Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-12-16 22:31

Simbon4o не спори с хората моля те :)[smilie8]

Пуснали са тема за да си кажат хората мнението ,а това право не им се уважава.

При М5 няма нито едно интересно нещо освен прексасната дуал-фокус система комбинирана с тъч-скриин. Което при липсата на смислено видео също е безмислена. [smilie21]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: steeens   
Дата:   09-12-16 22:49

Суровия файл на сонито що е толкова малък?
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-16 23:18

Темата може да е актуална САМО ако има някой, който да я е взел вече и да снима...Иначе оставаме с някакви мечти на бивш Самсунг фен и по едно изказване и толкова.
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   10-12-16 00:26

Pd, според теб само читавото видео ли осмисля съществуването на безогледалките ?!? [smilie10]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   10-12-16 00:31

[09-12-16 23:18] kvakioh :"Темата може да е актуална САМО ако има някой, който да я е взел вече и да снима...Иначе оставаме с някакви мечти на бивш Самсунг фен и по едно изказване и толкова."

Признавам бивш Самсунгер съм, но си мисля, дори и да имах такова апаратче и да бях наредил тука 5 страници картинки заснети в RAW и конвертирани, надали щеше да са по-различни коментариите и изказванията. Просто Заключение: Емоксида пак сай еманципирал да възхвалява няква играчка - виШте му картинките - ни мой да снима, а само се плюнчи в темата си. Снима с китака - коментира системи. [smilie18]



Публикацията е редактирана (10-12-16 00:33)
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: georgioiv   
Дата:   10-12-16 08:48

Айде по-кротко - соняджии и никонаджии... Едните като си направят апаратите да снимат повече от 5 минути без да прегряват, а другите като се научат да правят безогледалки - тогава да коментирате.. [smilie5]

Това си е първата безогледалка на Канон, която може да се конкурира с лидерите в тоя клас. А можеха да сложат сензора на 6Д и 4К видео и да избият рибата за видео при ниска осветеност, но ако е вярно това за кодека което пише Симо - ще почакаме още.

Сравнението с А6000 е смешно - с дисплея си от 90-те години, дори на дъртия некс 5 е по-добре. [smilie5]

Да не говорим, че дисплея на М5 е по-голям, с по-голяма резолюция от 6300, че и тъч. За дисплеите на Канон мога да кажа че са били винаги най-добрите. Отделно въпреки че не е Weather Sealed Body, сглобките на Канон са били винаги по-добри от на Сони или Никон например. Нищо не се отлепя, разпада, разглобява и т.н. Поне на мен, от 5 вече тела Канон, на нито едно, нищо не е преставало да работи, освен затвора и то след няколко стохиляди щраквания (40Д и 20Д).. [smilie5]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: geoge   
Дата:   10-12-16 08:55

А колко години му трябва, за да фокусира? [smilie18]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-12-16 11:50

Горби сензора на 6Д не става за видео или поне не може да прави 4К, бавничък идва. Въобще канон и видео като изключим синема камерите им може да забравите вече :). Ясно се видя вече, че канон не смята да пуска гювеч тук особено след 5д4. 1дх2 има добър потенциал, но е грубо спънат. Дори най-платените канон юзъри надали ще се гърчат да снимат по работа и дори за кеф с тази подигравка кодек от преди десетилетия. Лантерна колкото и да се опитват да изгорят платките в тези камери не могат да направят чудеса. Роу видеото от тези камери умря в момента в който панасоник пуснаха 4К в GH4, просто стана безмислено да се мъчиш. Сони и те имат читав 4К запис, дори според мен по-добър.

За снимки - да не е лошо ама тъч скриина можеше да е като на панасоник(които имат най-добрите дисплеи не канон). Що за идиотщина селфи мода да е от долу... и като снимаш на визьор да си буташ фокусната точка с нос, панасоник показаха доста отдавна вече как се прави, другите не искат да го направят. И да дуал пиксела е добър ама бързината малко му куца.

Сега някой ще каже ама канон цветовете... тези неща, ако са били проблем едно време в днешно време изобщо не са. С няколко LUT-а мога да си правя за секунда цветовете на която си искам камера от която си искам друга такава и за снимки и за видео.

Относно прегряването на сонитата :) има си заобикалки, които за мен си струват когато получавам най-добрата картинка насреща. С външна батерия нещата заспиват и дори а6300 може да снима с часове без да спира и да прави проблеми(в случай че ми се наложи де). За справка лекцията ми във Фотосинтезис беше почти изцяло заснета с А6300. На едно място за секунди пуснах запис от 7р... значи може дори да се каже, че е изцяло заснета с а6300 най-прегряващата камера. Ако знае човек какво прави сони са оставили много настройки и може да се нагласят тези камери да са и удобни и много добри като картинка. За мен нещата са ясни защо ги ползвам, не казвам че са супер за всичко. Където не са супер имам никон :).
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: skodi   
Дата:   10-12-16 12:04

Я да се изкажа и аз, като първи (явно) докосвал се до Eos M5 :)
Пробвах го с преходника и 50мм, но не помня 1,8 или 1,4 беше, автофокуса беше бавен, но явно обектива си беше бавен, след това го пробвах с тамрон 17-50 стария без стабилизация, автофокуса беше супер. [beer]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: ss_sgp   
Дата:   10-12-16 12:07

Искам сега да поясните и за какво ползвате 4K видеото? Предполагам доста от вас снимат късометражно кино, завършили са подходящо учебно заведение и имат някакъв екип за целта, участвали са в международни фестивали и т.н. Любопитен съм. [smile]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-12-16 12:22

Това да не ти е хирургия :) какво значение има кой какво е завършил. Най-простото нещо е да снимаш от време на време малко 4К за сток, за познати видеографи, ... все влиза в употреба. На високо исо като свалиш 4К до 1080 става доста по-използваем резултат, дефакто а6300 снима видео до 25600исо съвсем използваемо, кой канон го може това? Защо ми било 4К [smilie5] ами трябва ми, защо да снимаме с камери като може с телефони.
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: io_bs   
Дата:   10-12-16 12:43

За какво пък ще ползваш по-добрият автофокус на М5, като можеш да си вземеш М3? Предполагам винаги снимаш движещи се обекти [smilie5]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: kvakioh   
Дата:   10-12-16 12:58

Никога, никога и никога не правя сравнения между камерите. Взимам, ползвам, казвам какво е кусура точно на определената, какво ми липсва, но не правя сравнения. Точно и затова ползвам няколко според случаите. Взимам винаги каквото смятам по усет, че липсва. Идеални няма.
Тия неща точно за Сони и др. започват да стават много плоски. Ето, липсвало 4к на този м5, липсват и други неща, не коментирайте кое колко е при някакви 6000, 6500, 6300, за чии?
И при Канон има да се разкачват и отлепват някои неща, но не ми се коментира...защото мисля при този м5 няма да се случи.
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-12-16 13:31

М3 е с по-старата матрица и за снимки е с динамичния обхват на айфон 6 [smilie5] е не е ама не е като на съвременните камери. И няма визьор и никак не е евтино за това което предлага. Освен, ако целта не е да се купи точно канон не бих го мислил изобщо като покупка.
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   10-12-16 15:52

Симо, не съм много съгласен. При над ISO400 EOS M3 има по-добра динамика от на 80D и всеки останал кроп модел на Canon. Така, коя крива на динамичния обхват е по-хубава много зависи в какви условия се снима и при какво ISO. Един стоп преднина при базово ISO 100 не е кой знае каква преднина, според мен.

Дали аз харесвам М5 - Да, разбира се...просто ми е влязла мухата в главата. Аз съм на мнение, че един фотоапарат, а и изобщо всяко устройство трябва да ти осигурява равни порции удобство и кеф като го използваш. Винаги съм се ръководил от тоя принцип, купувайки си техника. (Това от гледната точка на любител и хобист. Не ползвам техниката си да вадя пари от тези играчки.) Поради това примерно преди време след като имах SONY NEX-5R друго подобно телце не съм имал интерес да си взема. Едва сега а6500 ми хареса, заради тъч-екрана, ама цената му е абсурдна. Поради тези горните принципи имах и бързо продадох най-добрата кроп матричка Samsung NX500 - без визьор е много скопено тяло. Затова махнах и LUMIX DMC-GX80,само след месец опит с него - има си всичко, но не ми носи кеф - скучна машинка, тъпкана с екстри. PEN-F за разлика е много по-ограничен като възможности и като АФ е много слаб, ама носи невероятен кеф чисто като телце и управляемост. Има най-некадърно скалъпеното FullHD, ама дреме ми нана дедовия...Бавно стартира, не е пъргаво тяло по днешните стандарти, но бих си го взел нов от магазина, макар да струва баш колкото този EOS M5. А реално какво повече ти дава с прямо него - практически нищо, дори е по-зле, но ти дава КЕФ и Фетиш. Същото, което мнозина усещат и виждат във FUJI-X.

Както ми изглежда това готино апаратче EOS M5 има всички хубави контроли, много клевър управление, заимствано от други конкурентни модели. И най-сетне има матрица, която изобщо не изостава от тези на съвременните кропки от конкурентни марки, като изображение и съвсем адекватна иновативна АФ система. Може да се окаже, че не е най-бързата, но според мен ще работи достатъчно надеждно, а това е повече от достатъчно, за любител-щракач. Възможността да се ползват всички обективи на EF-mount е много готино.
Сони телата могат да ползват всички обективи на света, но просто не ми харесват, без тъчскрийн. [smilie25]

Евентуално SONY a7 III ако има тъчскрийн функционалности, може евентуално след 3-4 години да си взема ползван, обезценен от Базаря, за да се бъзикам с ръчнофокусни еФтенджьос обективчета



Публикацията е редактирана (10-12-16 16:44)
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   10-12-16 16:35

EOS M5 vs APS-C





Публикацията е редактирана (12-12-16 08:44)
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: vkk1   
Дата:   10-12-16 16:49

Като съвсем нов собственик на M-системата, само мога да кажа, че е истински кеф да снимам с това. Направо ми се върна желанието да снимам.
Реших се на тази стъпка, защото гледайки снимките си, забелязах че с всяка изминала година, те стават все по-малко. И това е основно от факта, че все по-малко ми се разнасяше тухлата.
Сега М-а и 22-ката е почти винаги с мен, събира се в джоба, а получавам напрактика същото качество на изображението.
Сега съм поръчал и една 50-ка стм и тамрон 70-300 /който много си обичах и на никона/, ще видим с тях как ще са нещата.
Единствено много ме мъчи отвратителният dpp на канон, но ще се сборим някак с него. Няма как да не призная, че никонския nx беше в пъти по-добър [smile]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   10-12-16 17:31

SONY a7rII vs Canon 80D Dual Pixel AF
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: kvakioh   
Дата:   10-12-16 22:22

Емка, мечтателю...Жалко за четенето и времето ти.[beer]
Пратих ти по човек парите, да знаеш. Ти знаеш за какво.[smitten]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   12-12-16 08:45

[smilie5]



==========================
МАЙНАТА МУ НА ФОРУМА !

ЗАТВАРЯМ СИ ТЕМИТЕ!



Публикацията е редактирана (08-03-17 00:58)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.