Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 софтуерен проблем
Автор: славчо1989   
Дата:   04-01-17 14:18

Здравейте излезна ми много странен но неприятен проблем с лаптопа.Ползвам windows 10, и уиндолса не е преинсталиран вече година и половина, но възникна проблем.В момента, в който монитора изгасне и не иска да се пуска после, трябва да рестартирам лаптопа, че да се включи на ново.Не съм инсталирал нищо вчера, но днеска вече 3 пъти ми прави този проблем.Дали бихте дали някакъв съвет, от какво може да е проблема и начин за решение?

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: the_fraction   
Дата:   04-01-17 14:20

Оправи си настройките на захранването ( някъде около избор на скрийнсейвър менюто беше )

Захранване и заспиване
заспиване - никога



Публикацията е редактирана (04-01-17 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: zbonev   
Дата:   04-01-17 14:20

Тоя проблем внезапно без нищо да се инсталира или обновява ли се появи ?

Изключете лаптопа, изключете жака на адаптера и извадете батерията. Изчакайте една минута така и пробвайте пак, може и да не слагате веднага батерията.

Пробвахте ли с външен монитор или телевизор как е положението? (задължително да са включени в един разклонител!) Абсолютно черен ли е екрана или само не свети / има ли някакво тъмно изображение?



Публикацията е редактирана (04-01-17 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: славчо1989   
Дата:   04-01-17 14:26

С външен монитор не съм го пробвай, тъй като вкъщи монитора е vga кабел, а лаптопа няма такава букса.

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: steeens   
Дата:   04-01-17 14:55

Каква марка и модел е тоя лаптоп? [smilie10] Как си пробвал да го будиш досега, освен рестарта?

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: славчо1989   
Дата:   04-01-17 15:01

Модела е asus n551j, пробвах с мърдане на мишката да светне, пробвах с произволен бутон от клавиатурата, както и с натискане на бутона за стартиране на лаптопа, но нищо нямаше ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: lamerko   
Дата:   04-01-17 15:07

Ако лаптопа ти се е приспал, няма да може да го събудиш с мишока. Обикновенно при спящ режим, индикатора на копчето за пускане/зареждане мига на равни интервали - ако и при теб е така - просто натискаш копчето за включване да се събуди (тръгва почти веднага).

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: steeens   
Дата:   04-01-17 15:14

Или просто притваряш капака и после го отваряш... странно че няма букса за монитор...

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: славчо1989   
Дата:   04-01-17 15:18

Писал съм, че става така при изключване на монитора, всички други режими съм си изключил.

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: zbonev   
Дата:   04-01-17 15:24





Публикацията е редактирана (04-01-17 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: tyunkata   
Дата:   04-01-17 15:37

В момента, в който монитора изгасне и не иска да се пуска после - имате предвид от неактивност по екрана, компютърът изключва сигнала ли и след това не може да се събуди ли?

Ако е така - 2 неща може да пробвате: 1 обновяване на видео драйвери, 2 - ако има нов BIOS и в новите версии е описано, че остранява подобен проблем да го обновите. Ако се чудите кое какво е и сте от София, драснете едно ЛС и ще ви помогна.

И ПП: ако е минавал някакво обновление за ОС или драйвер, преди да се появи проблема, може и това да е проблема

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: славчо1989   
Дата:   04-01-17 15:42

Автор: tyunkata
Дата: 04-01-17 15:37

В момента, в който монитора изгасне и не иска да се пуска после - имате предвид от неактивност по екрана, компютърът изключва сигнала ли и след това не може да се събуди ли?

Ако е така - 2 неща може да пробвате: 1 обновяване на видео драйвери, 2 - ако има нов BIOS и в новите версии е описано, че остранява подобен проблем да го обновите. Ако се чудите кое какво е и сте от София, драснете едно ЛС и ще ви помогна.

И ПП: ако е минавал някакво обновление за ОС или драйвер, преди да се появи проблема, може и това да е проблема




Точно така, имам предвид неактивност и поради това изгасва, компютъра си работи, когато натисна "caps lock", си светва светлинната индикация, но не и монитора.

Отговори на това съобщение
 Re: софтуерен проблем
Автор: tyunkata   
Дата:   04-01-17 15:54

Пробвай това дето ти писах - ако не сработи - драсни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »