Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Какво е рисунък?
Автор: batsali   
Дата:   06-12-16 23:22

Нещо конкретно или нещо, на което "лъха" дадено стъкло?
 Re: Какво е рисунък?
Автор: bogdanov   
Дата:   06-12-16 23:46

Рисунъкът е като едно (сладинко) зайченце... :)
 Re: Какво е рисунък?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-12-16 23:47

това е характерният похват на художника в изграждането на определени елементи в една изобразителна творба, свързано с определена конкретика при композиция, обем и форма... може би, в един момент [smilie21]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: bogdanov   
Дата:   06-12-16 23:50

Emoxide, не си прав... Рисунъкът е като едно (сладинко) зайченце...
 Re: Какво е рисунък?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-12-16 23:54

...на което лъха [beer]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: fotograf123   
Дата:   07-12-16 00:24

Автор: Emoxide
Дата: 06-12-16 23:47

това е характерният похват на художника в изграждането на определени елементи в една изобразителна творба, свързано с определена конкретика при композиция, обем и форма... може би, в един момент [smilie21]

На търкалета !!!

 Re: Какво е рисунък?
Автор: bogdanov   
Дата:   07-12-16 00:32

fotograf123, в този случай не се ли оказва рисунъка като едно (сладинко) зайченце... ?
 Re: Какво е рисунък?
Автор: batsali   
Дата:   07-12-16 00:34

Аз сериозно... [smilie5]

Да не би това да е еквивалента на бокето по нашите земи?
 Re: Какво е рисунък?
Автор: bogdanov   
Дата:   07-12-16 00:41

batsali, тц... не е бокето, освен разбира се ако то не е фон зад едно (сладинко) зайченце... [smile]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: steeens   
Дата:   07-12-16 00:42

Пичове, що така се лигавите? Питанката е за рисунък на обектив, не мешайте драсканиците на художниците тука. Струва ми се, че в случая рисунъка е начина по който конкретния обектив маже в дефокуса....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: bogdanov   
Дата:   07-12-16 00:46

...разбирам въпроса, но не разбирам защо никой не приема отговора ми а го смята за лигавене...!
 Re: Какво е рисунък?
Автор: steeens   
Дата:   07-12-16 00:50

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
Многосмислен е, което значи че се занасяш....[cool]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: h_bio   
Дата:   07-12-16 01:00

Не знам как да го дефинирам, но рисунъкът и разликата в него е като Is This Love, изпято от Дейвид Ковърдейл и изпято от Фики.
 Re: Какво е рисунък?
Автор: bogdanov   
Дата:   07-12-16 01:04

h_bio, с други думи...?

:)

Ох извинявам се, но много несериозно ми звучи въпроса.
 Re: Какво е рисунък?
Автор: steeens   
Дата:   07-12-16 01:08

Богданов, колко 50 мм обективи ползваш? Кажи една сериозна цифра...[smilie7] [beer] [beer] [beer]

П.П. Всъщност мм нямат значение, кажи колко броя ползваш в любимата ти дължина?



Публикацията е редактирана (07-12-16 01:11)
 Re: Какво е рисунък?
Автор: steeens   
Дата:   07-12-16 01:15

h_bio , добър пример, ама чак такава разлика няма в обективите...[beer] [beer] [beer]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: bogdanov   
Дата:   07-12-16 01:18

steeens, абе позна... най-много имам 50 мм, ама по стечение на обстоятелствата, иначе ако имаше повече 135, щях да ги придобия и тях, обаче любим ми е 35 мм. Сега слагам блендата на макс и хич не мисля за букета.
 Re: Какво е рисунък?
Автор: Emoxide   
Дата:   07-12-16 01:18

bogdanov, е ли рисунъкът като едно (малко) коте... [smilie8]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: bogdanov   
Дата:   07-12-16 01:21

Emoxide, да!!! Рисунъкът както по-горе споменах е едно малко котенце :))))
 Re: Какво е рисунък?
Автор: steeens   
Дата:   07-12-16 01:33

bogdanov, така е. Последните ми снимки в профила са един тест с 4 обектива, ама не се яви някой дето да се пробва да познае коя снимка с кой обектив е...в една друга тема, дето вече я забравих стана приказката.. Разликите са минимални, даже и на 100%, ама пък е гот, че ги има... 50-те ми са любими вероятно, защото ги ползвам на кроп предимно, 135 имам само три, ама са ми много ценни по различни причини. [beer] [beer] [beer]

П.П. Вероятно си прав и за другото...все повече се кефя и снимам с най посредствения обектив във Вселената според хората които наистина разбират от обективи...с блендата на макс си е почти като истински...[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (07-12-16 01:37)
 Re: Какво е рисунък?
Автор: steeens   
Дата:   07-12-16 01:38

На 8 декември ми напомни да ти покажа две котета от миналото хилядолетие.....[beer] [beer] [beer]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: nsirakov   
Дата:   07-12-16 07:42

За мен рисунъкът представлява сенките от кръвоносните съдове в белите дробове, изобразени на рентгеновата снимка ....[beer]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: rimohit   
Дата:   07-12-16 09:00

... комбинация от оптични несъвършенства на даден обектив , които се проявяват в конкретни условия .... (може би) Например , като снимане на диви котета и зайчета.[beer]
 Re: Какво е рисунък?
Автор: Synthy   
Дата:   07-12-16 09:43

Нямам никаква представа! Чес'но.
 Re: Какво е рисунък?
Автор: quazimodo   
Дата:   07-12-16 10:23

Ако темата не е изсмукана от средния пръст на тупикстартера, ето нещо на неудобоварим за всички език. Ма кво да се прави, и ние като обективите си имаме нашите малки несъвършенства[smilie5] [smilie5] [smilie5]

http://photo-element.ru/ts/pattern/pattern.html
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.