Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic или sony
Автор: Alexgm   
Дата:   03-01-17 14:44

Добър ден,
Реших да си направя подарък безогледален и бих помолила за съвет. Гледам sony alpha a6000 и panasonic dmc-gx7.ако имате по дибри предложение за безогледален за снимане на дете в повечето случаи вкъщи и да е за същите пари

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: georgioiv   
Дата:   03-01-17 22:11

Аз бих гласувал за Панасоника, ако е само за дете в къщи. Всъщност става и за дете навън :)
И за двата, за да снимаш у дома без светкавица, ще трябват още пари за обективи. Ако снимаш с вградената светкавица, това с обективите не се тнася за теб :)
Но, Панасоника има стабилизация на матрицата,което го прави една идея по-добър на тъмно. От друга страна, Сонито има по-високо работно исо, стига да знаеш как да го използваш.

Вюфайндера на Панасоника е доста по-добър и най-важното - може да фокусира по тъчскрийн - незаменимо удобство, особено за който е свикнал да снима на телефона.

Глас за Панасоника

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: rimohit   
Дата:   03-01-17 23:04

Преди няколко години избирах межди тези две машинки. При мен надделя написаното от горби по-горе . За домашен обектив виж 25/1,7 панасоник и 35/1,8 на сони . Мисля , че са минимум нужни за снимки на децата в домашни условия. На GX7 не съм усетил много файда от стабилиацията. Няма нищо общо с тази на олитата и GX80.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-01-17 23:07

Стабилизацията не стабилизира подвижни обекти, там ще трябва по-високо исо и по-висока скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: Alexgm   
Дата:   04-01-17 01:16

А кой от двата апарата има по достъпни обективи(портретни)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: lamerko   
Дата:   04-01-17 01:30

За портрети сякаш Сони-то ще е по-подходящо...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: asahi   
Дата:   05-01-17 10:49

Сонито после е по-лесно за продаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: Alexgm   
Дата:   05-01-17 19:29

Не мисля за продаването. Попринцип клоня повече към сонито, защото е с по голям сензор и нали уж най бързи аф ама пък панасоника има тъч, което ми се струва удобно и визьора му се върти и за това ислах да чуя повече мнения или предложения, но темата ми се подмимава за съжаление

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-01-17 23:08

сонито е по добре заради големия сензор, имам панасоник гх 80 в момента, абсолютна сапунерка, за да постигнеш това което прави сонито с китаци на ф4 - 5,6 за панасоника ти трябва ф1,7 иначе е бъкан с новости и хитрости...

имам и канон г16 отвява ги и двата с китаците, продадох канона и соното некс 6 и си купих панасоника в резултат на което си купих пак канон г16 и пак снимам с него...

основният плюс на панасоника е малкия размер 4к видео и фото функции, които на дръвниците от айм сори няма как да си помислят и за тях...

напрактика некс 6 има всичко необходимо от фото гледна точка и оптимално съотношение цена качество за обективите, е размера е като за дслр на по хубавите стъкла...



Публикацията е редактирана (05-01-17 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-01-17 23:24

другата тъпня на панасоника е че и при най малкото движение матрицата трака постоянно заради стабилизацията и не съм убеден че ще издържи при по дълга употреба в реални условия ходене, тичане, каране на колело, да го оставиш с раницата в багажника над седалката в автобус... най вероятно нарочно не са му измислили заключване при изключване на апарата...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: georgioiv   
Дата:   06-01-17 08:40

"за да постигнеш това което прави сонито с китаци на ф4 - 5,6 за панасоника ти трябва ф1,7"


Ако може го обясни подробно това, че не разбирам каква ти е тезата, а можеш да заблудиш много хора които не разбират ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: samurai2   
Дата:   06-01-17 08:51

Еххх Горби,знаех си аз.Какво толкова не разбра [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: georgioiv   
Дата:   06-01-17 09:03

Ти си титан Бобе, ма за да ти обЯсня да разбЕреш, какво искам аз да разбЕра в тезата на PeterPan, ще ми трябват месеци в рисуване на схеми и картинки баце, не го мисли, кийп он уолкинг.. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: samurai2   
Дата:   06-01-17 09:17

gorbi
Благодаря но няма нужда[smile] всичко си знам и тъй като си ми аверче знам че мога винаги да разчитам на помощта ти. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: georgioiv   
Дата:   06-01-17 09:20

Ето, ма аз споменах че си титан, това точно ти не требе. Бацай Никона, земай кинти, всички да са доволни и тва е рецептата, ти си знаеш. Няма как да си ми аверче, аз имам едни принципи де спазвам в това направленье, но за помощ съм винаги готов, стига да има време за чертане и рисуванье [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: samurai2   
Дата:   06-01-17 09:26

Още веднъж Благодарско [beer]
По темата - колежке взимай сонито и си пей,[beer]



Публикацията е редактирана (06-01-17 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: r_rusev   
Дата:   06-01-17 10:41

+ 1 глас за Сони

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: rimohit   
Дата:   06-01-17 17:41

Понеже иде реч за конкретни два модела , а се намесиха по-нови панасоници с хлошащи матрици ( ?!?) и.т.н. и разни спамве , реших да кача в профила си двайсетина снимки , дето съм снимал малката . Снимките са с 75/1,8 .Можех и с 45/1,8 да ги направя с условието , че щях да бъда наврян повече в детето , а така от дистанция ми беше по-лесно ( а и по малко се намесвах в момента). Да , по големия размер на матрицата при сони има предимство , но не е панацея. Ако на автора на темата му е интересно , може да погледне снимките дали го устройват , като качество , визия и т.н. Мисля , че тъчскрина помага много за улавянето на момента и бързата реакция . Освен това аз лично идвам малко височък и чупещия визьор ми е много удобен за да сваля малко ракурса до нормална позиция на модела .
И като прибавих факта , че има малко разстояние между грипа на сонито и байонета му в което моите пръсти не влизат то избрах просто по практичната (за мен ) камера. Файла на Сонито със сигурност държи на повече изтезание .
Пипни ги , пощракай и ще си отговориш![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: Alexgm   
Дата:   06-01-17 19:53

Благодаря rimohit. Много исках да ги пипна и двата, но в моя град вече не остана място къде, а в технополис ако поръчам да ми го донесът искат капаро и за да видя и двата трябва да отода до варна или софия. Ще помисля и почета още малко

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: alext   
Дата:   06-01-17 23:25

Кажи поне какво ще снимаш. Сонито може да му закачиш практически всеки обектив.. Качеството на изображението е по- добро отвсякъде. Какво ти харесва в този малък сензор на пана не знам, но ще ти излязат и по- скъпи обективите(хубавите). Само заради едната стабилизация не си струва особено със iso възможностите на по- големия сензор.

И нещо по- важно. Гради система! Със сонито имаш възможност на събереш най- добрите обективи от канон, никон, zeiss и т.н. А те стават както на APS- C така и на FF. Не виждам смисъл да наливаш пари в 4/3, ако не снимаш видео



Публикацията е редактирана (06-01-17 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: dtangelov   
Дата:   06-01-17 23:31

а едно различно предложение?[smile]
Фотоапарат Olympus OM-D E-M10 Mark II с Kit (14-42mm II R)
+
портретен обектив Olympus M.Zuiko Digital 45mm f/1.8

по малък, по компактен, с повече врътки и копчета за управление и
по лично мое мнение с доста добра картинка.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: Alexgm   
Дата:   06-01-17 23:53

Olympusa ми е фаворит и не го споменах, защото ми идвя скъп :( иначе е страхотен

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic или sony
Автор: dtangelov   
Дата:   06-01-17 23:57

Понякога в базара изпадат добри предложения [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »