Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: макро с обърнат обектив
Автор: Dinko.90   
Дата:   05-01-17 19:05

А защо не пробваш с макро пръстени/туби?


http://g03.a.alicdn.com/kf/HTB1AoIQJpXXXXcOXpXXq6xXFXXXq/Mcoplus-Metal-Extension-Tube-Ring-for-Nikon



Отговори на това съобщение
 Re: макро с обърнат обектив
Автор: lamerko   
Дата:   05-01-17 19:50

С това само замразени калинки може да се снима...

Отговори на това съобщение
 Re: макро с обърнат обектив
Автор: spark82   
Дата:   05-01-17 21:46

steeens написа: Има такъв адаптер

Ще си купя адаптера, до колко може да се увеличи с директно обърнат Prakticar 50мм f/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: макро с обърнат обектив
Автор: sveto92   
Дата:   05-01-17 22:07

Ламерко - друг път. Ползвах такъв постоянно. Никакви ядове няма, ако имаш светкавица. Това е може би най-добрият макро вариант за малко пари (тествал съм всички макро варианти така да се каже). МФ варианта разбира се, АФ така или иначе е ужасен. Сега не ползвам много много, че имам макро обектив, но ако ми се наложи го слагам към макро обектива.

Спарк - увеличението зависи от милиметрите на обектива. Може да го сметнеш :) По спомен при 15мм получаваш нещо от типа на 3:1 макро , което е прекалено много. 50ката дава сносен резултат, за не-прекалено близко кадри. С китака ще имаш още по-голямо увеличение, на 18мм :D И този преходник си е почти без пари :)

макро лещите са кофти нещо, поне 10+ и повече, много аберации и нисък контраст. Но +2 +4 (ако ползваш само една де) са ок като резултат, и лесно се работи с тях.

И както казах - мисли за допълнителна светлина, макро без светлина не става (на 1.8 няма да имаш нищо в кадъра,освен 1 косъм)

Отговори на това съобщение
 Re: макро с обърнат обектив
Автор: steeens   
Дата:   05-01-17 22:22

Почти 1:1 ще е мащаба приблизително...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »