратих телефон в четвъртък,за къде мислите ? За Добрич [smilie18]
Пратката пристигнала днес,след 4 дена,като два от тах в преспите на минус не знам си колко градуса. Мислех,че телефонът няма да отлепи въобще,а той си включил и батерията била на 70 %. И това е телефон на 3 години с оригиналната му батерия. Така че,според мен няма никаква логческа свързаност в това,дали тениката е нова и за 1000 лева или на 5 години за 80 лева. Всичко е до късмет :)

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: Shilo   
Дата:   10-01-17 01:14

В студено време капацитетът на батериите и акумулаторите пада значително с намаляване на температурата. Напълно нормално е.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: mihalo   
Дата:   10-01-17 02:10

Като Shilo

Когато батерията /важи и за непрезареждаемите/ се стопли, възвръща капацитета си. В студено време пъхам "резервите" в джобове близо до тялото, да стоят топли. "Замръзналите", ги топля по същия начин и пак мога да ги използвам, но донякъде. Просто време не им стига да се затоплят както трябва. С температурата пада капацитета.. оловните акумулатори се представят все още най-добре в студ, ма мноо тежки бе за фото :)

Опс, налага ми се малко редакция, че не отговорих по същество на темата.
Тази батерия - NP-FW50 не е, а и няма защо да е много мощна, телата за които се ползва, като NEX примерно, не са много енергоемки.. ама не са и с идея да бъдат "работни коне". Масивните тела изстиват доста по-бавно от нексовете..
Гриповете, за да поддъжат некви + градуси при много минус температури, им трябва енергия отнякъде.. демек батерия, то си е просто елементарната част от термодинамиката. Не, че я познавам тази наука в детайли, но и знам основното :)) Ако има някой по-запознат, да пише!



Публикацията е редактирана (10-01-17 03:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: марвес   
Дата:   10-01-17 06:55

[smilie23]



Публикацията е редактирана (31-01-17 08:20)

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: asahi   
Дата:   10-01-17 10:51

Две батерии в джоба на ризата, една в апарата. Като свърши отива в другия джоб на ризата.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: lamerko   
Дата:   10-01-17 12:05

Много задълбавате - външна батерия 10ампрерчаса с 2ампера изход, двойно зарядно с опция за вход по USB и две батерии на него - всичко това е един малко по-голям джоб... другите батерии в грипа :)

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-17 17:28

Стандартно и нормално за Сони батерия. Дори неоригиналните ми ги точи на студа доста А7R.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: camelasign   
Дата:   11-01-17 19:56

Вчера излезнах и метнах апарата на рамо и точно попаднах на един кълвач, опа....батерията заминала. Ако го бях носил в раницата, обаче нямаше да ми е подръка...Та с една запалка понагрях батерията и успях да направя около 30 кадъра на пилето...

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: Драгончик   
Дата:   11-01-17 20:10

Не отнема ли повече време "понагряването на батерията със запалка", отколкото ваденето от раницата? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: camelasign   
Дата:   11-01-17 20:14

И в двата случая се бавиш, така е...

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: asahi   
Дата:   11-01-17 20:49

Ако си беше държал батерията в джоба щеше да загубиш 30 секунди, в които щеше да имаш време и да ми благодариш.

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: camelasign   
Дата:   11-01-17 20:53

трябва да е джоб близо до тялото, ако е на якото примерно не става

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: Konstantinov   
Дата:   11-01-17 20:54

Днес в Serviz.bg като ми сменяха гаранционно 3 месечната батерия, неоригинална ,която 5 часа седи на нула при включен лаптоп в зарядното ,ми казаха ,че ако не се ползва литиевойонната батерия на лаптопа с месеци и напрежението падне под критичен минимум електрониката я изключва и трябва да я активират,дадоха ми нова.Това не го знаех нито съм го чел някъде.
Аз ползвам за захранване никел кадмиеви батерии -те издържат повече цикли от другите батерии и на по ниски температури ,слагат ги по аварийни осветления и би трябвало да минават някакъв контрол.



Публикацията е редактирана (11-01-17 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: За батериите и студа
Автор: kiten   
Дата:   11-01-17 21:35

Ако не се ползва дълго време с месеци и години, литиевойонна или полимерйнна батерия, желателно е да се съхранява при ниски температури. В заредено състояние на 80% ,се опакова в няколко слоя найлон и се съхранява в камерата или фризера. Високата температура убива тези батерии, а не ниската.
За лаптопите в зората на първите лаптопи отдаването на температурате се прехвърляше на батерията и се амортизираше много бързо. При съвременните лаптопи а и телефони батерията е вградена и донякъде е конструирано така да няма големи температурни аномалии спрямо батерията.
При падането на температурата и KПД-то на всички батерии пада.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »