Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 power bank
Автор: славчо1989   
Дата:   25-12-16 21:18

Здравейте, искам да си купя външна батерия за телефон, но на пазара има доста голям избор и не е ясно коя става и коя не.Ще се радвам да дадете съвет, кое си заслужава и кое не.Търся батерия с минимален капацитет 10000 мah, би било добре ако има някаква индикация, колко е заредена/разредена, но ако няма не е болка за умиране.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-12-16 21:33

С Anker няма да сгрешиш. Имат доста компактен модел с 10000 mAh: Амазон

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: picantino_   
Дата:   25-12-16 22:29

Гледай изходящия ток да е 2 Ампера,иначе рискуваш зареждането на телефона да се проточи с часове.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: prozium   
Дата:   25-12-16 23:20

Аз ползвам ето тази -> Click и съм предоволен - зарежда много бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   25-12-16 23:24

Ползвам 10 амперова батерия на Xiaomi - много съм доволен. Много е компактна, но заради качествените елементи си тежи :)

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: piknik   
Дата:   25-12-16 23:40

Има една щуротия:

http://magazin.photosynthesis.bg/oferta/zaryadno-u-vo-powertrekk-fuel-cell-charger.html



Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-12-16 01:15

Offtopic: А как се пълни въпросното контейнерче :? И кога успяха да набутат Fuel Cell в такова нещо на такава цена?...

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: piknik   
Дата:   26-12-16 01:46

В Павилиона го имат - преоценено, може би на доставна - видях го преди 10 месеца...

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: venciwideo   
Дата:   26-12-16 05:00

а после от къде ще си купи нов /картридж/ за тая горивна клетка?

че като гледам не е вечен

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: Jk.freeman   
Дата:   26-12-16 10:00

pdimitrov има клипче по надолу, не си скролнал.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: славчо1989   
Дата:   26-12-16 20:58

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-12-16 22:01

Ъмм... Някой може ли да ми каже къде греша? Доколкото знам, Hydrogen Fuel Cell работи с водород, а не с вода. Водата е отпадъчният продукт. А доколкото помня, отделянето на водорода и кислорода във водната молекула се получаваше с ток... много ток.

Да допълня по темата все пак: големите батерии май винаги имат изход с 2А (или 2.1, или 2.4). Само нюнютата са с 1 или 1.5А.



Публикацията е редактирана (26-12-16 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   27-12-16 08:08

Мда, трябва контейнер с водород. А в обявите не става ясно откъде и колко струват :)

Иначе сега разработват някакви странни слънчеви централи, които освен електричество, като страничен продукт добиват водород и съответно освобождават кислород в атмосферата (само дето така и не схванах технологията).

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: славчо1989   
Дата:   27-12-16 12:07

текст

текст

някоя от тези батерии, дали би била добър избор?


Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: BXMarkov   
Дата:   27-12-16 16:41

Още един глас за Xiaomi powerbank 10000mAh, компактен физически размер и реална мощност,съчетани със 100% надеждност. Зарежда телефон 1850 mAh от 20 до 100% за около 40 мин.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: Jk.freeman   
Дата:   27-12-16 17:56

Много хвалене на тва Xiaomi , много нещо... Заради вас ги заредих в магазина да ги видим колко са стока. Само да ми остане и малко свободно време, ще изчекна някое да му видя елементите, колко са елементарни[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   27-12-16 18:20

Две имам и са железни (и в двата смисъла [smilie5])

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: pesho666   
Дата:   27-12-16 18:44

Jk.freeman написа:

> Много хвалене на тва Xiaomi
Имам модела от година и половина,много съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: nimi   
Дата:   27-12-16 19:40

Vinsic

Капацитета и токовете им отговарят напълно!


Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: picantino_   
Дата:   27-12-16 19:41

И аз съм с Xiaomi 10400mah power bank.
Ползвам я от година и половина.Няма грешка.Държи достатъчно дълго тока в себе си когато не се ползва.Кпацитета си е реален.Моята я взех от ибей някъде за 35лв.Самото зареждане на батерията е доста бавно,с зарядно за телефон от 0 до 100% за 14часа.Изходящия ток е 2,1А.
Ако ще се поръчва от Китай да се внимава,че има много ментета копия.Има много обяснения и снимков материал как да се познае фалшивата.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: stingray   
Дата:   28-12-16 11:20

Дайте линк за истинското Xiaomi, да си поръчам и аз ?

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   28-12-16 11:30

gearbest.com - тук всичко на xiaomi и по-известните марки са оригинални. Принципа на търговия е малко по-различен от типичните китайски сайтове :)

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: iavorski   
Дата:   29-12-16 14:01

Още един глас за gearbest - имам поне 20 поръчки оттам включително 3-4 нещица на xiaomi - това не е платформа, а един търговец / като emag / - респективно всичко си е оригинално.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: славчо1989   
Дата:   01-01-17 15:33

От български магазин не може ли да се купи хубава батерия?

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: славчо1989   
Дата:   02-01-17 20:32

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   02-01-17 20:45

Взимал съм чарколяци от този продавач - нямал съм проблеми с него, но все пак не мога да дам гаранция за батериите дали са оригинални:

bazar.bg - Arduino BG

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: notz   
Дата:   03-01-17 03:48

Аз изполавам ето тази http://i.ebayimg.com/00/s/MzIxWDUwMA==/z/l6wAAOSwMgdX1fKZ/$_1.JPG?set_id=8800005007
и съм много доволен. 2600mAh 1А и е пре достатъчно...не знам какво ще зареждаш с тия 10К mAh...а това да си взимаш батерия с изходна големина на тока 2 - 2.1А според мен не го прави, вярно ще зарежда по-бързо, но и ще си прецакаш батерията (поне при мен това се случи).

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: славчо1989   
Дата:   03-01-17 13:04

Имах батерия 2600mah, но се развали, а и ми идва малка.Сега примерно пътувам 13часа и ми трябва голяма батерия за 2-3 зареждания.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: pdimitrov   
Дата:   03-01-17 13:29

@notz, телефоните с големи батерии (да речем от 3000 mAh) се зареждат с 2 или 2.1А. Пробвал съм с 1А на моя OnePlus One - за час имах заредени <10%, а иначе пълният заряд е под час и половина, ако не се лъжа. Телефоните, които ползват по-малък ток, обикновено автоматично ограничават ампеража.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: smilen_k   
Дата:   03-01-17 15:43

Здравейте,
имам оригинална батерия на Presigio, чисто нова, със реални 8000 mAh.В монетна си разпродавам магазина и ще ви я дам на едровата цена. Мога да пусна и фактура, ако ви е необходима. Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: notz   
Дата:   04-01-17 05:33

@pdimitrov:
- тези "mAh" индикират "живота на батерията" или казано по друг начин, колко зареждания и разреждания може да извърши батерията. Те нямат общо с това колко бързо ще се зареди батерия. Ако една батерия 2000mAh ще работи правилно за период от 1 година, то батерия 3000mAh ще работи да кажем година и осем месеца.

- 2А или 2.1А ток ще заредят по-бързо една батерия, но рискът тя да прегрее и дори да гръмне се увеличава драстично. Примери са автомобилите Tesla и телефоните Samsung заради този fast charging.

- За това, че вашата батерия се е заредила за толкова време, моето мнение е, че е от батерията на телефона.

- "Телефоните, които ползват по-малък ток, обикновено автоматично ограничават ампеража. " .... тук не можах да Ви разбера какво искате да кажете. Големината на тока се измерва в Ампери.

Според мен батерия с толкова много mAh си е чисто прахосване на пари, но всеки сам си решава. :)

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: imitev   
Дата:   04-01-17 09:33

В mAh се измерва капацитета на батерията. Броят на циклите на зареждане са друго нещо и зависят от типа на батерията.

Зарядният ток се управлява от контролер в телефона - и 5A да осигуриш няма проблем. Контролерът следи параметрите на батерията и коригира зарядния ток.

А силата на ел. ток се измерва в Ампери, не големината му.

Добре е да се разбират понятията и материята.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   04-01-17 09:44

@notz:

- тези "mAh" индикират "живота на батерията" или казано по друг начин, колко зареждания и разреждания може да извърши батерията. Те нямат общо с това колко бързо ще се зареди батерия. Ако една батерия 2000mAh ще работи правилно за период от 1 година, то батерия 3000mAh ще работи да кажем година и осем месеца.

Това по-добре го изтрий...

- 2А или 2.1А ток ще заредят по-бързо една батерия, но рискът тя да прегрее и дори да гръмне се увеличава драстично. Примери са автомобилите Tesla и телефоните Samsung заради този fast charging.

Тук е "според зависи". Често устройствата са конструирани така, че да дърпат толкова ток, колкото му трябва (вид защита). Проблема с бързото зареждане се решава не толкова с по-голям заряд, а с високочестотни импулси.

Голямата батерия всъщност е за спасяване на положението при по-дълги пътувания. С твоята 2600mAh няма да успееш да заредиш дори веднъж батерията на повечето смартфони, а интезивната работа с тях изпива батерията за отрицателно време. С 10 или 16 амперова батерия може освен смартфон, но и таблет да се зарежда, което въобще не е за подценяване. Отделно масово се продават зарядни утройства за батерии за фотоапарати, които имат възможност да зареждат през USB вход - една безценна опция за пътуващия фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: Тед   
Дата:   04-01-17 10:05

Canyon - тази power bank използвам.
Бях много скептичен към Mah, привлякоха ме двата изхода - т.е. две у-а може да зарежда.
Има и фенерче, в някои ситуации може да е полезно, ако нямаш под ръка.

Има 4-и деления за състоянието на батерията.

Iphone 6s - зарежда два пъти, като 1-но деление угасва, което за мен е повече от добре.
Щото Iphone-ite имат "прекрасни и издръжливи батерии"....

За градски у-ия има по-малки по размер, които биха били по-практични, на мен лично за града не ми трябва.
На път и по Балкана - must have.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: ZENON   
Дата:   04-01-17 11:34

Ще останете гръмнати ако знаете колко малко УСБ кабели пропускат дори и 1А ток.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: pdimitrov   
Дата:   04-01-17 14:44

Благодаря на imitev и на lamerko за включването. Спестихте ми доста писане. Отделно понаучих нещичко :)

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: notz   
Дата:   04-01-17 15:29

"В международна система единици SI големината на тока или само токът се измерва в ампери.Понякога разговорно вместо „големина на тока“ се използва израза „сила на тока“ или „ампераж“, аналогично на израза „волтаж“ за електрическо напрежение." ... не му разбирам аз.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: notz   
Дата:   04-01-17 15:44

С моята 2600mAh батерия си зареждам прекрасно моя Smart Phone и Tablet. Другото не мисля да го трия :) Седни и почети малко какво е mAh и защо го има написано на батерията.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   04-01-17 15:58

Ясно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: pdimitrov   
Дата:   04-01-17 16:55

Като сме тръгнали да борим елементарната физика (да се разбира физика за 7-ми клас), аз да си кажа и че Земята е плоска и да затваряме темата :D

За да не е пълен офтопик, давам линкове към кратката българска статия в Уикипедия относно капацитет на батерия или акумулатор и към много по-дългата и по-подробна статия на английски относно батерията: 1 и 2.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: realnoncho   
Дата:   04-01-17 17:08

notz,
Поне като си заблудил и ти го казват не се опитвай да заблуждаваш и другите [smilie23]

Няма нужда от чак толкова много детайли, има достатъчно добри батерии, като изключим някакви твърде евтини незнайни марки. Щом дори китайската Turbo-X(марка на Плесио) ми върши работа повече от 2 години и повечето от сегашните с достатъчно капацитет ще са ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: imitev   
Дата:   04-01-17 19:10

Нотц - не стига че нищо не ви учат в училище, не разбирате от намеци, както и не уважавате останалите...

СИЛА НА ТОКА в Ампери е техническият израз.

Запомни, за да не се излагаш - капацитетът на батериите се измерва в Ач, Ah, мАч, mAh - амперчас (за големите), милиамперчас (за малките).

Това е количеството електричество, което може да се получи от нея, когато е свързан консуматор, докато пада на напрежение достигне определена граница. (за това бас ловя че даже не си се замислял)

PS: Електроинженер съм, завършил преди 20 години...
PSS: И избягвам да споря със специалисти в тяхната област - например с хирурзи за апендектомия, с алкохолици за алкохол...

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   04-01-17 21:50

imitev: точно за тази терминология не е нужно да си инженер :)

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: imitev   
Дата:   04-01-17 22:22


Както е видно - нужно е...

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: marrio31   
Дата:   04-01-17 22:43

notz е великан :) иначе по темата..аз ги избирам на тегло батериите,не вярвам на китайците какво пишат по тях,Xiaomi е доказала се фирма и ако се намери истинска е гаранция за качество.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: imitev   
Дата:   04-01-17 22:52

Китайски пясък в опаковка на батерия виждал ли си?

Тежи точно колкото оригиналния...


http://images.says.com/uploads/story_source/source_image/2442/dd2e.jpeg



Точно Сиаоми имат може би повече ментаци, отколкото оригинали...



Публикацията е редактирана (04-01-17 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: marrio31   
Дата:   04-01-17 22:57

Хехе,голяма работа са,такова не бях виждал :),значи и по тегло вече не може да се избира :) Xiaomi от проверени магазини значи.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: notz   
Дата:   05-01-17 00:11

Радвам се, че не живея в България и не комуникирам с хора като Вас :) Не знам къде видяхте да съм писал, че това не е капацитета на батерията ?
П.С. Електроинженер съм, завършил преди 1 година...

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: mmjm   
Дата:   05-01-17 00:31

notz, ако преподавателите Ви прочетат написаното от вас в тази тема, вероятно ще се самоубият колективно.[smilie10] https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_085322.gif



Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   05-01-17 00:40

Радвам се, че не си учил медицина...

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: notz   
Дата:   05-01-17 00:42

Вашите това ли направиха ? Каквото имах да кажа го казах, слагам точка на тази тема за мен. Надявам се да съм бил полезен с нещо за някого. Приятно инженерстване. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: steeens   
Дата:   05-01-17 00:43

imitev написа:

> Китайски пясък в опаковка на
> батерия виждал ли си?
>
> Тежи точно колкото оригиналния...
>
>
> http://images.says.com/uploads/story_source/source_image/2442/dd2e.jpeg

>
>
> Точно Сиаоми имат може би повече
> ментаци, отколкото оригинали...
>
>
>
> Публикацията е редактирана (04-01-17
> 22:53)

Това е страшно...каква батерия имитира?

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: lamerko   
Дата:   05-01-17 00:56

Че го каза - каза го, но защо не прочетеш какво си писал и не провериш все пак как стоят нещата? Няма смисъл да отстояваш грешна теза.

Колкото до Xiaomi - като всяко качествено нещо си има лоши ментаци. Под лоши - разбирайте наистина лоши. Все пак доживяхме китайците да правят ментета на китайските стоки. А добрата новина е, че има сигурни източници на оригинални стоки.

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: imitev   
Дата:   05-01-17 01:05

Noz - сега се върнах и прочетох 2 пъти какво си написал и искам да ти се извиня се за кофти отношението! Това което си писал за капацитета на пауър банката е вярно от гледната точка, в която го коментираш...

Steens - произволна батерия. В нета има доста филмчета/снимки на такива ментарлъци. Обикновено ти удряш голямата "далавера", ама и тебе те удрят далавераджиите...

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: kiten   
Дата:   05-01-17 01:27

яка батерия
от румънците става и за колата[smilie5]



Публикацията е редактирана (05-01-17 01:29)

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: imitev   
Дата:   05-01-17 01:35


Става и за совалката, ако и падне акумулатора...

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: славчо1989   
Дата:   05-01-17 01:45

Точно заради многото ментета направих темата.Купих една евтина батерия, която след 5-6 месеца загина, а се ползваше рядко(вероятно не повече от 20 пъти за тези 5-6 месеца).Тези Xiaomi разбирам били хубави, но като гледам в бг сайтовете е пълно с тях и на всякакви цени, доста е трудно човек да прецени, коя става и коя не.



Публикацията е редактирана (05-01-17 01:56)

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: marrio31   
Дата:   05-01-17 08:20

Разгледай тук,сайта изглежда читав http://www.xiaomishop.bg/Smart-home

Отговори на това съобщение
 Re: power bank
Автор: iavorski   
Дата:   05-01-17 10:23

Аз моята 10000 мАч xiaomi от гиърбест я тествах по най-простия начин. Заредих си два пъти от 10 до 100% телефон с 4000 мАч батерия. И да вметна - ако някой си мисли че в батерията са останали още 2000 мАч е в грешка - при конверсията има едни загуби така че винаги си махайте минимум 10% за да знаете колко ток ще "получите" в зареждания уред!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »