Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 04:46

...Мисля, че дойде време да се отвори самостоятелна тема за тази интересна машинка [smilie24]




* * * * *

Ето и един бърз летящ старт с 5 ревюта за модела :

(долните малки картинки са активни link-бутони, кликайте за препращане)











Video
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: alek200   
Дата:   09-12-16 11:10

Според мен е прекалено скъп за това което предлагам?![shtrak]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 11:20

А ти какво предлагаш ? [smilie8]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 11:23

Аз мисля, че адекватната цена за тази играчка биваше да е в порядъка на 1400-1500лв с китовия 15-45/3.5-6.3 т.е. с около хилядарка надоле
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: BateBorko   
Дата:   09-12-16 13:19

Стъпка в правилна посока, която CANON трябваше отдавна да са направили. Цената е такава за да не подбиват пазара за 80D, но категорично е много висока за нашите стандарти. Гамата има шанс, но с поне още няколко М обектива, в т.ч. 2-3 твърди. И да не са с Цайсови цени.

 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-16 14:43

ЗАради някакъв дуал пиксел и повече кадри в секунда (ужким) не си заслужава пред М3 да се избере...
Може би някой, който има парите и иска първа камера за достатъчно много пари да се хвърли, но малко ще са.
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Eye_Contact   
Дата:   09-12-16 15:31

Най ми е смешно като почнете да мрънкате за цени ,Канон определено си имат маркетингови специалисти и продукови мениджъри които сигурно първият им урок в университета е ."Не слушайте мрънкащи мишки от страни с население колкото квартал на Токио."
Толкова ли не разбрахте че БГ не е пазар за нищо и никоя уважаваща себе си фирма не я интересува кво мисли народа тук .
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: fotocolor   
Дата:   09-12-16 15:32

с 1-2 по сериоюни ангажименти се избиват
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: realnoncho   
Дата:   09-12-16 15:47

По-сериозни ангажименти с М5 и многобройните подходящи за сериозни ангажименти EF-M обективи. Това трябва да се види, въпреки петъка.
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 16:35

Фантазьорите, добре ще е да погледнат, надолу, към земята.... Даже херр Швабен с тлъстата заплата от няколко бона евра си брои центовете и не ги прахосва с лека ръка и смело както местните маниЯци [cool]

EOS M5 и Сериозни анажименти, някак не звучат много обмислено. Ако ще да се спотайва покрай някой EOS 80D със закачен с преходник 50/1.2, може и да пробва да допълва, като второ тяло, ама само с него... май идва леко слабо
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-16 16:37

Емка, говориш ги пак много. 80д, 50/1.2 и 1.0 и М5 само на картинка.
Реално цената е под 500-600 евра за тялото, не повече. Със 750/760 Д ми е интересно как са нещата като сравнения също, не само м3.
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: georgioiv   
Дата:   09-12-16 17:21

Зависи чия, т.е. като коя ще е матрицата - като на 750Д или като на 80Д. Ако е като на 80Д ще е огън.. :) Само дето хората отдавна направиха 4к видео, другите всички характеристики са супер.. :)
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-12-16 18:10

За второ тяло ми се струва страхотна алтернатива и при сериозни ангажименти! Поне такава заявка прави, мисля, че цената няма какво да се коментира...както вече стана ясно [smilie3]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 19:03

ценово са го лепнали там, където са и конкурентите = OM-D E-M5II PanaLUMIX G80 и FUJI X-T10. И тук става дума за телата като тела, ергономия управление, възможности, без отношение към матриците.
Колко реално трябваше да струва OM-D E-M5II, та да му претендират за €1100 само тяло и това вече над 18м, а и на всичко отгоре го правят във Виетнам [smilie18]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: h_bio   
Дата:   09-12-16 19:04

Изглежда скъпо, но от друга страна какво повече предлагат високия клас безогледалки на Фуджи и Олимпус, че да струват дори и повече?
При Еос М не е за пренебрегване възможността за ползване на еф и еф-с обективи с преходник както и огромната гама аксесоари на канон (светкавици и пр.). Ето тук според мен Еос М е едни гърди напред спрямо гореспоменатите
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-16 19:20

Единственото реално предимство, което виждам на М5-цата е точно преходника, което го прави наистина добър избор като второ тяло. А сравненията между нисък и висок клас тела биха довели до безсмислени дискусии :)
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 19:38

"При Еос М не е за пренебрегване възможността за ползване на еф и еф-с обективи с преходник както и огромната гама аксесоари на канон (светкавици и пр.). Ето тук според мен Еос М е едни гърди напред спрямо гореспоменатите"
h_bio - именно! Нищо кой знае какво отгоре.
Да речем, че като бързина и възможности са изстреляли E-M1II и X-T2+грип в орбитата на Canon D7MkII и Nikon D500 на цена дори ги надминават. То следва по тая логика ако насилят до още подобно тяло примерно (EOS M7) и му сложат такава цена реално да унищожат всичките си DSLR кропки. Т.е. Canon имат какво да губят от това. Докато троицата Pana/OLY/FUJI отдавна бяха умиращи динозаври на DSLR фронта... Наложително им беше да се превъплатят в нещо по-компактно и модернистично...
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-12-16 19:39

Много екстри и малко неща които са полезни на практика.

- Дуал фокуса е полезен във видео а камерата има скапано видео.
(безмислено)

- Сензора е по-слаб от тези на конкуренцията а6300, който всъщност имат много по-добри видео опции и автофокусен преходник за канон.

- Камерата е ненужно голяма и сравнително бавна в сравнение с съвременните безогледалки. Това е камера от поколението на Сони а6000 който беше интродуциран преди доста време.


ЕОС обективи? Купи си ДСЛР. [beer]

Надявам се следващия М да е с дуал фокус + тъч скриин, 4к и поне 120п във Фулл ХД за да ми стане интересен. [beer]

[beer]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 19:48

...не знам някой направи ли си изобщо труда да изчете ревютата и да погледа малко клипчета в YouTube и да види всъщност за каква съвременна и модерна машина си говорим в лицето на EOS M5.
! В МОМЕНТА ЕДИНСТВЕНОТО безогледално тяло на пазара имащо лекотата и интуитивността присъщи и за Samsung. А колокото и да ги плюха и подиграваха всички, самсунгерите като типични неоДжапонци ползваха успешната стратегия - изучавай слабостите на врага, овладей мисленето и изучи оръжията му и го направи по по-добър начин. Еманацията на всичко това доведе до Годзилата NX1 - извратено способен мелез между визията и уменията на Canon и Nikon, но с подхода на RICOH - семпло, лесно и интуитивно!

Аз докато имах NX30 забелязах че всъщност са използвали похвата на мимикрията - да наподоби Canon EOS DSLR
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 19:57

Pd = ЛАУРЕАТ ! [cool] [smilie18]

"Камерата е ненужно голяма и сравнително бавна в сравнение с съвременните безогледалки."
А ти видя ли, че M5 е по-малък от M5 II ?!?

https://img-fotki.yandex.ru/get/198569/248829269.15/0_1be469_ef75897c_orig.jpg

Да, реално OM-D е малко по-нисък, но това за сметка на окастрения му дисплей в дразнещото съотношение на страните 3:2

А ти видя ли, че EOS M5 снима със 7к/сек следящ фокус и опреснява в реално време във визьора ? Това го може едва SONY a6300, а FUJI X-T2 все още го не може.
/OLY Е-M1 II e друга орбита, реално гримиран LUMIX GH5/

Pd: "Надявам се следващия М да е с дуал фокус + тъч скриин, 4к и поне 120п във Фулл ХД за да ми стане интересен."
Като се има предвид, че първите две неща ги има, а 4К-то на всички сроден клас телца е непрактично, поради кропването, какво повече да очакваме!?! На тази си цена EOS M5 да е змей като Samsung NX1 или GH4 ? E няма как да се случи това. [beer]



Публикацията е редактирана (09-12-16 20:37)
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: georgioiv   
Дата:   09-12-16 20:01

"- Сензора е по-слаб от тези на конкуренцията а6300, който всъщност имат много по-добри видео опции и автофокусен преходник за канон.
"

както казах и по-горе - зависи кой сензор са ползвали. Ако е на 80Д - няма нищо по-слабо от 6300, освен липсата на 4К. Меджик лантерн могат и да го преборят тоя недостатък, ако преборят диджик 7.

КОлкото до автофокус и дуал пиксел фокус - има ги и двете екстри.
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 20:06

От самото представяне на EOS M5 от Canon повтарят, че е инсталирана матрицата на EOS 80D, какво още изказвате хипотези недоумявам.
Възможностите на тая матрица са близки до тази в SONY a6000, но това придружено с гъвкавия и обичан 14-bit *.CR2 на Canon, който се дъвче изсмуква и плюе с удоволствие от всеки съвременен RAW-конвертор. [cool]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-12-16 20:16

Явно канон не искат да влизат в безогледалките на сони, сони пък гледат да не пречат на дслр-те на канон.
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: georgioiv   
Дата:   09-12-16 20:18

Не съм чувал какво са повтаряли, извинетИ :)
Щом е факт матрицата на 80Д, аз забележки към апаратчето нямам.. [smilie5]

И сега дилемата пред мен - да продавам 750Д за да взема 80Д, или да си докупя и М5.. За да ме изгонят от вкъщи с две торби фотоапарати... [smilie5]
 Re: Canon E0S M5 =(kъде отиваш Ти, може би...)=
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-12-16 20:40

Камерата е с качеството на матрицата на А6000, видеото на А6000, екстрите на А6000. Фокуса е по-ново поколение, за видео е готян ама за снимки идва бавен и по-добре 80Д. Цената е като за А6300 така, че не виждам какво толкова го хвалите това М5 :). Има няколко обектива за еос-М дето са добри и компактни, има преходник за ЕОС и вероятно ще работи добре... както каза обаче fast_eyebrow - канон не иска да конкурира сони и фуджи, те пък не искат да конкурират канон.

ПС това с 14те бита роу го изтъкват хора, които не разбират защо им е. В конкретния случай изобщо няма да се види разлика. 14те бита имат разлика с 12те само при най-ниското исо и при много тежко напъване на роу файла за динамичен обхват. Дори Д810 на 200 исо няма разлика между 12 и 14 бита. Сонешкия файл е компресиран по-лошо ама и това не е проблем понеже масата хора ползващи такава камера няма да намерят разликата, но ще имат по-малки файлове и по-малко нужда от хардове.

ПС2 като казах хардове :) това ще трябва в големи количества на бедната душа ползваща канон с меджик лантерн, който отключва 4К или роу видео. За читав кодек за 4К се плащат пари, за момента само сони и панасоник имат такива подходящи за този клас камери. Без кодека файловете ще са огромни и работата става безмислена. Никога не бих взел такава камера да снимам видео понеже несгодите са повече от плюсовете. Едно е да снимам на събитие или проект с няколко 64GB карти, друго е да ходя с терабайти хардове.

ПС3 М5 вс А6300 май разликата е един стоп в шума...



Публикацията е редактирана (09-12-16 20:43)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.