Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: criminal-smile   
Дата:   04-01-17 12:07

Здравейте,
от едно известно време ме човърка мисълта за Nikon D7200. В момента съм с D5500, който ми е изключително удобен и ползвам глезотийските му функции, които няма 7200. Чудя се, дали 7200 ще вади съществено по-добра картинка и по-малко шум на около 3000 ИСО, за да си позволя неудобството от по-голямо и по-тежко за мен тяло.
Вградения мотор и fine tune също не са за пренебрегване, но какво още че спечеля ако ъпгрейдна.
Снимам предимно дневни пейзажи,нощни пейзажи със звезди, животинки - статично и в движение, с нестабилизирания Тамрон 17-50, който смятам да задържа.

Поздрави! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: demiman   
Дата:   04-01-17 12:17

Фокусни точки, батерия, 1/8000 ... По-важното при теб е обектива разбира ли се добре с твоя апарат ... ако да то не се вкарвай в нови филми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: criminal-smile   
Дата:   04-01-17 12:26

Ами на f/2.8 ми се вижда мек, а снимам звездите на ф2.8
Замислям се за една Токина 11-16 за в бъдеще.
Знам че добрата снимка не е резултат само от добра техника ЗА снимане,
но знаете как е, мисълта за по-високия клас как те човърка.
В крайна сметка ми е по-важна картинката, тази въпросна динамика на 7200 толкова ли е впечатляваща та всички го хвалят и прехвалват, то е ясно че е съвкупност от много положителни качества.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: BoikoP   
Дата:   04-01-17 12:32

Снимал съм и с двата, поне според мен сенозра е един и същ. D5500 ми се струва че е с по-стабилензахват, и въртящия се сензорен екран е по-удобен, но като физическо разположение контролите на D7200 са по-добри според мен. Зависи как си свикнал и как искаш. Разлика в теглото аз не усещам, въпреки че D7200 трябва да е по-стабилен и защитен от външни условиям, лично за мен захвата на D5500 е по-удобен.
А ако ти се дават пари и искаш ново тяло защо оставаш на същия формат със според мен същия сензор. В момента има много добри оферти за D610.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: the_fraction   
Дата:   04-01-17 12:47

Помисли си за един светъл и твърд джам.
За нещата, които снимаш, това ще даде разликата.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: criminal-smile   
Дата:   04-01-17 12:54

Не ми се ще ФФ, пак нови обективи...
Ходя из баирите и с техника за 2-3 бона ако падна и ще се моля счупеното да е поне ребро [smilie5]
Също така няма и да печатам.
За сега не съм дорасла за такава машинка, но знам че апетита идва с яденето [smile]
Важа ми е ергономията и компакността, но бих се разделила с тях заради по-добра картина най-вече. Това искам да знам, има ли видима разлика в качеството на изображението между двата апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: nsirakov   
Дата:   04-01-17 12:57

за планината, щом няма и да печаташ според мен най-удобно е с малък безогледален апарат

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: criminal-smile   
Дата:   04-01-17 12:57

Имах 50mm 1.8G, продадох го, дълъг ми идва за пейзажи, а за животинките - ми то напред, назад, те не стоят мирно :) Иначе разликата е очебийна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: criminal-smile   
Дата:   04-01-17 13:04

nsirakov Кой безогледален става за читави нощни пезажи, без да отстъпва много на 5500. Идеята е да не понижаваме качество, а да го вдигаме. И аз се бях замислила за безогледалка, но коя би се справила наистина добре?
Сони ще предложат всички, но кой модел? Те с все или без визьори, или са им електронни, не е удоволствие така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: stzz   
Дата:   04-01-17 13:25

Не се вкарвай във филми, това е още "топла" камера - ползвай я поне 2-3 години и тогава я сменяй с актуалните към него момент модели!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: BoikoP   
Дата:   04-01-17 13:45

Разлика в картинката поне според мен няма да видиш, а другото са неща който според няма да са ти от голяма полза. Винаги можеш да идеш в магазина и да помолиш да ти го дадат и да поснимаш с 2та един до друг. Мисля че и в photopavilion имаха D7100, който дават под наем. Освен буфера, разликите са минимални ( леко подобрения сезнор и махнатия бандинг на D7100, който аз така и никога не съм виждал, само съм чувал за него :) ). Може да вземеш него и да поснимаш реално.
Но както ти казват и другите бурканчето е по-важно. Аз поне обожавам сигма 35 мм 1.4 на 5500. Снимал съм 2 пъти по няколко дена и комбинацията си заслужава, но от друга страна аз и със 70-200 съм снимал пейзажи, така че кой е най-удачния вариант си знаеш само ти ;)
Успех в умуването.



Публикацията е редактирана (04-01-17 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-01-17 13:45

Ако не снимаш спорт не :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: the_fraction   
Дата:   04-01-17 13:48

Опасявам се, че със стария D5100, ще направя по-добра нощна снимка и от такава с D4s, ако съм с по-читаво стъкло.
Много си ти е хубаво тялото, ако имаш излишни пари помисли за обектив. Имаше тук специална тема за астро, нощни и т.н. снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: vkk1   
Дата:   04-01-17 13:56

Те с все или без визьори, или са им електронни, не е удоволствие така :)

И аз си мислех същото и ми беше основен довод да не мина на безогледалка, докато не си купих една страхотна играчка - еос м - и се оказа не само, че ми е 10 пъти повече кеф да снимам с нея, ами я нося в мен 10 пъти повече и снимам поне толкова повече.
За планина никога вече не бих си помислил да нося онова килограмово нещо.
Това малко апаратче се справя отлично както с неговия си 22/2, така и с 50 1.8 стм, имам и тамрон 70-300, при него обаче се задъхва в дългия край - до 130 фокусира както и 50-ката, след това .... по-добре да не се пробва :)
За животни в действие според мен обаче безогледалката няма да стане.
И въпреки, че събирам с'тинки за 5д някой си марк, че съм откачен фен на дефокусите във всичките им измерения, бих казал, че безогледалката е и ще бъде далеч по-използвано от мен апаратче.
с две думи - отиди в някой магазин и виж дали липсата на визьор ще ти е толкова голям проблем, както и дали скоростта на АФ те устройва.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: quazimodo   
Дата:   04-01-17 14:39

Безогледалка с оптичен визьор - Фуджи ХПро-1,2, за което има кинти. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: pdimitrov   
Дата:   04-01-17 14:50

По въпроса за обективите - Токина 11-16 доколкото знам не е най-добрият вариант за звезди. Светъл е, но много страда от "запетайки", поне от снимките, които аз съм виждал. Може би 14/2.8 на Самянг ще е по-добър вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-01-17 15:20

Заслужава си според мен, ако имаш проблем с фокуса. С микро настройката ще оправиш нещата, но покритието на фокусните точки и високото исо не са за пренебрегване при Д7200. Не съм сигурен дали сензорите са напълно еднакви, все пак са различни класове камери, технологично Д7200 е по-доброто тяло, това дали ще си струва разликата ще го решиш ти според това дали ти се наливат пари за смяната....
Къде е това Д610, еднакво като цена на Д7200? Питам само [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: quazimodo   
Дата:   04-01-17 16:20

Как къде? В базара на старо, колкото 7200 нов в магазина[smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: BoikoP   
Дата:   04-01-17 16:30

Казах че има добри оферти от празничния сезон. Примерно D7200 + светкавица, 50мм, батерия и дистанционно е на същата цена като D610.
D610 + 85mm също е добра оферта според мен. Но като всичко останало и цените си остават субективен фактор. Просото сега има все още коледни офети ;)
Не знам какви са сензорите в 7200 и 5500, но аз разлика в снимките не виждам, нито директно от камерата jpeg, нито raw след обработка. Вадят еднакъв детайл от сенките, шума им е еднакъв. Д7200 е по-висок клас по други прични. Поне аз не виждам защо би ми било на автора да смени кроп за кроп ( и аз наскоро обмислях такава лудост, но се спрях [smilie5] ). Финната настройка е хубаво нещо, но ако обектива си е проблемен няма да те спаси. Най-често срещания случай е със сигмите. Ако не се тества добре не знаш на каква бройка ще попаднеш. Вждал съм 18-35 арт, най-добря зум за кроп, лично мнение, който имаше собствено мнение как ще фокусира и даваше и бек и фронт фокус, зависимост дали снимаш на близо или в безкрайност. Не съм сигурен че фината настройка ще реши проблемът.
Ако греша споделете как се случва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-01-17 18:00

Момчета, изумявате ме все повече с аргументите си в тоя форум.
Значи били на една цена Д7200 и Д610 , ама едното било ново, другото втора употреба... или пък едното било с 50-ка, а другото с 85-ца, то и там разлика викате няма никаква, пък и някаква светка [smilie5] А това някаква си микро настройка, фокусните, батерия, сигурно и буфер - все ненужни екстри, а? [smilie5]
Снимките им били същите, че и детайл, сенки и шум сравнявате [smilie10]
Аз обичам след такива лични сравнения да има качени лични примери, че да звучите правдоподобно поне, иначе излиза, че си чешате пръстите на клавиатурите, щото сравняваме отново плодове със зеленчуци, само по листата [beer]
Аз вика човека да вземе от някъде едно д7200 и да си направи лично сравнение и според него да направи избора си, че иначе ако вземе решение на база чужди отзиви може да остане разочарован! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: Shilo   
Дата:   04-01-17 23:13

Сriminal-smile, прочети внимателно описанията на двата фотоапарата. Хвани за проба Д7200 от приятел или в магазин за фотографска техника. Тогава си задай въпросите:

1. С какво те ограничава D5500?
2. Какво повече разчиташ да получиш от Д7200, давайки 1700лв?

Ако снимаш сериозно бързодвижещи се обекти - птици, самолети, автомобили, имаш парите - смяната си заслужава. За пейзажи, портрети, натюрморт, Д5500 е напълно достатъчен.

На този етап, аз бих купил обективи. След 1-2 години, цената на Д7200 ще е значително по-ниска и тогава ще е по-изгодно да се купи.

Снимката я прави човекът, фотоапарата е само средство.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: hemilio   
Дата:   04-01-17 23:35

Набий парите в обективи!!!
Тялото си е ок.
Няма да се променят снимките ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: BoikoP   
Дата:   05-01-17 10:53

В отговор на PhotoBo.

Не знам дали аз бях причината на изумението ти, но искам да отговоря за да няма лоши чувства :) Реших да пиша в отговор на автора, защото се чувствам съпричастен с него - снимам пощи същите неща в основни линни и скоро и аз имах безумни идей за подобни покупки.
Първо аз никъде не съм казал че едното е ново, другото втора употреба. И двете промоции който споменах са при закупуването на нова техника. И да за комплектите който споменах цената е еднаква. Не сравнявам 50мм и 85мм, 85 мм е изклюително хубав твърд обектив, който се разбира прекарсно с д610 според мен, за това и писах за него, пък е на промоция за не много пари, имайки се предвид какво получаваш. Но и това си е лично мнение.
Никъде не съм отписвал фототехника, споменал съм промоцията и толкоз.
Да, за мен екстрите на д7200 са ненужни, особено имайки се предвид какво е казал че иска да снима автора. Или като иде да снима пейзажи, звезди или някоя заспала котка ще щтрака на серия и му трябва огромния буфер. И също дадох пример защо смятам че фината настройка на автофокуса не би била полезна, имайки предвид че това ще е може би единственото нещо като преимуществу което ще получи при смяната.
Аз снимам с доста по-базов апарат от д5500 и досега пропуснати кадри заради тялото нямам, само заради мой грешки.
И да смятам че ако ще снима това което е казал, и търси по-добра картинка няма да я намери. И казвам че за мен разлика няма. Ако ще снима пейзажи най-често ще му се налага да вади информация от сенките и за това съм споменал това като пример, къде е проблема? ( и да, обикновено съм във форума денем между тастове и на работния компютър просто нямам снимки който да предоставя за сравнение )
Също така го посъветвах къде може да иде да вземе реално да поснима и да не се осланя само на онлайн мнение.

Просто според мен за това, което иска автора разлика няма да намери и по-добра картинка няма да види между двете тела :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: Synthy   
Дата:   05-01-17 11:17

Към днешна дата и възможностите на DSLR, ограничението за добри снимки е единствено в главата на снимащият.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: samurai2   
Дата:   05-01-17 11:21

В главата , в главата но без техника не става.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: Synthy   
Дата:   05-01-17 11:27

Е аз затова учотних, за който и ДСЛР да вземеш, ако си не/кадърен - все тая е. Щото човека пита за тяло, а не за обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: samurai2   
Дата:   05-01-17 11:28

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: criminal-smile   
Дата:   05-01-17 12:04

Благодаря за мнението на всички. Везните наклониха към любимия ми 5500, оставаме си заедно[smilie5]. Тествала съм 7200, но не съм сравнявала снимки, за това и писах тук. Идва ми тежък и неудобен ергономически и може би щеше да си остава вкъщи както се е случвало и с дугата техника която не ми допада. В крайна сметка е важно и удоволствието от самото снимането (поне за мен) . Ще продължавам да сменям обективи, докато си напасна това от което имам нужда.

Благодаря ви!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдан ли е ъпгрeйд от D5500 към D7200
Автор: samurai2   
Дата:   05-01-17 12:06

И ние благодарим [smilie3]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »