Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CPL филтър за клубна фотография
Автор: test1011   
Дата:   08-12-16 21:26

Според вас един поляризиращ филтър ще бъде ли повече в плюс или повече в минус за клубна фотография. От една страна сатурира определени цветове като синьо,зелен и т.н. най-вероятно също намалява отблясъците по лицата на хората от светкавицата и на последно място предпазва обектива (UV също върши работа) но от друга затъмнява с малко повече от 1 стоп ~ 1 1/3. Нека да се има в на предвид, че се снима с тяло което държи сравнително на високо ISO и ще може да се компенсира. Според вас струва ли си покупката на един такъв качествен филтър. Основната ми цел е да се сатурират светлините от лазерите и да няма много отблясъци по лицата на хората от светкавицата

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: realnoncho   
Дата:   08-12-16 21:28

Лицата не изглеждат особено яко с поляризиращ филтър, особено на такава изкуствена светлина. Не е добър начин за намаляване на отблясъците, пробвай ако искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: test1011   
Дата:   08-12-16 21:34

Лицата ще са изцяло осветени от светкавицата а амбиентното осветление е елиминирано върху лицата на хората

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: realnoncho   
Дата:   08-12-16 21:38

Щом си се навил пробвай и после сподели как е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: ninikolov   
Дата:   08-12-16 21:38

CPL не сатурира цветовете директно, а само филтрира поляризираната светлина. Светлината обикновено се поляризира при отражение. Следователно, използването на такъв филтър ще има ефект само ако се снимат отразяващи повърхности.
Трябва да се експериментира. Ефектът ще е силно зависим от ситуацията. Не мисля, че може да се отговори еднозначно с да или не.


Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: didesignbg   
Дата:   08-12-16 21:41

Филтърът ще ти е в минус, но докато не пробваш очевидно няма да повярваш.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-12-16 21:55

Както вече каза Николов полара не прави нищо с цветовете, просто маха рефлекции. Освен това има способноста да сваля 1 до 2 стопа светлина. Лично аз мисля, че е безмислено ползването му в такава ситуация [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: samurai2   
Дата:   08-12-16 21:56

Качи една снимка ако може да ги видим тез лица.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: asahi   
Дата:   09-12-16 01:33

И да качи поляризирана светлина няма да видиш, съответно филтърът няма да може да я филтрира.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: batsali   
Дата:   09-12-16 16:21

Другото нещо е, че лазерната светлина е монохроматична и сатурацията е на макс така или иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: pachok   
Дата:   10-12-16 19:11

Ще загубиш лекичко от остротата на снимката, а и исото ще се наложи да вдигнеш, но според мен вземи от някой на заем и пробвай. Някои хора ползват поляризатори и при по-нестандартни ситуации, включително и за нощни снимки. Според мен ще има някаква разлика в цветовете и отраженията, съответно в цялостната визията на снимката. Имай в предвид че по-осезаеми промени се наблюдават при комбинация на ЦПЛ с широки и ултрашироки обективи, което от друга страна не е много добре при снимки на хора, но ако са ти в центъра на кадъра, а и не много близо до обектива, не е голям проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: io_bs   
Дата:   10-12-16 19:23

Според мен няма смисъл от CPL в тази ситуация. Но все пак снимам от сравнително скоро в нощни заведения.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: test1011   
Дата:   10-12-16 19:26

снимам с 16-35 2.8 II

Имам и друг въпрос, понеже гледам да предавам файловете колкото може по-бързо и да си легна на време обработвам JPG файловете, снимам JPG+RAW(за всеки случай) но обработвам само JPG на бързо обаче не ми харесват цветовете и нюансите на тоновете които се вадят, търся реализъм обаче JPG не ме кефи как препредава тоновете на кожата а RAW е прекалено "плосък" файла и трябва да го обработвам повече време. Свелтлината по хората е изцяло от светкавицата амбиентната светлина не ги засяга, белия баланс е около 6200 понеже на около 5800(колкото е FLASH White balance) лицата излизат като на зомбина а аз търся свежия цвят на кожата.. търся някакъв picture profile като на technicolor - cinestyle за снимане на видео само , че профил който да препредава тоновете на кожата както трябва, пробвах и Portrait picture style - нищо особено ..

П.С. Снимам с Canon 6D

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: test1011   
Дата:   10-12-16 20:49

Намерих специален цветен профил за студийни портрети от канон [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: ani_im   
Дата:   10-12-16 21:04

Автор: test1011

Сподели за цветния профил,върши ли работа?Не е лошо някакво примерче да пуснеш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: test1011   
Дата:   10-12-16 21:08

http://web.canon.jp/imaging/picturestyle/file/studio-portrait.html това е цветния профил, харесва ми цветопредаването което дава JPG-a в момента

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: ivanermenkov   
Дата:   11-12-16 18:43

Ако гониш тези лица:
http://www.ermenkov.photography/#!portfolio/bedroom-beach-event-photography

филтър е задължителен !!!

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: JXT   
Дата:   13-12-16 12:34

Ерменков, искаш да кажеш, че ти ползваш CPL филтър за всичките си снимки в клубовете? [smilie11]
Това е интересен подход... потърсих в гугъл за noghtclub photography CPL и не открих някой друг да практикува подобно използване на CPL филтър...

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: test1011   
Дата:   13-12-16 17:00

JXT, стига ти да видиш нивото на другите клубни фотографи и да сравниш клубните им снимки с на Ерменков к ще оставя сам да си направиш заключението

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: TPECHAT   
Дата:   13-12-16 19:03

Само леко затъмнява ... едва ли вреди :)

Отговори на това съобщение
 Re: CPL филтър за клубна фотография
Автор: realnoncho   
Дата:   13-12-16 19:25

Ако нямаш достатъчно светлина 1+ стоп си е доста. Хората снимащи такъв тип клубни снимки със светкавици може и да пробват ако им харесва така, репортажни фотографи на концерти и събития на които не може със светкавица не биха си и помислили да губят светлина.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »