Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видеокамера за видео
Автор: Synthy   
Дата:   07-12-16 13:08

Търси се видео камера, за заснемане на видео. Ще се снимат клипчета с уроци по музика (китара, пиано и май е това засега), така че трябва да има възможност за вкл. на външен микрофон и ако може линеен вход. Също ще се използва за снимане на любителски концерти в не особено осветено помещение, така че да може да снима на високо ИСО (има ли такова понятие изобщо при видео камерите?). DSLR не влиза в сметките, тъй като основното предназначение на камерата ще бъде видео. Разбира се, FullHD е задължително условие, и не мисля, че има смисъл да се коментира. Аз си мисля за някоя камера с 3 матрици, ама познанията ми по тази тема са силно ограничени, и по-скоро нямам мнение. Разбира се и бюджета не е желателно да е хиляди левове. 800-1000лв ми се струват удачни за тази цел. Говорим за НОВА техника. Употребяваната не е предмет на дискусия. Какво бихте препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   07-12-16 15:06

текст За тоя бюджет има в базара едно Sony FX 1000 но не покрива изсикванията ти за аудио [beer]
Инак си е доволно светло за видео и дава прилична картинка



Публикацията е редактирана (07-12-16 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Synthy   
Дата:   07-12-16 15:11

Да, след като порових видях, че ще се мине без 3CCD.
Ето това е фаворита засега: http://magazin.photosynthesis.bg/oferta/kamera-panasonic-hc-v770.html
.

Избрах камерата заради сензора, възможността за вкл. на микрофон, екстрата за втора камера (с телефона). Оптичният стабилизатор, доколкото знам, на Панасоник е от най-добрите, така че и това натежа. Не знам доколко би била използваема HDR екстрата, но ако е читава - прекрасно. Ще се вижда прекрасно на концертите.

Коментари?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   07-12-16 16:39

Един Panasonic GH3 с някой светъл ръчнофокусен не е ли по удачен избор за тъмно?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Synthy   
Дата:   07-12-16 17:22

Според мен не, защото, човекът, който ще го ползва не разбира от такава техника. Иска да му е простичко и да е лесно за снимане, като същевременно прави добри клипчета. Музикант е, негоавата област е друга. Камерата ще се ползва само за клипчета. Затова и гледам само видео камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Nikolcho555   
Дата:   07-12-16 18:12

Знам че цената винаги е болната тема, при мен също е така, но според мен колега 1000лв са прекалено малко за видеокамера с която ще снимаш в не особено осветено помещение, което всъщност ще ти е основният проблем. За клипчетата с уроци по музика сигурно ще стане обаче за тъмните снимки не мисля че ще бъдеш доволен. Поне аз не бих. 1000лв ще са малко за употребявана техника, камо ли за нова с която искаш да снимаш това което си описал.

Камерата от линка който си дал, с тази малка матрица според мен не става за концертни снимки. Екстрата за втора камера с телефона ми звучи напълно безсмислено, то с тази камера няма да има добро качество камо ли тази на телефона, иначе всички щяхме да снимаме с телефоните. Всички теззи изброени екстри няма да ти послужат за нищо след като самото качество на картинката няма да е добро. Единствено на мен лично ми допадат стабилизацията и слоу моушъна.

Според мен ще си дадеш парите напразно. Но това си е лично мое мнение. Аз лично бих взел ако съм на твое мястто един Panasonic LX100. Достатъчно голяма матрица, картинката е кристално чиста, снимал съм с такъв който продадох наскоро до исо 6400 и бях доволен. С това няма да имаш проблеми да снимаш и в слабо осветени помещения. Но не е видеокамера и няма екстрите за звука. Нов е около 1300--1400лв. Преди да си го взема правих някакви справки и аз за видеокамера а не фотоапарат понеже си е по удобна видеокамерата, има си доста външни контроли, микрофони и т.н. и излезе че една такава с качество на картинката на този фотоапарат ще струва 5000-6000лв. С такава матрица и обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: baraba   
Дата:   07-12-16 22:38

Малко глупости си надробил , ама както й да е

Значи казваш тоя фотоапарат lx снимал като камера от 5000лв? [smilie18]

Тия дето си купуват камери от 5000лв са яко прецакали се хора, щото е можело се снима видео с едно джобно фотоапаратче, [smilie11] [smilie10]
Тъкмо бях събрал едни 4500лв, и не ми достигаха оше 500, яко съм щял се прецакам [smilie8]



Публикацията е редактирана (08-12-16 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: ilcoin   
Дата:   07-12-16 23:06

Всичко е въпрос на компромис, то е ясно че няма да снима като камера за 5 бона.

И на мен ми предстои решаване на много сходен казус, чета по малко и отлагам покупката, че все не стигам до там.

От моя гледна точка, обектива на Панасоника има вероятност да му дойде къс за снимане на сцена. Разбира се, зависи и от сцената ное добре да се знае. Аз лично оглеждам разни безогледални камери, там има възможност и за автофокус, и за ръчен с наличните обективи от дСЛР.

Това, което поне при мен е казус също е, че повечето фото-апарати са ограничени софтуерно на определена продължителност (15-30 минути). Ще се радвам на препоръки от по-добре запознати колеги за модели, където ограничението се заобикаля по-лесно или го няма изобщо. Поне за мен е сериозен проблем това точно.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: kiten   
Дата:   08-12-16 00:43

ilcoin проблема го заобикаляш много лесно, като си вземеш две бройки DSLR - малко преди да спре първия пускаш втория и така повтаряш процедурата цял ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-16 09:38

Определено няма да бъде фотоапарат, с това ограничение. Преди седмица концерта на този човек беше 2 часа и половина. Засега ще бъде този панасоник, ако някой не предложи друго на тази цена и да бъде по-добро, и задължително НОВО ! Аз бих си купил употребявана камера, но той не.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-16 11:40

Защо кзвате, че сензора на избраната камера е малък: Той е 1/2.3" и е 6МР. На всички други камери (любителски) е по-малък. Този е сравнително голям, освен това 6МР на съвременен сензор с такъв размер са прекрасна резолюция и динамика. На фотоапаратите на такава площ слагат 14-16МР... Според мен е чудесен сензор, в сравнение с тези във фотоапаратчетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: ivceto   
Дата:   08-12-16 13:15

При всички случаи ще ти трябва и някакъв аудиорекордер, при всички камери при създаването на нов файл се получава загуба на аудиото, макар и минимално би подразнило един музикант. Тази камера е перфектна за нуждите ви, картината е добра, при оптимален битрейт на 64гб карта ще могат да се запишат доста часове видео и с един аудиорекордер за качествен звук, нещата си идват на мястото.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-16 13:17

Да, това с аудиорекордера е друга бира. Там вече може и с компютър, ама ползвателя да си го мисли. Повече разбира от мен в тази област :)

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: lamerko   
Дата:   08-12-16 13:24

Ако ти харесва всичко да е на фокус... няма лошо с малък сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-16 13:28

Тук вече навлизаме в друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: lamerko   
Дата:   08-12-16 13:43

Така е, но все пак си говорим за 1000 лв за специализирана играчка - сякаш може малко по-добро за тези пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-16 13:46

И ти си прав. Обаче за нова техника доколкото успях да видя - не може по-добро. Ако имаш по-добро предложение (ново, от магазин) - сега е момента [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокамера за видео
Автор: Samurai2   
Дата:   08-12-16 13:51

Това което си избрал ще свърши работа, екстра си е камерката[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »