Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: Abyssos   
Дата:   10-12-16 15:07

Здравейте,
интересувам се от този обектив, но виждам, че са с (VR) и без варио. Тъй като е китов, и цената в комплект с фотоапарат е по-ниска за този без VR, има ли съществени разлики при фотографиране с тях?
Особености при работа, настройки и т.н. [shtrak]

Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: Pavlov   
Дата:   10-12-16 15:09

Стабилизацията спасява от "размазване" на снимката при ниски скорости на затвора. В някои случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: io_bs   
Дата:   10-12-16 17:16

Точно този обектив (AF-P) има вариант с и без стабилизация. Вземи този със стабилизация, ако можеш :)

Отговори на това съобщение
 Re: AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: alext   
Дата:   11-12-16 14:49

Стабилизирания и става добър all around екскурзионен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: slyn4ogled   
Дата:   11-12-16 18:24

По ми наблюдения нестабилизирания по неясни причини е много по-остър от двете стабилизирани версии ...
А и за 18-55 VR-а не е толкова нужен в крайна сметка :)

Отговори на това съобщение
 Re: AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: notz   
Дата:   12-12-16 05:45

В момента използвам този обектив КЛИК и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: Abyssos   
Дата:   12-12-16 16:49

Доколкото чета от различни места, с VR обектив може да се снима по-добре на места със слабо осветление, и нощно време, докато с другия не може?
Освен това макрото при стабилизирания обектив е по-добро? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: bg2014   
Дата:   12-12-16 19:15

С какъв апарат си?
Този обектив НЯМА автофокус на Д3200, но аз разбирам, че купуваш комплект тяло с обектив, нали така?
Този обектив е подобрена версия на другите по-стари версии на 18-55 имам предвид AF-S версиите. Този AF-P е по-тих (важно за снимане на видео), по-бърз и по-удобен. За стабилизацията (това означава VR) е добра опция, но не е толкова важна, колкото я изкарват мнозина. Първо защото рядко се снима на ниски скорости или когато се снима на ниски скорости винаги е с опора. А най-често от статив. Имаш светкавица и тя ти дава възможност за по-високи скорости. Имаш ИСО и то ти позволява същото. Имаш и ръчни настройки с които да си избереш скорост удобна за теб. Така, че стабилизираната версия е по-добра и скъпа, но това не означава автоматично, че и снимките ще са по-добри. Не!
Да не говорим, че скоро ще искаш да смениш обектива с друг по-светъл и в повечето случаи той (по-светлият) ще е без стабилизация.
Остава решаващо колко видео ще снимаш. Ако е често - взимай VR версия, ако рядко - взимай по-евтиния. Това е. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: Abyssos   
Дата:   12-12-16 22:49

Благодаря ! Да, спрял съм се на D3300, но го намирам с китов обектив в двата варианта (с и без стабилизация), съответно и немалка разлика в цената.
Ще снимам предимно снимки, а не клипове [smilie3]
Просто в много ревюта се споменава, че при нощни снимки едва ли не, е непосилно да се направи добър кадър без VR, което породи и заглавието на темата.. [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-16 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G
Автор: notz   
Дата:   13-12-16 20:39

Ето това ми отговориха на мен " The AF-P lens is a new model lens that Nikon announced back in January. Essentially, an AF-P lens is an upgrade of the AF-S VR and VR II lenses. It includes a stepping motor which grants the lens smoother, quieter and faster autofocus. "

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »