Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: velkowww   
Дата:   05-12-16 11:56

Здравейте! Нов съм във форума и започвам с въпросите! Малко пред история, досега съм ползвал Eos 450D но нещо хич не ми допадна като цялостен перформънс. Не знам, понеже го взех втора у-ба дали не беше "ремонтиран" или нещо, но дори като начинаещ фотограф не ми допадаше цялостната картината, взех си и 50mm 1.8 но пак не бях задоволен напълно с картината. Така, понеже се запалих много,и ми доставя огромно удоволствие да снимам реших да си взема друг. Но, поради ограничен бюджет и огромно желание не съм скочил кой знае колко надалеч и съм се спрял на 1200Д и 500Д които намерих изгодно втора ръка. Моля дайте ми съвет кой да взема! Благодаря сърдечно!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: Synthy   
Дата:   05-12-16 11:57

И какво толкова не ти харесва в картинката от 450Д ? А и защо реши, че друго тяло ще има по-добра "картина" ?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: lamerko   
Дата:   05-12-16 12:02

Може би е добре да се консултираш с някой твой познат относно картинката. Масова заблуда е, че DSLR-ите вадят директно ярка и свърхостра картинка като тия, дето се тиражират масово в мрежата. Твърде малко са камерите, които вадят наситени цветове директно, без обработка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: quazimodo   
Дата:   05-12-16 12:21

Що не ни покажеш някоя лоша картинка? 4 Канон-а са ми минали през ръцете и не мога да кажа, че картинката им е чак толкова зле. Иначе, по въпроса - не ти трябва нито един от двата посочени. Ако наистина искаш да фотографираш и не те интересуват видеовъзможности и вай-файки, потърси някое запазено тяло 30Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: velkowww   
Дата:   05-12-16 13:56

Довечера ще кача снимки, сега в телефона нямам. Недоволството ми се изразява в това че повечето кадри правени без свтекавица излизаха някак мазно, без острота. Когато снимам със светка се получават по резки кадри но пак, не винаги. Примерно снимам портрет без светка и обекта не е на фокус, при настройка spot metering, централна точка на фокуса или горна.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: vkk1   
Дата:   05-12-16 14:09

а скоростта как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   05-12-16 14:10

https://tihomirmladenov.wordpress.com/2014/06/23/zvezdi-i-skali/


450D снима перфектно,мисля,че проблема е както винаги в ЗАУ

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: velkowww   
Дата:   05-12-16 14:12

Скороста ако е с 50мм под 50 не я слагам ако е с китака под 60 също не. И друго да питам. До колко може да се вярва на този сайт за сравняване на апарати? http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-1200D-vs-Canon-EOS-700D



Публикацията е редактирана (05-12-16 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: velkowww   
Дата:   05-12-16 14:16

@Carnifex
Извинявам се но какво означава абревиатурата ЗАУ?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   05-12-16 14:18

velkowww написа:

> @Carnifex
> Извинявам се но какво означава
> абревиатурата ЗАУ?

Зад Апаратно Устройство

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: realnoncho   
Дата:   05-12-16 14:22

Няма да спечелиш особено с подобна смяна, иначе от трите 1200Д е с най-добър сензор. От този сайт за сравненията за такива апарати въобще нищо не може да разбереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: velkowww   
Дата:   05-12-16 14:23

Хаха Да, има го и този момент защо не! Така или иначе си продадох апарата и трябва да взема някакъв, но 30d който quazimodo ме посъветва ми се струва доста морално остарял. Ок ще продължавам да се ровя и чета какво да взема. Благодаря на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: kvakioh   
Дата:   05-12-16 14:25

Този с най-новия сензор. А за техниката и начина на заснемане се иска повече снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: quazimodo   
Дата:   05-12-16 14:42

М-да, едно време в казармата ни викаха - Изучавай материалната част, от нея ти зависи живота (в случая готините снимки)[smilie5] [beer]. Проверявал ли си за наличието на фронт или бекфокус. Тази 50-ца е своенравна[smile]. Моята само на първият ми Канон - 350Д, беше точна с фокуса. На другите все нещо куцаше. Трябва да си елиминирал всички технически пречки за получаването на остра снимка и тогава вече с чиста съвест може да нариташ[smilie18]и в прекия, и в преносния смисъл тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: velkowww   
Дата:   09-12-16 00:15

Ето ме отново......със новото ми бебче Pentax K-r. Пре-доволен. Въпреки малките размери на тялото, изключително удобен. Няма го Канонско-Никонското усещане като на новите малайзийски и китайски тела от любителският клас все едно държиш пластмасова играчка от зрънчо [smilie25] да ме прощават канон-никонци [beer] Мек звук на затвора, страхотна картина дори със китовият обектив. Вече мога да кажа че кадрите ми се получават така както аз искам а не както апарата реши. Тук е момента да кажа огромно благодаря на колегата от форума от който го взех, много коректен и любезен човек на който ставам клиент за напред с никнейм PStoychev.
Ето един бърз пробен портрет в jpeg със тялото и 135mm Pentax ръчно фокусен, солиден метален корпус, бижу от старата школа [smilie3] [beer]

https://drive.google.com/file/d/0B4C5M6PLiW4kX1FBYTZNX0lOTGc/view?usp=sharing




Публикацията е редактирана (09-12-16 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: vkk1   
Дата:   09-12-16 01:54

Хаирлия да е!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет EOS1200D vs EOS 500D
Автор: velkowww   
Дата:   09-12-16 03:43

Ей това е приказка :) Мерси!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »