Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Какъв е смисълът от изложби?
Автор: Murnau   
Дата:   09-12-16 16:31

Чудя се какво ли е правела Vivian Maier без изложби?

много добър въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв е смисълът от изложби?
Автор: мара   
Дата:   11-12-16 12:35

ами аз мога да кажа от мойта си камбанария, при това - предимно за нефотографски изложби.

за първата - смисълът беше да се престраша да покажа разни неща, които съм направила и на мен ми харесват. харесват се и на разни хора, на чието мнение имам вяра. беше в малка галерийка, но на хубаво място - във фоайето на шипка 6, до кафенето. много хора минаваха, а имах и възможност да видя реакциите на хората :)
за пари изобщо не съм си мислила...
набрах смелост.

втортата - 5г. по-късно. в една от най-добрите софийски галерии - смисълът беше с помощта на читав галерист - критична, но добринамерена и кадърна жена - да преценя колко ми стигат силите да фъркам по-високо и да плувам с/у течението.
до тоя момент на хората никак не им се струваше възможно да набутат мойте кретении по къщята си. тогава за първи път освен да наблюдавам учудени, развеселени или възмутени зрители, видях, че те могат и да купуват.
смисълът, освен преценяването на силите, се оказа и осъзнаването на факта, че една изложба може да бъде не само показване, ами и продаване...т.е. - става си продавачница :)

по-нататък смисълът отново бива различен.
понякога - чисто организираща роля изиграва насрочването на дата.
друг път - хрумва ми нещо забавно и за доста кратко време успявам да избачкам няколко неща, които по условие са под общ знаменател, представляват в известен смисъл едно цяло и си искат да бъдат показани заедно. тогава смисълът от изложбата е именно тоя - да се покажат тези неща заедно и в подходяща среда. от подобни изложби очаквам предимно набутване, там трудно се избиват вкараните пари и време, обаче пък има смисъл в удоволствието :)
споделянето на удоволствието :)
на тоя принцип съм правила 3 почти фотографски изложби...почти - щото на практика е имало и други неща, освен фотография или самата фотография е била доста нестандартно представена - по-скоро като изразно средство. изобщо - повечето ми изложби са малко по-различни от общоприетта представа за изложба.

понякога не виждам смисъл и има периоди, в които не правя изложби.
тва са мойте 5 стинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв е смисълът от изложби?
Автор: steeens   
Дата:   11-12-16 13:10



Една изложба със смисъл за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв е смисълът от изложби?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-12-16 17:17

Питаш какъв е смисъла от диалог, ако приемаш себе си за толкова интересна, че монолзите напълно те удовлетворяват? Най важно е какво търсиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв е смисълът от изложби?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-12-16 17:47

Разбира се и къде го търсиш. Примерно тук е пространство в което показваш. Какъв мотив намери за да го правиш? В дълбочина този мотив е същият като онзи за който питаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв е смисълът от изложби?
Автор: fotograf123   
Дата:   11-12-16 17:52

Автор: steeens
Дата: 11-12-16 13:10
Една изложба със смисъл за мен.
___

Даам тези отпечатъци трябва да видят форумните Мастери !

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв е смисълът от изложби?
Автор: steeens   
Дата:   11-12-16 19:14

fotograf123 написа:
> Даам тези отпечатъци трябва да
> видят форумните Мастери !

Нямам идея къде могат да се видят тия работи вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв е смисълът от изложби?
Автор: fotograf123   
Дата:   11-12-16 19:39

.. предполагам в частни колекции


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »