Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Компютър за Photoshop
Автор: GAOFTO   
Дата:   08-12-16 11:12

Здравейте,
Може ли някой да сподели, ако има опит ще бъде най-полезно, дали 4GB и Intel Core i5 биха били достатъчни за Photoshop 6, тъй като ми трябва лаптоп подходящ за университета, който обаче да върши и някаква не Word-овска работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-16 11:14

4GB не. Сложи 8, а може и 16 - на фотошоп НИКОГА не му стигат. Процесора е ОК. И сигурно имаш предвид CS6, защото Photoshop 6 е бая стар.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: alext   
Дата:   08-12-16 11:24

Кажи си бюджета..i5 e добре, но рам повече трябва 8-16. SSD също е важно, но може да се ъпгрейдне в последствие. И външна карта не ти трябва, ако няма да играеш игри и 3D обекти в шопа да обработваш тоест и от там може да спестиш пари. Вградените чипове са достатъчно добри след 5 поколение за 4k видео, по- слаби игри и т.н



Публикацията е редактирана (08-12-16 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: realnoncho   
Дата:   08-12-16 11:25

Мда, RAM трябва поне 8 и натам вече зависи и колко тежки неща правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: lamerko   
Дата:   08-12-16 11:27

Памет и ССД - процесора е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: GAOFTO   
Дата:   08-12-16 11:44

до 2000

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-16 11:45

Идеално се вместваш. Слагай 16-ка рам, и SSD колкото можеш по-голямо. Местиш там хисторито на фотошоп и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: alext   
Дата:   08-12-16 11:48

За такъв бюджет и що годе хубав екран може да си намериш. Гледай IPS и Full HD. Нагоре не е много приятно, че стават прекалено дребни менютата

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-12-16 12:03

Аз съм с 8ГБ щото ъпгрейднах наскоро и честно казано, ако сега си правех конфигурация сега щях да започна от повече рам. Да кажем 16ГБ. Ако имаш възможност инвестирай в това отношение![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Fifata   
Дата:   08-12-16 12:16

Зависи каква е рам памета? Какъв е процесора? 8Гб рам са му достатъчни на Фотошопа и на лайтрума.
По голяма работи върши процесора и ти трябва да як + едно ССД и една здрава видео карта да пуснаш graphic accelerator-а и ще си ОК.
А и рам памет ако вземеш, винаги можеш после да добавиш още и да разбереш колко точно ти е нужна.
Хубавите дъна имат поне 4 слота за рам... Слагаш 8 и можеш да дигнеш поне до 32гб..

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-12-16 12:41

Говорим за лаптоп, аз до сега съм имал само 4 лаптопа и повече от 2 слота за рам не съм намирал. Ако се окаже в моя случай с два слота за какво му е сега да вземе 2х4ГБ и при ъпгрейд да заминават в кофата за да може да сложи 2х8ГБ? Мисли се в перспектива, по-добре сега да вземе повече рам (16GB) с i5, отколкото i7 например с 8GB .... или поне така аз смятам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Fifata   
Дата:   08-12-16 13:09

А къде видя, че пише, че иска лаптоп? Аз прочетох за компютър до 2000лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-16 13:10

лаптоп. Пише си.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: lamerko   
Дата:   08-12-16 13:24

В първия пост :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: steeens   
Дата:   08-12-16 13:51

Щом става дума за лаптоп - вземи си този и си решаваш проблемите. Мисля че могат и да ти добавят РАМ, ако държиш да е 16 или повече...[smilie24] [beer] [beer] [beer] Бях си го набелязал за мен, ама реших да мина с нещо по-скромно...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: steeens   
Дата:   08-12-16 13:56

PhotoBo, не си ползвал Precision серията на Делл, затова...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: uzsree   
Дата:   08-12-16 14:36

Тоз Дел от по-гогре много пари ми се вижда. Има по-добри оферти.
Не че е лоша машина, но е стар (и железен верно), но може да се вземе например еквивалентен HP 8740w за по-малко.

Личното ми мение е, че 16гб не стигат за Фотошоп. Съвета ми е да му се сложат 32гб, ако лаптопа има 4 слота. HP-то има четири слота ако е с четириядрен процесор.
Аз поради тази причина продавам моя Fujitsu H710 - има само два слота, въпреки че е с четириядрен i7-2720. Така го ползвам с 16гб и понякога свършват и те. Сега карам с едно НР със 32гб и е друга бира (Приемам пазарлъци за фуджитсуто на л.с.)

Имам и лаптопи с 8гб рам и там е много зле положението. Постоянно внимавам колко програми съм отворил освен фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: steeens   
Дата:   08-12-16 16:03

http://laptop.bg/archive/laptops-hp-EliteBook_8740w-HP_EliteBook_8740w_WD941EA


uzsree , дай линк за еквивалента. Първото което ми излезе е вероятно първоначалната му цена...ама Делл-а май първоначално е бил доста по-скъп?

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: alext   
Дата:   08-12-16 16:23

Студент като отиде в университета само работна станция 3.8kg му трябва да разнася...



Публикацията е редактирана (08-12-16 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: uzsree   
Дата:   08-12-16 16:30

@steeens

Аз от ибей си ги взимам. С гледане и чакане излизат неща на прилични цени. Бях си взел така един НР 8540w за много прилични пари с четириядрен процесор. Страхотна сглобка наистина имат тез машини. Сега съм с един 8570w и той е точно два пъти по бърз в бенчмарковете, но по-зле откъм качество. И двата със 32гб рам.
Както се казва, вече не ги правят така както едно време (в кръга на шегата)

Фуджитсу са много добре откъм цена/качество. Материалите на корпуса не са толкова качествени като на НР, но отвътре е много мислен лаптопа. Има два отелни охладителя със два вентилатора, отделено за GPU и CPU. С външен монитор е супер, че FHD ми идва малко малко на 15 инча.

Сега обаче е лош момент за купуване от ибей и от всякъде. Наближават празници и всички наддават като луди, за да имат подаръци. Ако не се бърза януари и февруари е доста по-добре. Тогава всички се отървават от нежелани подаръци и станала излишна везе техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-12-16 17:19

Може да ви е смешно, но аз повече лаптоп мисля че няма да купя ...и без това един от двата вкъщи го ползвам като десктоп и съм му вързал приличен монитор. [smilie6]

ПП: за бърза работа имам и таблет с клавиатура и няма дерт, ако ми трябва нещо преносимо, а и сега гледам в съседната тема ще пускат шоп пълна весия за смартфон [beer]



Публикацията е редактирана (08-12-16 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: uzsree   
Дата:   08-12-16 17:31

Боби, и аз съм като теб, но моите лаптопи не се гасят, а разликата в консумацията лаптоп/пс е доста голяма. На idle потреблението на фуджитсу е 17-19 вата, на НР е 27-28 вата. Едно ПС е поне 100 вата...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: Fifata   
Дата:   08-12-16 17:33

Моята настолка харчи 11w в idle и 85w като работи на макс или поне така го дава производителя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: steeens   
Дата:   08-12-16 20:49

alext написа:

> Студент като отиде в университета
> само работна станция 3.8kg му трябва
> да разнася...


Дали ще е 300 грама или кило и половина по-лек, мислиш ли че има значение голямо? Тежи толкова, защото е предимно от магнезиева сплав. Ама като почне да работи с него определено ще има значение как работи...

uzsree написа:

> @steeens
>
> Аз от ибей си ги взимам. С гледане и
> чакане излизат неща на прилични
> цени. Бях си взел така един НР 8540w
> за много прилични пари с
> четириядрен процесор. Страхотна
> сглобка наистина имат тез машини.
> Сега съм с един 8570w и той е точно
> два пъти по бърз в бенчмарковете,
> но по-зле откъм качество. И двата
> със 32гб рам.
> Както се казва, вече не ги правят
> така както едно време (в кръга на
> шегата)
>
> Фуджитсу са много добре откъм
> цена/качество. Материалите на
> корпуса не са толкова качествени
> като на НР, но отвътре е много
> мислен лаптопа. Има два отелни
> охладителя със два вентилатора,
> отделено за GPU и CPU. С външен
> монитор е супер, че FHD ми идва малко
> малко на 15 инча.
>
> Сега обаче е лош момент за
> купуване от ибей и от всякъде.
> Наближават празници и всички
> наддават като луди, за да имат
> подаръци. Ако не се бърза януари и
> февруари е доста по-добре. Тогава
> всички се отървават от нежелани
> подаръци и станала излишна везе
> техника.

Делл-а нов е струвал над 5 бона, поне така пише в един сайт. Ако може да се намери нещо аналогично за по малко пари, ок.


Отговори на това съобщение
 Re: Компютър за Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   08-12-16 21:08


Ако ще обработвате снимки - 8 GB стигат, но трябва кораво видео и процесор.

Аз съм с 16 на настолния компютър и правя какви ли не обработки в шопа - никога не ми е създавал грижи. Едновременно обикновено има пуснати корел и/или индизайн, илюстратор...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »